Bangkoki lennujaam

Tere! Olen sunnitud seoses transiidiga Bangkoki lennujaamas veetma u 8 tundi (13.25 - 22.00). Kas selle aja jooksul on aja viitmiseks võimalik teha näiteks mõni organiseeritud miniekskursioon vms.? Kas selleks on vaja ka Tai viisat ja kas viisat on võimalik sel juhul teha koos ekskursioonibookinguga?

Niisama iseseisval taksosse hüpata ja kuhugi poole sõita ma seekord ei tahaks, kuna soovin olla kindel, et ikka õigeks ajaks tagasi jõuan jms. Lisaks olen aru saanud, et 'ametliku' ekskursiooni puhul on lihtsustatud tagasi tulles enda uuesti lennule sisse checkimine ja muud formaalsused?

Kui kellegil on kogemusi-soovitusi siis oleksin väga tänulik!

saad piirilt. See Bangkoki vaatamisväärsuste piirkond on pea olematu, et mingit ekskursiooni selleks küll vaja pole. Kuna taksoga linna sõit võtab vaid 30-40 minutit, siis käi muidugi lennujaamast väljas. Kui oled lennujaamast välja saanud, lähed lennujaama alumisele korrusele, kus on värvikirevate "meter taxi"de saba, võtad sealt takso. See sõit läheb koos kiirtee maksudega ca 300-400 bahti tavaliselt. Lased end viia KhaoSani roadile või selle lähedusse. Seal ümbruses põhimõtteliselt ongi kogu staff mida üldse Bangkokis vaadata. Lennujaamast saad kaardi ka kaasa võtta või prindid enne netist. Kõige vahvam oleks vist üldse minna jõe äärde ja lasta end pikasabalisel paadil klongidesse viia (jõgi ka kohe KhaoSani kõrval), usun, et see on kõige toredam. Tänavatel söö kõht ka täis, lase teha massaazi ja kui kell u 19-20 siis võta sealt samast tänavalt see "meter taxi" ja lase end tagasi lennujaama viia. Bangkoki lennujaam on minu arust üks maailma kabedamaid ja organiseeritumaid lennujaamu, et mingeid erilisi formaalsusi ei tasu seal üldse karta.

Pistan ka ühe küsimuse vahele, minek nädala pärast, aga riietemure ikka üleval,foorumit lugedes vilksas kusagilt läbi, et mingid hoiukapid seal vist on ,teab äkki keegi täpsemalt ja palju see 2 nädalaks maksma läheb,tuttavaid Helsingis saatmas ei ole ,nii,et jääb üle riided kaasa tarida.

Olen seal paar aastat tagasi küll koti-kohvri pakihoidu andnud, kuid see oli suhteliselt kallis. Kahjuks ei mäleta täpselt. Kuskil 200-300 bahti ringis ööpäev. Odavam on kohale jõudes kaltsud minema visata ja enne tagasisõitu mõni soojem selga osta. Hoiukappe, kui selliseid, ei täheldanud. Kui silmas pidada reisijate arvu ajaühikus, peaks hoiukappide tarvis paar korrust peale ehitama.

Meil sama mure talveriietega. Minek veebruaris läbi Helsingi. Tallinnast Helsingisse laevaga, kuna sel päeval lennukit ei lenda. Tuttavat ka Helsingis pole kelle kätte soojad riided jätta. Mõtlesime samamoodi, et ostame kaltsukast mingid odavad riided ja jalanõud ja siis jätame lennujaama. Tagasi tulles vaatame Bangkokist midagi sooja selga.

Kui ei lähe nii nagu Alla Pugatshova, siis peaks ju näiteks järgmine kogus talviseid riideid vabalt transiidi ajaks käsipagasisse mahtuma: Pesu: http://www2.et-bike.ee/product_info.php?products_id=1865 Midagi sinna peale: http://www2.et-bike.ee/product_info.php?products_id=1397 Mingi kilekas või õhuke tuultpidav jope. Teksad või dressid ja coolmax sokid. Näites toodud tooted kaaluvad kokku kilo ringis, kui mitte isegi vähem. Ruumi võtavad vähe. Lennujaama WC-des ei tohiks nende paigaldus või eemaldamine eriline probleem olla. Korralike madalate matkajalatsitega ning õigete sokkidega (kandes neid siis ainult lennujaamast hotellini) ei hakka IMHO jalad ka 20-30 kraadiga hauduma.

Khao San Road on vaid bäkkpäkkerite koht, asub hiinaka servas ja ei anna linnast terviklikku pilti. Läbi võib sealt muidugi hüpata. Üks variant u 4-5 h aega veeta on hüpata lennujaamale lähimas kohas skytreinile, osta päevapilet 120 thb eest ja sõita sellega keskusesse, Siamisse näiteks. Jalutada pisut taevatrepil (II korrus jalakäiatele), sõita skytreiniga alla jõe äärde ja võtta Tourist Boat. Maksab u 100 thb ja saab kaasa kaardi jõeäärsetest vaatamisväärsusest. Sellega võid sõita piki jõge palju soovid, kui turistikat kasutad. Kui hüppad liinipaadi peale, siis maksad mingi 10 kuni 20 thb. Liiklus on tihe ja kui turistikat ei paista, siis sõidad liinikaga järgmisse vaatamisväärsesse kohta. Muuhulgas võid Khao San Roadi peatuses maha minna ja tuktuki või taksoga kohale sõita (jala on pisut keeruline). Soovitada võiks veel lamava buddha juures maha minna. Lennujaama tagasisõitmiseks soovitaks vältida ummikuid ja sõita lennujaama skytreiniga. Hetkel vist veel päris lennujaamani ei saa, aga küllaltki lähedale, et ummikutest pääseda. Mida veel vaadata, uuri siit: www.bangkok.com . Igatahes kasulik oleks kasutada skytreini ja jõetransporti ning arvestada sellega, et kuuest on pime ja jõeäärne tiir tuleks valges ära teha. Linnas võid ka hiljem ringi liikuda.

Hästi kena teist soovitusi ja jagada ja ilmselt võtangi ikka siis omapäid väikse matka ette. Nii meeldibki rohkem, lihtsalt polnud kindel, kas teostatav. Kui kellelgi veel häid soovitusi on, siis võtan meeleldi ja tänuga teadmiseks! Kõike parimat!

T

Hoiustamine on 100baht üks kott 24 tundi esimesed 30 päeva. Pakihoid asub viimasel korrusel ühes klaasboksis. Täidad väikse paberi, annad korraks passi ja pakk pannakse sulle hoiule. Tagasitulles maksad raha ära.