Autorent ja garantii raha

Tervist,
plaan minna paariks nädalaks Portugali ja seal auto rentida.
Oskab keegi öelda, kui suur summa garantii jaoks krediitkaardilt broneeritakse autorendi ajaks?

Erinevatel firmadel on erinevad tingimused. Muideks soovitan soojalt juba Eestist võtta pakkumised, näiteks Herzilt ja Aviselt, võid saada väga soodsalt ja mina ei ole pidanud mitte kunagi neile mingit nn tagatisraha jätma. Piisab krediitkaardi numbrist ja kogu lugu.

Ikkagi peab Euroopas arvestama ca 500 eur, mis sõltuvalt firmast võib broneeritud olla pikka aega, omast kogemusest 2 kuud kuni hakkasin ise uurima ja siis vabandati ette-taha. Panga süsteem jne. Saavad ka rendiautoga tehtud liikluseeskirjade rikkumise eest arvelt raha võtta. Ületasin Saksamaal kiirust ja postkasti tuli minu näopildi ja autonumbriga foto koos trahvi kviitungiga. Parkimisega sama lugu. Lugeda saab tingimusi lepingu teiselt poolelt. Soovitan sellist firmat mida saab rohkemates kohtades tagastada. Eestist broneerides on hind natuke kallim, aga kui koha peal soovitud klassi pole võib Opeli asemel saada Mercedese. Nael kummi.

Olen vist rumal aga ei suuda seda tagatise suurust lepingust välja lugeda. Või käib see sellepunkti alla, kus kirjutatakse, et kahju võidakse olenevalt auto klassist sisse nõuda 850-1000 eurot?
Igatahes olen hinnapoolest kõik firmad mid atean läbi vaadanud ja kõige soodsam on siiani olnud holidayautos. Mul endal vaja Itaalias rentida ja sinna neil hetkel soodukat ei ole aga Portugali kohta oli neil mingi sooduspakkumine ka veel http://www.holidayautos.co.uk/sale/index.html
Holidayautos on hinnad naelades ja kuna naela kurss on madal tuleb vähemalt minu arvutuste kohaselt see soodsam. Samas ma pole kunagi enne autot rentinud ja mine tea mida kõike ma ei oska kodulehtedelt ja tingimustets välja lugeda.

850-1000 EUR-i on oma vastutus, mida kindlustus ei kata , kui midagi peaks juhtuma. Kui kahjusumma peaks suurem olema siis ülejäänu katab kindlustus. Tavaliselt terve omavastutuse ulatuses küll tagatis raha ei taheta.

Herzil ja Avisel on letihinnad kallid aga alati tasub neil lasta endale personaalne pakkumine teha. Võite positiivselt üllatuda.

Ka kindlustusi on erinevaid, lisatasu eest võid saada ka nullomavastutusega kindlustuse, s.t. kahjujuhtumi korral ei pea ise midagi maksma.
Ise rentisin märtsi lõpuks nädalaks ajaks Lissabonist rendiauto tüüp Ford Fiesta, hind tuli 85€ nullomavastutusega ja mingit kautsjonit ka ei võeta. Rentisin ise siit: www.billiger-mietwagen.de. 850€ omavastutusaega rentides oleks hind olnud 75€.

,kui ma teen selle nullomavastutusega kindlustuse, kas nad ikka tahavad mingi summa broneerida?
Kui palju enne reisi peaks üldse broneeringu tegema?
Hertzizt ma küsisin mind huvitavaks ajaks ja see pakkumine oli samas hinnas, mis nende kodulehel.

Selle summa pärimise mõte oli mul selles, et ma teaksin arvestada, kas peaksin oma krediitkaardi limiiti suurendama või sellest piisab, mis mul on. Ei tahaks sellist üllatust, et hakates maksma kuskil poes, selgub, et kogu krediitkaardil olev summa on broneeritud. Seega, kas kellelgil on kogemusi, et kui palju, millises firmast auto võttes broneeriti?

autojardim, rent-a-car, interrent.com. neis pole tagatisraha küstud. piisas krediitkaardislipist.