Bali - Vaikuse päev -Nyepi-

Sel aastal on see päev 28 märtsil. Selleks päevaks oli aga planeeritud hotelli vahetus. Peale mõningast uurimist selgub, et ka turiste hotellist välja ei lasta (pole soovitatav?) Ehk oskab keegi täpsemalt kirjeldada, kuidas see päev tegelikult Balil möödub? Pigem turisti jaoks?

Oskab keegi kommenteerida Bali Sheratoni, Marriotti või Melia taset? Kahjuks riigiti on sisu nii erinev.

Oi kui hea, et 29.03 sinna sõidame.. Bali pidi olema sellel aastavahetuse päeval täiesti väljasurnud. Arvan, et hotelli vahetus oleks võimalusel parem lükata järgmisele päevale.

Tere, olime sel ajal seal. Päev varem on pidustused, selles tasub kindlasti osa võtta! Korralik festival, väga uhke pidu! Vaikuse päeval saad hotellis ikka toimetada, meie lebotasime, sõime, ujusime, lebotasime, ujusime / basseinis- merre ei tohi/ ,limpsisime kokteile, päevitasime, vaatasime filme ja sõime :D Hotellist välja ei tohi jah, kriminaal korras karistatav / nii nad väidavad, katset ei teinud/ , teiseks arvan, et sel päeval ei toimugi midagi,et saaksid hotelli vahetada...See ei ole ju nali, see on usuga seotud, sel päeval peavad kõik vagusi olema,et kuri vaim, kes üle Bali lendab, neid ei märkaks.

Tere! Viibisime eelmisel aastal Nyepi ajal Balil. Kohalikud eestlased soovitasid selleks ajaks ära sõita kuna terve linn peale pidustusi nö välja surnud. Inimesed ei liigu, poed ja kõik turistikad suletud. Hotellis ei tohi bassus sulistada, muusikat kuulata ega muud lärmi teha. Elekter vist osadeski kohtades väljas. Kindlasti ei tohiks sellele päevale hotelli vahetust jätta. See Nyepi värk ikka väga tähtis seal. Isegi lennukid ei lenda ju sel päeval ;)
Ise läksime nädalaks Gili saartele (päev enne pidustusi). Soovitan soojalt Gilit, nagu paradiis :) Edu!

Reaalsuses tähendab see seda, et alates südaööst 24 tundi on täielik vaikus (k.a. ei tohi omavahel rääkida), lisaks ei tohi kasutada elektroonikaseadmeid, teha tuld (k.a. suitsetada), elektri kasutamine on samuti keelatud. Kõik on vaikselt kodus ja hoiduvad igasugu lärmi tekitamisest, kuna päev varem on vaimud saarelt ära aetud ja arvatakse, et kui vältida igasugu heli ja tuld, siis vaimud ei oska tagasi tulla.

Toidud tehakse päev varem valmis ja veedetakse 24 tundi vaikuses ja osaliselt ka pimeduses. Turism on kahjuks üks põhjus, miks tänasel päeval pole võimalik igas piirkonnas seda traditsiooni 100% järgida.

To tartlane

ära nüüd üle pinguta, meie hotellis elu seisma ei jäänud, v.a kell 20.00 panid resto kinni, toas tõmbasime kaardinad ette, vaatasime arvutist filme ja chillisime niisama, päeval lesisin bassu ära,lugesin ja ujusin!

Kodus võivad nad jah sinu kirjelduse järgi elada :D

Kui ca 7 aastat tagasi esimest korda Balil olin ja vaikuse päevast midagi kuulnud ei olnud veel siis oli selline juhus: elasime ise Sanur Beachil aga olin mehele teinud üllatuseks 3 ööd Ubudis Kupu Kupu Barongis ja täiesti teadmatult ajastanud sealt lahkumise vaikuse päevale. Broneeringu ja makse tegin kuid varem ja vaikuse päevast sain teada alles sinna sisse registreerides, pandi valiku ette et sellele päeval lahkumine on välistatud ja peame veel ühe öö eest maksma, see oli umbes 350 usd dollarit, peale suurt vaidlust nendega saime 50% soodustust kuna ma siiski oleksin eeldanud et nad mind juba broneerimese ajal oleksid sellest teavitanud, oleksin lihtsalt nihutanud neid öid ettepoole v tahapoole. Kupu Kupu ise muidugi oli nii vaimustav et meeleldi veetsime seal veel ühe öö ja hotelli siseselt polnud vaikuse päevast mingisugust märki, köik toimis tavapäraselt. Rohkem pole sellel ajal enam sinna sattunud käime tavaliselt veebruaris juba.

Telekast tuleb igav lembefilm ja Nyepi hakkab varsti läbi saama. Olen Balil kohal olnud nädala ja mõtlesin oma muljeid jagada.
Peatume Tanjung Benoa piirkonnas Novotelis, mis on Nusa Duast ülevalpool. Esimese asjana mida tunnetasin on, et Bali ei ole küll nii odav ja soodne nagu räägitakse. Jah, mingid mõttetud hilbud ja transport, aga kui normaalses kohas süüa, on see enam-vähem sama, mis Eestis. Selge see, et mõiste "normaalne söögikoht" tekitab nüüd vaidlust, aga ma ikkagi mõtlen viisakat kohta. Käisime ka Nusa Duas. Rannapiirkonnas, kus on enamuses 5* hotellid on sama lugu. Kutas tõesti on soodsaid söögikohti, igasuguses valikus.
Ja Kuta mulle meeldis! Ma ei tea, mis põhjusel seda nii kirutakse, aga leian et on külastamist ja peatust väärt.
Reisi planeerides olid suured plaanid, lähme sinna ja tänna, vaatame seda ja teist. Reaalsus on see, et väljas on 28 - 32 kraadi, päike lõõmab ja on nii kuradima kuum ja niiske. Vedeleme basseinis ja naudime puhkust. Väljasõite teeme alles õhtueel. Jah, päike on karm. Ilmaennustust vaadates on näitand selleks perioodiks vaid vihmapilvi.
Olen käinud Tais neli korda, Balil esimest. Kui valida nende kahe sihtkoha vahel, siis ilmselt Tai.

Istanbul, mul on sõber Kutas praegu ja tema jutu järgi sajab pea kogu aeg vihma:D Seda on ka fotodelt ja videotest näha, et sajab. Vahemaa Nusa Dua ja Kuta vahel ei ole ju ka nii suur, 15 kilomeetrit ainult:) Eks ütlen talle, et koliks Nusa Duasse üle, saab päikest ka vahelduseks.
Söögid restoranides on jah enam-vähem sama hinnaga, mis Eestis. Ja minule ka muide Kuta ja Seminyaki piirkonnad meeldivad. Paljud ei salli seda kanti sellepärast, sest seal- heldene aeg- liigub ka teisi inimesi ning see pidi puhkamist segama. Jesper Parve kirjutas raamatus "Minu Bali", et Kuta rannas on imelik energia ning ta kartis, et ta varastatakse paljaks seal. Seminyak jälle tekitanud temas alaväärsuskompleksi, sest tal ei olnud nii palju raha, et kõikides brändikauplustes shopata. Ma ei tea, ei oska midagi kosta selle peale.

:) selle nädala jooksul alates 22.03 on lausvihmane ja pilves olnud vaid üks päev. Kui hommikuti ongi sadanud, siis pealelõunat saab juba päevitada. Praegu 10:35 on väljas kuum päike ja 29 kraadi.
Tahtsin veel lisada, et hotelli valides tasub uurida rohkem ranna kohta. Näiteks peale Novoteli tuleb edasi väga lärmaks ja aktiivne rannaala, täis paate ja jette, meeletult veespordi ja meelelahutusvõimalusi.

Sai just öösel sügiseks ostetud piletid Balile, ei teagi nüüd kuhu minna, Gilid on kindel valik, aga veel ? Hakkame otsima ! Kas hotelli leieab ka kohapeal või peaks enne ikka kõik kinni panema?

Hotelle on jalaga segada, valige kohapeal. Oma silm on kuningas. Piirkonda on raske soovitada, sest inimesed on erinevad. Mõni tahab melu, teine rahu ja vaikust.

Meie jõudsime eile õhtul Balile. Lennujaam oli täiesti umbes, deklaratsiooni järjekorrad ulmelised, pagaseid ootasime tund.. andis tunda, et eelneval päeval isegi lennukid ei maandunud, sest eile tuli üks lennuk teise järel..
Aga peatume Ubudis, täna mõnus ilm.. pilved mägedes vast tavalised, aga basseini ääres vedelemiseks suurepärane ilm :)