Ameerika ringreis

Huvi oleks teha järgmine aasta Ameerikale ring peale. Olen siin vaadanud ja uurinud postitusi...Samas tahaks ühes teemas näha kõike sellega seonduvat. Huvi on võtta rendist auto ja liikuda üle Ameerika. Vaadata looduskauneid kohti ja lisaks külastada lõbustusparke. Muidugi ei jää ka Las Vegas välja. Reisi pikkus orienteeruvalt 45 päeva ja ööbime vastavalt olukorrale (motellides siiski põhiliselt). Kui on keegi midagi taolist teinud võiks märku anda. Andke teada mis võivad sellist plaani segada(nt ei tohi mõnes osariigis autos ööbida/ei saa kaardimakseid teha/ jne jne....). Tänud!!!

45 päevaga ei jõua Ameerikale küll ringi peale teha. Tegelikult muidugi jõuaks aga looduskaunid kohad ja lõbustuspargid jääksid sellisel juhul välja.

Endal ka plaan minna mingi aeg USA-sse reisile, samad ideed , kuid üritan muusikaga ka tegeleda. Kuid sinna saamiseks on suht palju jamamist jne!:)

Plaanis midagi sarnast ette võtta (tõenäoliselt) järgmisel aastal - ida rannikult lääne rannikule. Uurinud veel midagi eriti ei ole, sest aega rohkem kui küll:) Aga olemasoleva info põhjal võin öelda, et USAs on autot odavam rentida täisnädalates - nii tuleb hind odavam kui nt võtta 3,5 nädalat. Endal reisi planeerimisel abimeheks nagu ikka LP.

Sel suvel tahaks ka juulis kuu aega USA avastada,
plaanis tripp idast läände mootorrattaga.

Niisiis kuni 30 päeva ja u 5000km.

Ratta rentimine on muidugi üsna kallis, mõttes on ka vb idarannikult ratta ostmine, ja läänerannikul mahamüümine.

Ise soovitaksin umbes sellist marsruuti. Näeb päris palju huvitavaid kohti.

Soolajärved, 120 meetrised puud, alcatraz, universal studio, las vegas, grand canyon, monument valley jne

http://goo.gl/maps/HvYV

Lisan ka enda viimase marsruudi Kesk-Läänes. Sõitsime autoga üle nädala kokku ca. 4500 km.
Alustasime Yellowstone rahvuspargist. Seal veetsime ka kõige rohkem aega 3 päeva. Auto rentisime Jackson Hole lennujaamast. Yellowstone jättis ka kõige võimsama mulje.
Edasi sõitsime lõuna poole. Grand Teton National Park - Salt Lake City - Antelope Island State Park - Binghmani vasekaevandus (maailma suurim inimkätega loodud auk) - Arches National Park - Canyonlands National Park - Dead Horse Point State Park - Mesa Verde National Park - Monument Valley - Clen Canyon Recreation Area - Grand Canyon National Park North Rim - Grand Canyon National Park South Rim - Flagstaff - Hoover Dam - Las Vegas.
Iga päev pakkus tõeliselt võimsaid looduselamusi.

Las Vegasest lendasime edasi Louisianasse New Orleansi. Sealgi tegime rendiautoga pikemaid ringe. Kui vähegi võimalik soovitan kindlasti New Orleans reisikavasse lülitada. Senini chillim linn USAs kus olen viibinud. Big Easy.

Soovitan alustada reisi planeerimist hea reisiraamatuga. Kui oled enam-vähem kindlaks teinud, millised paigad ja tegevused huvitavad, siis saab ka marsruudi paika panna. Reisijuhist saab aimu, kui pikalt siin-seal peatuda võiks ja loomulikult oleneb, kui mitu tundi keskmiselt päevas olete nõus autos istuma.

Tere kõigile. Küsimus selline: Kas põhja-ameerikas toimib ainult krediitkaart ja meie euroopa deebetiga pole seal midagi teha ?
Ja nagu uurinud olen siis automaadist sula välja võtmine(deebetiga) läheb ikka väga kalliks, mida kostate?

USAs on minul seni ilusti toiminud nii krediit- kui deebetkaardid (sh nii Visa kui Maestro).

Kui suuri kulutused sa plaanid. Endal ka plaan minna aga kindlasti pikemaks sugulane elab North-Carolina-s Olen kuulnud, et auto saab sealt osta 500 dollariga mis sõitis 3 kuud ilma probleemideta, ma ei tea palju rendiauto maksab kindlasti kallim.

Deebetiga sain juunis 2011 maksta suuremates toidupoodides, väiksemad poed ja osad restoranid tahtsid krediitkaarti, deebet ei läinud läbi, viskas neil masinatele errori ette. Samas suured ketid nagu Target jne nendes toimis deebet laitmatult. Väljavõtmine ei ole ka väga kallis aga otstarbekam võtta 1x suurem summa, kui mitu korda väiksemaid (teenustasu). Täpse protsendi saad teada oma pangast.

Mina veetsin 2kuud usas nüüd see suvi.. kasutasin igalpool VISA Student deebetkaarti. Alguses oli nii, et mõnes kohas läks läbi ja mõnes mitte. Lõpuks selgus, et seal tuleb mul seda kaarti kasutada kui krediitkaardina, siis läheb läbi. Ehksiis makstes tuleb valida sellised valikud, et oleks krediitkaart või öelda müüjale. Maksin igalpool kaardiga.. külapoes, suurtes poodides jne.

Aeg lendab ja oma unistuse täidan poolikult selle aasta augustis. Minek San Francisco ja seal kandis ainult kaks nädalat aega tiirutada aga asi seegi. Tänud vastanutele ja loodan ilusat reiei nautida. Las Vegases olen 4 päeva :)