Bangkok-Phuket: mida vaadata, teha?

Tere, olen juba paar päeva "googeldanud" Bangkoki kohta, kuid variante ja küsimusi on ikkagi lõputult. Sellega seoses pöördungi Teie poole kes te olete seal viibinud.

Saabume perega 20.02 Bangkoki ja edasine saatus on teadmata. Tagasi lend 11,03

Hetke soov/plaan oleks olla 2-3päeva kusagil kohalikuma elu juures (siit ka esimene küsimus: millist piirkonda eelistada, et saada kõike mida võiks pakkuda Bangkok-turud/ööturud/vaatamis väärsused) ja peale seda koliks 2-3päevaks edasi kusagile tornide keskele shoppama jms elu nautima (millist piirkonda eelistada, kus võiks suuremad kaubanduskeskused jms ligidal olla, äkki mõnel veel hotelli soovituski, on soov nautida suurlinna vaadet taevas ja elada luksuslikumalt).
peale 5-7päeva Bangkokis suundume Phuketi poole (tagasi lend on sealt), hetkel on mõttes samamoodi resideeruda (alles jäänud aeg umbes 2nädalat jagada 2erineva piirkonna vahel, millist ja kus ennem võiks olla, kuna saar ka väike siis kindlasti seikleme ka kõrval saartel jms)
Kuidas autorendi kogemused on?
Kas mõtekam (kindlasti kiirem) on lennata lennukiga bangkok-phuket või kasutada muid transpordi vahendit (rong, buss vms, võib-olla ka mõni vahepeatus teepeal mida võiks külastada)

Reisijateks klassikaline pere (ema-isa+2last 7 ja 12a)
Lgp,

Bangkokis soovitan külastada Chatuchaki nädalavahetuse turgu (L, P). Avatakse hommikul 9 paiku ja sulgema hakatakse alates 6 õhtul (paljud müügikohad siiski on ka peale seda veel mõni tund lahti.

Tegemist on maailma suurima turuga, kus kindlasti on mida vaadata ja osta. Näiteks kunstiosakonnas on selliseid taieseid, mis ajavad suu lahti vahtima.
Kohale saab sinna lihtsalt. BTS'ga sõidate Mo Chit lõpp-peatusesse ja sealt jalutate veidi tagasisuunas ning orienteerute rahva liikumise järgi.
Turg on nii suur, et seal on lihtne äragi eksida. Väravate juures leiab ka turu plaani (samas on see leitav ja väljaprinditav ka internetist.
Soovitaksin võtta selleks külastuseks terve päeva jagu aega. Söögi ja joogi pärast ei pea seal muretsema.

Kui aga soov tutvuda Bangkoki suurima toiduturuga, siis seadke sammud Khlong Toey turule. Sinna pääseb lihtsasti MRT'ga (ehk metrooga). Peatuse nimi on samuti Khlong Toey.
Suur valik midaiganes toiduaineid , puu-juurvilju, liha, kala, mereande ja mis kõike veel odavaimate hindadega (sarnaseid hindu mujal Bangkokis ei leia).

Kindlasti võiks ära käia Kuningapalees (Grand Palace) ja vaadata üle ka lähedal asuv Wat Phra Kaew. 
Meeldejääv elamus tai arhitektuurist garanteeritud. Aega võtaks vähemalt 3 tundi et korralikult üle vaadata. 
Kui sealkandis juba olla, siis miks mitte ka Golden Mountain tempel ja ehk ka paadituur jõe peal. Loomaaed on ka sealkandis aga see on juba oma otsustada kas pakub huvi.

Kui aega on siis miks mitte võtta üks päev linnast väljas käimiseks? Rongiga sõit hommikul Ayutthaya'sse ja õhtuks tagasi näiteks? Ayutthaya kohta saab kindlasti guugeldades rohkem infot kui ma siin jõuan kirja panna.
Raudteejaama (Hua Lamphong) saab MRT'ga (samanimeline peatus, mõlemad jaamad praktiliselt kohakuti).
Rongipileti hind pea olematu (15 bahti - 0.4 eurot) kahetunnise rongisõidu eest lahtiste akendega rongis, kus põhimõtteliselt konditsioneeri vaja polegi. Rongis liiguvad nii jookide kui söökide pakkujad. Elamus kindlasti.
Kohapeal Ayutthayas soovitan võtta auto koos juhiga terveks päevaks. Sõidutab siis erinevate vaatamisväärsuste vahel ringi ning pärast toob rongijaama tagasi. Natuke hinnas tingida ei tee ka paha. Pakkujad on kohe raudteejaama juures saadaval.

Kui Ayutthayast õhtuks tagasi, siis võiks ka sealsamas Hua Lamphongi raudteejaama lähedal asuvas Hiinalinnas (Chinatown) ära käia. Seda just õhtusel pimedal ajal kui tänavavalgustus juba sisse lülitatud. Jällegi omamoodi huvitav koht.

Lastele meeldiks kindlasti Siam Park, mis on kahjuks küll hoopis teises suunas linna piiri peal ja päris kaugel kesklinnast. 
See on ühendatud lõbustuspark korralike ameerika mägede jms. atraktsioonidega (pileti hinna sees oli vist piiramatu kasutus kui ma õigesti mäletan) + veepark (saab ka rahulikult aega veeta ja ujuda ja päikese käes peesitada).
Ise sõitsin sinna liinibussiga ning näiteks Phra Khanong BTS juurest minek võttis ikka tükk aega. Kahjuks liini numbrit enam ei mäleta.
Piletid soovitaksin osta ette ära Klook äpi kaudu (saab soodsama hinna). Kohalikele ja turistidele on erinevad hinnad kui kohapeal kassast osta.

Bangkokis lastega. Käisime madude muuseumis või oli see mingi teise nime all. Väga huvitav oli. Huvitavat  vaatamist palju. Oli ka etendus ja rohkem sellise hariva loomuga. 

Võtke Lebuas sviit, hankige lapsehoidja ja tehke üks korralik Hangover 4 stsenaarium seal :)

Bangkokis kindlasti tasuks külastada suuremaid ööturge. (Nimesid ei mäleta aga 2-3 suurimat on, teised pigem väikesemad. Kohalikud oskavad nõu anda, mis lähim parasjagu oleks.)


Kindlasti jõetrip - võttes päevapileti saad erinevates peatustes hop on - hop off teha ning seega peaks ka külastama chinatowni oma live aliexpress turuga. Ent antud jõe transporti saab kasutada ka erinevate paleede ja vaatamisväärsuste nautimiseks eemalt kui ka külastamiseks.

Ööbimisel suurt vahet pole mis rajoonis, tähtis oleks skytrain-i ehk metroo peatuse lähedus. Linn on suur ning paratamatult vajad transporti. Metroo väga lihtne ja loogiline.

Floating market - see on üks paras pettus ma ütlen, et ajalooline ujuv turg, viiakse mööda erinevaid kanaleid kohale. Jah saime ise ostetud vähemalt kaks õllet paadist-paati ja linnukese sellega kirja aga üldiselt see ikka ülehaibitud teema. 

5-7 päeva vb minu jaoks oleks seal palju, 3-4 päeva paras rahulikus tempos teha omale sobivaid tegevusi. Kui jah soovida kõike sealset teha ja tarbida siis mõni ütleks, et aasta miinimum vb.

Bangkokist Phuketi ostaks ühe otsa pileti ning tagasi Bangkoki ostkas näiteks Krabilt. Väga mõistlik ja inimlik kui ka huvitav trip oleks teha Phuket - PhiPhi - Krabi. Nendest kohtadest kõigist kindlasti palju teemasid siin foorumis ja infot. Aga lühidalt siis on need omavahel väga hea ja mugava praamiühendusega - Soovitan.

PS.  Olen samal ajal samas kohas ning küsisin äsja siin foorumis natuke teistsugust reisiplaani infot. :) 

Kui teil pole otsest põhjust, miks olla alguses Bangkokis, siis oleks vist mõistlikum  kava vastupidi teha ja alguses Phuketisse minna. Ma ise teen selliseid reise alati nii, et reisi lõppu jätan selle piirkonna, kus lennujaam on. Sest kui reisi viimane päev on käes, tahaks ju võimalikult kiiresti ja mugavalt koju saada. Ning kahtlemata on Bangkokist palju mugavam lennujaama minna. 


Ma olen veebruaris 5 päeva Bangkokis. Esialgu on plaanis teha üks päev väljasõit  Ayutthayasse ja teine päev väljasõit  floating marketile (Damnoen Saduak). Ülejäänud 3 päeva oleme siis linnas (templid, turud, söök). 

Ööbimise osas ootaks ise ka soovitusi. Siin on hea kirjeldus erinevate piirkondade plussidest ja miinustest: http://www.bangkok.com/hotels/where-to-stay.htm Siiski tundub raske otsustada. Mul on hetkel  broneeritud see hotell: https://www.booking.com/hotel/th/grande-centre-point-sukhumvit-55.et.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaEKIAQGYAQu4ARfIAQzYAQHoAQH4AQuIAgGoAgM;sid=d7b58bc8e616ad68c109830be6050e30 Oskab ehk keegi selle asukohta  kiita või laita? Saan vajadusel tühistada. Mu tuttav ütles, et vaatamisväärsustega tutvumiseks oleks Riverside piirkond kõige parem. Vaatan, et enamus high-end hotellid on just seal, sellest võiks eeldada, et ju siis on hea piirkond?  


Tänud kõigile vastamast.

Esimesena on bangkok plaanis sellepärast, et sinna saabume. Plaan olla kusagil 5-7päeva. Saaks rahulikult vaatamisväärsusi vaadata, ööeluga tutvuda ja käi suuremates kaubanduskeskustes (naise ja noorema tüdruku soov).

Phuketi minek tuleb. ist üheotsa piletiga ja siis käia seal piirkonnas saared jms paremad kohad läbi.
Koju lend on phuketilt, sellepärast niipidi. Alguses aktiivsem koht poodlemistega jms ja siis ranna jms puhkus phuketil.

ööbimisi olen juba 1-2nädalat igapäevaselt otsinud kui ikka ei oska orienteeruda kus võiks ka reaalselt hea koht olla

No kui mina peaksin valima majutust selle järgi, mida mõni päev ette võtta siis oleks minu valikud:

1. Vaatamisväärsuste jaoks Yan Nawa / Khlong San piirkond (kuskil seal Saphan  Taksin ja Krung Thon Buri BTS peatuste kandis.
2. Shoppamise jaoks peatumiseks valiksin näiteks Lumphini piirkonna kust pääseb lihtsalt kõikidesse tuntumatesse shoppingu kohtadesse..

Aga kõik on maitse asi.

Jõudsin just tagasi kahenädalaselt perereisilt Taisse, millest 5 päeva sai veedetud Bangkokis. Alljärgnevalt mõned nõuanded:


saabumisel on mõttekas esimesene asjana teha kohalik SIM kaart. BKK lennujaama saabuvate lendude hallis on kõigi operaatorite esindused, seal aga müüakse vaid suure netimahuga kallimaid tourist SIMe hinnaga ca 500-600 THB (ca 15€) ning järjekord vahest pikk. Kel 10GB vaja pole, sel soovitan Klooki äpi kaudu tellida 8 päevaks 3GB mahuga kaart, milel saabumisel lennujaama B korrusel raudteejaama kõrval asuvalt Klooki esindusest kohe kätte saab, hind 3,5€   https://www.klook.com/activity/1235-thailand-sim-card-bangkok/?krt=r22&krid=373ecc1b-3090-4800-41ae-c8f6a60c99b9. Sealsamas asub ka lennujaama soodsaimat vahetuskurssi pakkuv Superrichi valuutavahetus. SIM kaart töötab DTAC võrgus, mahu jälgimiseks ja vajadusel lisamahu laadimiseks on ka neil vastav ingliskeelne äpp, 2 GB nädalaks ajaks oli suurusjärgus 90 bathi (2,5€).

mitmekesi minnes võib linnasõiduks takso rongist isegi soodsam olla. Takso on kõige kindlam tellida Grabi äpi kaudu ning üllatusena oli äpi kaudu tellitav ametlik takso isegi odavam kui eravedaja. Nii näiteks oli lennujaamast On Nuti õhuraudtee (BTS) jaama sõit ca 200-230 THB (sõltuvalt kellaajast).

lastega minnes on Siam Park lõbustuspark-veekeskus  päris hea valik, eriti nädala sees, kus park suhteliselt tühi ning atraktsioonidel järjekordi pole. Pileti sinna saab osta taas Klooki kaudu, hind 600 THB täiskasvanu/500 THB laps ning selle sees on ka puhvetlõuna. Kohalesõit On Nutist Grabiga oli 270 THB. Metroole pisut lähemal ja veel odavam on Pororo Water Park, ka sellele saab Klookist pileti (290/190 THB) ning sinna sai On Nuti metroojaamast otsebussiga.

majutuse osas kasutasime AirBnb teenust. Kriteeriumiks oli lähedus BTSile ning asukoht lennujaama ja kesklinna vahel ning valik langes On Nuti jaama ümbruse kasuks ning see oli hea valik - normaalse hinnaga 2 magamistoaga korter 50 meetrit metroojaamast, majas bassein, kõrval keskööni avatud foodcourtiga supermarket, paar öömarketit ning 24h bussid kesklinna. BTS pilet linna oli ca 40-45 THB sõltuvalt kaugusest, bussipilt 10-12 THB.

metroo kesklinna ei ulatu, bussiga saab sinna küll, ent ummikud teevad sõidu pikaks. Meie võtsime BTSi ühe ümberistumisega  Saphan Taksini jaama, kus saab ümber istuda jõelaevadele ning nendega sõita sobiva vaatamisväärsuse juurde: Hiinalinn, Wat Arun, Wat Phra, Grand Palace, 

turgudest on Chatuchak  muidugi vahva, ent suure mastaabi tõttu väsitav. Kohalikud soovitasid meile Thailand Cultural Centeri metroojaama ostukeskuse taga asuvat ööturgu ning meile meeldis see enam - mitte liialt turistlik, mõistliku suuruse ja heade hindadega.  

* shoppingu osas on Sukhumviti tänava algus (BTS jaamad National Stadium, Siam, Chit Lom) üks suur ostlejate paradiis.  Ise vaatasime korra üle, aga nii jubedalt suurtes keskustes ei viitsinud aega kulutada :)
     

Meie oleme majutunud korduvalt u.600 meetri raadiuses Bayoke tornmajast, seal ümber olemas kõik , söök ja jook ja ostlemine. Kui jalutada ei viitsi siis saab kohe BTSi või metroooga liikuda, samas 25 minutit ja oled jala ka juba MBK ja SIAM Centeri juures.

Lastega uudistamiseks on Bangokis ka loomaed ja vee / lõbu parke on rohkem kui üks. 
Kuningapalee , ööturud ja jõemarketid, igav ei hakka seal kindlasti. Pigem on ikka see et kes mida tahab ja otsib leida ning vaadata ...
Tai kohta suht norm infot , 20 aastat tagasi oli ainuke leht :)  http://bangkok.sawadee.com/bangkok.html