Autorent Sardiinias

Oleme perega 16-23 juuli Sardiiniasse tulemas. Plaanime ka auto rentida aga netis otsides on hetkel hinnad ulmelised (nädal aega 650+€). Kas kuskilt on võimalik soodsamalt saada või leidub Sardiinias ka eestlasi, kes tahaks meile nädalaks oma auto rentida

Hind on funktsioon nõudlusest ja pakkumisest. Juulikuu on kõrghooaeg ja nõudlus laes. Pakkumine on aga globaalselt vähenenud kuna pandeemia alguses oli rendifirmade arvates hea mõte autopark maha müüa. Nüüd on uute autode ostmine ka problemaatiline hinnatõusu ja ülemaailmse kiibipuuduse tõttu. 
Ehk kokkuvõttes - kui on kindlasti keset kõrghooaega vaja populaarsesse turismikohta reisida, siis tuleb maksta.
Veebruaris saaksid kindlasti odavamalt :-).

7
0

Väga hästi ära seletatud @Karl Vaino. Kogu Itaalia puhkab juuli keskpaigast augusti lõpuni ja hinnad seda ka kajastavad.

2
0

Jah. Itaalias odavalt ei saa.

0
0

Isegi esimese koroona ajal oli Sardiinias autorent juulis üle 400€ 9 päeva eest, kui eriti rahvas liikuda veel ei saanud/julgenud. Sellel aastal on juulis kuidagi eriti kõrgeks hinnad kerkinud.

0
0

Neil seal autorendiga mingi jama jah.

Käisime eelmise aasta juulis, 7 päeva, 4 inimesele sobiv auto, odavaim mis leidime maksis 611eur koos maksimaalse vastutuskindlustusega.

Rentisime siit https://www.rentalplus.it/. Kõik oli ok, julgen kohta soovitada. Kontor asus veidi (umbes 1,5km) lennujaamast eemal, kuid sai tellida transfeerbussi järgi.

Aga autorendiga oli seal nii kitsas, et ka kohalik pere, kellel külas käisime, ei suutnud endale remondis oleva auto asemele midagi organiseerida ja pereema sõitiski jalgrattaga ringi.

Lõin oma soovitatud lehele praegu teemaalgataja kuupäevad sisse ja kahjuks sealt midagi saada polegi :) Hind ulme.

0
0

650€ nädala eest ei tundu sugugi palju ?! Ca 95€ päev. Palju siis või? Tasuta asju on väga vähe.

1
1

Enne covidit oli 95€ päev ikka kallis küll, isegi väga kallis.

Aga nüüd uued ajad, tuleb vist harjuda.

0
0

Kunagi oli Sardiinias autorendi tavahind päevas 40 eurot, aga see oli aastal 2015, nüüd on hea kui 100 euro eest tipphooajal saad. See ei käi ainult Itaalia saarte kohta, vaid igal pool Euroopas on hinnad märksa kõrgemad, alla 100 euro päev nii lihtsalt ei saa, allahindlust hakatakse enamasti tegema alles 10ndast rendipäevast. Enam odavalt ei saa, nagu sel suvel on kütus enamus riikides üle kahe euro liiter. Mis teha, tuleb sellega arvestada.

1
0

päääris karmid hinnad jah :S ma vaatasin ise, täitsa kohutav. tipphooaja rõõmud. väikese fiatipunni eest 100€/päev on päris valus.

võrdluseks: ma lähen peagi lastega juuni keskpaik Kreekasse (mittetipphooajal) ja 16 päeva C klassi auto (n.ö golf klassi auto) ja veel automaat oli miski 640€. 
Aga ma bronnisin ka aasta alguses.

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased