Viimased kommentaarid

Mina ostsin tui.se lehelt paar päeva tagasi, maksin Swedbank Gold kaardiga (Mastercard), toimis :)

Minul isiklik sõidukogemus selle aasta märtsist. Ma arvan ka, et ei ole tegelikult nii hull see asi, mina ei näinud samuti ühetgi avariid kahe nädala jooksul ja ise ei tekitanud ka liiklusohtlikku olukorda, aga topelt tähelepanelik tuleb muidugi olla igal juhul. Sõitsin Punta Cana lennujaamast samuti Las Terrenasesse ja see maantee oli igati korralik, Las Terrenase tänavad ja Bayahibe ümbrus samuti.  Aga ringi sõites oli näha, et leidub ka selliseid suuri maanteid, kus auk augus kinni. Tähelepanu tasub pöörata linnades teekünnistele (nn lamav politseinik) - ma ei ole veel kuskil kohanud nii kõrgeid/järske/sügavaid ehk nendest tasub sõna otseses mõttes üle hiilida ja mida kõrgem auto seda parem. Liikluskultuurist - jah linnades tundub küll, et nii liikluseeskiri kui ka valgusfoorid on pigem soovituslikud + ummikud, mis meeletult aega (ikka tunde) võtavad. Seetõttu linnadesse väga ei trüginud autoga. Nõustun täielikult eelpoolkirjutajaga - ilma autota jääb väga-väga palju nägemata ja ekskursioonide hinnad ei ole just kõige odavamad. Meil oli auto võetud läbi Economy Car Rentali ja firmaks sattus Payless :) koos täiskindlustusega, probleeme ei olnud. 

Mina toon alati kaasa külmkapimagneti, millel peab kindlasti olema riigi nimi. Samuti püüan kaasa osta kohalikku kööki tutvustava kokaraamatu. Ja veel toon igast külastatud riigist kaasa isetehtud foto selle riigi nimega sildist riigi piiril, kui see ei õnnestu, siis lennujaama sildist :)

Saabusin nädal tagasi Balilt/Gilidelt :). Varasemalt tehtud nii endal kui ka lapsel A+B hepatiidi vaktsiin ja difteeria/teetanus. A+B vaktsiin tehakse 2 tk kuuajase vahega ja kolmas tehakse umbes poole aasta pärast. Muid vaktsiine lisaks ei teinud.

Leidsin juba ise õige koha üles http://www.autopass.no/en/visitors-payment
Minu arusaamise järgi leping ja märk vajalik hoopis siis, kui plaanis sinna pikemaks jääda :)

Kas keegi selgitaks palun, mille järgi autopass.no lehel tuleks valida tollioperaator, kellega leping sõlmida või pole sellel vahet?
Juttu on ka aknale kinnitatavast märgist - kust selle saab?