Autorent Küprosel, Paphoses.

Kes on rentinud autot Küprosel, Paphose lennujaamast, äkki viitsite oma kogemusi jagada? Millal? Millisest rendifirmast? Millise lehekülje kaudu? Hinnad? Deposiit (suurus ja selle tagastus)? Kas kõik on sujunud? Mida kindlasti jälgida? Plaanis mai lõpus nädalaks sealt auto rentida, äkki saab asjalikku infot.

Meie oleme mitu korda võtnud auto Enterpricest - https://www.enterprise.com/en/home.html.  Väga korralikud autod ja soodsad hinnad. Kindlasti ei soovita võtta pisikest autot. Võib mägedes hätta jääda kuna ei jõua end ülesse mäest vedada. Kindlasti vaadata üle ja teha pildid autost (kriimud jne). Oleme võtnud täiskindlustuse siis ei ole tagatisraha üldse või siis väga väike summa. Kindlasti mängige kella aegadega, sest hinnad muutuvad vastavalt ajale. Oleme ka teinud niiet nt võtame auto paar tund hilisema ajaga aga lähme varem kohale. Kui auto vaba saab auto varem kätte aga hind jääb ikka see odavam ja samuti ei ole pidanud kunagi juurde maksma kui auto paar tundi hiljem tagasi viia.

Mind pani imestama, et auto rent nädalaks oli sama hinnaga, mis turvahälli rent autosse, isegi kui võtan auto ainult üheks päevaks, oli turvatooli rent 45 eurot.

Võtsime nädalaks  Ryanairi kaudu ja Europcarist. Autole järgi minnes valmistusin mõttes juba võitluseks nagu tavaliselt. Kuid nii head teenindust pole mul tõesti eelnevalt autorendis olnud. Ärge tehke kindlustust autot bronnides. Mina tegin kohapeal juurde umbes 60 eur maksva all-inclusive kindlustuse. Auto oli Nissan Note (maksis vist 100 eur)  ja sai mägedes hakkama küll.  Kindlasti soovitan automaati. Deposiit oli 300 eur. Kütuse bronn 67 eur. Need kanti tagasi. Nad töötavad ööpäeva ringselt ja võtke auto kohe kui lennujaama jõuate. Vasakpoolne liiklus vajab küll harjumist ,paar korda paned suunatulede asemel kojamehed tööle aga mina kartsin hullemat. Auto tagastamine oli ka lihtne kuna oli täiskindlustus. Vaatas ainult ,et paak oleks täis. Väike märkus lastega reisijatele. Paphose veepark meeldis meie omadele rohkem kui AyaNapa oma. 

 Automaat on kindlasti mõnusam aga olen märganud, et automaatkastiga autode osakaal on väike. Enamus siiski manuaaliga. Automaatkastiga  auto rent ka alati kallim olnud. 

Mägedes üldiselt eelistan manuaali, aga Küprosel siiski soovitaks automaat võtta, kui just ei ole osav vasaku käega käiguvahetamises:D

@veix73

Mismoodi lähevad kojamehed suunatulede asemel? Kangid-lülitid on ikka samalpool rooli, olenemata sellest, kus pool rool on.
Parimat
smallisland, püsivalt vasakpoolne

Praegu arutan prouaga nende kangide asukoha üle ja ei suuda meenutada. Aga mina panin iga päev paar korda kojamehed tööle kui tahtsin kuhugi äkki keerata. Tegime abikaasaga veel võistluse suunatulede asemel kojameeste lülitamine 1 punkt ja vastas suunas sõitmine 3 punkti. Mina võitsin.

sama kogemus, mis veix73, olen ka enne kirjutanud. Seega pigem ikka on suunatuli ja klaasipuhastaja ära vahetatud, et saaksid suunda anda samal ajal kui käiku vahetad. 

Ok... Ausalt öelda pole tähelepanu pööranud, sest endal pole kunagi ette tulnud, et suunatuli ja kojamehed vahetusse läheks.

See kojameeste ja suunatulede asi tundub väga väike probleem, võrreldes sellega, kust leida usaldusväärne autorent.

 Eelpool soovitati kahte usaldusväärset autorenti. Vähemalt meie jaoks kes rentisid. Ehk aitab Tripadvisor. Seal rohkem kasutajaid kui Tripis. Mul sõbrad võtsid Paphose kesklinnast suvalisest kohast ja olid ka väga rahul. Minu soovitus on kindlasti öösel lennujaamast rentida saad kohe hotelli sõita ja ei pea taksole raha kulutama. Lennujaamast 10 km kaugusele hotelli maksis takso 20 eur. Hommikul lennujaama autorenti minnes taheti ka 20 eur saada. Läksime hoopis liinibussiga 2 euri eest. Lisaks takso kulule tuli veel öö hotellis.

Autorent Paphose lennujaamas mai 2018, 10 päeva- broneerisin Ryanair kodulehelt DRIVECYPRUSE rendifirma auto 118€, 1 lisajuht hinnas, kütus täis/täis. Auto saime kätte öösel lennujaamas Europcar letist (avatud 24h) teenindajaks oli väga tore inglane Andy. Lennujaamas maksime täiskindlustuse 100€+kütus 51€, deponeeriti 250€. Saime Europcar firmalt auto Kia Picanto. Kui kindlustust ei oleks võtnud, siis deposiit oleks olnud 900€. Parkla teenindaja märkis paberile kõik kriimud. Auto tagastades kontrolliti kas kütusepaak on täis ja kriimud vaadati üle. Tagastati deposiit 250€+kütus 51€. Mägedesse ei soovita sõita äikese või tugeva vihmaga, sest päris palju kive oli teele varisenud. Võiks olla kaasas korralik GPS, sest nende "sildimajandus" kõige parem ei olnud.

Võtsime lõpuks rendiauto kohalikust firmast, loomulikult enne seda internetist erinevates foorumites selle kohta kommentaare lugedes. Firmaks siis http://www.elephantrentacar.com/ . Nende kodulehel sai broneering tehtud, peale mida saabus e-mailile lisainfo. 7 päeva rendihind oli 176 eurot, mille hulgas ka 1 lisajuht ja igasugused kindlustused. Autoks oli automaatkäigukastiga Nissan Tiida, mis üldiselt 4 täiskasvanu vedamisega hästi hakkama sai, ainult Olümpuse mäel, mõnes kohas tundus, et vedamine natuke raske oli. Auto oli puhas ja korralik ja seest väga ruumikas, mida väliselt ei ütleks. Ka tagaistmel istujatel väga korralikult jalaruumi. Auto saime kätte Paphose lennujaamast, kus meid firma esindaja ees ootas. Täitsime vajalikud paberid ja tasusime auto eest 176 eurot ja lisaks 30 eurot poole paagi kütuse eest (auto pidi tagastama tühja paagiga). Arvelt broneeriti ka 500 eurot deposiiti (kui kodumaal sõidad samuti vasakul pool, siis deposiit 200 eurot). Läksime esindajaga koos auto juurde, kes näitas paari suuremat kriimu ja ütles, et kui auto just päris sodi pole pärast, siis väiksemate kriimudega pole probleemi, luges sõnad peale, et kui midagi juhtub, siis autot ei liiguta ja võtaksime kindlasti ühendust nende firmaga ja politseiga, soovis meile head puhkust ja kadus. Pildistasime igaks juhuks auto ikkagi kõikjalt üle. Tagastasime auto samuti Paphose lennujaama, kus täpselt kokkulepitud ajaks oli nende esindaja jälle kohal. Vaatas põgusalt auto väljast üle, uuris korra ka esi ja tagaistmele ja ütles, et everything seems fine ja soovis meile head lendu. Deposiit vabastati. 

http://www.elephantrentacar.com/  tingimusi lugedes selgub, et Küprose Türgi osas kindlustus ei kehti. Kas see on kõigil rendifirmadel nii? Iseenesest on see murettekitav kuna ei tahaks seda osa reisist välja jätta.


See seal enamusel rendifirmadel nii tõesti, et Põhja-Küprosel kindlustus ei kehti. Vähemalt jäi nii silma, erinevate rendifirmade kodulehekülgi uurides. Võimalik, et mõnel siiski mingi suure lisaraha eest võimalik. Me näiteks otsustasime, et kuna Paphose kandist sinna piirini sõitmine juba oma paar tundi kestab ja tagasi teist sama palju, lisaks seal ringi vaatamisele, siis seekord sellest loobusime. Paphose läheduses piisavalt palju teha, et nädalase reisi korral päevad ära sisustada ja iga päev nagunii ringi sõita ei viitsiks. 

Võtsin auto Ryanairi lehe kaudu. Paphose lennujaama lähedal (ca 3km) Alamo. Lennujaamast viib tasuta shuttle buss sinna. Kui auto pärast ära viid siis tuuakse tasuta ka lennujaama. Auto oli Toyota Yaris, 27000 sõitnud. manuaal. 120 euri 6 päeva. Kindlasti tehke kindlustus rendifirmas kohapeal, mitte Ryanairi kodulehel. Neile see Ryanairi oma ei meeldi väga.  Kohapeal all inclusive kindlustus 60 euri. Sellisel juhul deposiit oli ainult 150 euri sisaldades ka kütusedeposiiti. 

Kõik vead vaadati üle pandi lehele kirja. Kuigi hiljem avastasin, peegli küljest oli üks plastikutükk murdunud, siis kui tagasi viisin, ei huvitanud see kedagi, sest all in kindlustus peal ilmselt. 
Sai ilusti mägedes ka hakkama, kuigi madalama käiguga, ja mägedes ei kihuta ju niikuinii. 
Kütusepoliitika: täis-täis
Kui veel vaja võtta tulevikus siis ilmselt võtaks samast kohast. 

Kasutasin siin jagatud kogemuse kaudu Elephant Rent A Cari autot, Toyota Fielder (ehk pikap Corolla). Tagatiseks bronniti 500,  kahe nädala rent 380, paagis oleva kütuse eest ka mingi raha ja kolme lasteistme eest 84 eurot.  Hinnad olid teiste nähtud samaväärsete pakkumistega veidi paremad. Mu kohalik sõber irvitas, et kus nüüd leidsid nurgataguse rendika, kellel kohapeal pole kontoritki, lepingu sõlmimine käis kohvikunurgas. Aga selles ilmselt point ongi. Kuna tagastamine pidi toimuma öösel, siis õpetati, et auto tuua samasse kohta tagasi, uksed lukku ja võti visata pagassi. :)

Kütusepoliitika - tühja paagiga tagasi. Bronn vabastati probleemideta.

Võin soovitada economybookings.com

Seal saad ise võrrelda hindu ja tingimusi. Ning mis peamine, saad rentida ükskõik kus kohast auto ning ükskõik millal.

Tegemist on vahendaja lehega. Väljanägemine on sama nagu rentalcars.com. On need kokkuvõttes üks ja sama ettevõte või mitte, seda ei oska öelda. Eri pakkumised tulevad eri rendi firmade poolt, nende tingimused on kõigil erinevad, mis tasub läbi lugeda. Enda kogemusele toetudes, ei ole lõppkokkuvõttes suurt vahet kelle käest rentida. Kõigilt saab osta omavastutuse vähendamist. Tähelepanu tasub pöörata on see vähendamine kuni 0 või 500 € ja palju on päeva maksumus sellel teenusel. 

Kas kellelgi on kogemust rentida Paphoselt auto koos juhiga (palju raha võiks menna?