Autoga Valgevenesse

Nädalavahetusel autoga Valgevenesse, kas on kellelgi miskeid kavalaid õppetussõnu veel kaasa anda?!

1
234

Õpetussõna: jäta auto koju.

0
0

Appiiiii! Miks?

0
0

tuttavad kes seal kandis tihedalt käivad räägivad hirmulugusid miilitsast. Need väga maiad välismaalaste peale.Piiriületus kogemus omaette

0
0

Olen saanud soovituse päevatuled lahti ühendada,et liiklusvoolus mitte nii teravalt silma jääda. Vahest on veel mingeid kavalusi?

0
0

Sõitsime päris pika tiiru (Vitebsk-Bobruisk-Minsk). Mingeid probleeme ei olnud. Küladest läbisõidul olid liikluspiirangud, millest tuleks kinni pidada.(lubatud kiirus joonistatud teele). Miilitsad passisid külades. Asulate vahel miilitsaid ei näinud. Palju liikus ajast ja arust veoautosid mis mäest üles ei jaksanud minna aga muidu oli kõik OK-suur maa, sirged teed. Meil tuled autol kogu aeg põlesid, keegi meid peatada ei soovinud.

0
0

"tuttavad kes seal kandis tihedalt käivad räägivad hirmulugusid miilitsast. Need väga maiad välismaalaste peale.Piiriületus kogemus omaette" Täiesti loll jutt! Olen käinud viimase poole aasta jooksul kaks korda ja julgen väita, et mitte mingisuguseid probleeme pole, rahvas väga abivalmis ja sõbralik, kui oled eksinud, siis küsi julgesti teed - kohalikud tulevad vajadusel linna piirini kaaasa. Miilits pole kordagi tülitanud, piiriületus Daugavpilsist minnes iga kord vähem kui pool tundi. Minskis liiklus väga rahulik isegi tipptunnil, näit Riiaga ei anna võrreldagi.

0
0

Käidud nii, et taskutesse valmisloetud dollarid miilitsatele sai kõik koju tagasi toodud. Ei peetud kordagi ka Lätis, Leedus. Valgevenes miilitsaid tõesti palju, aga püüti ainult tõmblejaid, kes ühlasesse liiklusvoolu mahtuda ei tahtnud. Kiiruspiirangud tunduvad küll arulagedad,-sellisel teel kus meil lubataks sõita 110ga, on neil tihti piiratud 80ni. Piiril pabereid palju, aga inimesed abivalmis ja sõbralikud, ei miskit hullu!!

0
0

meie oleme käinud valgevenes mitu korda..pole olnud mingeid probleeme....rahvas on ka väga tore

0
0

kas minskisse minna läbi daugavpilsi või läbi vilniuse?

0
0

Olen Minskisse sõitnud korduvalt läbi Vilniuse. Teed on sellel marsruudil head ning kilomeetreid tuleb sama palju, kui läbi Daugavpilsi sõites. Ainuke põhjus, miks Daugavpilsi marsruuti eelistada, võib olla lühem piiriületus, kuid ka sellele ei saa alati lootma jääda. Seega ikkagi läbi Vilniuse.

0
0

Sõber käib valgevenes tihti tööasjus ja väidab, et veedab oma puhkuse ka seal, sest inimesed on meeldivad ja ei tülita ükski miilits, kui ise selleks põhjust ei anna. Puhkusele minnes valgevenesse polevat tark oma naistutavaid kaasa võtta. Kohapeal olevat (ka reisipiltidelt nägin) väga kenad ja naiselikud neiud, kes teavad mida üks mees euroopast soovib.

0
0

Kuidas Valgevenes liiklusvahendi kindlustusega on? Saab seda ka piiril vormistada ja veel, et kuidas kaardimaksetega ja rahaautomaatidega on?Tänud vastajatele.

0
0

Kehtib roheline kaart, kui seda pole, teed piiril kindlustuse. Uuri oma kindlustusseltsist järele. Kaardiga igas väikeses poes maksta ei saa, pangaautomaate oli vähemalt Minskis küll piisavalt. Sõites Minskisse ja tagasi, ning ka seal olles keegi trahvi ei teinud, autot ära ei varastanud jne. Inimesed on lahked ja jutukad, suhtuvad eestlastesse hästi. Minski tänavad on superlaiad ja ilma aukudeta - eestlastele tõeline eksootika, sõidad nagu mööda siidi. Linn oli puhas ja korras, mitte selline laga igal pool nagu Eestis. Piiril on tõeline nõukaaegne bürokraatia ja ajaraiskamine - minnes 1,5 h ja tulles u 45 min paberite määrimist ja totakat ühest putkast teise jooksmist. Muidu muljed igati positiivsed.

0
0

Valgevene oli ainuke maa kogu reisi jooksul, kus tõepoolest ei olnud ühtegi miilitsat tee ääres. Siin ja mujal loetud kogemused panid mõtlema et seal võib tekkida probleeme või ajakulu, aga reaalsuses ei võtnud piiriületus mõlemas suunas palju rohkem aega kui näiteks Ungari-Rumeenia piiril. Viisa oli enne tehtud ja ehkki kohalikku kindlustust (BTA ntx) on igal pool saatkondades mainitud, ei küsinud seda meilt keegi. Võibolla selle puudumine annaks põhjuse kohalikel organitel isikut peedistada, aga piiriületusel see ei ole põrmugi vajalik. Igatahes tehtud see enne oli BTA kindlustuses Tallinnas(umbes 50 eeku vist) aga vaja ei läinud.

Rahaga on raske. sõna otseses mõttes. 20 euri eest saab umbes 64k rubla, mis kaalub 0,6 kg. Aga automaate ja rahavahetusi ikka leidub, ei tohiks probleeme olla.

0
0

Mitmeid kordi siis oma autoga Valgevenes käinud,täiesti probleemivaba maa :) Korra käisin oma Toyota Avensisega ja järgmine kord Land Cruiseriga mõlemad peaaegu uued autod,keegi ära varastada ei proovind . Ja nagu öeldud eelnevatel reisimeestel,naisi seal ägedaid ja noh teed ilusad,linn (Minsk) puhas ja korras.Igati vinge ,võin julgelt soovitada .... Naljakas oli see et kogu seal oldus aja lasime napsi ja sõitsime autoga nii öösel kui päeval ja suht lõbusas tujus,aga ei olnud kellegil meie vastu pretensioone.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased