Eriolukord Balil

Ei taha mingit paanikat külvata, sest informatsioon, mida kasutan, on puudulik. Aga küsimusel neile, kes praegu Balil on. Kas on tõsi, et kohapeal on välja kuulutatud eriolukord seoses võimaliku vulkaani aktiviseerumisega, millega võivad kaasneda muud katastroofid? Eesti välisministeerium sellist teavet ei oma.

Tore siis, et nüüd on VM teadaanne. Aga siiski. Kui tõsiselt peaks kaaluma reisi muutmist või tühistamist. Bali on väike saar ning sellise vulkaani tegevus võib kaasa tuua maavärinaid jne., samuti võib olla ka häiritud lennuliiklus. VM peaks siiski mingi kindlama seisukoha selles olukorras võtma, sest tegemist on eestlastlele populaarse reisisihiga ja inimestel peaks olema siiski eelnevalt informeeritud.
Kummaline on seegi, et Soomes asuv indoneesia saatkond on suletud.
Minu mure tekkis eelkõige seepärast, et n.ö. tuttava-tuttav andis teada, et viimastel päevadel on saarel tekkinud paanika ja paljud turistid otsivad võimalust tagasisaamiseks. Seetõttu tahtsin seda teavet kellegi kohalviibivalt üle küsida.

Saabusime tagasi Balilt esmaspäeval, olime 3 nädalat. Sellel perioodil midagi erilist ei kuulnud aga ajalehed-teleri uudised olid ka suhteliselt kõrvaline teema puhkusel. Tegelikult enne reisi tõesti püüdsime olla kursis mis ees ootab või võiks saada kahtlaseks(üks teema oli ka vulkaanid). Kordaminekuid soovides!

Ma ei ootaks välisministeeriumite, saatkondade jt nõuandeid. Kui arvad mõistust kasutades, et võimalik vulkaanipurse mõjutab su reisi ja sa pole selleks mingeid erilisi kulusid veel teinud, siis reisi see aasta mõnda teise kohta ja sõida Balile järgmine aasta. Kui VM võtab seisukoha, et Balile ei tohiks eestlased minna ja vulkaan purskama ei hakka, siis võtavad osad eestlased hiljem seisukoha, et VM rikkus ära nende talvise puhkuse Balil.
UK VM-i viimane info Indoneesia kohta on juunist ja tripadvisoris pole ka mingit paanikat. Samas oli kevadel ka Eestis mitmeid inimesi, kes olid täiesti kindlad, et enne võimalikku relvakokkupõrget on ideaalne aeg Gambiasse minekuks. Ja suured Euroopa puhkusereiside pakkujad lõpetasid oma reisid koos esimeste sõdurite piiriületusega.
Jälgi uuenevat infot mitmest erinevast allikast (ja need erinevad allikad ei tohi viidata üksteisele), analüüsi pidevalt muutuvat või mitte muutuvat olukorda ja tee ise oma valik. Vulkaan on aktiivsemaks muutunud, aga mis see reisijatele tähendab, ei oska öelda.

Minu reis peaks algama mõne päeva pärast. Nagu eelnevalt kirjutasin ei taha ma paanikat teha vaid teavet kohapealt. Kas võib kindel olla, et ajakirjandus on ülereageerinud. Või mis?

See esimene allikas tundub olevat üsna asjalik. Aga Daily Mail pole väga tõsine ajakirjandus. Samas selles nende lingitud artiklis pole midagi ei paanikast ega muust sellisest.

Isegi kui Agung peaks purskama hakkama, siis pigem on see ohtlik lennuliiklusele. On ju varemgi DPS lennujaam kinni pandud kuna Lombokil ning Javal olevad Rinjani ning Mount Raung aktiviseerusid.

Update kohapealt:
15.09 taksojuht hoiatas, et ca kuuks võib halvimal juhul lennuliiklus sulguda. Siis oli ka hoiatustase 2 (kokku 4).
Nüüd kui tõsteti levelile 3 ja esimene merel olnud maavärin aset leidnud, siis otsest paanikat pole inimestes täheldanud. Täna lennujaamas oli ka rahulik (siselennu terminalile tuginedes).

Piiratud on ca 8km raadiuses Mnt. Agungi ümber ja inimestel on kohustus evakueeruda. See hõlmab ca 500 000 elanikku.

Järgmise nädala lõpus algab Austraallastel koolivaheaeg, mis toob Balile hulga pidutsejaid ja nende kohalik meedia kajastab muudatusi üsna aktiivselt mis puudutab hetkelist olukorda

Kõige halvemal juhul juhtub ca 50 aasta tagune stsenaarium, mil viimati katastroof juhtus. Kehvemal juhul sulgeb tuhk lennuliikluse ja ei saa õhuteed pidi ei
Balile ega Balilt ära - siis on vaja teekond ette võtta nt Jakartale.

All in all hetkel minu silme läbi paanikat ei paista.

Tänan Rait. Just sellist infot ma ootasin.
Ilusat ja rahulikku puhkust Sulle.

Oleme perega teist nädalat siin, olukord on täiesti rahulik. Keegi ei paanitse ega ole kuulnud ka, et keegi evakueeruks :) Vulkaan on turistide kuurortidest ja Ubudist kaugel ning saan aru, et on märgatud veidi aktiivsemat tegevust vulkaani sees, seega jälgitakse olukorda lihtsalt. Kohalikud sellest suurt numbrit ei tee. Lääne meedia on asja suureks puhunud vist...

Päris nii ei ole, et evakueerimist ei toimuks. Ca 8km raadiuses evakueerimistöö käib ja piirkonnas on sõjavägi. Turisti elu see tõesti ei mõjuta, lihtsalt Agungile ei saa matkama minna hetkel.
Tänane update on, et on suits ca 3km kõrgusel ja see võib hakata lennuliiklust segama kui vulkaaliline toss jätkub.

Update: Oht on tõstetud kõrgeimale levelile ehk level 4 nüüdsest. Evakueerimise raadius ca 12 km.

to Rait

Tänan, et leiad aega meie teavitamiseks. Olen siiski väga murelik, sest reisi algus läheneb (algus juba pühapäeval) ja mingeid ekstreemsusi kohapeal ju ei tahaks.
Kui on võimalik, siis paluksin ka homset e. Laupäevast infot, sest kaalun tõesti reisi edasilükkamist.
Loodan siiski parimat.

Kontakteeru oma reisibüroo või lennufirmaga, et mis on nende seisukoht. Ja reisikindlustuse tingimused tasuks üle vaadata.
Ma kahtlen, et siin pühapäevaks palju selgem on, rohkem ohutasemeid mida tõsta ei ole. Lennuliiklus on avatud.

Nüüd tuleb lihtsalt loota, et see aktiviseerunud olukord rahuneb maha ja inimesed saavad naasta oma kodudesse.

Meediat ka - http://www.reuters.com/article/us-indonesia-volcano/volcano-on-indonesias-bali-island-at-highest-alert-level-thousands-evacuated-idUSKCN1BX0I7

To Millamann
Tänase hommikuse seisuga on ka Eesti meedia juba Bali kohta infot jaganud. Ise lendan Balile 08.10.17 (reis vähemalt on ostetud). Jagage mida plaanite teha, sest vaatasin just, et mina oma lennupileteid tühistada ei saa. Seega kui olukord ei muutu 2 nädala jooksul, siis pean lootma kindlustusfirmale.

NB! Kes Balil palun jagage vahel infot, kuidas Balil seis ja kuidas lennuliiklus toimib?

Lillelaps, millal sa piletid istsid?

Piletid ostetud jaanuaris 2017, seega väga ammu. Olen ennegi okt-s Aasias käinud ja siianion kõik õnneks läinud. Pole hullu vihma perioodi ega muid loodusõnnetusi olnud.

to Lillelaps
Alates 09.10-22.10 oleme Ubudis. Kui aega või tahtmist koos midagi ettevõtta, anna teada.

to Millmann

Lugesin, et lend toimub pühapäeval, kas oled otsustanud oma mineku kohta? Endal läheb lend esmaspäeva õhtul.

Ma võtan selle riski. Mõnikord tunduvad asjad kaugemal olles hirmsamad kui tegelikult. Loodan, et vulkaan rahuneb ja kõik laabub.
Pealegi on praegu siiski ohu piirkond idas e. turismitsoonist väljas.
Aga hirm on tegelikult siiski.

@Millanann - ma teeks sinu asemel sama :)

To Millamann.
Loodan ka, et olukord paraneb. Ehk kohtume Ubudis :). Mõnusat reisi.

Kui suur on võimalus, et 2 kuu pärast on olukord ikka veel sarnane praegusega?
Kas võimalus, et kehtib ikka häireolukord on suur või pigem juba väike?
Pidasin ise ka plaani sinna tripp teha.

Mina järgmisel esmaspäeval Balil (väljalend pühapäeval QatarAirways'ga) kolmeks nädalaks. Kui lennuliiklus ei katke. Majutun Nusa Dua piirkonnas. Bali kohalik, kellega igapäevaselt suhtlen, ütles, et 4.nda astme hoiatus on küll antud, aga elu kulgeb tavapäraselt ja rahulikult (va need vulkaani ümbrusest evakueeritud elanikud, kellele see on väga ebameeldiv ja hirmutav). Eile oli tunda ka maavärinat.
Igaks juhuks tasub vast varuplaan valmis mõelda, et kui asja väga halvaks kruvib, mida või kuhu siis... . Võibolla on ohutuks puhkuseks võimalik lennata Jakartast kuhugi mujale (nt Malaysiasse või Borneole jne).

to Millamann

Kui ilusti kohale jõuad, anna teada kuidas on :)

Ma jõuan kohale alles 25.09 õhtul kell17 Bali aja järgi. Tundub, et Sulle jääb see pisut hiljaks, aga kirjutan huvilistele ikkagi. Edu ja loodame, et mõtlesime (muretsesime) ehk pisut üle.

Kohe AK-s räägitakse pikemalt

Hetkel on tütar Balil. Kohapeal seni erilist paanikat ei olnud. Eile tõsteti ohu taset, aga hotellis sellekohane info puudus. Kes ise infot hankis, see oli asjaga kursis. Mägedes taksojuht pidi ka rohkem inglise keelt rääkima kui hotellis vastuvõtja. Täna pidid tütar edasi lendma mingile teisele saarele. Õõsel oli vulkaan tööle hakanud. Lennujaama oli raske sisse saada rahvas oli paaniliselt lahkumas. Kas lennukid enam lendavad ei tea, viimane vestlus oli Bali aja järgi kell 4 hommikul. Vulkaan, mis tööle hakkas on pealinnast (lennujaamast) 70 km.

Oijahhh... . Huvitav, kui kaua see vulkaan paugutada võib? Võibolla nädala pärast taas rahu ja vaikus.

Paanika külvajad turistid. Jagan tütre infot (meie aja järgi kell 11) Liikumine rahvast ummistunud Bali lennujaamas oli olnud paras katsumus. Juba lennujaama sisenemisel oli olnud pikk,pikk järjekord. Tütre info kohaselt lennukid lendavad plaanikohaselt .Ta kenasti Gilil ja liigub edasi põhi sihtkohta. Need kellel suund Balile, ehk polegi asi nii hull . Halvad uudised levivad kiiresti.Praegu ju halbu uudiseid ei ole.

Minule ütles kohalik täna hommikul kl 4 ajal (meie aja järgi), et väike maavärin oli, aga vulkaan ei ole veel tööle hakanud, st ei purska.

Uudistes:
"The mountain has not erupted until now, the earthquake happens less frequently but the magnitude is getting stronger," Gede Suantika, a senior volcanologist at the agency told AFP.
Allikas: http://www.thejakartapost.com/news/2017/09/24/-thousands-flee-rumbling-mount-agung--.html

Officials said there is no current danger to people in other parts of Bali, including the areas popular with Australian tourists.
Governor Pastika asked tourists to stay away from the evacuation zone near the volcano as he doesn't want anything to happen to them.
Allikas: http://mobile.abc.net.au/news/2017-09-24/bali-governor-declares-province-wide-natural-disaster/8979656?pfmredir=sm

Mina sõidan Balile 18. oktoobril. Loodan, et selleks ajaks selgus majas. Kas soovitate teha lisareisikindlustuse (reisikindlustus olemas, aga see ei kompenseeri looduskatastroofe)?

Tiuksu, EI OLE VÕIMALIK teha kindlustust teadaolevate asjade vastu. Ehk siis -- kui vulkaan juba tasakesi podiseb ja kohalikke osaliselt evakueeritakse, siis pole enam võimalik kindlustada selle vastu, et sinu reis samasse piirkonda äkki lähiajal ära jääb. Kindlustus katab LEPINGU SÕLMIMISE HETKEL ettenägematutest asjaoludest tingitud kulud

Tere,
jõudsin siis täna Balile. Arvestades sellega, et lennuk oli siiasõitjatest pungil, tundus, et olin vist ülemõelnud. Ka ei märganud lennujaamas lahkujate horde, pigem oli seal harjumatult vaikne.
Tänast kerget tõuget kinnitas ka taxojuht. Samas oli Nusa Dua tavapäraselt rahvarohke. Turistid nautisid siinolemist ja kõik oli rahulik. Vähemalt täna oli see veel nii.

Tiuksu11, loodusõnnetuste kahjusid kindlustused üldjuhul ei kompenseeri, aga kui selle tõttu jäävad lennud ära jne, siis nendega seotud kulud kuuluvad kompenseerimisele (tegemist reisitõrkega).
Kindlustus ei kata selle sõlmimise hetkel tekkinud kahjusid, sest nt reisitõrkekindlustus (eriolukorrad, sh lendude ärajäämised, ettenägematud asjaolud, sh enda või pereliikmete haigestumised jmt) hakkab kehtima hiljem, mitte lepingu sõlmimise hetkel. Kindlustuse leping tuleb sõlmida aegsasti enne reisi (loe kindlustusandjate tingimusi). Lepingu sõlmimise hetkel tekkinud kahjud või enne sõlmimist tekkinud kahjud kompenseerimisele ei kuulu! Ärge sellega eksige.
Minul on lennupiletid ostetud juba maikuus ja reisikindlustus (sh tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus) kehtib mul aastaringselt üle maailma, leping sõlmitud aegsasti. Kui nüüd vulkaani tõttu jäävad lennud ära, siis loomulikult kuuluvad need kulud hüvitamisele (sh ettemakstud hotellikulud), sest tegemist on ettenägematute asjaoludega, mis liigituvad reisitõrke alla.

Tere!

Mina samuti minemas 8.10.17. Alguses tundus, et kõik on kontrolli all ja paanikaks pole põhjust aga nüüd hakkab väike hirm sisse tulema. Lendama Qatariga ning maksime lennupiletitele pisut juurde, et võimalusel raha tagasi saada. Mis rahvas arvab, kas riskida või mõelda välja mõni muu plaan (äkki oskate pakkuda ka midagi, kuhu võiks minna, Aasias). Uurisin täna ka pisut, kahjuks enam nii hea hinnaga pileteid küll kuhugi saada ei ole.
Lennupiletid sai ostetud juba jaanuaris ning niiiii kohutavalt kahju oleks, kui nüüd minna ei saaks. Samas ei kujuta ette ka puhkust, kui kaks nädalat peab tuhapilve sees istuma :/

To Laura.
Mina lendan ka 08.10.17 ja piletid samuti jaanuarist. Kahjuks meie juurde ei maksnud, seega kui lennuk läheb, tuleb ka minna. Hetkel veel plaane muutma pole hakanud, sest aega veel on. Olen vaikselt plaan B mõelnud aga mitte midagi kindlat. See nädal jälgime infot, mida Indoneesia välja annab ja hiljemalt esmaspäeval otsustame, mida teha.
Kui oli 2015 mais Indoneesias, siis peale sealt ära tulekut hakkas Lombokil vulkaan tegutsema. Siis vist oli rahvas suht pikalt tuhapilve tõttu kinni seal. Seega jah, ei tahaks tuhapilve tõttu küll seal olla.
Kuulsin eile , et hetkel on pandud valmis varu lennuväljad, et turiste ära tuua. Seega loodame paremat, et asi laheneb ja kui keegi Balil olijatest viitsib vahel kirjutada, kuidas seal lood, oleks tore

To Lillelaps,

Jah, ma hakkasin ka vaikselt uurima, kuid mõtlesin ka korra sellise variandi peale: kui jõuaksime enne kui peaks kõige hullem stsenaarium juhtuma ning tuhapilved tõusma, minna kuhugi kõrval saarele, kuhu pilved ei ulatu (juhul kui tuul soosib). Ning kui on olemas varu lennujaam, siis sellega hiljem lahkuda. Ei tea kas tundub realistlik.
Kurb oleks ära jätta nii pikalt ette planeeritud reis :(

Minul lend 1.10 Qatariga (kolmeks nädalaks) . Veel ei muretse. Aga kui asi väga ära kisub, siis saab Balilt vast kuhugi mujale saarele minna. Eks paistab, kuidas asi kujuneb.

Me lendame ka kahe perega 16.10 Qatariga. Sinna on õnneks üle kolme nädala aega, loodetavasti olukord laheneb selle aja peale ära ja kauaoodatud puhkus saab ikkagi teoks.

Kohalik Balil, kellega suhtlen, ei olnud paanikast teadlik. Vulkaan küll veidi tossavat, aga mõjutavat rohkem Candidasa piirkonda

Ma olen ka minemas sinna 04.10 ja tundub just põnevam selline seiklus :) Kuigi loodan, et kui balile ei saa, siis singapuri ikka lennuk ära viib ja sealt kohapealt uued sihtkohad vaadata või üldjuhul tühistatakse terve lend siis ära?

Kas kellelgi teema jälgijatest on lend ka 6.11? Meie minemas 2 täiskasvanut ja 2 last. Just laste kaasatuse tõttu olen veidi mures...

Meil lend 19.10. Samamoodi jälgin ja vaatan, kuidas olukord areneb. Meil samuti Qatariga piletid.

Meie lend on 22.oktoober ja ka lastega. Kui vulkaan peaks purskama hakkama, siis kõige suurem mure ongi gaasid, tuhapilv ja turistide paanika. Sest kõik ju tahavad sealt minema saada. Aga me oleme samuti ootel, et mis saab. Igasugune info kohapealt teretulnud. Sest juba levivad youtube-is videod purskava vulkaani kohta ja maskid pidid ka saarel otsas olema.

to aronkatrin
Meil samuti 19.10 Qatariga lend. Kuskandis pesitsete Balil.

Mis maskidest jutt käib? Kas peaks gaasimaskid kaasa võtma?:)

to: Larsen
Oleme plaaninud olla esimesed päevad Sanuris, siis liikuda Ubudisse ja reis lõpetada Seminyakis. Vahepeal on veel 4 päeva, mis olid plaanitud Amedisse, aga seal tühistasin eile hotelli. Amed on idarannikul ja nii tundus mõistlik.

Juba räägitakse 50 000-st saarelt põgenenud inimesest ning et eelmisel korral jõudis vulkaanituhk Jakartani. Vulkaan oli tegev u 1 aasta.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/video-bali-saarel-on-vulkaanipurske-ootuses-pogenenud-ligi-50-000-inimest?id=79613170

Meie pere plaanib kahe lapsega (4 ja 6) minna 22.okt Qatariga ja tagasi 10.nov. Oleme nädala Sanuris, siis ligi nädal Ubudis, siis korraks Lovinal. Vahepeal tahaks vist ka veel Gilidel ära käia. Hoian nüüd pöialt, et see vulkaanijama enne ära oleks.....

Meid ka suurem seltskond Balile 4.10, sihtkoht Nusa Dua. Jälgin teemat. palun andke ikka teada, kes kohapeal, et kuidas seal olukord.

Kohapealt: täpselt nii ongi, nagu varasemalt juba keegi kirjutas, et asi tundub kaugelt hullem kui siin tegelikult on. Kohapeal on rahulik, turistipiirkonnad Mt Agungist kaugel ja laava sinnani ei ulatuks. Turiste olukord seega väga ei mõjuta. Lennujaamas on täna ülirahulik. Aga on fakt, et vulkaan on aktiviseerunud ja ollakse purskeks valmis. Väiksed maavärinad pidid olema igapäevased, aga me pole neid 2 nädala jooksul ise tundnud. Kohalikud elanikud on vulkaanipiirkonnast ümber asustatud teistesse piirkondadesse ja igal pool tänaval kogutakse nende toetuseks raha. Kohalik täna ütles, et purset oodatakse 1. okt, ent see on kõigest spekulatsioon. Ainus reaalne mõju võimalikust purskest saab ilmselt turistidele olema vaid Denpasari lennujaama võimalik sulgemine tuha tõttu, igaks juhuks valmistatakse juba Lomboki ja Jaava lennujaamu ümberkorraldusteks ette. Hetkel veel pole põhjust reise tühistada, jälgige olukorda lihtsalt :)

Mõni link jooksva info jälgimiseks:
http://www.artikel-tentang.com/2017/09/26/mount-agung-timeline-2017/

https://magma.vsi.esdm.go.id

Ise peaksime 28.09 lendama ja 29.09 maanduma.. eks paistab, mis saab.

Delfi uudisest. Nii nagu meediaga ikka. Saab kirjutada, et 50 000 inimest on põgenenud või siis evakueeritud. Lugedes, saaksime täiesti erinevalt olukorrast aru.

Ka minek Qatar-iga 19.10 Helsingist. loodan et selleks ajaks olukord rahunenud

Siin kõik väga rahulik, lihtsalt on evakueeritud 57000 inimest ja nende jaoks kogutakse annetusi. Muud elu olukord ei sega. Mingit paanikat kuskil ei ole, inimesed on rahulikud, hetkel ainult vulkaan suitseb, ehk siis lennuliiklust ei sega. :) bali valitsus on öelnud et neil on 4 tagavara lennujaama ja 300 bussi et inimesi laevadele viia ja lennukile panna teistelt saartelt :)

Helistasin lennufirmasse ja uurisin, kuidas asjad käivad, kui soovin tühistada. Sain sealpoolt vastuseks, et iga pileti pealt tuleb maksta 252 eurot, ehk rohkem, kui pool pileti hinda. Tore, küsisin siis, et mille eest siis juurde sai makstud- tuli välja, et see katab nime vahetust. Tore lugu....
Seejärel palusin neil uurida, palju või kas on üldse võimalik muuta lennuaega või Dohas lennata, mitte Balile, vaid äkki siis hoopiski kuhugi mujale. Klienditeenindaja küll muigas seal, ei saanud täpselt mina aru ka, kas ütles, et $200 on vaja maksta muudatuste eest (kuupäevade muutmine) või on selle raha eest võimalik ka sihtkohta muuta. Samuti ei saanud aru, kas see on ühe pileti kohta $200 või kogu kamba peale.
Igaljuhul meie vestlus lõppes sellega, et lubasin talle saata oma soovidest meili, kuhu sooviksin minna.. Eks jään nüüd vastust ootama, loodan, et vastavad kiiresti.

Laura Altorf, mul just sama mõte, et lennata Dohast mujale. Qatariga rääkisid, nagu ma aru saan?

Kas kellelgi on adekvaatset infot, kas Indoneesia valitsus on Balil kuulutanud välja a natural disaster (looduskatastroofi) olukorra? Ajakirjanduses on mainitud, aga täna ütles kindlustus, et jälgivad teemat ja valitsuse poolt ei ole seda ametlikult välja kuulutatud.

To mim

Ma rääkisin BudgetAiriga, nende käest on piletid ostetud, või siis on nemad ainult vahendajad, ma täpselt ei teagi.
Bali ei ole veel hetkel natural disaster olukorda välja kuulutanud, kuid hoiab kõigel pingsalt silma peal.

Kallid inimsed Delfi ja muu üldine ajakirjandus on küll viimake koht kust nüüd advekvaatset infot saab, sest seal pannakse siukseid pealkirju ja kirjutatakse enamik asju ilma sellesse üldse süvenemata..peaasi, et müüks...nagu see 50000 on Balilt põgenenud ....nu ei ole....kodudest on kaugemale evakueeritud mitte põgenenud ja Balit terves osas see ei puuduta nagunii..vot transpordiga on küll probleem, sest siis tuleb maad ja vett mööda lendamiseks kõrval olevatele saartele saada tuhapilvede jms tõttu.
Tänud neile kes kohapealt infot annavad.

To Kroks

Ei usalda ise ka Delfit vms ajakirjandust. Olen lugenud Bali kohalike lehti ning usaldusväärseid allikaid. Pigem ongi inimestel hirm tuhapilve ees. Ei ole just meeldiv viis veeta kaks nädalat puhkus tuhapilves. Muud ma ei kardagi, ei jõua see laava ega muu turismipiirkonnani. Kuid kuna tegemist on enamjaolt siiski "lebo või rannapuhkusega" siis ei tahaks seda riski võtta.

Kuna Balil on praegusel ajal peamiselt ida ja kagutuuled, siis ma ei näe hetkel küll paanikaks ja lennupiletite tühistamiseks erilist põhjust. Nii lennujaam kui kuurortpiirkonnad jäävad vulkaanist vastutuult. Muretsema ja võib-olla majutusplaane muutma peaksid vast need, kes on plaaninud oma puhkuse veeta Bali ida- või põhjarannikul või siis Indoneesia suurematel saartel, mis Balist läände jäävad.

Ei tea, kas vulkaan on tossamise lõpetanud, et uut infot peale ei tule...

Uut infot tuleb koguaeg! Siin piisavalt linke antud, et seda kõike jälgida saaks :) Hetkel ikka 4 tase.

Sumo arvab, et Balile ei minda puhkama, vaid operatiivset (igapäevast) infot edastama. :)

Olukord siiski eskaleerub. Lugege välismeediat. Hetkel ootavad purset laupäeval, ehkki seda täpselt ennusrada ei saa.
Tasub lugeda -http://www.news.com.au/travel/travel-advice/travellers-stories/aussie-expats-tough-reality-check-for-balis-tourists/news-story/4bdf2dc4850c8e8ed155102081ef83be

Airasia on piletid oktoobri lõpust alates Singapur-Bali liinil väga alla lasknud, madalhooaeg...https://booking.airasia.com/Flight/Select?s=True&o1=SIN&d1=DPS&ADT=2&dd1=2017-10-31&mon=true

Sandra Palm,
jah, ammu juba ennustavad, et vulkaan hakkab purskama laupäeval või pühapäeval. Hetkel on Bali turismipiirkondades rahulik (eile saadud info põhjal Kutast ja Denpasarist). Kui vulkaan purskama hakkab, eks siis selgub, mida see kaasa toob. Head kindlasti mitte, põhiküsimus on, kui kaugele selle mõju ulatub.

Kui on teada, et Agungi vulkaan purskama hakkab lähipäevadel, poleks vaja Balile puhkama sõita selleks ajaks. Terve mõistus ütleb, et loodusõnnetuse koldesse vabatahtlikult minna pole mõistlik. See pole ka mingi terav elamus.

Õige. Kuid paljud on sundolukorras. Kindlustus ei hüvita reisile tehtud kulutusi, kui jätad lihtsalt minemata. Praegusel hetkel nt Swedpanga kindlustus teatas, et kuni riik ei ole välja kuulutanud katastroofiolukorda ja lennuliiklus toimib, ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga.

Saab lennata Balile ja liikuda edasi mujale, mis jääb ohutsoonist välja. Parem, kui istuda kodus ja tasuda tuhandeid eurosid, mille eest ei saa mitte midagi.

Jah nii ta on meie kindlustus ka hüvita ... kahjuks tuleb vist risk võtta ja minna, aga palun kes on Balil jagage infot mis ja kuidas seal olukord on...

Tere.
Oleme Sanuris alates 28.09 . Tulime kohale kuna Swedpanga kindlustus ja vastus sama nagu MIM-le. Olukord on täiesti normaalne, elu käib nagu tavaliselt. Võtame puhkust päev korraga, ei tea ju millal see vulkaan purskama hakkab.

Ergo vastus meile oli ka, et ei purska ju ja lennud pole tühistatud. Meil oleks 22. oktoober lend

Me hakkame lendama 13.okt kui midagi pole muutunud. Samas on ju äkki lahe vaadata kuidas vulkaan purskab?! Eestis seda ju ei näe ;) Oleme positiivsed... ja Kui juhtub, eks loodame lennufirma otsusele, miks stressitada?!

Tere!
Kas on ka mingit uut infot.....

Olen neljandat päeva Balil. Seni ei ole tundnud maa värisemist ega näinud ühtegi tuhapilve. Ilm on ilus ja kõik on rahulik. Otseselt vulkaani juures ei ole käinud.

Ma loodan ka homme sinnapoole liituda :)

Meie minemas balile 1nov. Ei hakka uut teemat algatama aga äkki keegi kes kohapeal on viitsib vastata, et mis seal hetkel kurss on korralikes rahavahetus punktides

Ise plaanisime Tavidist ikka mingi 10-15 mlj kaasa vahetada , et kohe võtta kui vaja. Tavid võtab muidugi u. 29599 IDR st . 2 € teenustasu :)
Kurss hetkel 1€ = 14888.2088
Samas isegi mõtlen et kui seal ATMist välja võtta kas tuleb soodsam?!
Internetiavarus näitab DPS Lennujaamas kurssi 1€ = 15926.6672 sisaldades teenustasu... 1000 IDR võittu?!??

Kurssi saab jälgida ja ka kohapeal vahetada www.balibestrate.com.

Igaks juhuks kirjutan siia valuutavahetuse teema lisaks - lugege teile antav raha korralikult üle ja pärast seda ärge enam andke seda enda käest ära. Rahavahetajad petavad ja varastavad ikka päris ülbelt. Eile sai lausa jälgitud, kuidas valuutavahataja kantis terve pataka raha kõrvale - see libistatakse vaikselt putka luugi nurgataha. Kui ütled, et summa vale ja paned raha letile tagasi, siis tõmbab kõrvale kanditud rahapaki uuesti muu rahaga kokku ja loeb õige summa pakkidena välja ja jälle libiseb üks rahapatakas nurgataha. Seega olge tähelepanelikud! :)

Muus osas on kõik ok ja rahulik, ilm ilus, vulkaan vaikib.

Oleme ise juba kahel korral balil käinud, kindlasti ei soovita imelikes kohtades raha vahetada nt riidepoodides neil tõesti näitab paremat kurssi aga veerand summast jätad lahkudes tõesti kindlasti sinna.

Lisan eelnevale, et Denpasari lennujaamas oli kurss 15,3
Mujal ametlikes rahavahetustes 15,77.
Need, kel plaanis Gilile sõita soovitan siiski raha kaasa vahetada. Seal ei pruugu ATM-s raha kõigile jaguda ning vahetuskurss on 15, 0 või isegi kehvem.
Hotellides lisandub krediitkaardiga makstes 3%.

Reutersi infograafika Agungi aktiveerumisest
http://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/rngs/INDONESIA-VOLCANO/010051522JC/index.html

Youtube'i on tekkinud mitmeid Live kaameraid, mõni sisaldab ka seismogrammi
https://www.youtube.com/results?search_query=live+agung

Päris põhjalik info keskmiste ilmastikutingimuste kohta Denpasaris
https://weatherspark.com/y/128849/Average-Weather-in-Denpasar-Indonesia-Year-Round#Sections-Wind

Võimaliku Agungi tuhapilve tekkimise puhul oleks lennujaam otseselt ohus põhjasuunast puhuvate tuultega. Põhjatuult esineb sealse info kohaselt üsna harva. Väike tõenäosus novembrist, suurem detsembrist-aprillini.

tervitused
kahe päeva pärast alustame lendu Bali suunas, palun valgustage , kuidas on hetkeseis? Vahetu kogemus on ikka kindlam, kui graafikud;)
Ette tänades

Olen siis oma Bali reisilt tagasi. Reisi periood oli 4.10- 12.10. Kõik sujus super hästi, ühtegi maavärinat ei toimunud, inimesed olid rahulikud, lennukid pilgeni rahvast täis. Soovitan kaasa võtta sularaha, mida siis kohapeal vahetada, meil oli hotellis kurss 1 /15000 aga saab ka parema kursiga, siiski soovitan kindlasti uurida, kus on turvaline vahetada, kus mitte...keskmine vahetuskurss on 1 euro 15600, annavad tšeki ja puha :) Igal pool lihtsalt pangakaardid ei toiminud või siis küsiti suuremat protsenti kui sularahaga tasumisel. Meie peatusime Nusa Duas, seal oli väga rahulik aga liikusime palju ringi ja mitte kuskil ei olnud mingitki märki paanikast .

Tere,
kus siis kõige ilusamad rannad Balil ?

Hei, olukord Balil täiesti normaalne, tavapärane elu jätkub. Mitte kusagil ei ole aru saada "eriolukorrast". Turiste küll vähem kuna ajakirjandus on hirmutanud palju. Kohalikud, kes evakueeriti vulkaani ümbrusest, käivad ka kodudes loomade juures ja siis õhtuhakul tagasi laagritesse. Meie autojuht ütles ka, et olukorda Bali meedias väga ei kajastatagi. On valmis halvimaks kui PEAKS juhtuma kuid seni jätkub elu. Vahetuskurss Ubudis eile 15.70

Ma olen pea 2 nädalat siin ringi trippinud ja ei ole küll mingist eriolukorrast midagi kuulnud...homme plaanis sinna vulkaani juurde uurima minna...oma silm on ikka kuningas :)

Aga raha vahetuse kohapealt soovitan siin kohapeal vahetada! Ja enamik hotellid lisavad kaardiga maksmise eest 3% tasu juurde! Niiet sularaha patakad kaasa :)

Balikas, kellega olen eesootava reisi asjus suhelnud, ütles, et need inimesed, kes elavad vulkaani lähedal ja vahepeal kodust ära kolisid, on tagasi kodudesse pöördunud. Paanikat ei ole.

Käisime täna hommikul baturi otsas päikesetõusu vaatamas ja taamal paistis ka agung mis ei andnud märku,et purskama võiks hakata. Väike tossuke oli,aga see oli ka kõik. Kohalikud ka mega rahulikud :)

Vaatasin täna hommikul Gili Air'ilt mnt Agungi ja polnud ei pilvi ega suitsu :)

Õhtul oli tipp suitsupilvevines?!

Kui asi päris untsu ei lähe siis kahekesi alates 06.11 seal.!!! täitsa esimest korda ja ilma eelarvamusteta...

Meie ka 04.11 öösel peaks jõudma ... kui mägi ei mõtle köhima hakata:)

Meie jõuame 02.11 õhtul kohale :)

Kas keegi kohapealt saab kommenteerida praegust olukorda ?

Viimase 24 tunni jooksul oleks kõik nagu ärevam jälle ?

Enda väljalend peaks peaks 29 okt olema.

Mul läheb lend 28 hommikul :) loodame, et vähemalt maandub ära seal :D

Kas keegi oskab kommenteerida muidu valuutavärki ka? Tasuks eurodes taskuraha kaasa võtta ja siis kohapeal vahetada? Hetkel Tavidis 15070 kursiks.

Arvestades hetke ametlikku EUR-IDR kurssi, võtab Tavid vahelt 7%. Ehk vahetades näiteks 1000 eur, kingid Tavidile lihtsalt niisama 70+2 eurot. Päris palju minu arust. Mida haruldasem mingi valuuta on, seda suuremat kirvest Tavid vahelt tahab. MInu jaoks on isegi Tai bathi 4% vahet liiga mõtetu, et neid siit reisile kaasa osta. Vaid USD 1 % vahelt on minu jaoks ok, ja JPY 2% on juba piiri pealt, nii et osa vahetan siin ja osa ka kohapeal. Aga Indoneesias soovitan kohapeal vahetada vaid pangakontorites, pangakursist tunduvalt soodsamat kurssi pakkuvad eravahetajad olid kõik oma eelmises elus mustkunstnikud. kes peale sinupoolset viimast raha ülelugemist osa sellest veel haihtuma suudavad võluda.

Tere. Olen gili t saarel ja vahetasin täna lõunal raha kursiga 15 820. Oli väike koht ja tüssata ei saanud. Peab lihtsalt rahulikult oma raha üle lugema.

Kas lennujaamas tasub vahetada või kohalikud hoiavad silma peal? :D

Iga kord kui näen,et uus sõnum sel teemal,siis avan ja ...jälle muu jutt. Äkki muudaks pealkirja ära siis juba?

Lennujaamas tasub vahetada, aga külavahel võib grammi parema kursi leida. Vahetasin lennujaamas ja ei kahetse.
Taksist mainis, et klientide arv on taastunud. Keskmine kohalik ei tea 'eriolukorrast' midagi. Paanika asub kauge maa inimestel ajudes ja meedias.

Balil on kõik täiesti rahulik ja giidid kinnitavad, et see kõik on meedia poolt üles puhutud ning tegelikkuses on näiteks Sanur nii kaugel, et siin päris kindlasti midagi ei juhtu. Kohalikud väga tahavad, et turistid ära ei kaoks, see on nende sissetuleku allikas. Tulime ise perega siia ja võtsime väga rahuliku seisukoha, et kui ka midagi üldse juhtuda meiega saab, siis lennuühenduse tõrgete tõttu me lihtsalt ei jõua päris sellel ajal võibolla koju kui arvasime, aga midagi hullu pole ja väikse hilinemise kannatab ju välja. See pole Island, kust muud moodi ära ei saa, siin on kõrvalsaartel ka lennujaamad.

Varsti hakkab jälle purskama. Loodame.

Tulime täna Balilt. Kohapeal on olukord rahulik ja vulkaanist keegi ei räägi, kui ise ei küsi. 1

Nägime Lembongani saarelt vulkaani ja mina ise suitsu ei näinud. Ilmad olid Balil super ja päikselised, ainult ühel päeval oli lühike vihmasadu.

Tere! Hea kuulda, et vulkaan on rahulik. Meie reis jõuab Balile 20.11, loodan, et siis on seis endine. Kui keegi sarnasel ajal seal eelkooliealistega on, siis võib endast märku anda...või siis kohtume lennukis.

Tulime eile Balilt. Esmaspäeval oli Jakarta Post ajalehes (ingl. k) kirjas, et Balil on ohutaset langetatud ja kohalikud võivad kodudessse tagasi minna. Evakuatsiooniala oli vist nüüd 4km (kraatrist). Vabandust, et selline natuke umbmäärane jutt, aga autojuht ootas ja sai ainult kiire pilk peale visatud. Käisime ka ise mägedes (Kintamani piirkonnas), kust Agung näha on, suitsu vms küll ei olnud. Kohalikud on kogu selle vulkaani-asja pärast väga õnnetud, sest turistide arv on meeletult langenud, keegi mainis, et alla 40% on hotellide keskmine täituvus. Oli tõesti vaikne, aga ilmad olid ilusad ja inimesed sõbralikud! Head reisi, kes minemas!:)

Hetkel on siin väga rahulik ja mägi on hetkel maha rahunenud. See hoiatus on pannud turismisektorile tõsise põntsu ja turiste on ikka väga vähe. Samas ei saa ka mäge űksi sûüdistada. Hinnad on osades asjades tõusnud sinna mis ei ole enam atraktiivne.ntx õlu maksab 2 Eur poes . 1 koks 5...6 eur vähe viisakamas kohas ..toit jne. Ehk.mis ma tahan öelda.olukord on rahulik sõbralik ja turiste väga vähe

Täna oli korralikum maavärin, nii et öösel ikka voodi korralikult värises. Magnituudiga 5,0 ja kestis 3 minutit. Peale seda oli ka paar väiksemat. Korra kardeti ka tsunaami tulekut aga rahunes kiiresti see olukord. Nüüd pidi vulkaanist uuesti pisut suitsu tulema. Samas kõik siin väga rahulikud

Kas kohapeal viibijad kommenteeriks olukorda hetkel?
Nagu tellitult saan siis ka purskavat vulkaani näha. :))
Hakkan Bangkokist tulema mõne tunni pärast. Piletid olid muidugi juba kaks kuud ette ära ostetud spetsiaalselt tulevärgi ajaks :))

Tere!
Oleme siin pea nädal juba ja olukord on väga rahulik. Eile hakkas siis tuntud vulkaan ka purskama.Sõitsime vulkaanist mööda ja täitsa kohapeal veel. Ei paistnud tuhapilv ka välja. Vaid ilusad valged pilved ümbritsesid vulkaani.Nii et pole hullu siiamaani midagi.

Lihtsalt infoks - täna 22.11.2017 Ubudis oli päeval super päike - inimesed rõõmsad ja olek chill, kohapeal mingit hullust pole selle vulkaaniga seoses ja keegi ei paanitse. Tunda pole midagi ega näha. Ja selleks, et tunda peab vist kraatrisse ronima :). Tavapärane Bali - päikseline ja mõnus :). Tervitused Balilt siia saabujatele! Väga lahe koht - 100% soovitan!

Tore, et infot jagate kohapealt. Me istume pühapäeval lennuki peale ja esmaspäeva õhtul seal, loodetavasti ikka plaanipäraselt. Kui uut infot sealse olukorra kohta, siis andke teada!

Uus info - teine vulkaanipurse oli tunduvalt võimsam olnud kui teisipäevane. Jetstar, Qantas, Virgin ning KLM tühistasid oma lennud DPSi. Aga AirAsia ning ka Indoneesia rahvuslik lennufirma Garuda jätkab lendamist Denpasarisse. Mis seis kohapeal on?

Hetkel kohapeal Nusa Duas ehk lennukid lendavad üle pea. Kummaline on see , et vulkaan purskas tahmapahvaka eile 17.30 paiku aga ..ise istusime 20.00 paiku Nusa Dua rannas..nautisime sööki jooki ja lennukid lendasid iga 5 järel...vaatasin veel flightradariga mis kuhu läheb...
Hetkel lennujaama schedule näitab et kôik on plaanipärane ja flightradari peal on ka vähemalt lennukeid näha ...omal ka peaks homme lend Singapore olema...
Mõned lennud on ka canceldatud ja mõned jäävad hiljaks. Operatiivne info on flightradaris kui lennujaam valida konkreerse lennu peal klõpsata
Täiendus.
Kohalik aeg. 10.40 ja lennukid lendavad iga 5 min järel ehk siis hetkel on lennuliiklus täielikult taastunud. Probleemid on ilmselt mõnede lendudega hilinemise mõttes mis öösel canceldati

Olen Kutas. Lennujaama pole jälginud ja lähenemis trajektoor ei jää meie asukoha kohal, aga päike paistab ja keegi paanikas ringi ei jookse.

Hetkel 26.11 kell 14:04 Denpasari lennujaamas, mingeid probleeme ei ole, lennukid liiguvad - ilm super. Hetkel tagasiteel Tallinnasse, 15:40 läheb lend Singapuri ja siis sealt edasi - kõik igati ok. Lende tühistatud pole. Kohapeal pole mingit tuhapilve ega muud sellist näha ainult mõnusalt palav

Hetkel on siis olukord läinud kehvemaks. tuul on kandnud tossu Lomboki suunal ja sealne lennujaam on oma lennud tyhistanud... ja osad firmad on oma lennud tyhistanud ka Balilt, ntx air asia. eks näis mis hommik toob

Kuidas olukord Balil on, kas on läinud hullemaks? Lend on planeeritud Balile 27.11. Ei tea, kas reis tühistada.

Praegu hilisõhtul enamik lende väljub. Ei välju need, kes siia lennu tühistasid, sest koduks DPS kellelegi pole. Siia võib tulla, puhata saab. Arvestama peaks, et äralend võib lükkuda. Keeruliseks teeb see jätkulennu planeerimise, kui pole ühel piletil.
Uus update kl 10.00LT (04.00 Eesti) kui me koos kasutajaga Kroks proovime siit ära lennata. Üks lennuk just lendab üle - lootust on.
Kuta 00:08LT

Kuidas olukord Lomboki lennujaamas? Omal ostetud piletid homseks Yogyakartast Lombokile.

Nonii, nüüd esmaspäeval on Bali lennujaam juba suletud. Vähemalt 24-ks tunniks. Teisipäeval hinnatakse olukorda uuesti.

Lombokil praegu osa lende toimub, osa on ära jäetud. Aga arvestades, et tuhapilv lendab just kagu suunas, siis on oodata ka seal sulgemist.

Samuti ennustatakse, et Agung hakkab veel kõvemini purskama.

Hetkel Lennud tühistatud 09:09LT

Siin on palav ja päike paistab läbi pilvevine aga kuidas siit nyyd ära saab eks see paistab...kohapeal olles on kôik ok. Kes aoovib siia lennata siis hetkel seda kindlasti teha ei saa ja ka ära ei saa...sunnitud puhkuse pikendus.


Flightradari pilt 27.11 kell 12:50 kohaliku aja järgi.

15.30LT keeras vihmakraanid lahti. Pärastlõuna on tugeva pilvkattega. Kõik toimetavad vaikselt edasi ega paanitse. Ootame.

Bali kohaliku aja järgi 21:30 tuli lennufirma teade, et ka homne lend 28.11 on tühistatud, seega ei ole veel lootust lennuliikluseks arvatavasti. Kaalume ja otsime võimalust sõita bussiga Surabaya lennujaama, kust edasi lennata.

Heret, milline lennufirma teate saatis?

KLM täna hommikuse seisuga peale päikeseloojangut Balil maandumast keeldus. St. et õhtune Amsterdam-Singapur-Denpasar ei tulnud enam kõne alla. Samas olid nad äärmiselt abivalmid ning pakuti pileti vahetamist ilma igasuguste lisatasudeta Amsterdamist kasvõi Arubale.
Otsustasime hetkel Malaisia kasuks.

Täna 28.11 lennujaam suletud ja kõik lennud tühistatud. Otsustasime bussi kasuks lennujaamas ja sõidame Surabaya lennujaama poole.

Buss viib siis praamiga Java saarele, nagu aru saan.

Surabaya-st siis lendate Jakartasse ja sealt juba koju. Kas sama lennufirma annab ka teile piletid Bali asemel Jakartast koju lendamiseks?

Lähemal peaks ju asuma Blimbingsari (BWX) lennujaam, kust ka Jakartasse saab. Aga noh, seal suht vähe lende ja võib oletada, et kõik piletid on juba ära ostetud.

Tere!
Oleme samuti Balil nii öelda lõksus. Täna pidime lendama Bangkoki, aga lend tühistati (lennufirmaks AirAsia). Helistasime sinna ja saime uued piletid reedeks. Reedel peaks meil toimuma Bangkokist sõit koju. Loodame väga, et saame 01.12 Bangkoki. Kui me ei peaks saama, siis uuriksin samuti Hereti käest, et kas see ongi mingi spetsiaalne buss, mis viib Surubaya lennujaama? Kas selle peale saab pileti osta lennujaamast? Palju maksis ning kaua see sõidab sinna? Vaatasin, et sinna lennujaama on kuskil 440km ringis

Eks küsi lennujaamast? Või kui seal liigne hullumaja, siis näiteks netist:
https://www.rome2rio.com/s/Denpasar-Airport-DPS/Surabaya-Airport-SUB

Kirjas, et buss sõidab 11 tundi. Denpasari bussiterminalist Surabaya bussiterminali.

Vaevalt, et lennujaamast piletit saab. Pigem ikka bussijaamast?

Nagu näha, saab sõita ka esimese poole bussiga, siis praamiga ja siis rongiga. Suht sama tuleb välja ajaliselt ja rahaliselt.

Võib-olla reedel juba saab Balilt lennata, võib-olla mitte. Kes teab. Sinu asemel uuriksiks alternatiivseid võimalusi. Samuti ka, et kas kindlustus katab vulkaanijama?!

Kas tuule muutust on oodata? Meil lend homme ning tühistamis võimalust pole. Kas kohapeal turistipiirkonnas on tuhk tuntav ja nähtav. Jube tobe ikka sinna tuha kätte istuma tulla.

Kui vaatad netist Bali ilmaennustust...

Siis praegu on tuul loodest. Neljapäeval pöördub tuul põhja. Ja alates esmaspäevast itta.

Nii et tuule järgi ennustades, et alles nädala pärast saab jälle Balile lennata.

Muidugi sõltub ka, palju tuhka see vulkaan veel välja purskab...

Kindlustus katab vulkaani jama kinni. Täna hommikul uurisime kindlustusest järgi. Turistipiirkonnas ehk Kutas ei ole mingeid tuhapilvi ega tuhka näha. Ilm on pigem vihmane. Eile paar tundi sadas. Samuti ka täna lõuna ajal oli paduvihm, siis jäi järgi, päike tuli välja paariks kolmeks tunniks ja pärast seda tuli veel veidi vihma. Hetkel lihtsalt veidi pilves, aga soe on igaljuhul kogu aeg. Kui päike väljas siis ikka väga palav.
Reaper, aitäh lingi eest!

Sellist vastust lootsingi, tänud Alexa.A.

BBC uudistest:
"Authorities have arranged for buses to take tourists to ferry terminals."

Kindlustus katab kulud siis kui on tehtud reisitõrke LISAKAITSE. Tavaline tervise ja reisitõrke vastu kindlustamine seda (vulkaan) kahjuks ei kata.

Kas keegi siitpoolt Balile minemas, meil piletid 29. kp. Qatar Airways lennule ja oleme hetkel täielikus infosulus, kas hakata kodust liikuma ja mis edasi saab.

Tehke siis vastupidi, kui Heret, lennake Surabayale ja sealt bussiga Balile :D

Tegelikult, proovige uurida Qatari käest, mis toimub, kas nad asenduslendu pakuvad jms.

Lennujaamast väljuvad tasuta bussid domesticust, mis viivad kohalikku bussiterminali. Kuna see oli täna täiesti umbes, siis organiseeriti busside vahetus mujal. Pilet 300 tuhat, sisaldab laevapiletit ja ühte söögikorda. Sõidab ca 12-13 tundi peatustega. Surabayast ostsime lennupileti Jakartasse ja sealt koju edasi. Lennufirma meil hiljem kompenseerib ainult selle ulatuses, mis tühistati.

Heret: eks kirjuta, kaua teil see bussisõit siis reaalselt aega võttis.

Uudistes kirjutatakse, et Bali-Surabaya bussisõit võtab kokku 13 tundi aega. Lennufirmad hakkavad nüüd busse juba rohkem organiseerima. Esialgu Scoot ja Singapore Airlines.

EDIT: veel parem link:
https://www.rome2rio.com/guides/bali-what-to-do-if-mount-agung-volcano-erupts/

Jõudsime bussiga Surabaya lennujaama. Alustasime trippi hommikul kell 08:00 ja lennujaama jõudsime ööse ca 02:00, kokku koos peatuste, ummikute ja "õhtusöögiga" 18 tundi :D Keskmine kiirus teedel ca 30-45 km/h. Õnneks saime varahommikuse lennu kohe Jakartasse. Peale seda vahvat bussisõitu ei tundu kunagi enam ümberistumised ja ootamised talumatud.

Küsiks seekord nii, et KUI pannakse lennud jälle käima, kas julgete siiski minna sinna kohapeale ka, kellel lennud planeeritud/ostetud?

Ikka julgeme ,piletid ka ostetud .

Oleme ka 03.dets minemas, kui võimaldadakse

Oleme ka minemas 04. dets!

Mis lennufirmaga teil minek?

Lennujaam avatud tänasest!

DENPASAR, Indonesia: Bali's international airport will re-open Wednesday (Nov 29) afternoon after a nearly three-day shutdown, Indonesian airport authorities said, as ash from Mount Agung shifted away from the transport hub.
A spokesman for the Bali I Gusti Ngurah Rai airport said the airspace will be re-opened at 3pm.

Read more at http://www.channelnewsasia.com/news/asiapacific/bali-airport-to-re-open-as-volcanic-ash-shifts-direction-9451138

Ja meil minek 19.12. Loodame, et selleks hetkeks kõik normaliseerunud. Momendil mingeid alternatiive ei otsi. Ikkagi pikalt ette planeeritud ja oodatud puhkus.

Njaa, lennujaam jälle avatud. aga probleem selles, et esialgu sinna eriti lennukeid ei lenda. Ja kui lendavad, siis ka ainult lühimaa lennukid kohalikke lende tehes.

Selleks ajaks, kui pikamaa lennukid lendu saavad ja homme kohale jõuavad, võib lennujaam jälle suletud olla... kes teab...

EDIT: vaatan praegu Balil kõik lennukid lendavad ÄRA, keegi sinna tagasi lennata ei taha, et lennuk saarele tuhapilve kätte lõksu jääks. Ainult üks Singapuri A330 on Bali poole lendamas.

Meil 10.dets minek Qatar Airways-iga

Kõik kew tulemas uurigeblennufirmq käest. Tegime ise eiel läbi bussiga sõidu Surabayasse. Pileti ostsime koos transfeeriga bussijaama 300 eest. Liinibuss buss väljus eile 17.45 ja hommikul oli kohal kell 8 paiku kust sai edais transfeerbussiga. Paraku meil hullult vedas sest piletid onkôik ka sealt välja myydud pikaks ajaks ette. Meie saime scootilt....( sellele firmale kyll suured suured tänud...liinile oli toodud suur lennuk milline isegi pole väidetavalt varem seal maandunud) uued piletid kuna lend pidi olema juba esimesel suletud lennupàeval. Täna oleme juba Singapores ja kindlustus katab ka ärajäänud lennud pluss öömajad ning uued lennupiletid. Seega tuleb minna ja trampida jalgu vastava lennufitma juures. Surabayas olid kõik firmad esindatud.
Singpurist Balile väljuvad lennud olid täna tahvlite järgi peale yhe tyhistatud kui reedel vaja minna siis võib täna juba liikumiseks hilja olla seose surabaya suuna koormatusega.

Nii, praegu tundub, et järjest ainult Singapore Airlines'i A330-d maanduvad Balil. Muudest rahvusvahelistest lennufirmadest pole haisugi.

EDIT: hiinlased jõudsid ka kohale. Tea, kas aussid ka millalgi jõuavad.

Praegu erakordselt hea võimalus Bali külastamiseks ja näha aktiivset vulkaani oma silmaga. Ja kui randades on tavapärast vähem turiste, siis see on ka ainult pluss! Vulkaan asub üle 50km kaugusel turismipiirkondadest, seega otseselt midagi karta pole.

Ainuke probleem, et kuidas sinna Balile saada!? Kui enamik lende tühistatud on...

Meil piletid märtsi keskel, loodame, et selleks ajaks kõik läbi.... kuigi jah ikka päris põnev oleks ka oma silmaga tegevvulkaani näha ja pildistada. Kas suuremate pursetega ei kaasne maavärinat või tsunamit? Seda küll ei tahaks kogeda.

Praegusekd tundub et enamik lende on taastatud.mida näitab ka flightradari pilt.samuti on singaporist väljuvad lennud hetkel sinna suunda väljunud

Kas keegi Qatariga ka lendab? Väga kehvasti jagavad nad infot

Meie lendame täna, kui lend toimub. Info väga ei liigu jah.

Minul igatahes toimis kõik kenasti.
Täna on lennujaam avatud ning istun hetkel lennukis ja ootan Bangkoki poole starti.

Kseniah. - kui võimalik, jaga palun siin ka infot, kuidas edeneb reis.

Flightradari järgi nüüd jah Balis jälle tavapärane sebimine. Võib-olla isegi rohkem, lausa ummikud on taevas.

Ainult probleem, et Balil pidi 90 tuhat inimest ootama ära lendamist!

Ei tea, kuidas teised lennufirmad teevad, aga austraallased pidid täna saatma Balile 16 tühja lennukit. Et ainult turiste ära vedada, kedagi uut juurde ei tooda. Üks Qantase 747 oli ka. Ma arvan, et Indoneesia siselendudel kindlasti rahvas liigub mõlemas suunas.

Ilmaennustuse järgi vaadates: praegu on läänetuul, nii et puhub vulkaanituha ilusti lennujaamast eemale. Aga reede kuni esmaspäeva lubatakse kirdetuult, kui see tõeks osutub, siis võib tuha just otse lennujaama peale puhuda!

Ly22: maavärinad on Indoneesias normaalsus, see riik on maailmas tektooniliselt kõige aktiivsemas piirkonnas. Ka mina kogesin oma seni ainukese maavärina mitte Jaapanis, vaid Indoneesias. Olin seal 2 nädalat. Maavärin 4.5 palli. Natuke loksutas, aga kohalikud ei teinud teist nägugi.

Endal oli plaan märtsi lõpp-aprilli algus Balile lennata.
Mida nüüd siis teha: kas osta piletid või mitte?
Puhkus planeeritud, vaim oli valmis, puhkus ajakavasse broneeritud, Bali sihtkoht on unistus, kodutöö tehud, hotellegi vaadatud.
See vulkaan võib seal ju uuesti ja uuesti aktiveeruda, ma saan aru, et laava maapõues alles pulbitseb . See, et hetkel lennukid lendavad, ei tähenda ju sugugi, et 4 kuu pärast on kõik lõppenud.
Mis teie arvate?

Ainult jumal või allah oskab sulle vastata.

Troinoi, meil on piletid juba olemas märtsi lõpupoole ja majutused ka broneeritud, samuti kodutöö tehtud. Kui vähegi saab, siis ikka lendame, kaua kaua oodatud Balile minekut. Loodame väga, et selle aja peale kõik möödas.

Kessukas11- jōudsime Dohasse, nüüd ootame lendu Balile. Hetkel kōik toimib.

Kui on seiklusi ihkav hing ning vähemalt kuu aega vaba aega laske käia Bali poole, hetkel istun ise Surabayas 2 päeva ja ootan ära saamist. Vulkaan võib igahetk uue paugu panna, siis on jälle kõik kinni.

Eelmine aktiivne periood kestis Agungil umbes aasta. Suuremad pursked olid umbes kolme kuu jooksul. Varasemate kohta pole vist eriti täpseid andmeid ja seega mingit kindlat mustrit ei saa välja tuua. Kui pursete vahele liiga pikki pause ei jää, siis peaks tuhapilved paari kuu kuni poole aasta jooksul otsa saama. St et mingi hetk võib pea täielik vaikus olla, aga siis kuu hljem tuleb lälle suurem purse koos mõningase tuhaga jne.

Puhkust planeerides jätaks tagasilennu ja tööle vm jõudmise vahele mingi nädala, siis on lootust, et kusagilt kaudu mingi raha eest ikka tagasi jõuab.
Ja hiljem tehtud reisitõrkekindlustused selle vulkaaniga seotud kulusid tõenäoliselt enam ei kata.

Oo, hoolimata tuule suunast lennud toimuvad.

Bali lennujaama juures on õhus korralik ummik praegu, kõik üritavad õhku tõusta või maanduda.

Inimesi on erinevaid - osa põgeneb aktiivse vulkaani juurest, osa sooviks just sel ajal seal olla, et ürgset loodust kogeda ...

Postmees loodab oma "hävitava" pealkirjaga klikke saada. Kurb on lugeda, et soovitakse draamat teha ja paanikat külvata. Mõistlikult käitudes saab Balil ka praegu puhkuse veedetud. Kui kardate, sõitke siis paadiga ntx Lomboki Kutasse. Jääb vulkaanist ikka väga kaugele. Aga lõuna Bali elab tava elu edasi ning usun, et kohalikud ka täna ei paanitse muu pärast kui et turiste = raha jääb neil vähemaks. Meie jõudsime täna kenasti koju.

Jōudsime täna Balile, hetkel peatume Kutas. Turiste suht vähe ning elu kulgeb rahulikult.

Väga hea link @ tripp

Kseniah: Küsiks huvi pärast, kas Dohast Balile lendav lennuk oli väga tühi?

Kas Balil nüüd väävlihaisu ka tunda on?

Jõudsime eile õhtul balile, mingit väävlihaisu ka tunda pole ja nii tühja lennujaama ei ole ma veel kunagi näinud.

Reaper- lennuk oli suht tühi , inimesed said ilusti üle istmete magada. Mingit väävlihaisu ei ole.

Kuidas Balil kohapeal olukord ning kuidas lendude olukord hetkel?

Lendan 20.12 Balile ja palun nöu kuidas toimida pagasiga kui Dohas on vaid 50 minutit ümberistumiseks. Kas pean peaksin pagasi käsipagasina kaasa vötma ?

martsy, kui sul on lennud ühe pileti peal, siis tuleb ilmselt lennujaamatöötaja lennule vastu ja kogub kokku kõik Balile edasi lendajad ning juhatab teid väravatest ja turvakontrollidest kiiresti läbi. Kui piletid on eraldi, siis aitavad ainult kiired jalad, sest lennujaam on suur ja meie pidime mõlemal korral seda läbides vantsima ühest otsast teise, lisaks ääretult pikad sabad turvakontrollis jne.

Kui Sa ostsid piletid paketina, mitte eraldi, siis peab lennufirma garanteerima Sinu pagasi järgmisele lennule jõudmise. Üldjuhul läheb pagas Tallinnast kuni lõpuni välja nii, et Sina seda vahepeal ei näe ja uuesti check-in tegema ei pea.

Väike info oleme nüüd olnud siin Balil kolm päeva sõpradega.
Lend Dohast oli väga tühi, saime magada neljasel istmel.
Lennujaam saabumisel oli ääretult tühi ja saime päris kiirelt sealt välja.
Kuna hetkel viibime Ubudis siis massaažitädi ütles, et nii vähe turiste pole ammu (pm kunagi olnud). Käisime templites ja riisipõldudel, koskede ja vulkaanide juures, tõesti väga vähe rahvast.
(Mõnes kohas on nii, et isegi turistidele mõeldud piletiputkad on kinni, seega ei pea isegi maksma sissepääsu eest!

See on täiesti meedia värk - kõik on megarahulik, vihma ei saja, väljas on hommikuti juba 33 kraadi, päike on väga tugev, mõnusalt palav. Täiesti tavaline elu siin, ainuke mis võib olla on see, et kauplejad üritavad sulle kõike suurema survega maha müüa, kuna pole turiste kellele müüa ehk topelt tähelepanu kauplejatelt. Valuutakurss on ka igapäevaga pigem halvemaks muutunud.

Aga majutusasutustes on mõnusad soodustused, kes otsib see leiab. Oleneb kõik sellest, kui suure seltskonnaga liigute.
Ja eestlaseid oleme ka siin trehvanud.

Kiire ülevaade, kõik on tip-top, hetkel on kell 1 öösel väljas 26 pluss kraadi, tähistaevas ja ongi aeg basseini ujuma minna!

K.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi