Autoga Bulgaariasse kuid mis vaatamisväärsused ja asukohad/sihtpunktid valida ?

Kuu lõpus on seltskonnal plaan Bulgaariasse minna oma transpordiga ja sellega seoses oleks teretulnud igasugu soovitused nendelt kes on juba autoga käinud ja näinud ;) Kindlasti huvitaks mida eeskätt silmas pidada ja milliseid asulaid/linnasid kui ka vaatamisväärsuseid kindlasti valida/vaatama minna?

tänan.

Omal ka samalaadi plaan sõita Bulgaaria poole 29.06.Käinud ja näinud veel pole ,aga üksjagu mõtteid juba on. Kui huvitab võiks meili teel mõtteid vahetada. Minu aadress urmaska(ät)hot.ee

0
0

u

0
0

Soovitan minna Nessebari,see on Sunny Beachi lõunaosas.Väike armas kohake suurepärase merevaatega väikelaevadele ning jahtidele.Väikesed armsad majakesed,munakiviteed,tänavad,mis vonklevad üles ja alla,risti ja rästi.Elu seal justkui seisab.Ei tahakski muud kui nautida rahu,vaateid,oma drinki ja mõtiskleda inimeste üle kes selles maalilises kohas elavad.Veel lisaks ,et Nessebar on UNESCO kaitse all ning sealsel arhitektuuril on tohutu väärtus.Rohkem ei räägi-minge ise kohale.

0
0

Ise veel käinud ei ole aga lähen 18juuli aga mu tuttavast bulgaarlane ütles et väga ilus linn on ka Albena

0
0

Mõtlesime sõita u.8–10 liikmelise seltskonnaga sel suvel Bulgaariasse. Kas oskate öelda mõistlikumad ööbimiskohad ja vaatamisväärsused. Kuna oleme kõik noored, on põhi eesmärk puhata ja pidutseta.

0
0

Millal ja kus te Bulgaarias puhkate ning kaua olete? Meie 2 nädalat Sunny Beachil juuli lõpus

0
0

Bulgaarias on kaks sisuliselt konkureerivat rannapiirkonda- Varna ümbruskonnas Kuldsed liivad, kuni ülalmainitud Albenani välja. Teine on Sunny beach, Nessabar, kuni Burgaseni. Kuldsete liivade kant on mitteajalooline viimase 50 aastaga välja ehitatud eri värskusastmega hotelllinnakud koos lõbustuste ja lugematute normaalsete restoranidega. Ainuke tõsine mure on see, et kogu selle ümbruse meri on probleemselt must. Aegajalt näitavad veeanalüüsid lausa katastroofilist olukorda, mida üritatakse delikaatselt maha vaikida. Enamus soga saabub suubuva Doonau jõega. Sunny beachil on olukord parem, kuid ebasoodsate hoovuste korral liigub kogu kraam kuni Türgini. Täiskasvanud inimene, kes vett ei neela ja dushi all end pärast puhtaks peseb- ei ole erilises ohus. Lastega sinna kanti minnes mõtleks sügavalt järele, kas ikka sulistaks südasuvel meil Harku järve ja Russalka kandi s. kokteilis. Sunny beach on ohutum vähemalt 3x. Bulgaaria sisemaa on ürgselt tore. Rooside org, Shipka mäekuru ületamine. Meie vabaõhumuuseumi taolised moodustised, kus inimesed reaalselt vanaaegsete kommete kohaselt elavad. Noortele võib jääda igavaks see sisemaa.

0
0

Tere,

Plaanime sõita autoga Eestist Bulgaariasse. Marsruudi oleme hetkel paika pannud sellisena: Eesti – Läti – Leedu – Poola – Slovakkia – Ungari – Rumeenia – Bulgaaria.

Kas keegi oskab soovitada häid vaatamisväärsusi või kohti, mida sellisel teekonnal peaks kindlasti külastama ja kas keegi teab, millistes maades on vaja maksta teetolli eest – kas maksmine toimub nö teetolli putkades või on vajalik bensiinijaamast osta kleebis autole? Olen kuulnud, et kleebise mitteomamise eest võib saada mõnes kohas riigist väljudes 300 EURi trahvi.

Ette tänades,

Priit

0
0
0
0

Trahvi kindlasti ei saa riigist väljudes, sest võid ju sõita igas riigis ja mitte kasutada tasulisi kiirteid. Kiirteel maksmata sõites on küll trahvid üpris soolased. Teekonnast niipalju, et Poolas tasub külastada Krakowit ja selle ümbrust. Slovakkias viib kiirtee Väikese ja Suurte Tatrate vahelt läbi ,kui õige maantee valida. Ungaris varuda värsket puu- juurvilja ja Egeri kandis mõnd veinikeldrit külastada, Rumeenia on tsirkus omaette, suht kontrastne maa. Bulgaarias leiab puhta mere näiteks Rusalka nimelises kohas. Ületades Sipka mäekuru ( autoga vöimalik), satute rooside orgu. Omades telke, on sellel masruudil võimalik suht ökonomreis kokku panna, sest kui just turistilõksu ei poe, on nad kõik suht odavad ja edulised maad. Selleks, et täpsemalt soovitada, oleks vaja teada huve, ehk vanustki.

0
0

Oleneb ju kui pikk reis on. Ise käisime ca 3 nädalat ja teepeal väga ei peatunud vaid keskendusime Bulgaariale. Meie ring oli kohapeal üldjoontes Rila mäestik - Sofia - Burgas - Varna - Veliko Tarnovo. Läksime läbi Serbia, peamiselt seetõttu, et olime kuulnud Rumeenia teede halvast olukorrast ja ei tahtnud aega kaotada. Noh, ega Bulgaariagi oma teedega pärl ole :)

Kui teepeal igal pool peatuda ja vaadata, siis kipub juhtuma, et sihtpunktis jõuab kohapeal olla vaid paar - või paremal juhul mõned päevad. Seega peate olenevalt ajakavast mõtlema milliseid valikuid teha. Poolas on Krakow ja selle ümbrus (nt Wieliczka) tõesti huvitav, kuid päevast jääb seal väheseks, Budapest on ka imekaunis linn.

Bulgaariast: Nessebari soovitaksin isegi, aga sealsamas kõrval olevat Sunny Beachi küll mitte. Seda soovitasid kohalikudki vältida. Palju toredam kuurort oli minuarust Kuldsed Liivad ja seal lähedal (ca 20 min jala) saime magatava öömaja ka väga soodsalt. Armas väike linn suure rannaga on seal vahepeal ka Obzor. Ei ole ülerahvastatud - saab rahulikult musta merd nautida.

Asi mida ise Bulgaarias imestasin - kämpinguid ei ole. Kõik on mahajäetud või müstiliselt halvas korras, nii et seal ööbimisele ei tasu lootma jääda. Aga kodumajutus on pea kõikjal ja samuti ka odavama klassi hotellid - eriti mere ääres.

Teemaksudega on erinev - Slovakkias ja Ungaris olid viimati kleepsud mida pidi tanklast ostma, Poolas ei tohiks te sattuda tasulisele teele, Serbias oli putkadega maksmine, aga sinna te ei lähe.

0
0

Kui soosite Kuldsete liivade kanti, siis katsuge enne uurida, kuidas sealkandis merevee puhtusega lood on. Eelmisel suvel oli tõsiseid probleeme kogu Varna piirkonnas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased