Auschwitz ja Krakov

Tere! Kas keegi on hiljuti külastanud Auschwitzi? Kas sinna on võimalik minna nii, et ei ole eelnevalt registreerinud ja kas nüüdseks on sisenemine tasuline? Ehk oskab keegi soovitada head ööbimispaika Krakovis?

Ilma giidita peaks tasuta olema, aga aprillist oktoobrini on tasuta ajad mõnevõrra piiratud (vist). Kui tahad inglise või mõne muu keelse grupiga liituda, siis on tasuline. Eelnevalt registreerimata saab ka sisse, aga ainult vabade kohtade olemasolul.

Krakowis häid ja odavaid majutuskohti küllaga.

Ööbimispaik Krakovis? Oleneb, mida soovida, kas kämpingut, hotelli või hoopis kodumajutust...
Olen peatunud sellises kohas ja võin soovitada:
http://www.clepardia.com.pl/pl/campsite

Ööbida sooviksime hotellis, lihtsalt ei oska valida. Kuna me läheme autoga, ei pea isegi Krakovis olema, võib ka linna ääres olla.

Sel juhul vast on abiks booking.com. Seal on pakkumisi palju. Vasakul paned filtri (sorteeri vastavalt) kastikesse linnukese "hotellid" ja asud aga uurima.Valimisel tasuks hoolega läbi lugeda kommentaarid ja nii saabki leida sobivama hotelli. Samuti soovitaksin uurida tähelepanelikult tühistamistingimusi, et pärast poleks üllatusi, kui reisiaed peaks muutuma...

Ühes päevast piisab kindlasti seal, meil läks vast 6 tundi ja mõlemad laagrid läbi vaadatud.

Läksime lihtsalt Eestist autoga, võttis vist 2 päeva et kohale jõuda. Ei mingeid broneeringuid, saime kohapeal mingisse gruppi end surutud, pidime sutsu ootama, seal on neil ajad. Ja siis veeti bussiga ja käisime linnas oleva muuseumi läbi ja siis viidi suurde laagri ka. See oli suvel, rahvast oli murdu.

See laager on piisavalt morbiidne ja masendav paik, et täiemõistusega inimene teist päeva seal veeta ei taha.

Me otsisime Poolas kõik ööbimised juba valmis, bookingu kaudu on väga lihtne. Eelmisel korral me lootsime õhtul leida ja lõpuks ikka leidsime, aga seda ei olnud lihtne korraldada. Arvutit ka ei olnud. Krakovis on iga hinnaga korralikke öömaju, aga laagri asemel läheme Zakopanesse. Olen nõus Margoga, et reisilt tahaks saada positiivesid elamusi.Kui tagasi tuled, siis jaga kogemusi, me plaanime sügisel .

Mis seal Auschwitzis vaadata on ka, et sinna minna??

Soovitan Auschwitzi minna koos giidiga, keeleline valik olemas ja kui ma ei eksi siis iga 30 mintsa tagant läheb uus grupp peale. Krakowis on majutust seinast seina ja bookingus suur valik olemas, usun et leiate sealt sobiva.

Kella 15:00 saab sisse tasuta ja omapead saad ringi kolada.
Teadmiseks neile, kes laagredi külastama lähete, siis jätke kõik mis iganes vaja ei lähe autosse, laagrisse sisenemine on ikka suhteliselt haige, tuleb läbida turvakontroll!!!