Albaania info

Hello everyone.sorry for writing this in English but I dont speak Estonian. Im from Albania and I have been living in Estonia for about 1 year.I'm studying Cyber Security at TTU. If you like some information about visiting my country please don't hesitate to contact to me or to write in this topic.

Nägemist

Tere, minu nimi on Edvin. Ma olen albaanlane, aga praegu ma elan Tallinnas. Ma sooviksin teada kui te teate teiste albaanlaste elavad eestis. Tsau

Edvin-le

Tulin just Sinu kodumaalt. Tahtsin minna vaatama Kepi i Rodonit, aga ei jõudnud kohale, sest autost hakkas lõpuks kahju. Enamik põhja all olnud plastikust jäi sinna teele maha ja lõpuks läks tee nii kitsaks, et ka värvist hakkas kahju. Anna teada, kui Sinu kodumaa teed muutuvad vähemalt selliseks, kui on Eestimaa "unustatud külade" teed, siis läheks hea meelega tagasi.

At RL

Well, many roads are bad, but some are quite good. About Kepi i Rodonit, i wouldn't expect to have a road there, as it is a headland which is accessible by walking along the coast. I don't see a reason why there should be a paved road to that area, which in my opinion should be a natural park. You cannot expect that there are paved roads in every corner of Albania, otherwise the whole country would turn into a big chunk of asphalt.

Thanks for the offer guys. I visited Albania 4 years ago and it still is one of my favourite places. Very friendly people and lovely nature especially the southern coastline starting from Vlore.

At Jüri,

Have you also visited Berat and Gjirokastra? These are towns which have nice castles and a lot of old architecture. Shkodra, in the north, also has a big castle, though it has been partly destroyed during series of wars. Another part you should visit is also the upper northern area, or the Albanian Alps, where you can find an alpine nature, and wild mountains, inhabited by very few people.

Edvin, I visited Berat and Kruja. At the time of my travel, the North-Eastern part of the country was still considered unsafe, plus I was travelling with a small kid, so we didnt go to the mountains.

http://www.pbase.com/jyri/albania&page=all

Oleme järgmisel nädalal Albaaniat läbimas. Tuleme Kreekast Eestisse. Kas kellelgi on infot, kas marsruut Gjirokastėr-Fier-Durrės-Shkodėr on Albaani läbimiseks mõistlik ja kas plaan 1 päevaga läbi sõita (paari jalasirutuspausiga) on mõeldav. Ööbimine jääb nimelt jääb nähtavasti suht Albaania Kreeka poolsesse algusesse (Gjirokastėr kanti) ja õhtuks tahaks Montenergosse jõuda.

Kui hommikust õhtuni uhate, siis on see ilmselt tehtav. Kas ka mõistlik, see on iseküsimus. Selles mõttes, et vahepeal on küllalt vaatamistväärt kohti, kasvõi juba Gjirokaster ise. Mis puudutab tee olukorda Gjirokasterist Durresini, siis selle sõitsin selle aasta aprillis läbi, tee on ok, Shkoderi kanti ei tea.

Tere! Missugust teed mööda on kõige mõistlikum sõita Makedoonia pealinnast Skopjest Montenegrosse (Tšernogoriasse) Podgoricasse? Pean silmas nii teeolusid kui ka turvalisust! Samuti, et oleks maksimaalselt otse; samas Kosovosse ei tahaks siseneda! Kuidas üldse Albaanias turvalisusega lood on? Kas on ohutu kahel inimesel sõita sõiduautoga mööda Albaania teid?

Konkreetset marsruuti ei oska kommenteerida, sest seal Albaania põhjaosas pole sõitnud, aga mis puutub turvalisusse, siis Albaanias on turvaline ka ühel inimesel sõiduautoga mööda teid sõita. Inimesed on väga sõbralikud ja lahked. Maffiast saadi jagu juba 2001, kui ma nüüd õigesti mäletan. Praegu on igatahes kord majas. Teede olukord on erinev. Tihedamini kasutatavatest on paljudel hiljuti pandud uus asfalt ja seis on väga hea, näiteks rannikul Durresist Sarandani. Samas on ka neid, mis pole hooldustöid aastaid näinud, näiteks Permetist Korcani läheb tee, mis koosneb ainult käänakutest ja aukudest. Vaated on igal pool ilusad, seal on sellised mõnusa suurusega mäed.

Kaks aastat tagasi sai sõidetud Montenegrost läbi Kosovo Skopjesse (marsruudil Nikšic - Kolašin - Plav - Berane - Rozaje - Peje - Decan - Prizren - Skopje) , polnud mingeid probleeme ja teeolud olid igati normaalsed. Seega ei tasu Kosovot vältida, sealtkaudu saab kindlasti kõige kiiremini. Kuciste juures Montenegro ja Kosovo vahel piiriületust ei ole, vähemalt sel ajal polnud.

Korra kui elasin Crna Goras sõitsin sama marsuuti, mida Charly pakkus, ainult selle vahega, et kohaliku autoga piirini ja seal oli vastas Kosovo numbritega masin, sest kohalike numbritega ei soovitata siiamaani Kosovosse sõita. Viimati nimetatut tee peaks mälu järgi ka lühim olema. Tavaliselt käusin läbi Albaania Ohridi kaudu.Muidu tee oli ok, aga kuskilaasta tagasi hakati rekkima teed Podgoricast Shodarisse, mis oli siis ikka tõeline kannatuste rada. Kaugele sellega on jõutud hetkel pole mul infi.Kosovost läbisõiduks vajalik osta ka kohalik kindlustus, mis pidi olema päris kallis.

Mul on tekkinud uitmõte sõita Itaaliast mööda Aadria mere rannikut Albaaniat ja Montenegrot vaatama. Kuidas Albaanias praegu teekvaliteediga on, kas keegi oskab ütelda?

Lisaks, inglisekeelsetes foorumites kirjeldati liikluspolitsei kommet (või ebakommet) teha võõrriikide numbritega autodele kummalisi trahve või suisa otse altkäemaksu küsida. Kas kellelgi on sellist kogemust?

Albaanias käib suur teedeehitus juba mitmeid aastaid ja tänaseks on rannikutee väga korralik. Sai eelmisel aastal terves ulatuses läbi sõidetud. Tähelepanelik peab olema vaid ühes kohas, Levanist Vloresse läheb kehva vana tee kõrval neljarealine kiirtee. Tuleb õigel ajal ära pöörata, on vaid väike roheline Vlore silt paremale.

Mingeid probleeme politseiga ei olnud. Üheksa aastat tagasi sai ka Albaania läbi sõidetud, siis pidas politsei ühel korral kinni, aga mingeid pabereid ei tahtnud, küsis vaid, et kuidas Albaanias meeldib.

Seda ebakommet ei kohanud ning kogesime pigem vastupidist – paaril korral peeti kinni, kuid numbrimärki nähes lasti kohe edasi sõita. Kohalikke puistati hoolega, vaadati pagasiruume ja tundus, et otsiti näiteks relvi. Politsei patrulle nägime lõuna pool Durrest keskmiselt vist näiteks iga kolmekümne kilomeetri tagant ning ka pealinnas korra politseiga suhtlemisest jäi mulje, et meisse suhtuti kõikjal rõhutatud viisakusega.

Suur aitäh kirjutamast, väga hea meel on seda teada saada! Hakkan siis teekonda planeerima, Balkan on mul puha reisimata.