Aurinko´ga Marokos

Tere, Kas keegi siinsetest soovib jagada oma reiskogemusi, eriti oodatud on muljed Berberi õhtu ja Anti-Atlase 1 päevase eksursiooni kohta? Kirjeldused kodulehel suht napisõnalised ja nende põhjal raske valikut langetada. Või on kohapeal veel midagi huvitavamat saadaval? Nädalaga paljut ei jõua sest lihtsalt puhkamiseks jätaks ka aega. Tänud juba ette

Peatuspaigaks Agadir?

Päevaretk Marrakechi on kindlasti väärt. Erinevaid mooduseid on foorumid täis ja ka siinne otsing abiks. Õhtupoolik Jemaa el Fna'l jne. Isiklikult võtaks ette ka ekstreemsema tripi Laayoone. Vajab mõningast eeltööd. Oluliselt turvalisem ja kindlapeale minek oleks Essaouira külastamine. Tõsiselt mõnus linnake oma sadama, ranna ja kindlustustega. Näeb üsna ehedat Marokot, ilma liigse pealetükkivuseta (võrreldes suuremate linnadega on sealsed kohalikud oluliselt tagasihoidlikumad). Berberi õhtute kohta olen samuti siinsetes foorumites palju infot lugenud - otsing abiks.

0
0

Peatuspaigaks on jah Agadir ja minek Aurinko´ga. Kui midagi pole just 2 silma vahele jäänud, siis mulle tundusid leitud postitused suht "vanad" olema. Ei tahaks uskuda,et 5-8 a seal midagi muutunud pole. Kuna prantsuse keelega sinasõprust ka pole, siis päris omapead rändamisega ei pruugi hakkama saada, sellepärast abi küsida saigi. Aitäh ikkagi.

0
0

Ei ole küll ise kordagi Agadiris käinud, kuid ülejäänud Maroko põhjal julgen soovitada omal käel liikumist. Bussid on igati modernsed, soodsad, usaldusväärsed. Pisut kauplemisoskust vajavad suuremad mersutaksod, aga samas saab hea kauplemise korral ka seltskonnale meeldiva privaatse autosõidu. Inglise keel ajab enamasti asja ära, mõnel pool võib abiks olla vene keel. Selle Berberi õhtu asemel võtaks ma pundi peale mersutakso, sõidaks sellega õhtuks Marrakechi ja teeks ühe eheda ning unustamatu õhtusöögi Jemaa el Fna'l. Samas on reisifirma poolt korraldatavad üritused kindlasti "turvalisemad".

http://trip.ee/node/18502 - see näib endiselt ajakohane ja täpne. Ega seal palju muutunud pole.

0
0

Nõus, Marokos on omapead liikuda sama raske/kerge kui seda on Euroopaski, kasvõi minimaalne prantsuse keele oskus on siiski suureks abiks.

Minu soovitus oleks samuti teha omal käel päevatripp Marrakechi, mis ajaliselt ja rahaliselt on umbes võrreldav päevatripiga Tallinnast Tartusse. Kõige lihtsam on seda teha bussiga:

  • võtke takso hotellist Agadiri bussijaama (ca 20 Dh);

  • bussijaamast CTMi buss Marrakechi. Bussid on täpsed ja puhtad, paljudes isegi wifi. Buss läheb iga 1-1,5 tunni järel, sõiduplaani leiab siit: http://www.ctm.ma/, sõiduaeg 3 tundi, hind 100 Dh;

  • Marrakechi bussijaamast (Gare Routière) jalutage otse Majorelle aedade juurde (ca 500 m), sealt kaarikuga vanalinna (60-70 Dh) ning jalutage vanalinnas ringi, piiluge Tannerie parkalite linnaosa siseõuedesse, käige Dar Si Saidi muuseumis, õhtustage Jemaa el Fnaal, sõitke seejärel taksoga bussijaama (30 Dh) ning bussiga Agadiri tagasi (100 Dh), seal taksoga hotelli (20 Dh). CTMi bussid käivad isegi hilja õhtul piisava tihedusega, väljumistega 22:00, 23:45, 01:15.

Bussi- ja taksokulud on sellisel marsruudil inimese kohta kokku ca 25€. Takso kasutamisel on oluline teada normaalset kohalikku hinda - Agadiris 20DH, Marrakechis 30-40 Dh. Soovitav on enne hinnas kokku leppida, kasvõi näppudel näidates, vastasel juhul väänatakse kolmekordne hind.

Ise kasutasin Marrakechis ringi liikumiseks isegi linnaliinibussi, hind oli olematu, paar dirhamit, aga seltskonnaga on takso kindlam valik.

Marrakechi kaarikusõidud on fikseeritud hinnaga ja hinnakiri on kaarikus väljas, olge aga valmis selleks, et vanalinnast Majorelle aedadesse sõidu asemel müüakse teile linna ringsõitu, mis on tunnihinnaga 150-200 Dh, samas kui sõidu hind vanalinnast aedadesse on 60 Dh ringis ning vähemalt mulle sellest 20minutilisest sõiduotsast bensiinivinguses liikluses piisas... kaariku leidmine võttis natuke aega, kuna enamus kaarikujuhte aedade juures olid nõus tegema vaid tunniseid sõite, lõpuks me aga istusime ühte kaarikusse, toksisime hinnakirjale, kus oli kirjas fikshinnaga vanalinna sõit ning lõpuks kaarikujuht alistus :)

Rahaküsimustes tuleb seal üldse valvas olla, hind enne kokku leppida ning veenduda, et kokku lepitud hind on kogu seltskonnale kokku, mitte inimese kohta. Ostmisel tasub ka tagastatud raha üle lugeda, tihti on paarkümmend dirhamit "kogemata" puudu. Samas sellega harjub ning isegi kui sind rahaliselt alt tõmmatakse, siis tehakse seda rõõmsal moel :) kui aga vaja nt teed küsida, siis mina pöördusin selleks tavaliselt mõne kohaliku naisterahva poole: erinevalt meestest, kes juba 5-6aastastest poisikestest alates püüavad sulle mingit kaupa või teenust müüa, on naised Marokos tagasihoidlikumad, ent neile pakub huvi välismaalastega suhtlemine ning nad on heameelega valmis abistama, ilma rahalist tasu ootamata. Aga jällegi, prantsuse keele oskus on suureks abiks.

Lõpetuseks, kui aega rohkem ja soov nt kahepäevast väljasõitu teha, siis on ka Agadir - Marrakech - Essaouira - Agadir täiesti tehtav: 1. päeva hommikul Marrakechi, päev ja öö hotellis, Marrakechist järgmine hommik kl 12:30 bussiga Essaouirasse, lõuna koos jalutuskäiguga linnas ning sealt õhtul kl 18 väljuva bussiga Agadiri tagasi. Hind kolme bussiotsa eest kokku oleks 255 DH ehk alla 25€, korraliku kolmetärnihotelli kahese toa võib vanalinnas saada juba 25-30€ eest.

5
0

Suur suur tänu.

0
0

15.OKT. läheb uus reis Marokosse Aurinko kaudu , ehk saaks mõni peale reisi avaldada oma muljeid reisist. Mina lähen ise 29.10. ja hotelliks Al Moggar Garden Beatch. Ootan infot reisi ja hotelli kohta.Ja kuidas on sealsed ekskursioonid.

0
0

mis sa selle hotelli infoga peale hakkad nüüd? tühistad ära kui keegi negatiivset tagasisidet annab?

2
0

Hotell täitsa oma 3 tärni väärt. Eriti asukoht, kohe ranna ääres - õhtuti hea minna patseerima kalda promenaadile- kus toimub vilgas elu. Lähedal ka nn kalaturg. Basseini ääres rohkelt toole, et ei pea hommiku kohe jooksma neid kinni panema.Söögiga võib ka rahule jääda(meil oli HB). Aurinkol oli ikka väga halva asukohaga hotelle seal

0
0

Aifule - mis firmaga käisid, tundub, et mitte Aurinkoga?

0
0

Ikka Aurinkoga

0
0

Kas keegi on liigelnud omal käel Agadirist Essaouirasse ja tagasi? Bussiga, vm (otse, mitte läbi Marrakechi)? Jagage infot!

On keegi ka kohapealt nn orgunnitud reise ostnud? Tähelepanekuid/soovitusi?

Vastuste eest ette tänades!

0
0

To: teine huviline Veel ei ole käinud, kuid plaan on auto rentida ja Essaouriat uudistama minna. Minek Marokosse 5.nov. 2014, 2 nädalat, loodetavasti jõuab mujalegi liigelda. Oleme kahekesi ja tegelikult autos lausa paar vaba kohta :)

0
0

To: teine huviline www.ctm.ma on see lehekülg, kust saab Maroko Supratours busside kohta kõike teada. Tänase seisuga on bussid AGADIR (SUPRAT.)-ESSAOUIRA 09h00mn 12h44mn- 75,00 Dh ja ESSAOUIRA-AGADIR (SUPRAT.) 14h00mn 17h29mn-75,00 Dh. Umbes 7 EUR, aga maksta dirhamites ja pilet osta päev paar varem, sõitjaid palju, kohvri eest 5 - 10 dirhamit juurde kas piletit ostes või kohvrite bussi ladustajale. Rohkem busse nagu polekski. Agadirist väljuvad bussid suurest bussijaamast, väikese taksoga (pisikesed Fiatikesed) saab iga hotelli eest kohale, alla 10 -20 dirhami ots (kaubelda), suur takso (vana kurbade silmadega Mersu) tahab u. 5 jne. korda rohkem, sõita 10 - 15 min., oleneb hotellist.Essaouira kena vanade müüridega Portugali-aegne sadamalinn. Bussijaam kohe müüride taga. Teejuhte ja käsikärudega pakkidevedajaid on parv saabuva bussi ümber. 2 ööd võiks Essaouiras olla küll. Nende kodumajutuse sarnaste hotellide nimeks on Riad see ja see, hind 25 - 65 EUR kahene tuba. Hommikusöögiga - prantsuse oma sarnane, aga saia asemel on kandiline kohapeal küpsetatud pannkook, edasi moos ja või ja kohvi või tee. Võib vaadata igasugustest booking.com või muudest sarnastest saitidest, kus odavam. Agadiris igas hotellis on igasuguste kohalike autoomanike poolt organiseeritud ekskursioonide nimekiri. Internetist näiteks esimene ettejuhtuv : http://www.itsforyoutours.com/Excursion_Agadir/ ,see on firma, ilusad pildid juures ja puha, saab internetistki tellida. Kohalike hinnad terve päeva eest Tarudanti, Tizniti, väikesele kõrbesafarile või kuhugi mägedesse allikate ja järve äärde u. 25 - 35 EUR nägu. Tavaliselt 4-vedu dziip, juht vestab inglise, prantsuse, hispaania või mõni isegi vene keeles, veab kohale, viib sööma (hinna sees) ja toob tagasi.Autos tavaliselt 4 -5 turisti Marrkech on nii suur linn, et seal võiks olla lisaks paar ööd ka, sealt teha ekskursioon korraliku kose juurde - ka u. 25 EUR nägu, söök ja tip peale selle, Atlase mägedesse jne. Marrakech on Agadirist u. 3,5 tundi bussiga, jälle Supratours. Neil on üks keskpäevane luksbuss Agadir Marrakech, väljub Agadiri Linnuaia lähedalt, vedikese kallim, aga väga lux. Autorenti pole proovinud ja ega kogu aeg ei tahagi autot valvata, neil suured taksod u. sama hinnaga kui sama tee bussiga. Hotellides valvelauast saab palju asju järgi uurida, inglist räägivad tavaliselt sama hästi kui prantsust.

2
0

Tänud vastajatele!

Vaadates Agadir-Essaouira busside sõiduplaani, tundub omal käel päevane edasi-tagasi seiklus kahtlane. Ei oska küll teise riigi bussiliiklust hinnata, kuid kas tõesti vaid nii hõre graafik ongi? Kas keegi teab vastata ka sellel teemal, et kas kohapeal saab vajadusel arveldada ka eurode ja dollaritega (nagu Sharmis ja Alanyas näiteks, et kui kohalik raha otsas)? On ka mingit kursi vahet, kui vahetada raha hotellis või linnavahel?

0
0

Päris hea prantsuskeelne ülevaade Essaouira ja Agadiri vahelistest ühendustest on siin: http://www.planete3w.fr/essaouira-marrakech-agadir-transport/

Essaouirast Agadiri sõidavad kaks firmat - CTM ja Supratours:

Tegemist on üsna kõrvalise marsruudiga, sestap liiklus pole eriti tihe, samas piisav, et bussiga edasi-tagasi otsa ühel päeval teha. Mõlema otsa piletid võiks siiski igaks juhuks ette ära osta.

Kohalikud kasutavad linnadevaheliseks liikluseks enamasti Grand Taxit, milleks on vana Mercedes, kuhu võetakse rahvas peale ja sõit võib alata. Sellise sõiduvahendiga oleks hind inimese kohta alates 7-8€.

Kui olete mitmekesi, siis kõige lihtsam on võtta Agadirist takso. Hind on max 1000 dirhamit (90€), osava kauplemisega isegi vähem, selle raha eest saate kolmekesi hotellist otse Essaouirasse, autojuht ootab teid seal ja õhtul toimetab hotelli tagasi, vajadusel saab teel peatuseid teha (nt Taghazouti rannas, Tamri looduspargi juures või mõnes sealses banaaniistanduses).

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased