Autoga Rumeeniasse

Soov minna autoga 2 nädalaks Rumeeniat külastama. Ruumi kokkuhoiu mõttes plaan katuseboks panna ning osad asjad sinna. Seoses sellega kuidas on seal kandis turvalisusega hetkel lood? Kas on suur oht, et katuseboksi võidakse sisse murda? Kuidas sealmail telkimisplatsidega (ikka ametlikud, koos wc ja duššiga) lood on? Või kas üldse on sinna mõtet telgiga minna. Karude ohu tõttu nagunii metsa all ei telgiks.Rohkem huvitab kuni kesk Rumeenia, kuna aega vähe, siis päris Musta mere äärde nagunii ei jõua.Kuidas hetkel Poola teed? Mis vaatamisväärtusi peale foorumis loetu võiks külastada või millele tähelepanu pöörata?

Käisime 2aastat tagasi Rumeenias.Turvalisusega probleeme polnud ,ööbisime puhkemajades ja hotellides . Hinnad olid võrreldes Eestiga väga odavadJõudsime ka Musta mere äärde Mamaias. Väga ilus ja odav riik.

1
0

Soovitan ka hotellides ööbida, hinnad on igati mõistlikud.Moldova hinnad olid tegelikult isegi paremad :)

0
0

Rumeenias vabas looduses head telkimiskohta eriti lihtsalt ei leia. Käisime ise ka 2 aastat tagasi mõttega,et ööbime mõnikord autos kusagil looduses aga ei tekkinud kordagi tahtmist seda teha. Asi selles,et seal on kombeks kogu prügi metsa visata. Kõik kohad,kus on võimalik autoga seisma jääda on täiesti ära lagastatud. Väga-väga palju oli seltskondi,kes käisid piknikul ja eranditult kõik kallasid oma plastpakendid ja muu jama pärast lina kokku korjamist sinnasamasse maha. Paar korda ööbisime ametlikus kämpingus, nendes oli OK olukord,aga hotelli või kodumajutusega võrreldes mingit erilist kokkuhoidu see ei andnud.

1
0

On keegi hiljuti käinud Rumeenias autoga, millist teed mööda oleks kõige mõistlikum sõita peale Varssavit? Võimalusel väldiks Slovakkia ja Ungari kiirteid, kuid kas see annab ajalist võitu? Rumeeniasse saabumise sihtpunkt on Satu Mare.

0
0

Olen sõitnud 2x üle Lublini, aga kiirteid on üpris keeruline vältida. Peaks olema Svidniku nimeline koht, mille kaudu oli võimalik tava teed pidi sõita ja vältida Slovakkias maksmist. Kuid kas see tasus ära? Väiksemad teed on üpris kehvad! Ma läheks praegu ikkagi üle Debreceni Rumeeniasse. Aega ja kütust (raha) säästab kiirteedel sõit! 

0
0

Tere!Kaks aastat tagasi väisasin seda Rumeenia poolset otsa. az-le teekonnaks oli Lublin-Svidnik-Velka Trna- Pacin- Tivadar- Petea- Satu Mare. Kui ainuke huvi on säästa teemaksu, siis ärge küll minu marsruuti kasutage. Kui aga tahate näha nende maade ehedat ja vaesemat külaelu, siis kindlasti. Teed Ungari poole peal väga halvad. Vähemalt kaks aastat tagasi. Muidugi mitte ka nii halvad kui Moldaavias.

0
0

Kord arvasin ka, et väldin kiirteid. Vältisingi kuni hetkeni, kus mingi tavaline tee oli kinni ja siis olidki hambad. GPS tiirutas ringi ratast ja ainult käskis sõita seda teed mis oli kinni. Kuna maad ja kohalikke radu ei tundnud, siis kulus palju aega et sealt välja rabeleda. Peale seda ma ei viitsi (vähemalt nendes loetletud riikides) kiirteed vältida. Maksud ca 10 eur nädal aega ja murest prii. Kiire, mugav sõit. Ööbimne- 2005 aasta ainuke kord kus telkidega läksime Horvaatiasse välja.  Paras peavalu tegelikult. Telk püsti, madratsid täis, siis tuleb vihma - telk laseb läbi, hommikul paki asjad kokku. Võibolla mõne euro saime odavamalt, kui oleks bookingu kaudu öömaja võtnud.  Telkimisel lisanduvad tavaliselt järgmised maksud: auto+ telk+inimesed+elekter+pesemine. Pesemise puhul võid avastada, et pesuruumi võimekus ei ole nii suur, et kõik sooja vett võiksid saada jne. Aga kui on telkimine elustiil, siis minugi poolest. Kogu see krempel võtab kõvasti autos ruumi veel ka.  Kesk Rumeenias võiksite kindlasti seda teed sõita: https://www.google.com/maps/place/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C8%99an,+Rumeenia/@45.4318409,24.6119973,14.25z/data=!4m5!3m4!1s0x474cddaa384c96af:0x50517e7abd608737!8m2!3d45.453372!4d24.6250337   Väga-väga ilus, vähemalt mulle oli.

0
0

To tafo! Mul tekkis kunagi väga sarnane olukord GPS-ga kuskil Kagu - Poolas. Ööbisin väikelinnas Brzozovis ja üritasin võimalikult Ukraina piiri lähedalt (Slovakkiasse) Ungarisse jõuda. Kulutasin tunde kolhoositeedel ning lõpuks jõudsin ikkagi "suurele teele", aga esialgset tahtmist ka ei jätnud ja ületasin piiri siiski Pacinis . Ma ei soovita sealt mitte kellegil sõita kui just autost ja rahast kahju ei ole! 

1
0

Mõtlesin just algul, et sisenen Pacini kaudu. Nüüd seda teed ei vali. Tundub, et kõige mõistlikum on vist minna Koscitce-Miscolsk-Nyiregyhaza  kaudu Satu Maresse. Plaan alustada Satu-Marest sealt edasi üles siis ringiga Clij-Napoca alt ja Oradea kaudu riigist välja.

0
1

Kaks aastat tagasi läksime Kosice-Miskolc-Debrecen-Oradea kaudu.Ei sa kurta millegi üle, lihtsalt Rumeenias Oradeast edasi E79 oli üsna vilets tee.Proovisime ka varem enne Miskolci vasakule Nyiregyhaza poole minna mööda 39 ja 38 teed, aga pöörasime ringi kuna see oli väga vilets tee.

0
0

2017 juulis liikusin Pacin - Nyiregyhaza (enne ja peale Pacinit väga vilets) - Debrecen - Oradea - E671 mööda Arad (ööbisin seal) - Timisoara - Serbia Vršak. E 671 on täiesti sõidetav, kahjuks küll üherealine ning "rekasid" täis. Samas liikumiskiirus üpris suur. Pikad sirged lõigud edukaks kolonnidest möödasõiduks. LE seal eriti kiiruse suhtes ei kehti. Peale Serbia piiri läksid GPS-d lolliks, WAZE ei töötanud (andmeside väljas), kaartid ka suurt ei aidanud ning tegin mingi mõtetu tutvumisringi kohalike küladega enne Smeredovosse saamist, et suunduda Niši poole.  Mul on enamikest reisidest alles pardakaamera pildid või videod. Tavaliselt lasen tal mingi aja tagant automaatselt pildistada. Videod võtavad meeletult palju säilitamiseks ruumi. Soovi korral võin privaatselt anda pilte vmt

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased