Autokülmik ja sellest tingitud...

Palun andke vihjeid ,kus Eestist on võimalik osta keskmise suurusega(kuhu mahuks a´10 õltsi ja paarile inimesele söögikraam)autokülmik-arvan,et 20-liitrine vist. Samas sooviks kuulda kommentaare sellise riistapuu omanikelt- kas ja kuivõrd koormab see autoakut,sest lisaks sellele on tavaliselt ikka kaasas navi ja muid reisi ajal kasutatavaid 12-voldiseid vidinaid. Olen reisinud tavalise-külmelementidega kotiga,nüüd sellest siiber,sest alatasa on nad sulanud ja paras tüütus. Lugupidamisega,tutkaonu.

Kuna mul auto sigaretisüütajad seistes voolu välja ei anna, siis öösiti kraam soojenes ülesse. Päev sõitmist seda oluliselt ei jahutanud. Ilmselt kui aku pealt teda pideva toitega töös hoida, on temast ka kasu. Aga maksis vist 600-800 krooni ning pettusin temas. Kindlasti on olemas paremaid, mis suudavad ka asja maha jahutada, minu odav külmakapp seda ei teinud. Isegi või oli selline poolpehme.

Sain sellise kunagi kingiks - ajab täitsa asja ära, aku koormamist küll tähele ei pannud. Kui telgis ööbida, siis jah pole külmikust eriti tolku. Kuumal ajal pikka maad sõites on aga hea jooke ja toidukraami hoida.

Pikka maad sõites tõesti hea toidukraami ja jooke hoida. Aga hoidmiseks ta jääbki. Mingit erilist jahutamist küll ei toimu. Juustud igatahes sulasid sees ära ja jahedast õlust võib und näha, lisaks undas ebameeldivalt. Samas mõned kraadid jahedamat temperatuuri võrreldes autosisetemperatuuriga suvel vast jõuab hoida. Akut ei koormanud. Oleme kasutanud ka varianti, et, külmkapp käib lisaaku pealt (öösel). Ei oska kahjuks peast marki öelda, on mingi sinine kast, ostetud Automaailmast ja parameetrite järgi kõige kehvem nagu ei ole..

Igatahes ma ei julge soovitada.

Aga reisimiseks soovitan soetada omale selle junni mis teeb sigaretisüütajast tuleva voolu tavaliseks "seinavooluks", selle taha pikendusjuhtmesse on hea kõiksugu kraami ühendada. (vabandust et ma termineid ei tea, ikkagi naisterahvas.

Olen sama küsimuse ees seisnud ja kõige pädevama variandi olen leidnud www.suusad.ee-st. Mis seal pattu salata, ega hinnatase pole Rimide ja Jyskide tasemel vaid kordades kõrgem, aga nii palju, kui olen uurinud, siis see tasub ära. Ehk ei teki seda probleemi, et juust ära sulab või mis veel kõige hullem - õlut maha ei jahuta.

Lisanõuetena on mul, et tal oleks kontroller peal, et ta auto akut tühjaks ei tõmbaks ning võimalus panna ka tavalisse vooluvõrku. Tihtilugu ei tarbi ju kõike seda külmiku sisu autos vaid kuhugi jõudes oleks hea ka edasi jahutada.

Suusad.ee pakub Waeco ja Hella külmikuid, kuid müüja sõnul on need absoluutselt identsed, lihtsalt firmamärk on erinev. Sama, mis kodutehnikagagi, kus toodang tuleb samast tehasest ja erinevad firmamärgid on peal.

Ise olen konkreetselt vaadanud Hella Highway 35L, millele peab ca 600krooni eest juurde ostma adapteri tavavooluvõrgu jaoks.

Lisainffi võid veel leida www.waeco.com

Adapteri asemel soovitaks voolumasina osta, saad muid asju ka sõidu ajal laadida (mobiil, läpakas jne) ja aku kontrollimiseks pane vahele tester (voltmeeter), müüakse hästivarustatud elektroonikapoodides (oomipood) alates 100 eegust.

Ise olen autokülmiku jaoks soetanud täiendavalt 220V-12V adapteri (oli minuteada Colemani oma ja Matkaspordist soetasin) ja siis käpingutes endale ka elektri juurde võtnud ja kogu kämpingus oldud aja oli autokülmik läbi adapteri 220V küljes. Selleks peab küll endal kaasas olema ~25m elektrijuhe, et elekter oma platsini kämpingus toimetada.

Töötab väga edukalt arvestades veel eriti, et ööd on tavaliselt jahedamad ja siis on autokülmik ka effektiivsemalt jahutama.

Veel üks trikk ametlike kämpingute kasutajatele - tavaliselt on kämpis olemas köök, kus ka ühises kasutuses olev sügavkülm. Veepudel ööseks sinna külmuma ja hommikul teeleasudes autokülmikusse (sama võib ka nende spets külmapatareidega teha aga need meie jaoks olid tarbetu ruumiraiskamine külmikus, kuivõrd poest ostetud vee saab hiljem ära tarbida)

Ja sõitsime suvel Eestist - Itaaliasse, seega ikka PIKA maa. toit püsis külm, võimalik oli valida ka mikro reziimi - ehk siis toite soojana hoida.

  • goodyk - kirjutasid, et undab.. ei tea mis imelik külmik sul oli aga meie oma küll ei unnanud, magasime nagu beebid, nii vaikset häält tegi, tasub ikka mõni korralik asi osta ja kasvõi selle eest veidi rohkem raha välja käia, mitte soetada endale mingi odav saast ja pärast nuriseda. HIND määrab suurelt osalt kvaliteedi.

minu jaoks on absoluutselt välistatud need pisikesed junnid millesse need sügavkülmas jäätatavad patareid sisse käivad, vot need asjad on täiesti pointless.

alati võid ka rentida, kui leiad, et pole vaja rohkem kui 1-2 korda seda .

Minul endal Hella 18 L külmik ja väga hea asi,olen käinud sellega 2-l Euroopa tripil ja kõik mõnus.Akut see küll ei koorma,minul oli koguaeg autos vooluvõrgus ja ei mingit probleemi.Kõik oleneb ikkagi külmikust mida osta ,parem investeeri natuke rohkem ja saad ka korraliku asja

Kes siin ütlevad et "akut ei koorma", võiks lisaks mainida, mis vahekorras on auto seisuajal ja sõidu ajal külmiku kasutamine. Sest sõidu ajal loomulikult ei koorma, siis ju akut üldse ei kasutatagi.

Reaalses elus aitavad 2 asja: voltmeeter või matemaatika. Ütleme et Sul on 50Ah aku... Vaatasin google'st: autokülmikud võtavad ca 30..70W. Ütleme et ostad nõrgima, 30W. See võtab 30W / 12V = 2,5A. Mis tähendab et Sinu täis aku suudab seda ilma vahepeal laadimata käigus hoida 50Ah / 2,5A = 20h, peale mida on aku täiesti kuiv ning tavalise aku puhul ka juba pisut rikutud.

Jah, paljud ostavad endale Selverist või mõnest ehituspoest külmiku, kuid nendega tõesti tulemust ei saa. Endal on Waeco suur autokülmik. Ostsin 3 aastat tagasi Autoringist. Sellega on küll nii, et kevadel tõstan oma Caravelle bussi peale ja suvi otsa on seal sigaretisüütaja taga. Akut ära pole tõmmanud, kuigi mõni päev ei sõida autoga üldse. Külmik kontrollib ise akut ja lülitab end ise välja kui aku liialt tühi. Seda varianti, et autot käima ei saa, pole võimalik tekkida. Kui väljas on +30, siis külmikus on +3 isegi siis, kui see on silmini purgiõllesid täis. Nii,et soovitus: ärge ostke endale mõtetut külmikut, mis hiljem on ainult panipaik, see on maha visatud raha. Minu külmik maksis küll 3 aastat tagasi 5000.- aga ega ei kahetse kah. Loodan, et nüüd saab sellise ikka poole odavamalt kätte. Aga head reisimist kõigile!