Autoga läbi Venemaa Gruusiasse-Armeeniasse - olukord teel?

Tervitus,

Plaan on järgmisel kuul sõita läbi Venemaa Gruusiat ja Armeeniat avastama. Marsruut Tallinn-Luhamaa-Pihkva-Moskva ringtee-Voronež-Doniäärne Rostov-Vladikavkaz-Gruusia on plaanis läbida maratonikorras transiidina. Küsimus selline, on keegi viimase aasta jooksul seda teekonda läbinud? Kas teepeal (eriti Voroneži ja Rostovi vahelisel teelõigul) on kohalike vaenulikku hoiakut, fašistiks nimetamist, politsei poolt kõrgendatud tähelepanu vms teie või Eesti numbritega auto vastu esinenud? Või tasuks minna hoopis Tambovi ja Volgogradi kaudu? Mis piirkondi sellel reisil üldse vältida tuleks? (Lisaks Lõuna-Osseetiale ja Abhaasiale muidugi...)

Tänud! Marten

Sõitsin detsembris 2014 enne jõulu Eestist sama teed pidi Krasnodari ja sealt edasi Gruusiasse juba selle aasta jaanuari lõpus kõik oli rahulik peale Voronezi olid mõned teeremondid ja kohati tee kehvem, aga muidu kõik ok. Peale Moskvat algab tasuline kiirtee, peaks olema sularaha mingil määral, sest kaardiga igal pool tasuda ei saanud. Summad pole just suured, kokku alla 500 rubla. Politsei peatab tavaliselt statsionaarsetes kontrollpostides ja seda mitte alati. Norimist ei olnud, aga peatati ka vähe. Põhja - Osseetia piiril oli tarvis registreerida mingis vagunis kõik reisijad, seda tegi politsei, ilmselt terroriohu ettekäändel, kiire protseduur ilma erilist lisa huvi osutamatta. Gruusia Vene piiril võib olla väike järjekord, oleneb mis päeval satud. Armeeniasse sisenedes oli tarvis (käisin seal 2013 sügisel viimati, ehk on ka vahepeal midagi muutunud, pole kindel) vormistada sõiduki ajutine sisseveo paber, mis oli tasuline, kehtis ainult 15 päeva, sellest tuleb rangelt kinni pidada, muidu tekib hulk rahalisi lisa probleeme väljasõidul! Ka väljasõidul tuli tasuda ajutise sisseveo lõpetamise eest. Armeenias pidin vormistama ka kohaliku liikluskindlustuse, pakuti hulk erinevaid kohe piiritsoonist väljudes.

1
0

ma pole isiklikult juhtunud nägema ühtegi inimest, keda venemaal halvasti koheldud oleks. Pigem saad ebameeldivaid kogemusi reisides eestis eestlastelt. Ja kaabakate % elanikkonnast on tõenäoliselt sama, nii et kunagi ei tea millal ja kus sa vale inimese otsa sattud

7
1

http://forum.4x4.ee/viewforum.php?f=63

Seal mitmeid teemasid ja viiteid ka blogidele, kus sõidetud nii Venemaa teid kui käidud ka Gruusias 2013, kui mitte hiljem.

1
0

Tänud, usun ka, et tegelikult midagi hullu ei ole, kui ise tõmblema ei hakka. Huvitas just, et kes viimase 12 kuu jooksul käinud on (4x4 foorumi reisijutte jälgin mitu aastat juba), kuna situatsioon Venemaal on veits muutunud ja hea koduste rahustamiseks viidata, et näe, on käidud ja pole midagi jutunud.

1
0

Kui reis toimus, siis olen väga huvitatud muljetest.

0
0

Meil alles toimib. Hetkel Venemaa selja taga ja tutvume Kazbekiga. Ees ootab ylejäänud Gruusia ja Armeenia.

0
0

Väga lahe. Head reisijätku!

0
0

Vaikselt kummitab sügisel auto(de)ga Gruusiasse mineku plaan. Huvitab käinute kogemused sinnasõidul, piiriületustel ja koha peal. Samuti kasutatud marsruudid ja ööbimisvariandid kogu reisil (sobib ka telkimine).Tripp.ee materjali olen läbi töötanud.

1
0

Kui on soov Venemaad vältida - vist mingi 6-7 aastat tagasi tegid mu tuttavad sellise tripi, et sõitsid läbi Euroopa ja Türgi n-ö altkaudu Gruusiasse ja tulid Batumist praamiga Ukrainasse (Chornomorski, üsna Odessa kõrval).

2
0

Mul ka mõlkusid pärast Georgia lennureisi mõtted sinna autoga tagasi minna. Venet tahaks vältida aga Türgi ka nagu väga ei ahvatle :)Uurisin musta mere ületamist Rumeeniast ja Bulgaariast - väga pikk loksumine tundub et pigem mitte väga reisilaeval. Ja olen nii mugav, et telkimisest ka hoiduks :(Mis teha? Kuidas edasi elada?

1
0

Gruusia reisihuvilistele soovitan mugavalt sinna lennata ja  hoopis kohapeal auto rentida. Jääb ära kogu peavalu Venemaa, Türgi jmt läbimisega + ajavõit.  Mägedes, sh Tusheetias või Svaneetias möllamiseks saadaval maasturid, sh Delica mikrobussid. Tavalise Goolglemapsi rakendusega saab üsna  hästi orienteeruda, eriti kui paigaldada kohalik datakaart. Tõsihuvilistele saan kontakte anda. 

2
0

Üle Türgi läheb 3 nädalaga tee pikaks ja sinna saaks koos Balkaniga eraldi reisi teha. Odessast laeva olen ka vaadanud, aga 36 tundi ots tundus pika loksumisena ilmetus praamis ja mitte väga odav. Samas autotee lühem, kütuse kulu väiksem, saaks välja puhata, Venemaa viisa jm jääks ära. Ajaliselt ja rahaliselt suurt vahet ei tulnud. Tänud meenutamast! Kaalun veel seda.Pole ammu autoreisile saanud. Lennukiga ja rendiautoga võtaksin kaugemaid kohti.

1
0

Minul plaan minna Venemaa kaudu venemaa on üks huvitav ja soodne riik.Lennukiga ei soovi minna kuna siis näeb vähem neid maid ja kultuuri Arvestan ajaks 1 kuu või rohkem Autoga minna on kindel tunne  saab  osta huvitavat iga maa kohta autosse,  seljakotiga olen ka reisinud on küllalti ebamugav tüütu .Meid on 4 inimest . Loodan, et leian veel huvilisi mitmekesi huvitavam ja kindlam 

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased