Autoga Milaanosse, edasi Prantsuse Riviera ja tagasi läbi Praha

Tere!

Plaan siis selline: Paari nädala pärast võtta kurss Milaano peale (läbi Varssavi, Brno, Viini ja Veneetsia), veeta seal paar päeva, edasi Monaco-Nizza-Cannes-Marseille üle vaadata 4-5 päeva jooksul, ja siis tagasiteel Prahas päeva või kaks veeta. Kõik soovitused on teretulnud - mida kohapeal vaadata, Milaano outletid, teeremondid, ümbersõidud jne. Kui Šveitsi sisse põigata, kas tasub piiril karta mingit tollikontrolli? Ühesõnaga hea nõu on teretulnud.

Tere

Mina soovitan tähelepanelik internetiga Sveitsi jõudes olla. Ise unustasin eelmine suvi auto sõidu ajal ära ja ainult google mapsi ja waze telefonis kasutades tuli 4h hinnaks 160-eur:). Nii et netipileti vms vahetamine peaks siis autos vahetult toimuma. Sama kehtib ka Monacos.

2
0

See on tõsi. Kiputakse ära unustama et Šveits pole EL-is ja roaming on seal päris kallis. Lülitub seejuures sisse automaatselt. Samamoodi telefonikõned kallid, samal põhjusel.

Muidu tundub mulle plaanitav programm liiga optimistlik. Sõit Milanosse pikk ja seal 2-3 päevaga suurt ei näe. Pean silmas kogu piirkonda mitte ainult linna. Lisaks kui huvi ostlemise vastu siis outlet village võtab juba terve päeva.

Sama Prantsuse Riviera osas. 2-3 päevaga jõuab need kohad vaid läbi sõita, mitte peatuda ega lähemalt vaadata. Kunagi olime seal 2 nädalat ja ka siis ei jõudnud näiteks Marseille'isse. Samuti mitte Arles'i, Aix-en-Provence'i ega mujalegi.

Kohti mida seal vaadata väga palju. Monacos meremuuseum, Cannes'is tasub võtta sõit lahele (ja saartele).

Milanos ja ümbruskonnas loetelu veel pikem. Milanos endaski katedraalist kuni uuema (kesklinna lähedase) kvartalini, seal lähedal ka Eataly. La Scala, kirikud ja pargid (ühed Euroopa vanimad linnapargid) jne. Ümbruskonnas järved jne.

Ehkki kiirteid piisavalt võib liiklus siiski aega võtta, eriti Prantsuse Rivieras. Kus tuleb ka muid teid kasutada. Nii et kaardil lähedal tunduvad kohad pole seda reaalses elus ilmtingimata alati.

0
0

Milaano lähistel Carda ja Como ümbrus, San Remo kant ka kena, Cinque Terre vaataks ka üle. Milaanole üle poole päeva ei pühendaks. Outletid leiad kaardilt üles, neid jääb teele mitu.

Teepeal ja Sveitsis vinjetid vaja osta.

Praha ümbruses ka kauneid väikelinnu.

0
0

Tahaks ka mainida, et Šveitsi ning ka Monaco ja Andorra lähistel karda kõige rohkem oma kodust mobiilioperaatorit, kes rõõmuga sulle hinnakirve selga viskab kui kasvõi ükski bitt EU regulatsiooni välist internetti su telefoni jõuab.
Kõik Eesti operaatorid jagavad kusagil oma kodulehe nurgakeses ka infot kuidas justkui neid tasusid vältida saaks aga praktilises elus need soovitused enamasti erinevatel põhjustel lõpuni ei toimi.

Samas kui sa just megabaitide kaupa seda EU välist internetti ei tarbi, siis mul on senini alati õnnestunud need tasud hiljem jälle Telia arvelt maha kaubelda -- see nõuab veidi aega ja kulutab närve kuid on seni lõppenud nende tasude arvelt eemaldamisega.

0
0

Lihtsalt huvi pärast (ja praktiliste teadmiste saamiseks) - kui just saladus pole, siis kuidas oled need kulud Telia arvelt maha saanud?

2
0

Peale seda, kui olen ka mobiilse interneti eest pidanud ebamōistlikut tasu maksma (viimati sel kevadel Ceutas Maroko piiri ääres), püüan kramplikult meeles pidada, et lülitaksin paketti mittekuuluva riigi piiri ääres mobiiside operaatori automaatse otsimise telefonis välja.

Lisan veel, et minu viimase juhtumi korral Tele2 oli nōus 50% summat vähendama.

1
0

To Tore mees! Šveitsi hoiatus on igati asjakohane. Mul oli eelmine aasta küll oma operaatorile tasutud Šveitsi külastus, kõik sujus seal, kuid hiljem kodus avastasin imeliku asja. Käisin veel Prantsusmaal, Itaalias, Šveitsi kaudu Saksamaale ning seejärel koju. Olen harjunud täiesti sellega, et Google säilitab minu käimised, kuid seekord oli kõik teisiti. Peale esimest Šveitsis olekut blokeeriti minu Google IMEI telefonis. Kummaliselt kõlab, aga tegelesin hiljem sellega päris palju, ka sidefirmad olid üpris nõutud k.a. toote valmistaja. IMEI oli Google jaoks blokeeritud justkui oleks telefon varastatud. Samas kõned olid tagasitulles võimalikud, ainult Google oli välja lülitatud. Nii ma ei saanud oma asukoha ajalugu kätte. Tühjus!

0
0

Ma sooviks ka seda teada, kuidas need kulud õnnestub maha rääkida. Mul ei õnnestunud kuidagi Elisat ümber veenda.

0
0

Minu kogemus seoses mobiilse andmesidega mitte EU riikides.

2018, aprill, reis Jaapanisse, telefon Nokia 5, Telia pakett töökoha kaudu.

Loomulikult juba enne enne lendu Tokyosse sai kinni pandud nii andmeside roaming kui ka andmeside ise. Kaardirakendusi jms ei kasutanud. Pidevalt kontrollisin, et netis surfata ei saa, Google Maps kisab, et andmeside ei ole aktiivne, Outlook on offline - seega elu oli ilus.

Millalgi u. kümnenda reisipäeva (eelviimasel) õhtul saan SMS-i, et "kohe saab 50 MB limiit täis, edasi on iga mega juba nii või naasuguse hinnaga". Mina näost kaame :-).

Tagasi tööl palusin siis juhilt, et võtaks väljavõtte. Arve ei olnud suur a la 50 eurot. Logis oli näha, et peaaegu iga 10 minuti tagant oli andmeside kulu u. mõned kilobaidid.

Telia loomulikult ei öelnud ei põhjust, et ka IP-sid, et kellega mu telefon siis andmeid vahetas.

Googeldamise peale leidsin, et üks põhjus võib olla see, kui oled vaheldumisi 3G ja 4G võrgus, mis tähendab alati mingit kulu. Teine võimalus on see, et 4G võrgus on samuti alati mingi kogus andmevahetust. Täpset vastust ei leidnud.

Abikaasa telefon oli siis Nokia 6; temal sellist anomaaliat ei olnud. Ka Telia arvel ei olnud midagi.

2017 Jaapanis kasutasin Nokia Lumia 5xx telefoni MS opsüsteemiga - siis ei olnud ka mingeid kulusid.

2019 Jaapani reisil panin igaks juhuks telefoni sätetes, et APN server on blablabla1.bla. Siis ka mingeid lisakulusid ei tekkinud.

0
0

Kuna see postitus oli siin siiski reisimise kohta Milanosse, siis tegin mobiilside roamingu kohta eraldi postituse.

0
0

Tänud soovituste kohta. Eriti roamingu kohta, selle peale poleks vist ise tulnudki...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased