Autorent Dominikaanis - kas tõesti nii hull?

Tere!Plaan on minna jaanuaris reisi ajal 3aastaseks saava lapsega Dominikaani, marsruudil Bavaro/Punta Cana (6 ööd) - Bayahibe (3 ööd) - Las Terrenas (5 ööd). Loomulikult olen läbi lugenud kõik hoiatavad ja hirmutavad teemaarendused, et ainult hullud rendivad Dominikaanis auto ja sõidavad sellega. Liiklusolud on hullud, teed kehvad, liiklusreeglid olematud, politsei korrumpeerunud ning avarii korral pannakse kõik osapooled vangi...On kellelgi isiklikku kogemust, kas asi on tõesti nii hull ja rendiautodest ning auto juhtimisest tuleks suure kaarega eemale hoida? On kellelgi kogemust autorendis Punta Canas ja oskab ka ehk mingit autorendifirmat soovitada, kus pettuste otsa ei sattunud? Mis kindlustused on absoluutselt vajalikud sealsetes oludes (Casa de Conductor?)? Kõik teemad keskenduvad inimeste hirmutamisele, seega reaalselt on isegi päris raske leida soovitusi autorendifirmade kohta :) Sellisel marsruudil, nagu meil kavas, oleks transfeere kasutada siiski väga kallis ja väikelapsega ei eelistaks bussidega pealinna kaudu seiklemist ka ette võtta. Aitäh juba ette!

Nii hull see olukord ikka pole, et üldse sõita ei tasuks. Me rentisime sõpradega seal auto ja mitte midagi ei juhtunud, ega tekkinud ühtegi ohtlikku olukorda. Liiklus on küll vähem reguleeritud kui Eestis. Mina mäletan kõige suurema probleemina seda, et Santo Domingos on linna sisse ja välja sõites suured ummikud ja jalakäijana on raske üle tee saada. Eks natuke ehmatab ära see, et palju on katkiseid autosid, aga kõik ikka kogu aeg avariisid ei tee :) Käisime kõik need linnad läbi, mis sul kirjas on, ja nendes oli liiklus täitsa okei. Ma olen väga õnnelik, et me auto võtsime, sest ilma oleks paljud lahedad kohad nägemata jäänud ja oleks pidanud lootma ainult transfeeridele ja ekskursioonidele. Meie võtsime auto Budgetist ja täiskindlustusega.Ühtegi probleemi ei olnud, peale selle, et auto kätte saamiseks kulus umbes 2 tundi, aga see on lihtsalt riigi eripära.

0
0

Minul isiklik sõidukogemus selle aasta märtsist. Ma arvan ka, et ei ole tegelikult nii hull see asi, mina ei näinud samuti ühetgi avariid kahe nädala jooksul ja ise ei tekitanud ka liiklusohtlikku olukorda, aga topelt tähelepanelik tuleb muidugi olla igal juhul. Sõitsin Punta Cana lennujaamast samuti Las Terrenasesse ja see maantee oli igati korralik, Las Terrenase tänavad ja Bayahibe ümbrus samuti.  Aga ringi sõites oli näha, et leidub ka selliseid suuri maanteid, kus auk augus kinni. Tähelepanu tasub pöörata linnades teekünnistele (nn lamav politseinik) - ma ei ole veel kuskil kohanud nii kõrgeid/järske/sügavaid ehk nendest tasub sõna otseses mõttes üle hiilida ja mida kõrgem auto seda parem. Liikluskultuurist - jah linnades tundub küll, et nii liikluseeskiri kui ka valgusfoorid on pigem soovituslikud + ummikud, mis meeletult aega (ikka tunde) võtavad. Seetõttu linnadesse väga ei trüginud autoga. Nõustun täielikult eelpoolkirjutajaga - ilma autota jääb väga-väga palju nägemata ja ekskursioonide hinnad ei ole just kõige odavamad. Meil oli auto võetud läbi Economy Car Rentali ja firmaks sattus Payless :) koos täiskindlustusega, probleeme ei olnud. 

0
0

Aitäh asjalike kommentaaride eest! :)Mariev ja annie5, kas kohapeal kehtis sama hind, mis online's ette broneerides maksite või tuli varjatud lisatasusid/kindlustuse eest juurde maksta?Kellelgi veel soovitusi/kogemusi rendifirmade ja kindlustuse osas? Google Mapsist hotelli läheduses olevaid rendifirmasid ja nende arvustusi lugedes leidsin ka mitu kohalikku kiidetud firmat, aga reaalsuses pole neile kirjutades võimalik isegi kedagi kätte saata. Meilid ei tööta, FB-s ei vastata, kodulehe kaudu ei saa bronnida... ei tundu väga usaldusväärne värk.

0
0

Me vist natuke maksime kindlustuse eest juurde, sest kohapeal pakuti meile mingit kindlustust, mis kattis rohkem, kui see, mille ise valinud olime. Ma kahjuks ei mäleta enam täpselt detaile, aga minu arust midagi hullu polnud.

0
0

On kellegil hiljutist kogemust autorendiga Dominikaanis?

Saabume 14.03 Punta Canasse ning sealt plaanime edasi trippida 8-ks päevaks Samanale ja kuna auto annab ikka kõvasti vabadust ja aega juurde, siis sooviks Punta Canast auto rentida.

Oleks väga hea kui keegi enda kogemuste põhjal oskaks mõnda rendiauto firmat soovitada :))

0
0

Just jõudsime tagasi, me võtsime Sixtist Punta Cana lennujaamas kohapeal. Teede kirjeldused on eelnevalt juba selgeks tehtud, SUV'ga ei tekkinud ühegi augu/mäe/lamavaga probleeme ja rendifirma oli väga mõistlik.

1
0

Tere,

aasta alguses oli mitmeid postitusi et plaanis Dominikaani reis.  Ilmselt paljud juba tagasi ja ehk on aega viimase olukorra infot anda. Läheme abikaasaga 12.04. ja tagasi 03.05.  Oleme elus palju maailmas reisinud,  kuid nüüd juba vanemad inimesed ja autot rentida ei plaani. Alustame Bavarost, edasi tahaks liikuda Puerto Plata piirkonda ja lõpetame Santo Domingos. Olen lugenud bussifirmade kodulk, saan aru, et Puerto Platast  Santo Domingosse käivad korralikud bussid. Aga ei leia infot, kuidas saada Bavarost Puerto Platasse. Kas on kellelgi infot, kodulk, jne, mis võiks meid aidata? Või on variandiks ainult transfeerid? Kallid?

0
0

Ise ei ole proovinud, aga ma panustaks Punta Cana-Santo Domingo ja sealt juba edasi Puerto Platasse. Lihtne see ei ole päev kulub ära. Suvalise Uberi juhiga kannatab seal kaubelda, äkki ühildub tema plaanidega ja saate mõistliku hinna.

Turism on üles ehitatud sellele, et sa oled ühes kohas paigal, trimpad hommikust õhtuni lahjat kokteili ja ostad nende pakutavat meelelahutust ja teenuseid.

0
0

Ilmselt peab mõlemat pidi Santo Domingo kaudu minema, ehk saate otsustada, kas pealinnas teha esimesel tiirul peatus või tagasi tulles, või mõlemat. Punta Cana/Bavaro piirkonnas ma liiga kaua ei oleks, teised kohad palju vingemad. Siit ehk leiab abi bussidega: https://www.rome2rio.com/s/Santo-Domingo/Puerto-Plata

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased