Autoga Ukrainasse Bukoveli suusakuurortisse

Tere!

Mõtlesime jaanuari lõpus autoga Ukrainasse suusatama minna.https://bukovel.com/en/

Kas keegi on hiljuti käinud? 

Tundub, et eestlastel viisat pole vaja, reisidokumendina vaja kehtivat passi, kehtivat kindlustust, vaktsiinipassi. Mida veel? Majutust otsisin ja tundub, et on igale maitsele majutusasutusi.

Kui olete käinud seal, oleksin tänulik igasuguste muljete eest. 

Millega veel peaks arvestama riigipiiri ületamisel? 

Aitäh kõigile, kes võtavad vaevaks vastata :)

Enne kui Ukraina. Seleta ära kuidas Sa sinna lähed. Valgevenesse  autoga viisa, Läti, Leedu, Poola korona reeglid.

0
3

Transiidina võib ju läbi Läti, Leedu, Poola sõita või mul mingi info puudulik? Mõtlen vaktsineeritult.

4
1

Paras pederastia on see piiriületus, kõik on kohalikus keeles, totrad deklaratsioonid ja eriti Ukrainast Poolasse pikad järjekorrad vaheletrügijate ning muu jamaga. Aga võibolla praegusel koroonaajal järjekorrad puuduvad...

Ma lendaks Lvovi ja võtaks sealt rendiauto või muu transpordi.

1
1

Käisime autoga Bukovelis 2020. aasta veebruaris. Siis veel koroonat ei olnud, aga vaktsineeritutel vist ei ole ka praegu muid tingimusi, kui kindlustus. 

Sõitsime vaheldumisi ühe jutiga Bukoveli välja. Olime valmis, et Poola-Ukraina piiril läheb suuremaks ootamiseks, aga meie üllatuseks läks piiril u 30 min. Tagasitulles oli järjekord pikem ja läks vast 2 tundi. Midagi keerulist ei olnud. Tuleb jälgida, mida piirivalve sulle ütleb ja nii teha. U 100 km enne Bukoveli oli tee väga-väga auklik, ei soovita pimedas sõita. Meie sõitsime valges, aga teine seltskond pimedas ja nad ikka kirusid korralikult. Võib-olla nüüdseks korda tehtud. 

Bukoveli mäed oli täitsa toredad ja mäehooldus hea. Kui negatiivse poole pealt rääkida, siis tõstukid küllaltki vanad ja personal ei ole just kõige sõbralikum. Meil olid osadel väiksemad lapsed ja neil oli probleem tõstuki pealt maha saamisega, sest nad ei aeglusta seda kohale jõudes ja peab kiirelt maha saama. Mäekohvikud okeid ja toidukauplus odav. Meil on oma varustus, seega rentimise kohta infot ei ole. Mõistlik on alustada vestlust inglise keeles ja kui ei osata vastata (reeglina ei osatud), siis vene keele peale üle minna. Tundus, et siis oldi sõbralikumad. Nad ei salli üldse venelasi. Ja neid oli seal omajagu. 

Kuna oleme hilised ärkajad, siis meeldis see, et saad osta ka mäepileti alates kella 13-st, mis oli mäletamist mööda pea poole odavam, kui terve päeva oma. Valgustatud mäed olid avatud kella 19-ni, neid just väga palju ei olnud, pigem kergemad ehk n-ö madalamad rajad. 

Majutust on seal tõesti igasugust. Meil oli maja, mis jäi mäe otsa ja sinna sai ainult 4-veolisega. Õnneks meil seltskonnas üks niisugune oli :) Taksod sõidavad kogu aeg ja on üsna soodsad. Reeglina on need väikebussid või jeebid, mis mäe otsa ka saavad. Jala käimine on kohati keeruline, kuna sõidutee kitsas ja kõnniteid seal ei olnud. Mäe kandis jalakäijate ala ok. 

Igatahes positiivset oli rohkem kui negatiivset ja läheks tagasi küll.

4
0

Suusareisil Bukovelis pole ma käinud, küll aga paar korda autoga Ukrainas. Mingit vajadust Valgevene kaudu minekuks ei ole, Poola kaudu otsem ja teed isegi etemad.

Poolast Ukrainasse sisenemiseks on kõige loogilisem Hrebenne punkt. Ooteaegu ja piirikaameraid peaks nägema siin: https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&c=t&v=en&k=w

Muudest dokumentidest pass, roheline kaart (peab olema rohelisel paberil välja trükituna), autopass, ELi vaktsiinipass. Eelnevalt tasub välja trükkida ja täita immigratsioonikaart, vormi ja juhised leiab siin: https://dpsu.gov.ua/en/procedure-for-filling-an-immigration-card/. Kindlustuse osas on nõutav Ukraina kindlustusfirma väljastatud Covid kattega poliis, samas on see väga odav, mingi 0.25€/päev: https://oneclick.ua/en/foreignercovid/. Kate on sel muidugi minimaalne, seega tasub lisaks teha korralik mäereisi kindlustus.

Lõppmärkusena et käisin ise kuu aja eest Kiievis ja kohalikud ütlesid et Bukovel on kalliks läinud ja soodsam olevat Slovakkias käia. Kas see tõele vastab, ei tea

4
0

Käisin ka 2020 veebruaris Bukovelis, 2 päeva mäel. Võib olla tasub hetkel Bukoveliga veel aasta oodata, Wizz lubab jätkuvalt otselendu Tallinn-Lviv, äkki järgmine talv hakkab siiski lendama. 

Positiivset: Mäed suhteliselt heas korras, hinnatase odav. Meie tee Lvivist oli heas korras. 

Negatiivset: Laskumised suhteliselt lühikesed, kuigi suusakeskuse kõrguste vahe päris korralik(500 m), siis laskumiste kõrguste vahe väiksem. Päris palju selliseid teksapükstes hõlmad lahti pommlaskujaid, tuleb üritada mitte ette jääda. Õhtul väga palju teha polnud, "korralike" õhtuveetmis kohti vähe, pigem selline "putkamajandus". Aga kui olla oma seltskonnaga meeldivas majas, ei ole restoranid nii olulised.  Puuduvad kõnniteed, võimalus jalutada pimedal sõiduteel või lumehanges.

Kokkuvõttes siiski mulje hea, kuna "põnev" külastada natuke "tundmatumaid" suusakeskuseid.

1
0

Me käisime ka Bukovelis enne pandeemia algust. Kohalikud räägivad, et nüüd on sinna palju lisandunud araabia keelseid turiste.

Lisaks soovitati eelnevalt  veel vaadata ka teisi kohti nagu Slavskehttps://www.skiresort.info/ski-holiday-in/slavske-slavske-4605/ski-resorts/ (kuid seal pidid mäepileti hinnad juba peaaegu samad olema kui Bukovelis ja üldiselt pidavat Bukovel parema üldmulje jätma)  ning  Dragobrat - https://www.skiresort.info/ski-resort/dragobrat/ (algajatele suusatajatele väga ei pidavat sobima).

Suhteliselt hea ülevaate Ukraina piiril nõutavast saab järgnevalt leheküljelt - https://visitukraine.today/estonia

Ise sõitsime Lääne-Ukrainasse autoga viimati augustis ja tegin siis endale ka kindlustuse selle veebilehe kaudu.

Poola puhul igaksjuhuks infoks, et neil loetakse läbipõdemise korral täielikult vaktsineerituks inimene, kes on pärast haigust ka saanud kaks doosi (kui on selline vaktsiin). 

Ning kui hakkate tagasi sõitma, siis arvestage uuema infoga Reisi Targalt koduehelt:  ajavahemikul 15.12.2021-31.01.2022 kehtib testikohustus kõigile väljastpoolt Schengeni tsooni Poolasse saabuvatele reisijatele (k.a vaktsineeritutele ja transiitreisijatele). Reisijad peavad esitama poola- või ingliskeelse tõendi negatiivse tulemuse kohta (PCR- või antigeeni test; piir tuleb ületada 24h jooksul alates testitulemuse saamisest).

2
0

Sisuliselt sealsamas, Goverlal sai käidud, paarkümmend kilomeetrit edasi.

Autoreis talvel Eestist Ukrainasse läbi Poola - vaata blogi "Mina ja Ukraina". Võib olla leiad mõne idee või tähelepaneku.

1
0

Käisime Bukovelis vahetult enne pandeemiat. Autoga Vilniusesse ja sealt lennukiga Lvivi ja sealt transfeer ca 4, tundi Bukoveli. Transfeeriks Mercedes Vito, 9 kohaline ja hind oli uskumatu 80 eur. 

Olen Ukrainas ka autoga palju sõitnud, teed kehvad, politsei korrumpeerunud, ebamugav. Lennuühendused Lviviga päris head, odavad. Mõtleksin sinu asemel ikkagi lennuki peale. 

Bukovel ise kannatab täitsa võrdlust Jasnaga, pikemad laskumised ca 3-4 km. Järjekordi polnud tõstukitel. Hinnad mõistlikud. Soovitan.

0
0

Oleme ka minemas Bukoveli ja küsiks kuidas oleks mõistlik raha vahetada.Kas osta kohalikku Eestist,võtta kohapeal automaadist või on veel variante ?

0
0

maksta kaardiga

1
0

Kui vahetada,siis kohapeal.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased