Alpidest ööelu koha pealt

Tervist!

Käisin märtsis seltskonnaga Zell am See-s, kogu reis oli mul ise orgunnitud: Lennuk läks Riiast Frankfurti(edasi tagasi suusakottidega 1500.- :) ), sealt 8 inimese peale kaks uhiuut ford mondeot renditud(bensuga 2k nägu), 7h autobahni mööda austriasse ja sealt majja, mille nädal näkku oli 2k(kahekorruseline- meie päralt). Suusatasime iga päev eri mäel, isegi Mayrhofenis käisime ära! Ehk esiteks vaidleks siin mõnele postitajale vastu, et alla 10k saab mäepiletitega Austrias käidud küll!

Igatahes reis oli super, käisime pidutsemas ka paar päeva, aga ei olnud üldse teadlikud, et noorematel inimestel ei tasu Zell am See -st küll erilist meelelahutust otsida. Ööelu oli olemas, aga rahulik ja hõlmas enamasti vanemaid generatsioone.

Veebruaris jälle plaan Austriasse minna, aga seekord kindlasti kuhugi, kus näeks ka seda ehedat aprés-ski-d millest siiamaani küll vaid brožüüridelt lugenud. Kindlasti ei taha ma öelda, et see oleks peamine, alpidesse ikka suusatama, aga korralik ööelu lisaks reisile kindlasti vürtsi:)

Ehk oskate soovitada mõnda kuurorti Alpides (ei pea Austrias isegi olema), mis oleks tuntud kindlasti ka mägede, aga samas ka millegi enama poolest:) Ise olen uurinud Iscghl-i, St Antoni ja Kitzbuheli kohta aga just sooviks arvamust kelleltki, kes on mõnes neis kohas ka käinud!:)

Kui seal oled käinud ja kui mujalt leiad parema, anna teada!

Ischgli afterski on kindlasti Alpide top3 hulgas. St Antonis ei hakka ka igav. 2003 seisuga tundus Kitzbuhel küll kehva - nii radade, tõstukite kui ka afterski poolest.

Koht, kus ise olen käinud, ja mida soovitaks, on Verbier Šveitsis. Ööelu on meeletu:D Aga kõik on seal hirmkallis.

muidugi sõltub see seltskonna pidutsemissoovist, aga absoluutselt-otse mäest alla sõites on esimene apres-ski Karu-baaris, siis kaks tundi ilupuhkust ja edasi, võtab võhmale :)

Viibisin ka enda korraldatud reisiga see märts seal kandis. Majutus oli samuti Zellis ja seal tõesti pole midagi teha öösel noorel, seega tuli kihutada Mayrhofenisse ööelu nautimiseks. Mayrhofenis oli täiesti ööklubi olemas, kus ka naised baarilettidel tantsisid.

Igal teisipäeval on Ahroni mäel lumest ehitatud baaris öine üritus, kahjuks olid piletid välja müüdud meie oleku ajal

Apre ski ikkagi tähendab kella 4st pidu, kohe mäelt tulles. Kindlasti on hea koht selleks mainitud Karu baar ja veel 10 kohta mägede enda peal ja all külades. Hintertuxi mäe all asuv Hohenhaus Tenne on ka üks kuulsamaid kohti.

Kokkuvõtteks Zellis on hea odav ööbida, aga ööeluks tuleb liikuda mujale.

Hindade kohta pole sul kahjuks märgitud mitu päeva sa seal veetsid ja autot rentisid. Minu 13 päeva läks küll tavapärane 15 000 ja ka järgmise aasta eelarve Mayrhofenisse on selline. Uurisin ka Iscghli variante, aga sealne elu tundus märgatavalt kallim.

Kõige vingemad peod toimuvad Saalbachis. Seal on tõesti nii, et kell 4 poole mäe peale pubisse ja pidu läheb Alpi kapelli saatel käima, suusasaapad jalas:)! Jalad on suusatamisest läbi, aga tantsisime nii nagu peokingades pole seda kunagi teinud. Tahtsime videole kogu seda meeleolu jäädvustada, aga rahvast nii palju kõik suusatamisest märjad-higised kaamerasilm tõmbas uduseks:) Eelmine aasta ST.Antonis õnnestus näha-kuulda puhkpilli orkestrit, kes esitasid tuntud hitte. Nad olid kostümeeritud, kaunistatud näomaalingutega ja tundsid rõõmu 100% oma tegevusest! Super! Reede õhtuti oli võimalik näha suusaetendust "Snow must go on!" kus siis kohalikud suusakooli õpilased ja õpetajad näitasid oma oskusi, oli mida vaadata!

Minu meelest on ka Saalbachis ikka lahedaim afterski - mitte segi ajada nightlife-ga;) ja tipp-koht on Hinterhagalm -sellist möllu pole mujal näinud.

Ischgl ongi 1 kalleimaid kohti Austrias (kõikjal pole muidugi käinud:)