Albaania.

Tere.

Siin küll mõned kommentaarid Albaania kohta on, aga sooviksin siiski värskemat infot.

Reis toimub juunis Riia-Viin-Tirana. Kas keegi oskab öelda, kuidas on Covidi tõenditega selles riigis? Ja kas peab koha peal tegema testi või kas peab jääma garantiini. Reisi Targalt kodulehel info Albaania kohta null. 

Ette tänud!

1
2

Kõikide piirangute osas aitab IATA leht:
https://www.iatatravelcentre.com/world.php?

alates 01.05 enam ühtegi piirangut Albaanias pole

0
0

Aitäh!

0
0

Kuidas oleks kasulikum Albaania raha hankida? Kas euro sularaha kuskil valuutavahetuses vahetada (nagu siin soovitatakse) või kaardiga automaadist võtta? Aitäh!

0
0

Ise olen automaadist otse välja võtnud. Lihtsam kuna ei pea eurodega jändama, mõistlikum on nagunii kohapeal lekkides maksta (peaks soodsam tulema) kuigi mõningates kohtades saab seda teha ka eurodes.

1
0

Endal oli osaliselt EUR kaasas, mida kergesti LEK-i ümber vahetada sai ja kui sula otsa sai ning kaardiga maksta ei saanud, siis võtsin automaadist juurde. EUR-is vist maksin viimasel õhtul Krujes, kuna kohalik oli otsas ja kaarti ei võetud. Ehk toimib igatepidi, aga LEK on kõige mugavam, sest ainult kaardimakset taga ajades jääb hätta.

0
0

Kui juba Albaania teema, siis mul oleks mõned soovitused neile, kes tahavad kaunis Ioonia mere ääres puhata. See on Agion Saranta. Lähedal asub Butrini ajalooline Kreeka/Rooma linn.

 Parim viis sinna minna on sõita Lennukiga Corfu pealinna Kerkyra ja sealt lähedalt 30-50 min. sadamast   laevaga otse kohale.

3
0

Tulin just Albaaniast, mitte kuskil ei küsita tõendit. Eelmine aasta olin ka Albaanias kui oli väga aktuaalne teema Covid..  isegi siis ei küsitud midagi. 

Kui kûsimusi, vastan meeleldi.

1
0

Olen kuulnud, et Albaanias palju vargaid ja peaks väga ettevaatlik olema. Kuidas tegelik olukord tinki1?

0
1

Sellist asja loen küll esimest korda,et väga ettevaatlik peaks olema.Ma Tallinna vanalinnas kardaks rohkem vargaid,kui seal.Väga toredad ja sõbralikud inimesed olid.Mitte midagi ei varastatud ära,see jutt vast kehtis 20 aastat tagasi.

1
0

Albaanlastel on juba paarkümmend aastat lääneeurooplastele turvalisuse kohta ütlemine, et Albaania on palju tutvalisem kui turisti kodumaa, sest Albaania maffia käib suvel sünnimaal puhkamas ja ei soovi sel ajal seal mingite jamadega kokku puutuda. Ega mitte sellega, et keegi ta vanaema majja sisse muurab või onu auto ärandab. Kuna meil pole Albaania maffia levinud, siis turvalisuse küsimust eestlastel Albaania kohta tavaliselt ei teki.

3
0

Tänud vastajatele. :D Kuna Albaanias vist veel vähe eestlastest turiste, siis inffi vähe.Me maandume 06.06  hommikul Tiranas, hotell bronnitud Durresesse. Kas oleks mõistlik takso ette ära bronnida või saab ka ühistranspordiga?

0
0

Tõenäoliselt on taksoga lihtsam. Lennujaama ametlikul taksofirmal on hind Durresesse 25 eurot kesklinna ja 30 eurot lõunasse jäävatesse rannahotellidesse. https://tiataxi.al

Lennujaamast käib buss korra tunnis Tirana kesklinna, aga bussijaam Durrese suunas on kesklinnast u 4 km kaugusel. Võimalik, et lennujaama buss teeks seal lähedal ka peatuse, aga seda saaksid sa teada alles bussijuhiga rääkides.

1
0

Tõesti, Albaania on meie hulgas mitte eriti populaarne sihtkoht. Tehakse ehk päevane trip Korfult, keegi tuleb rendikaga Montenegrost. Kindlasti aitas Albaania tutvustamisel kaasa saade " Eesti lipp ümber Albaania". Oma kogemustest kinnitan siin kajastatud infot, et Albaania on turvaline maa. Muidugi tuleb hoida oma asjadel silm peal, ainuke mida soovitaks, et Horvaatia ja eriti Serbia sümboolikaga esemetega ei soovitaks õhtul pubisse-klubisse minna. Raha poolest 80/20 sularaha riik. Raha vahetasin kohal, rannikul, Tiranas saab ka kaardiga, ATM-e ei kasutanud. Enamus Albaania naabritel on kasutusel eurod,sestap saab maksta ka eurodes , isegi turistikatest väljaspool. Meenub seik, kus Shkoderi linnas oli vaja ühte vidinat, seadsin sammud meilgi tuntud keti poodi ja arve oli alla 600 leki, kaardiga sai tasuda alates 750st lekist. Pole kasutanud ühistransporti, ent arvestades olusi, tundub, et kõik on vedajad. Liiklus on lõunamaine, soovitaks rentida rolku, ehk e-jalgratta, kui kogenum, siis auto, näeb rohkem. Diktaator Hoxha ajal pidid majapidamised ehitama omale punkrid, praeguseks on neid alles u 50t.Kes on teinud sinna kodumajutuse, kes muuseumi, kes baari, palju ka lagunenud, huvitav ikkagi. Minna eemale rannikult ja tellida külakõrtsist ehedat  tave-kosit, ehk siis lammast riisiga. Aga edu Albaania avastamisel!

4
0

Ainult Durres pole  just kõige parem koht Albaania avastamiseks ja puhkamiseks.Soovitan lisaks linnasi  Berat, Gjierokaster.Väga ilus on mägitee Orikum-Dhermi ja Sarande-Gjierokaster.Kindlasti rentige auto,et ringi sõita.Albaania ei ole enam avastamata pärl Euroopas nagu varem nimetati.Pärl võib olla,aga avastatud on ta eurooplaste ja

ameeriklaste poolt ammu enne meid.

Augustis on seal meeletult palju turiste ja mõnda kohta ei pääse löögile.Näiteks Saranda lähedal Blue Eye, Permeti kuumavee allikad ja Gjiepe rand.

2
0

Tere uuesti. Küsin kohe auto rentimise kohta. Et kas meie lubadega saab rentida Albaanias autot? Reisi targalt lehel kirjas, et peab taotlema lisaks mingi rahvusvahelise loa.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased