Endalgi plaan suvel peale jaani ntx minna.Kui on huvilisi,võiks ju väiksema tsorti kamba kokku panna.Minu poolt ca 4 inimest tulemas.Plaan oli lennukiga Irkutskisse.Ööpäevakene seal ja siis Listvjankasse ja sealt edasi järve äärde kolama.Kui leiab kohapealt mingi taadi teed juhatama,on veel parem.4-6 päeva metsas.Ööbimine siis Tur baasides ja telkides.Võib vahelduseks võtta ka mingi kruissi aga need suht kirved.Nii et kui huvilisi veelgi,siis kuulaksin ka nende ettepanekuid.Ja seltsimehed unetud-seltsis ikka lõbusam.
Tegelikult kenamad kohad on idapool järve. Tehakse ka mõnepäevaseid matku mägedesse. Kõigile jõukohased, rohelus igal pool. On matku ka Listvjankas põhjpoole piki mäeseljandikku. Ise ronisin kunagi Listvjankas üles, kuid kaugemal ei käinud. Sinna sõitsin Irkutskist bussiga, tagasi tiiburiga. Käimata jäi Peščanoje laheke, kus ka suvel ujuda saab. Muidu vesi järves kõle külm. Popp on ka Olhon. Ja retki mägedesse tehakse ka järve lõunaotsast. Ise kavas sel suvel sõita piki BAM-i, Baikalile aega ei jää.
Kas neid matkasid ja tuure saab kohapealt organiseerida või peab eelnevalt kokku leppima.Ehk oskad ka mingeid kontakte lisada.Mineku plaan ikkagi suht kindel.Kuidas seal majutuse leidmisega on.Kas nagu Krimmis,t pakutakse iga nurga peal kodumajutust,või kindlam siiski ainult hotellide peale jääda?
Proovi vaadata siit: http://pohodnik.info/link-s.php Saad ka kaarte vaadata ja loodust ennast. Muud lähemalt ei tea, pole viimastel aastatel seal käinud.
Meie käisime Baikali ääres 2010.a augustis. Blogi veel pole, aga lühidalt allpool. Peamine peatuskoht oli Irkutsk, kus ööbisime Baikaler hostelis. Väga hea hostel, soovitan. Baikali äärde minekuks tuleb Irkutskist marsruuttaksoga sõita Listvjanka külla, ajaliselt võtab sõit ca 1 h, maksab 100 rubla inimese kohta. Marsad väljuvad Irkutski bussijaama eest (tegelikult bussijaamast üle tee) ja neid on seal kohe hulgi ootamas, märkamata ei jää (mh on ka asfaldile värviga joonistatud nooled, mis suunavad marsade poole). Marsa sõidab välja kui on enam-vähem täis. Kõige kauem tuli oodata võibolla ca 10 minutit. Listvjankas eneses pole muud teha kui turul käia, omulit süüa ja Baikalit vaadata. Tagasi samamoodi marsaga. Me käisime Baikali ääres 2 korda. Esimesel korral võtsime ca tunniajase laevasõidu järvel ja kolasime niisama veidi ringi. Teisel korral läksime Listvjankast praamiga Port Baikalisse (lühike sõit üle järve, maksis ca 40 rubla kanti 1 ots). Port Baikalist algab kuulus Circum-Baikali (Krugobaikalskaja) raudtee. Raudtee kulgeb piki järve äärt ja minu meelest on see väärt lühimatk. Jalutasime Port Baikalist piki raudteed esimese tunnelini ja tagasi (km-des ei oska arvatagi) ja nautisime loodust ja ilu :) Seejärel praamiga Listvjankasse tagasi ja sealt Irkutski. Praam käib vist 4 korda päevas igas suunas. 1 kord varahommikul, siis ennelõunal, hilislõunal (15 paiku) ja õhtul. Baikali vesi on äärmiselt külm, meie seal viibimise ajal oli veel mingi tsüklon (õhutemperatuur langes vahepeal 11 päeval/5 öösel) ja veetemperatuur oli kuuldavasti 7 kraadi. Kohalike sõnul vesi eriti soojemaks ei lähe ja polevat ujumiseks tavainimesele sobilik. Samuti on järvel tugev ja külm tuul ning praamisõidu jaoks on kindlasti tarvis vähemalt kampsunit. Listvjankas kohtasime ja härrat, kes tervitas meid rõõmsa "Tere"-ga. Selgus, et ta oli Tallinnas elanud ja õppinud omal ajal ja oli Eesti asjadega väga hästi kursis. Nüüd müüb ta suveniire ja mh ka enda kirjutatud loodusjuttude raamatut. Kokkuvõttes jäime Baikali-reisiga väga rahule.
Ei oskagi midagi Baikali äärde mineku kohta midagi enam kirjutada. Kui soov midagi konkreetsemat-täpsemalt teada saada - küsige aga :)
Veetsin Baikali ääres unustamatu kuu 1991.aasta augustis. Lendasime Ulan-Udesse, tagasi tulime Irkutskist. Buhta Peštšanajas asus tõeline turbaza kuuekandiliste teeklaaside, söökla ja maikades kitarritinistajatega, aga sealt veidi eemale matkates.... jumalikult ilus ja üksildane. Vesi oli ujumiseks täiesti kõlbulik, küll mitte meie suvise mereveega võrreldav, aga karastavalt mõnus ja üldse mitte krampikiskuvalt külm. Käisime ka Ulan-Udest lõuna pool Gussinoozjorski kandis asuvaid budistlikku kloostrit vaatamas, matkasime mägedes ja mis põhiline - sõitsime rongi kaubavagunis mööda Baikaliäärset raudteed. Kümneid ja kümneid tunneleid, täiskuu Baikali kohal jne. Kui see rong peaks veel käigus olema - ja ma usun, et on, sest kogu kohalik transport sellel põhineski -, tasub kindlasti see reis läbi teha.
Soovitan vaadata seda videod reisist Baikali äärde http://www.youtube.com/watch?v=8PYBtlm1-54&feature=related. NB:itchyfeet -kas sa tahad üksi minna või on teid rohkem? Kirjuta mulle [email protected]
@ mandalijev
Kas mtled mobiililevi Baikali ääres? Olin seal piirkonnas 2010.a ja levi oli ilusti kogu aeg olemas. Irkutsk (mis on peamine peatuspaik Baikali trippidel) on väga suur linn, kus on olemas absoluutselt kõik. Levi oli ilusti olemas ma mööda Circumbaikal raudteed jalutades.
Baikalist on Tripis päris palju kirjutatud - päris kasulikku. Kui aga on siiski küsimusi, lase käia:)