trip-krainetrip-ukraine-dark
Aqua Blu Resort Sharm ( Albatros Aqua Park) ****

Kas keegi on olnud Sharmel El Sheik's hotellis Albatros Aqua Park?

Hei ! Kuna minu postitusele ei vastanud keegi, kui ma selle hotelli kohta informatsiooni palusin, siis nüüd, kui mul endal on seal käidud, teen ma seda ise. Hotell on ise super ilus, veidi meenutab kremlit, aga ikkagi selline uhke ja ilus. Basseine on palju ja enamus on sooja veega ja torud on ka korralikud, nii suurtele kui väikestele. Toiduga on veidi paha lugu, aga see on vist enamus Egiptuse hotellides nii, et iga päev saab peaaegu ühesugust toitu, mida lõpuks enam ei tahagi. Okei, kui küsimusi on, siis vastan meeleldi, muidu ei teagi, millest rohkem rääkida ! :)

Johannakkk Tänud vastuse eest. Olen minemas sinna veebruari lõpus.Trip kajastab seda hotelli väga vähe. Kaasas on ka 4 aastane laps. Kõhuprobleeme polnud? Paljud kurdavad selle üle. Kas veepargi piletud kuuluvad sinna hotelli paketti? Kannatab sel võtta rendiroller või mingu muu liikumisvahend või on liiklus nii hull, et ei tasu? Kaarti vaadates on see suvitusrajoon päris pikk mererannal. On selt midagi osta soodsamalt- nahk, juveelid, riided,jalatsid ? Kas kohalik jook on joogikõlblik?

Ei, kõhuprobleeme ei olnud ja veepark ongi hotellis. Me muretsesime enne reisi, et võib-olla on seal veepargi külastusega seoses väga palju rahvast teistest hotellidest, aga muretsemine oli üleliigne, sest vähe oli inimesi, kes polnud sealt samast hotellist ja üleüldse seal polnud massiliselt inimesi. Liiklusvahendiks soovitaks ikkagi taksot, kindel, et ära ei eksi ja ei ole ka kallis. Hotell ei ole ise mere ääres, aga hotellist saab tasuta bussiga mere äärde ( hotelli Albatros Beach ), tegelikult on see rand pigem lahesopp või midagi sarnast, aga tuttavad rääkisid, et kuskil lähedal pidi olema ka tasuline rand, kus pidid väga ilusad korallid olema. Albatros Beachi rannas olid pigem surnud korallid. Soodsamalt on muidugi, aga arvesse tuleb võtta seda, et kõik riided/jalatsid/kotid on võltsitud disainerfirmadelt. Kulda on väga palju, iga nurga peal on peaaegu üks kulla pood. Jookidest nii palju, et hotellis saab ju tasuta juua: karastusjoogid, mahlad ja alkohol. Kõik on joogikõlbulik. Taaskord teadsid tuttavad rääkida, et kohalikust supermarketis müüdavad mahlad pidid super head olema, aga kahjuks ise proovida ei saanud, sest kui seda kuulsime, siis olime juba tagasi Tallinnas.

Kõhuprobleemide vastu aitab hoolikas kätepesemine iga kord enne kui midagi nende kätega suhu panete. Hotelliköökide või kraanivee vms "linnalegendidega" on asjal palju vähem pistmist. Sest esiteks olete rahvaste paabelis kus sama ukselinki on enne teid katsunud teab mitu inimest teab kust kohast, ja teiseks on kliima tuuline ja tolmune, mis kõike kenasti edasi levitab.

Liikumisvahendit võtta pole vist sellepärast mõtet et ega seal eriti kuskil nii palju käia ega vaadata pole, et rentimine mõtekas oleks. Sharm on ju kõrb, millesse on oaasidena ehitatud kunstlikult haljastatud ja kastetavad hotelliterritooriumid, mis on ilusad peamiselt ainult seespoolt, väljast näete niisama müüri ja väravaid. Need paar linnaosa ja ilusat merevaatega kohvikut kaljul, mis külastamist väärivad, on ligipääsetavad taksoga päris hästi.

Osta.. toiduainetest nt tõesti mangomahla ja guaavimahla mis Eestis on ilmselt tunduvalt kallimad. Ostetakse ka nt kohalikku fetajuustu varianti, mis maksab u 7LE pakk, jällegi Eestis ilmselt kordi kallim.

Tööstuskaupadest kuld on sel aastal ilmselt nii palju kallim et kas teda on mõtet osta... kuid tasub tähele panna, et disain on ehk erinev ja huvitavam ning ka "kangus" on erinev, Egiptuses müüakse enamasti kas 18 või 21 karaadist kulda, Eestis peamiselt 14karaadist. Korallid... kuni neid veel müügil on, kuna nende püüki keelatakse järjest laiemalt. Umbes kaela ümber ulatuv korallkee võib maksta kvaliteedist olenevalt alates 1000-2000 LE lugu, aga eks ta on muidugi ajatu ehe. Parim Egiptuses saada olev kvaliteet on selline luitunud-vanaroosat värvi, mis tähistab ei mäletagi kas üle 10 või 15 aasta vanust koralli, mis oma värvi aga paremini säilitab kui erksamates toonides noorem korall, mis kipub kergesti luituma. Ja midagi oli seal ka sügavusega pistmist, tegelikult peab seda valdkonda veidi tundma et head ostuotsust teha, samas pole Sharmis müüdavad korallid ka nii kallis investeering, et lausa kõhklema peaks.

Sordi- jm rõivad nii kohalikelt kui ülemaailmsetelt kaubamärkidelt - Reebok, Adidas muidugi, Timberland, Puma jne. Il Mercato kaubakeskus Hadabas pakub head valikut nii kohalikust moerõivaist kui eelnimetatud kaubamärkidest. Lasterõivaste poodides on üht-teist, nt tüdrukutele vahvaid sitsikleite, puuvillaseid sukkpükse, t-särke jms. Üks selline on nt tollest AquaPargi väravast välja tulles üle tee sadakond meetrit Hadaba südame suunas Abdullah supermarketi allkorrusel. Palju on Itaalia pahnakaupa või seda matkivat kohalikku toodangut. Villavaibad muidugi, kui see stiil sobib ja meeldib, alates ütleme 4-500LE võib üks 2x3 m vaip maksta, kui hästi tingida oskate, kuigi algul küsitakse kindlasti vähemalt pool juurde. Idamaiseid narmasvaipu siit otsida ei tasu ja kui mõne proffi juurest mõne leiategi, on sellel mõttetult kallis hind (Euroopast leiab nii uut ki kasutatut soodsamalt). Kairost saaks suurt kohalikult toodetud villavaipa küll, ise ostsime hiljuti 2x3m u 4000 kr eest, peaks vist olema hästi saadud. 100% Uus-Meremaa lambavill, Egiptuse teostus.

Kohalik õlu on täiesti joodav, Saku sõpradele soovitaks Sakkara't ja Tartu õlle sõpradele Stellat/Meister'it. Kange alkoholi seas on palju importkraami matkivat võltstoodangut millest võib ka peavalu saada, kuid täiesti joodav on litsentsi alusel toodetav (Shotlaste) ID viin ja kohalik El Gouna viin ning valge või tumeda rummi koopia Becardi. veinide valik järjest täieneb, hispaania vaini austajale soovitaks kõige kallimat (u 65LE) Chateaux des rdeves nimelist, ja Itaalia tüüpi kergem piunavein in nt Shahrazade, kui ma nüüd seda õigesti spellin siin, poole odavam u 35LE aga mitte sugugi poole halvem :). Egiptuse veinide klassik on Obelisk, iseäraliku tugeva ütleksin "mullase" maitsega, mis on maitseasi kas meeldib või ei meeldi aga selle raha eest pole ju kallis proovida. Kõike seda müüakse iga päev ja öö ja tuuakse ka telefonikõne peale kohale kui soovite. Tax-free, mida 48 tunni jooksul kasutada saab, müüb lisaks importalkoholi kus nt Grant's viski peaks maksma u 18USD, mitmed konjakid 35USD, mitmed Eestist mumeelest juba kadunud eksootilised magusad liköörid nagu Amarula, banaaniliköör jms u 15 USD, jne. Shampad ka mälu järgi odavamad kui Eestis. Originaalparfüüme müüb Il Mercatos nt El Ezaby apteegikett(!) mi son üldiselt üks paremini varustatud Egiptuse apteegikette kui mingit ravimit vaja on, ja parfüümid seal on 90 ml suured, kuid sama hinnaga nagu Eestis 50 ml. NB! proovida neid enamasti ei saa, seega peate enne kindlalt teadma, mis meeldib.

Lapsele võib jahedal üõhtul osta kohalikku magusat piimajooki Sahlebit (Naama peatänavate kohvikutest vähemalt ühes seda juba müüakse), mis on umbes maisijahu ja pähliktega segatud kuum magus piim või sinnapoole, piima ja magusa sõbrale täiesti nauditav. Ja Aquapargi väravas üks kohvik on spetsialiserunud kohalikele piimamagustoitudele ja värskest piimast jäätisele. Endale võite koju kaasa osta Al Arosa (=nukk, pruut, printsess) nimelist teed, mis ei maksagi midagi (1-5LE paki suurusest olenevalt) kuid on üks ütlemata hea maheda maitsega Keenias kasvatatud purutee.

Olime selles hotellis nädalakese. Toad olid üsna minimalistlikud, kuid puhtad. Hommiku- ja lõunasöögid olid päevast päeva samad. Basseinides oli väga külm vesi. Ühes torus käisin ka aga külm vesi ehmatas nii ära et ei tahtnud rohkem minna. Rahvast oli hotellis küll palju, aga vähesed olid atraktsioonidel. Randa on väga lühike maa, meie käisime ainult esimest korda bussiga. Päevitustoolide juures on tõesti vähe koralle aga kui jalutada natuke edasi ühe politseiputkani, siis seal on üsna palju kalu ja koralle. sealt veel edasi jalutades tulevad suured künkad mille otsast on väga ilus vaade rannale ja lahesopile. Hotellist on vana sharmi turule jalutadas umbes 20.min, taksoga läheb 10 kohalikku. Kohe hotelli kõrvale jääb ka kaubatänav ja 1001 öö show koht Alf Leila Wa Leila. Sealt järgmine tänav on itaalia stiilis kaubatänav El Mercado, mis on eriti ilus õhtutuledes. Hotellist veel niipalju, et see on väga suur ja teenindus on üsna külm. Teist korda seda hotelli ei valiks, territoorium on väga suur. Meeldivad väiksemad kodusemad hotellid. Lastega perele on kindlasti sobiv hotell, juba selle pärast et lõuna- ja õhtusöögil pakutakse iga päev pizzat;) rääkimata siis torudest ja värkidest.

Aqua Blue Resort Sharmis

Ikka uuriks värskemat infot, kes sel aastal käinud on.Kuidas teenindus, vaba aja sisustamine kohapeal, toad, toidud -kõik info teretulnud. Kui kaugel normaalsed kauplused(fiks hindadega ja nn.turistipood-passi alusel) Kas ka seal parema toa saamiseks tasub dollareid passi vahele poetada :-)

Hotelli ei tea, aga veepark on täitsa äge. Animatsioonitiim töötab ka. Kaubanduse kohta vaata eelmist kommi. Kõigepealt vaata, millise toa ilma tipita saad.

Võib küll olla teemaväline, aga mulle meeldivad kohalikest koostatud animatsioonitiimid. Lahe, siiras, naiivne, laisk, pohhuistlik - täpselt nii, nagu torust tuleb. Venkude tiimid on puhas kräpp.

Novatsiis Ixxx, niipalju kui inimesi, niipalju ka arvamusi.

Mina isiklikult laseks beduiinidel kõik animatsioonitiimid (ka kohalikud!) hotellidest pantvangi võtta oma puhkuse ajaks:

:P

Kas keegi veepargi hindadest oskab midagi rääkida? Mõtlen just juhul kui tulen ise mujalt hotellist, ei peatu samas :)

Liisakr, sorry, ma hindadest ei tea Sulle miskit öelda, aga kui keegi sulle ka siinses teemas vastab, siis ma siiski küsiks maili teel otse hotellist ka hindasi. Ütle, et tahad "sürpraise" hindasi ja tahad kindlasti nende hotelli veeparki külastada :)

Trüki pärast see paber välja ka, siis on hea sellega pärast hotellis lehvitada:)

PS! Lihtsalt soe soovitus omadest kogemustest! ;)

Soojad soovitused on väga teretulnud ja saavad järgi proovitud :)

Cleo Park Naama Bays reklaamib siin suurelt meil iga kuu et 120 egp. Aqua Park väravast ostes, lastele ehk sama palju, suurtele pakun et max 200 egp, kuna edasimüüjail u 220-250.

Ka tollel Xperience Sea Breeze'il on üks liutoru, ega need üksteisest palju ei erine. ;-)

Piilu ka siia:

http://www.thesheikhofsharm.com/aqua-parks-sharm-el-sheikh

Panoramat vist ei soovita, Park Inn - oleneb hinnast :), talveks on juures veel ka Sea Club Aqua Park veepark, need viimased kaks siis Nabqis. Aqua Park ja Cleo Park muidugi ikka kõige võimsamad, kuigi rohkem visuaalselt - eks need torud ole suuresti samad igal pool.