Airbnb New Yorgis 3 inimesele

Vaatasin ka varasemaid vastavaid postitusi aga midagi väga konkreetset silma ei hakanud. Äkki kellelgi on soovitada mõnda konkreetset toredat Airbnb korterit kolmele inimesele (täiskasvanu ja 2 last) NYs. Mugav asukoht on olulisem kui väga soodne hind. Ja üldse ootaks kogemusi Airbnb-ga NY-s, saan aru et see on justkui illegaalne seal ja peab etendama korteriomaniku sõpru vms?

Ma ei tea midagi illegaalsuse kohta, Brooklynis oli see igati ok. Manhattanil on korralikud ja uuemad korterid väga kulukad. Odavamatel on kolisevad ja mürisevad radiaatorid ja nõrgem magaja ei saa seal magatud. Eeldusel, et kasutad metrood ja päevakaarte, on mõistlikum võtta öömaja just Brooklynile. Brooklyn Heigths näiteks - suurepärased vaated Manhattanile, vabaduse sammas paistab, Manhattanile on 1-5 peatust.

0
0

https://www.nytimes.com/2019/01/14/nyregion/airbnb-illegal-brokers-real-estate.htmlOsariigi seaduste järgi on illegaalne rentida välja kortereid lühemaks perioodiks kui 30 päeva "enamikes hoonetes" (most buildings). Naabrid hoiavad silma peal ja kui näevad mingites trepikodades pidevalt uusi perekondi kohvritega minemas ja tulemas, arutavad omavahel: "Seal vist peetakse salaja Airbnb korterit!"

0
0

Osariigil ei ole ju keeruline Airbnb lahti võtta ja vaadata, mis seal pakkumisel on :)Meile mingeid eritingimusi seal ei seatud.

0
0

New Yorgis on meeletu korteripuudus, seega airBNB-s nähakse olukorra halvendajat.Lisaks on New Yorgis paljudes majades rent control ehk et on kehtestatud jõukohane turuhinnast odavam üür (umbes sama, kui Nõmmel eramajades seal pikalt elanud mammid ei peaks mingit maamaksu või mida iganes maksma, sest muidu peaksid kõik vanad elanikud välja kolima, kuna üürihinnad on nii võimsalt kerkinud). airBNB on jällegi ahvatlus selliseid kortereid välja üürida, sest rent controlled üürnik võib maksta üüri ainult 1000 dollarit kuus, sellal kui turuhind oleks 3000. Rääkimata ahvatlusest lihtsalt maksta oma 1000 ja leida allüürnik, kes reaalselt maksab 2500 näiteks. Selleks on majadel superid, kes valvavad, et midagi kahtlast ei toimuks ("Sõpradest" võib mäletada mingit kemplemist sel teemal.)Samas on need kaitseprogrammid seotud ainult vanade majadega, mingite uuemal ajal ehitatud majade puhul peaksid piirangud puuduma.

7
0

Aastaid tagasi sai AirBNB kaudu  oldud NY-s, kohe Times Square-i kõrval ööbitud. 3 toaline korter 2 ööks maksis ca 600$.Rentija ütles võtmeid üle andes et kui keegi tuleb midagi küsima, siis vastata et oleme rentija sõbrad.

0
0

NYC sisuliselt keelas AirBnB alates 2023. aasta septembrist ära.
https://www.wired.com/story/airbnb-ban-new-york-city/

New Orleans sihib sama. Linnavalitsus on mitu korda proovinud turgu reguleerida, ei ole õnnestunud, nüüd lähevad täie keelamise peale.

https://www.nola.com/news/politics/new-orleans-council-proposes-broad-ban-on-short-term-rentals/article_4caa84f6-4cc9-11ee-849f-c3b4102af64e.html

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased