Autorent Edinburghis, Šotimaal.

On kellelgi kogemusi autorendiga Šotimaal? Läheme seitsmekesi(täiskasvanud) ja kavas rentida 2 autot millega 12 päeva jooksul ring peale teha. Millisest firmast rentida ja kas tuleks autod ette ära broneerida? Alustame oma reisi Edinburghist ja majutuse plaanime otsida juba teel olles. Kui kellelgi on veel häid soovitusi oleks need ainult teretulnud:)

Meil täpselt sama mõte, lähme nädalaks ja kavatseme ka huvitavamad kohad üles otsida.Oleme saanud sellist infi,et rendihinnad erinevad mitmeid kordi olenevalt ajast,automargist ja rendifirmast. Näiteks hooajal juuni-aug 2x korda kõrgemad. Ja puudub ka vasakpoolse liikluse kogemus. Hetkel veel lennupilet ostmata: variandid on kas mai lõpp või aug lõpp Kohapeal elav eestlane lubas eeltööd teha rendihindade ja rongiliikluse osas. Millal teie plaanite minna? Ja igasugu inf ürituse õnnestumiseks samuti teretulnud.

Meie läheme 21. mail Ryanairiga Edinburghi ja samast kohast 2.juunil Tallinnasse tagasi. Kõik vahepealne on veel lahtine kuid tahaks külastada mõnda whisky tehast, sõita mägedes, Skye saar, Lock Ness jpm. Eelkõige sooviks näha loodust. Kogemused eelnevatest kordadest näitavad, et plaanid võivad muutuda kardinaalselt ja omal lihtsam ning närveerimist vähem kui majutus broneerida samal päeval mitte nädalaid ette. Soovitan lugeda ka Lonely Planetit ja see kindlasti kaasa võtta! Autotripi kogemus on olemas Uus-Meremaalt ja Austraaliast kus samuti vasakpoolne liiklus. Karta pole midagi kuid suunatule asemel lähevad ikka ja jälle kojamehed tööle ja vastupidi:P

Šotimaa külastajad, kui reisima tulete, siis sõitke kohe põhja poole ja ikka piki läänerannikut, kus ilus loodus.

Otsisin kuu tagasi üheks nädalaks augustis odavaimat varianti, leidsin Argus Car Hire - 220 pounds automaatkäigukastiga Honda Civic(4 ust). Oli ka odavamaid, kuid manuaalkäigukastiga. Ei kujuta aga ette vasaku käega käiguvahetust. Auto tuleb Sixt-ilt, mille kodulehel on bronnimine miskipärast hulga kallim. Olen sõitnud enne 5 päeva Walesis ja vasakpoolsusega harjub, ainult pööretel kippusid suunatulede asemel klaasipuhastajad tööle- need seal vastupidi. Panin kokku marsruudi Edinburgh-Stirling-Loch Lomond (paadisõit järvel)-Glencoe (3 ööbimist, seal teeme ka mõned jalgsimatkad)-Skye saar (1 ööbimine)-Applecross (lõunasöök selles Tripis soovitatud pubis)-Inverness (2 ööbimist). Viimasest siis ringsõidud Loch Nessi ja Inverness-Golspie (Dornoch ja Dunrobin lossid). Tagasi Inverness- Ballater (tee nr. 929)-Edinburgh. Kui keegi on sõitnud viimast teed mööda - kas jõuab kella 15-ks lennujaama, kui kell 9 startida Invernessist? Kogemus Walesist, et aega läheb teedel ikka rohkem, kui ViaMichelinis kirjas.

Kulgeja, vaatsin Su marsruuti ja mõtlen, et Invernessis 2 ööd küll mõtet olla ei ole ja 3 Glencoes ka paljuvõitu, parem liikuge ringi.

On keegi Priceline`ist autot rentinud? Pakub suhteliselt häid hindasid. Mul endal on kogemus Ameerikas hotellide broneerimisega n.ö "name your own price" ja töötas ideaalselt. On see autorendi puhul sama usaldusväärne?

Stirlingusse minejatel soovitan külastada ka Wallace monumenti, ehhki usun see niisamagi juba plaanis. Ise kasutasin seda lehte http://www.nationalwallacemonument.com/monument-mastermind-competition.php , et saada 2 piletit ühe hinnaga. Muidu 7.70 tundus kallis :) Kindlasti soovitaks paar päeva veeta ka Edinburghis, ise olin ainult 1,5 päeva ja jäi väheks. Mina võtsin ööbimise sellislet lehelt http://www2.travelodge.co.uk/ Sai 25 naela eest kahese toa, vajadusel oleks saanud võtta ka family roomi sama hinnaga ja siis oleks tuppa mahtunud 3 inimest.

Ryanairi kodukalt vaatasid? Ise rentisin Edinburgis just Ryainairi lehelt ja sain siis soodsaima variandi. Sinu reisi ajaks oli ligi 200-naelaseid vöiksemaid autosid saadaval...aga eks tuleb kammida kõikvõimalikke lehti läbi, kui soovid võimalikult soodsat varianti.

Ekspluateerin ka sama teemat aga selle kandi pealt, et mina vist siiski ei julge autot rentida - ikka selle vasakpoolse liikluse pärast! Aga plaan oleks ka augustis Edinburghi tulla. Uurisin natuke ja leidsin, et pakutakse ka selliseid 1 päeva ringsõite. Kas kellelgi on nendega mingit kogemust ja kuhu kanti peaks kindlasti sõitma? Või on äkki Edinburghi lähistel ka selliseid kohti, kuhu kannataks näiteks ühiskondliku transpordiga sõita ja seal siis ringi vaadata/matkata. Endale meeldib kangesti omal jalal looduses ringi liikumine, oskab ehk keegi soovitada Edinburghi lähistel mingit sobivat jalgsimatka kohta. Ühesõnaga igasugused vihjed-soovitused on väga oodatud, et reisiplaani kokku panna.

http://uk.megabus.com/default.aspx Võid piisava varuga ostes saada pileti ka 1 naela eest.

http://www.nationalrail.co.uk/ Rongipiletite hindu näed siit.

Nende päevaste matkade kohta leidsin vastuse siitsamast Tripist, oli link kuhugi blogisse. Otsi ehk leiad Shotimaa alt. Ise pidasin neid kalliks, kuigi vihmase ilmaga võib see mugav variant olla. Rongi või bussiga saad vabalt Stirlingusse, või mõnda teise linna. Edinburghis on selline koht nagu Arthurs seat http://en.wikipedia.org/wiki/Arthur%27s_Seat,_Edinburgh

akak, on ka Edinburghi lähedal huvitavaid paiku,mida külastada. Üks neist on Craigmillari kindlus, kuhu viib linnast matkarada. Kindlasti tasub vaatamist kuulus Rosslyni kabel, mille ümbruses on ilus org matkamiseks. Vaata: http://www.rosslynchapel.org.uk/

Kui Sul õnnestub jalgratas laenutada, siis võid hakata sõitma piki Union kanalit näiteks Linlithgow lossi poole. Vaata seda linki ka, leiad ideid:http://www.glasgowarchitecture.co.uk/torphicen_preceptory.htm

Tänud vihjete eest. Kuna hakkasin nüüd ka majutust planeerima siis üsna krõbedaid hindu vaadates tekkis tunne, et kuna läheme 5-6 inimesega siis oleks vist hoopis õigem nö korter üürida - paistab ainult, et soodsamate ja heas kohas asuvate korteritega oleme juba veidike hiljaks jäänud. Ega kellelgi sellega mingit head kogemust pole välja pakkuda.

On keegi rentinud auto sellisest kohast nagu www.celticlegend.co.uk/car ?

To akak: Meil on korter broneeritud kolmeks päevaks Edinburghis. Saime hinnaga 330 naela.3 tuba ja Royal Mile`l. Muidugi on meil soodsamad päevad E-K. Aga seal lehel on kortereid veelgi ja suhteliselt heade asukohtade ning hindadega. www.innercitylets.com Kodulehelt tellides oli hind kõrgem kui www.laterooms.com lehelt broneerides

Vaatamata kõhklustele-kahtlustele vasakpoolse liikluse osas jõudsime meiegi lõpuks selleni, et rendime ikkagi auto ja lähme ise tuurile. Nüüd selline küsimus, et mida teadjamad soovitaksid? Esimese päeva veedame Edinburghis ja siis järgmine ööbimine on Loch Lomondi nö alumise otsa kandis. Millist kaudu tasuks sinna minna (arvestades ka meie esialgu vast nigelaid sõiduharjumusi) kas Glasgow või Stirlingu kaudu ja sealt siis edasi.

Teede kohta ei oska kahjuks midagi öelda, pole ise veel riskinud seal rooli istuda aga linnadest valiks Stirlingu (loss, linnavangla, Wallace monument).

http://www.instirling.com/sight/intown.html

Minu teada on Glasgows riiklikud ( kui on õige väljend) muuseumid tasuta. Ise olen käinud transpordimuuseumis, mis on hetkel kahjuks suletud. http://www.glasgowlife.org.uk/museums/pages/home.aspx

Soovitan sõita Stirlingisse ja sealt edasi mööda A811 Loch Lomondi äärde.

Räägiks natuke autorendist ka, ehk siis lapanud nüüd läbi tohutu hulga Šotimaa autorente ja püüdnud lugeda renditingimusi jääb mulle natuke arusaamatuks, et kas lisaks sellele hinnale, mis mulle praegu veebileht näitab ja tellimuse kinnituse kohaselt krediitkaardi arvelt maha läheb võetakse minult kohapeal veel ka tagatisraha selle nö omavastutuse osa kohta?! Olen varem vaid korra autot rentinud ja seda sellisel üliusaldaval maal nagu Island, seal küll mingit tagatist ei võetud.

Meie võtsime auto Thriftyst. Saime kõige soodsama diili.kohapeal võtame arvatavasti veel lisakindlustuse mis viib omavastutuse nullini.

Reisiplaan on meil järgnev:

Edinburghist kohe otse Galsgowsse.(2 ööd) Glasgowst läbi Loch Lomondi ja Loch Awe Obanisse. Sealt õhtul Mallaig-Armadale(Skye) praam. oleme saarel 2 ööd ehk siis jääb meil alt üles sõitmiseks terve päev. Hommikul Uigist Tarbertisse (Harris) oleme Harrise-Lewise saarel 2 ööd ja 1,5 päeva. Edasi Stornoway (Lewis)- Ullapool Loch Nessi ümbrus, Cairgormsi rahvuspark. peatume Grantown on Spreys ja järgmisel päeval Glenfiddish viskitehas. Õhtuks Stonehaven ja sealne loss. Hommikul läbi perthi Edinburghi , kus peame olema õhtul kella kuueks. edinburghis 3 ööd enne äralendu.

Selline on meie plaan! Võibolla on sinulegi abiks;) Meil on reisini aega veel natuke rohkem kui üks kuu:)

Tänud, meie reis saab olema augustis ning plaan on järgmine: esimene täispäev Edinburghis ja sealt edasi siis broneeritud ööbimiskohtade järgi Loch Lomond- Gelen Coe - Skye saar - Loch Ness - Pitlochry.

Hetkel vaevlen sobiva auto leidmisega, tundub, et erinevate rendifirmade kohta käivate arvamuste lugemisega võib ennast hulluks ajada- seda enam et ilmselgelt kipuvad sinna kirjutama need inimesed kes teendindusega rahul pole olnud ja teiseks kuna ühed-samad firmad tegutsevad üle Euroopa võivad tihti mängu tulla kohaliku rahvuse ja töökultuuri eripärad. Olen aru saanud, et Inglismaa autorentide puhul on vist tõepoolest omavastutuse osa broneerimine täiesti tavaline. Kas selle omavastutuse 0-viimise lisakindlustuse saab firmas kohapeal osta või kuidas sellega on? Huvitav kas selle ka juba Eestis saaks osta? Olgu see omavastutus kui väike tahes ei tahaks ju mingi tobeda õnnetuse eest ka 900 GBP välja käia. Igatahes oleks tore Teie reisi muljeid ja kogemusi kuulda :)