Assoorid

Tere! Kas keegi on käinud Assooridel ja oskab jagada kogemusi ja mujeid? Ise käinud Madeiral ja see super SUPER. Kas Assoorid umbes sama või midagi täisti erinevat?? Kes sinna reise korradab?? Tänulik info eest!..

Meie reisikorraldajatest vist mitte keegi. Suvel müüs Estravel edasi sooduskampaaniana Soome korraldaja pakette.

Soomes teeb Hispania väidetavalt ainsana Assooride reise. Omal käel saab näiteks Helsingist Finnairiga. Kui keel probleemiks pole, tasub soomlaste matkateemalistest foorumitest infot uurida, lugemist on palju.

Lugege tema blogi//triibu-liine.blogspot.com. Odavam Portugali firma hakkab lendama Helsingist TAP. Vaatasin klippe youtubest Sao Migueli saar, Azores, linna nimi Ponta Delgada. Samas lennujaam. Kaunis loodus. Palju on klippe lennukite turbolentsist, äkki Atlandi Ookeani möjutused.

V2ga v2ga m6nus koht on! Majutus oli Ponta Delgadas, aga iga p2ev sai ekskursioonidel k2idud, nii et l6puks sai k6ik Sao Migueli vahvamad kohad l2bi k2idud. Teistel saartel ei k2inud. Kahjuks ei oska Madeiraga v6rrelda, aga nii palju kui piltidelt Madeirat n2inud, arvan, et sellele alla ei j22! K2isin ise 2005. aasta suvel ja ei pidanud ise reisi planeerimisega pead vaevama, aga marsruut oli TLL -> AMS (Est. Air), AMS -> LIS (KLM), LIS -> PDL (SATA) ja samamoodi tagasi. See viimane, SATA lennukompanii, ei hiilanud tookord kyll erilise kvaliteediga ja stjuardess ajas s6brale tassit2ie kuuma kohvi sylle, aga pole viga, juhtub. Kuna oli juulikuu, siis oli v2ga m6nus ilm, vihma v6ibolla korra 10 p2eva jooksul tuli, vahel pilves, aga muidu ikka p2ikseline. Soovitan kindlasti k2ia Ilheu de Vila Franca-l. See on yks superilus laguun, u 1 km paadis6itu Vila Franca do Campost. Samuti "Terra Nostra" park Furnases imekaunite kujundatud p66sate, veesilmade ja naturaalse sooja veega lake-pool'iga. Furnases on veel kuumaveeallikad, mis kyll haisevad koledasti, aga on v2ga huvitav vaatamisv22rsus. Kuna maa all on suur kuumus, kypetatakse sulle soovi korral seal maisi. Samuti v2ga ilus Caldeira Velha sooja veega kosk, Lagoa do Fogo, Sete Cidades ja igal pool umbrohuna kasvavad hortensiap66sad (vb ka Madeiral). K2isime ka yhes soojuselektrijaamas, j2llegi p6nev! Vaatamist on kyllaga. Ponta Delgadas sai ka suvalisel argip2eva 6htul m6nda elava muusikaga baari peole minna, inimesed olid s6bralikud ja yleyldse k6ik oli v2ga tore. Nonii, n2ha on, et sattusin 6hinasse sellest vapustavast kohast kirjutades. Ju siis j2i sydamesse :)

Aga mine kindlasti!

Käisin ka Assooridel... eem, vist oli 2005 aasta... see on PARADIIS. Olime ka ainult Sao Miguelil, aga see oli väga kift... seal on ka sellised lahedad väiksed laguunitaolised saared, kuhu saab päevaks minna... samuti vaalasid vaadelda jne :)

Ise käisin täpselt sama marsruudiga nagu ülalkirjutanu... kuidagi tundubki, et olime äkki samal reisil, hehee.

Siin natuke pilte ka: http://www.company.pri.ee/pics/Azores

Olen käinud nii Madeiral kui Assooridel. Assoori saarestikust käisin Terceiral, Faialil, Picol ja Sao Miguelil. Assoorid ei ole veel nii turistide poolt vallutatud kui Madeira, seega näeb kohalike elu-olu paremini ja kuuleb ka portugali keelt:) Tõsi, Sao Miguel oli saar, kus kuulsin ka valdavalt inglise ja saksa keelt, seal on juba turiste oluliselt rohkem, kui teiste väikeste saarte peal. Madeira on super kahtlemata:) Aga Asooride iga saar on omanäoline. Minule meeldis kõige enam Terceira. Samas Sao Miguelil on kõige huvitavam loodus, Faialil on jälle Horta sadam täiesti unustamatu ja muidugi Capelinhos...:) Käisin Assooridel 2008.a septembri lõpp-oktoobri algus. Ilmad olid ilusad, temperatuur nii 22-26 kraadi, kõige rohkem oli ühel päeval 30. Kohalike jaoks oli sügis, mis sügis:) Vihma ei sadanud siis. Reisi võtsin ühe Hollandi turismibüroo kaudu. Tallinnast lendasin Amsterdami, sealt Asterdam - Terceira - Faial - Sao Miguel - Amsterdam.

tere tere jah tirlimps :D Anna, jah? :)

Aitäh Tarvile väga ilusate ja kõike ütlevate piltide eest.Patt oleks sinna mitte tahta minna. Tänu Sibulale sai selgeks reisi aeg.Tavalislt meeldibki käia oktoobris(2008 okt.Madeiral) et pikendada meie õnnetut suve. Aga mõned küsimused ikkagi. Kas kohapeal liikumiseks rentisite auto või kasutasite kohaliku reisipakkuja teenuseid? Kui suur on Sao Migueli saar? Kas SM ilt on ühendus kõigi teiste saartega või peab käima järjekorras sealt sinna ja sealt sinna jne. Millised on hinnad saartel liikumiseks? On äkki kellelgi mingit aadressi kust saaks sealseid liikumisvõimalusi vaadata? Tänud ette!!!

Tere Marints, www.azores.com leiad infot saarte kohta, suuruse, rahvaarvu, looduse jm kohta. Sao Miguel on 9-st saarest suurim ja on 759km2. Arvatavasti on võimalusi saarte vahel lennata mitmeid. Meil oli büroost ostetud 3 saare reis, aga kindlasti oli seal Hollandi reisibüroos ka teistsuguse marsruudiga reise pakkumisel. Meie reisipaketti kuulusid lennupiletid alguse ja lõpuga Amsterdamis, hotellid koos h-söögiga ja ka rendiauto Faiali saarel. Terceiral ja Sao Miguelil rentisime ise. Autorent on seal ilmselt pisut kallim kui nt Tenerifel. Terceiral maksime 3 päeva rendi eest 134 eurot (sisaldas kõikvõimalikke kindlustusi) ja Sao Miguelil 2 päeva eest 105 eurot. Faialilt tegime 1-päevase reisi Picole. Hortast Madalenasse kestis praamiga üleminek umbes 30 minutit ja pilet 3,40 (üks ots). Hommikul läksime, õhtul tagasi. Viimane praam tuli tagasi Hortasse kella 18 paiku. Meie olimegi Madalena ümbruses, aga meie grupist 2 inimest, kes käisid Picol teisel päeval, olid Madalenas võtnud takso ja taksojuht tegi neile ekskursiooni mööda olulisemaid vaatamisväärsusi. Terve päev läks neil maksma ca 90 eurot ja muljeid oli neil kuhjaga. Kahju, et ise nii ei teinud, jäin nii mõnestki elamusest ilma. Faialilt ostsin ka vaalavaatlus reisi, 55 eurot. Nagu meile öeldi, meil oli lucky day, sest vaalu ja delfiine nägime ikka väga palju ja erinevaid liike. Hortas asub ka Peters Pub, kus võiks ka käia. Meie jäime ka söögiga rahule, mõni teine ei jäänud. Aga mitte söök ei ole seal põhiline vaid pubi ise. Sinna on kogutud laevadelt lippe jm, nii et korra võiks seal ikka käia ja vaadata. Aga jah...tahaks tagasi Assooridele:) Reisikaaslane ka juba räägib, et kas see sügis jälle...

Mina käisin Assooridel oktoobris 2008 ja just Soome reisikorraldaja Hispania kaudu. Sao Migueli saarel ja majutus Ponta Delgadas. Autorendi võtsime kohapealt 4 päevaks ja sellest piisas täielikult, et saar risti ja põiki läbi sõita. Vahemaad ei ole eriti suured. Ponta Delgadast saare lõunakaldale sõitmiseks läheb 10-15 minutit. Põhiline vaatamisväärsus on võimsad loodusvaated, vaesed kalurikülad ja inimtühjad rannasopid. Sattusime ühel päeval sellisesse kohta nagu Playa de Amor, armastuseranda, kuhu viis 2 km pikkune tee mäest alla, aga kohale jõudes oli vaatepilt võimas - imeilus liivarand ja vihane ookean peidus kõrge kaljuseina all. Ponta Delgada on sihteliselt väike linn ja pika peale hakkas meil seal igav. Linnas on üks suurem kaubanduskeskus, kus käisime õhtuti kinos. Söök on portugalipärane, aga värsket kala oli üllatavalt vähe saada. Meil oli eesmärk toituda ainult mereandidest, aga enamus restorane pakkusid ikka ainult külmutatud fileedest valmistatud roogasid. Põnev koht on Furnas, kus tuleb kindlasti proovida selle koha spetsiaalsööki - haisvas kuumaveeallikas valmistatud juurikaid ja liha. Mõned liivarannad leiab ikkagi ka, kuigi oktoobris enam väga ookeanisse ujuma ei tõmmanud. Loodus ja matkamine on ikkagi põhitrumbid, nii et kellel teistsugused ootused ja eesmärgid, võivad pettuda.

Tere. mina olen see Eestlane, kes Assooridel elab. soovitan siin ära käia küll, turistidele on see saar paradiis. Võrreldes Madeiraga on siin rahulikum. Ostlemist pole mõtet plaanida. Sobilik eelkõige neile, kes loodust ja vabas õhus matkamist naudivad. Ja siinkohal ka palve: Eestlased, kes te S.Miguelile plaanite tulla, andke endast teada, äkki saaks kokku ka.

Näh, oma kontakti ei pannudki, aga kirjutage siis blogisse: triibu-liine.blogspot.com

Tulime just Assooridelt Sao Migueli saarelt ja emotsioonid kõrgel ning tahaks jagada neid Tripi lugejatega. Käisime reisifirma Hispania kaudu. Majutusime Ponta Delgadas, tegime reisifirmaga läänepoolse saaretuuri, mis juhtus päevale, kus ilm päris tormine, nii et kaunite vaadete nautimisest suurt midagi välja ei tulnud, Seta Cidade kaksikjärved kadusid uttu ja suur tegu oli, et tuul meid endid Miradori platvormilt minema ei pühiks, aga uskumatult hea fiilingu andis ikka ning teadmise, et õhukese vihmakeebiga pole sellise ilmaga seal midagi peale hakata. Ise rentisime kaks päeva autot ja käisime enamuses neist kaunitest kohtadest, mida turistile välja pakutakse. Saare ilust tahaks rääkida ülivõrdes, sest vaated olid võrratult kaunid, vaateplatvorme hästi palju, peale selle mõnusaid puhke- ja grillimiskohti, kus kõigele on mõeldud - laste mänguplatsid, kivist lauad toolid, grillahjud, WC-d jne. WC kultuuri peaksime küll Assoorlastelt õppima, igal pool olemas, puhtad ja korralikud ja seda nii linnas kui mägedes. Terra Nostra pargis käisime kuumavee basseinis ujumas ja see oli mõnus, sest õhutemperatuur oli 15-16 kraadi, aga vesi tundus olevat ligi 40. Park muidugi on oma liigirikka maailma eripaigust kohale toodud taimestikuga hästi huvitav. Käisime ka delfiine ja vaalasid ookeanis vaatamas, vaala selga ja saba nägime vaid kaugelt, aga delfiine oli tõesti palju ja nad andsid meile võrratu etenduse, lisaboonuseks kaunid vaated ookeanilt saare lõunarannikule.
Saare elanikud on hästi sõbralikud ja abivalmis. Üldse jäi mulje, et nad elavad seal kaugel sellist rahulikku ja stressivaba elu. Järjekordselt üllatas see, kuidas osatakse oma eripära turistile näidata. Saarel elab üle 140000 inimese ja lehmi on saarel sama palju, kuna karjakasvatus on majandusharuna teisel kohal pärast põllumajandust. Lehmi näeb igal pool saarel ringi liikudes ja suveniire lehma kujuga leiab igalt poolt, isegi oma kohaliku likööri on nad lehma kujulisse pudelisse villinud.
Kuigi meil oli kavas teha üks reis kõrval asuvale Terceira saarele, loobusime sellest. Seda põhjusel, et Assooridel ei ole märtsis veel turismihooaeg alanud ja teisele saarele minek oleks võtnud kaks päeva aega, kui aga aeg on piiratud ja tahad võimalikult palju näha, kuulda, siis otsustasime, et seekord naudime Sao Migueli vaateid ning teised saared avastame tulevikus. Neile, kes tahavad teada Madeira ja Assoori Sao Migueli võrdlust, siis Sao Miguelil on võimalik näha selliseid panoraamvaateid ookeanile ja mägedesse, idüllilisi karjamaid ja armsaid külasid rannikul, samas Madeira on mägisem, seal on palju tunneleid, kõrgel mägedes võib vaadata tohutusse sügavikku, kõrguse poolest teine merest tõusev kalju Cabo Girao. Olen mõlemal saarel käinud märtsis, kui kõik lilled pole veel õide läinud ja kohalikud ütlevad, et tulge kuu või kahe pärast, siis näete, kui kaunis siin olla võib. Arvan, et neid saari ei saagi võrrelda ja et nad on mõlemad külastamist väärt.

Tere. Mõned küsimused neile, kes käinud Assooridel. Või veel parem, neile, kes seal elavad. ? Missugune on seal enesetunne talvel? Milline temperatuur (õhk, vesi) annab tooni vahemikus oktoober kuni aprill? ? Kas tänase seisuga on seal väga raske leida tööd? Missugused on võimalikud palgad ja millised on umbes toidu- ja rõivahinnad poodides? ? Milline on mõistlik rent elamispinna eest? ? Millised on koolid? Kui palju maksavad ja kas on ka mõni inglise keelne õppeasutus? Ja milline on ilmastik suvekuudel?

Assooridel on min. palk 480 euri. Eks seda nad seal turisminduses teenindajad ka enamjaolt saavad.

Assooride lennukompanii SATA Internationaliga pääseb Stockholm-Arlandast nii Madeirale kui ka Assooridele.

Käisin Assooridel San Miguelil 2010.a. mai viimasel nädalal. Võin kinnitada kõike siin foorumis varem öeldut. Lisaks veel, et kellele on oluline ka suvesoojus ja mõnus meresuplus võiks minna pigem sügisepoole. Õhutemperatuur oli mai lõpus 19-21 ja vee 18-19 kraadi. Ise käisin 2008.a. septembris Madeiral ja siis oli ka ookean mõnusalt soe. Samuti oli üllatav, et hortensiad alles alustasid õitsemist ja sellist suurt kevadist lillemerd, nagu ma ootasin pärast sügisest Madeirat, siiski ei olnud. Kui keegi seisab valiku ees, kas Madeira või Assoorid, siis mina isiklikult soovitaks Madeirat, aga õige on ka see, et käia võiks mõlemal saarel. Nad on ikkagi erinevad ja 1 nädalaga jõuab nii Madeira kui ka San Migueli läbi uurida. Kuna olimegi ainult 1 nädala, siis teistele Assori saartele ei hakanud ponnistama. Veel üks huvitav tähelepanek. Saare põhjakaldal oli soojem ja päikselisem kui lõunakaldal. Ribeira Grande lähedalt Porto Formosast leidsime ka mõnusa liivaranna. Võin ka soojalt soovitada Soome reisikorraldajat Hispania. Ma ise soome keelt eriti ei räägi, aga nad olid väga abivalmid ja rääkisid kõik minuga inglise keeles. Olen päris palju reisinud nii pakettreisidega kui ka omapäi. See oli esimene juhus, kus reisikorraldaja pakkus autorenti soodsamalt, kui ise oleks leidnud linna pealt! Auto oli ka suurepärane ja toodi/võeti otse meie hotellist.

http://triibu-liine.blogspot.com/ blogisse pole viimasel ajal eriti midagi lisandunud, oled ikka veel seal?

Käisin Assooridel 2009.a. mai lõpus ja Hispania kaudu. Meeldis väga. Madeiraga ei oska kahjuks võrrelda. Sai samuti ainult Sao Miquelil oldud. Rentisime Hispania kaudu auto ja tuiskasime sellega mööda saart ringi. Omale abiks ostsime raamatu http://www.sunflowerbooks.co.uk/azores.htm. Peab ütlema, et ilmaga meil suuresti ei vedanud, Eestis oli samal ajal 30C sooja seal aga all ranniku ääres 20C ja üleval mägedes 5-14C. Ilmselt tasub ikkagi pigem sügise poole minna. Viimastel päevadel nägime isegi sadamas ujujaid. Sai matkamas käidud 2x: esimene kord Fogo järveni ja tagasi (väga lahe loodus, langesime kajakate rünnaku ohvriks peaaegu :)), teine kord kaksikjärvede kraatri äärt mööda - algus ja lõpp Cete Cidadese ehk kaksikjärvede vahel. Ilm võib olla totaalselt erinev. Kui mäed on üleval pilvede sees ei tasu minna, vahel oli nähtavus mõni meeter. Teine päev kui selge siis vapustavad vaated. Käisime veel vaalu vaatamas. Endale meeldis Caldeira Velha - looduslik kuumavee bassein (riietuskabiinid), samas ümberringi tõeline džungel. Terve saar on muidugi lahedaid pikniku kohtasid täis (grillimis alused, WC-d jne.) enamus vaatega ookeanile. Sai proovitud kohalikku ananassi. Käisime kõik Ponta Delgada pargid läbi - ka need olid üsna lahedad. Muidugi veel Furnas oma allikatega, hortensiad, Ribeira Grande, Senhora da Pazi kirik, teeistandus ja lehmad :D. Igatahes tahaks tagasi minna. Nägemata jäi kahjuks Terra Nostra, kuna ei suutnud üles leida :P. Ühesõnaga soovitan soojalt. Kui kellelgi küsimusi on võin vastata.