Autoga Varssavist Veneetsiasse

Kas kellelgi on paari viimase kuu kogemust - remondis olevad lõigud ja ümbersõidud eelkõige. Kas kiiremini jõuab läbi Tsehhi või ümber Tsehhi Saksamaa kaudu ?

Google maps näitab ka teeremonte, vaata sealt

Täiendan: just vaatasin ise ka kaarti: teeremonte päris palju...

Isse läheksin üle Ostrova-Viini-Klagenfurti. 2+2 on igal pool. Tshehhi vinjett osta juba Poolas ära, muidu lendad kiirteel üle riigipiiri tasulisele teele

Piirist kuni Ostravani on tee maksuvaba.Piirist 8km on Euro Oil kust saab osta vinjeti.

Mitmeid kordi käidud, eelistan samuti ka Ostrava - Zilina - Klagenfurti marsruuti. Aga et mitmeid kordi, siis vahel kaldun kõrvale, et huvitavam oleks.

Veidi ehk teemast kõrvale, aga kui Eestist alustad, siis minu kogemuse järgi on kõige kiirem võtta Liepaja-Travemünde laev (Stena Line) ja siis pane läbi Austria Itaaliasse. See ei konkureeri kiiruses muidugi nendega, kes 24h järjest uhavad, aga kohale jõuad virgemana. Muidu jõuad Veneetsiasse ja näed unes ka, et kanalis Poola rekkad sul kondli ees tuiavad :D

Itaaliasse sõiduks küll Liepaja-Travemünde laeva pole mõtet võtta. Säästab 360 km ehk 3,5 tundi kiirteed (Tallinn-Liepaja + Travemünde-Veneetsia 1900 km vs Tallinn - Veneetsia 2260 km), ent kaotab 24 tundi ning vähemalt 200€ laevas loksudes. Pigem siis juba rahulikult läbi Poola sõita ja kaks ööd mõnes mõnusas restoraniga hotellis välja puhata.

Lihtsalt mainin, et kui laevausku, on olemas ka Helsingi-Travemünde liin sõiduajaga 29h Liepaja-Travemünde 28h vastu, ehk vahet nagu polegi, hinnad ka samas suurusjärgus. See Tallinn-Liepaja ots on kah päris tüütu tegelikult. Kui ikkagi autoga, siis pigem juba kogu teekond.

Olen kasutanud Klaipeda - Kieli laevasõitu, aga see on otstarbekas Prantsusmaa, Hispaania suunal. Itaaliasse ikka otse!