Barbados-jaanuaris 2009

Eile jäi trip.ee-s silma Barbados kui turvaline ja mõnus-ilus reisi sihtpunkt. Esialgsed plaanid olid minna Mehhikosse koos 2 lapsega (4 ja 7)jaanuaris 09 ja 2ks nädalaks, aga siis uimastasid valge liiv ja palmidega pildid mu meele ja nüüd mõtlen Barbadosest. Kas keegi on käinud või plaanib jaanuaris minna? Sain aru, et saare põhja-lõuna-ida-lääne osad on nii elutempo kui ka looduse poolest erinevad. Kus oleks lastega kõige parem? Kas sinna oleks mõtet minna nii, et panna esialgu hotell kinni nädalaks ja siis seal olles vaadata muid kohti? Netis bookides võib päris puusse panna. Piltidel tundusid 2* hotellid samaväärsed Egiptuse 4*stega. Kas see on nii? Kuidas seal putukatega on ja kas peab mingeid süste ka tegema? Merisiilid??? Kas peab muretsema? Kas hotelle saab bookida ka seal olles või on saare turistide hulk nii suur, et peab kõik ette bronnima? Oeh, neid küsimusi on ju tuhandeid, aga äkki keegi armas inimene teab ja viitsib veits kribada...

Alustuseks pane otsingusse "barbados" ja loe siis vanad teemad läbi näiteks : http://www.trip.ee/node/29362 Mõned vastused ikka saad.

0
0

bookida?!

0
0

Arthur Frommer oma blogis just kirjutas, et USA majandusraskused on Kariibi mere saartest pannud kõige suurema turismipõntsu just Barbadosele. Mis tähendab, et kauplemisruumi peaks väää-ääga kõvasti olema. See lause oli tähelepanuväärne: from now until mid-December, it is virtually desperate for visitors. Aga muidu: Google is your friend.

0
0

Võibolla jääb mu vastus nüüd hiljaks, arvestades, et oled ilmselt juba kuu aja jooksul mingi otsuse ära teinud. Aga vastan nüüd Su küsimustele nii hästi kui tean - veetsin Barbadosel 2 nädalat oktoobri lõpus ja novembri algul. Tõsi küll, meie käik jäi mid-seasonisse ja high-seasoni keskmine hinnatase olevat oluliselt krõbedam. Aga mingi üldise ülevaate ehk saan ikka pakkuda.

Kindlasti on Barabdos turvaline, hetkekski ei tekkinud mõtet, et keegi või miski võiks Sind mingil moel ohustada. Kohalikud on ülilahked, sealjuures ei aja nad paaniliselt Su raha taga ja ka nende müügipakkumised ei ole sugugi väga pealetükkivad. Floora ja fauna on väga sõbralikud, ette tuleb vaadata vaid machineelide (mürgiste viljadega puude) eest, mis kõik on vastavate hoiatussiltidega varustatud. Ja muidugi päikesepõletuse eest. Merisiilikute ja meduuside ohtu tuleks rannavees ukerdades teadvustada, kuid reaalselt me nendega kokku ei puutunud. Moskiitosid ega muid lendavaid tüütusi ei kohanud, päris ausalt, mitte ühtegi.

Oma lapsed jätsime meie küll igaks juhuks koju, kuid tagantjärele mõeldes oleks võinud vabalt ka kaasa võtta. Eks oleneb laste vanusest - päris imiku jaoks on sealne ekvaatorilähedane päike natuke liiga mürgine, ükskõik milliseid preventatiivseid vahendeid rakendada. Ja pikk lennureis on muidugi ka tüütu. Meie lendasime Virginiga ja tegelikult võib öelda, et 4-5 aastase ja vanema lapse jaoks oleks seal meelelahutust jagunud arvatavasti kogu reisi ajaks.

Oled ilmselt juba siit-sealt jõudnud lugeda, et kohapealne elu pole odav. Eriti veel tipphooajal. Väljas söömise puhul peaks odavates söögikohtades arvestama vähemalt 150-200 kroonise väljaminekuga per nägu, lisaks siis joogid ja jootraha. Seetõttu on kindlasti soovitatav eelistada apartmenti hotellile - sel puhul saad paremini oma söögile kuluvaid väljaminekuid kontrollida, osta supermarketist (http://www.supercentre.com/) ja näiteks Oistinsi kalaturult toidukraami ning ise küpsetada.

Oleme sageli reisides kasutanud taktikat, et ei broneeri ühtegi majutuskohta ja tegeleme öömaja otsimisega alles kohapeal. Euroopas on see meil alati suurepäraselt õnnestunud, kuid Barbadosel ma seda ei soovitaks. Kohapealsed "viimase hetke pakkumised" ei olevat tipphooajal soodsad, kuna nõudlus ületab pakkumist, pluss pikemaks perioodiks ette broneerides pakutakse enamasti ka soodustusi. Saar ei ole ju suur, pool Hiiumaad, seega kui vasakpoolse liiklusega ennast ära harjutada ja rendiauto võtta, jõuab paari tunniga igale poole üle kogu saare. Meie kasutasime ainult ühistransporti - kohalik fenomen on nö reggae bus ehk väikesed bussid, mis sõidavad ilma graafikuta, võtavad peale kust iganes ja kus alati mängib väga kõvasti reggae-muusika. Meile need reggae busid väga meeldisid, see oli hea võimalus kohalikega lävida, lisaks maksis sõit umbes 8 EEK olenemata sellest, kuhu minna tahtsid.

Majutusime saare kõige elavamas piirkonnas lõunarannikul, St Lawrence Gapil, kus käib kohalikes klubides ja pubides aktiivne ööelu läbi nädala ning kus on ka parimad söögikohad kogu saarel. Gapi puhul peab arvestama, et ööelu ei toimu haudvaikuses, see pole ideaalne koht romantiliseks getaway-reisiks. Samas on kõik vajalik käe-jala juures. Majutuse leidsime internetist (www.homeaway.com), võtsime omanikuga otse kontakti ja meil klappis ülihästi. Julgen väga soojalt soovitada - väga kenasti sisustatud korter rannaäärses apartment buildingus kohe Gapi alguses, koos ühiskasutatava privaatse basseini, mõnusa kariibi merre ulatuva jettyga ja muidugi hingematva vaatega rõdult ja igast aknast. Jätsin majutuskoha kohta revjuu ka TripAdvisorisse, loe sealt täpsemalt: http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g666621-d1149582-r22513780-St_Lawrence_Beach_Condominiums-St_Lawrence_Gap_Barbados.html.

Saare erinevad osad on tõepoolest kõik küllaltki isenäolised. Lõunaosa on tihedamini asustatud, seal on kõige ilusamad rannad ja arvatavasti ka kõige rohkem turiste. Põhja- ja idaosa on kivisemad ja ka tuulisemad, seal on parimad surfikohad. Lääne- ja keskosas on ehk enim rohelust, samas lääneosa hakatakse samuti järjest rohkem täis ehitama villasid ja resorte, mis kohalikele sugugi ei meeldi.

Süstidest. Meie tegime teetanuse ja hepatiidi süstid, kuigi need on pigem puht-soovituslikud ja reaalset haigestumise ohtu ei ole. Vahepeal ähvardati, et kariibi saartel on hakanud hooga levima dengue viirus, mis võib tuua suhteliselt ebameeldivaid tagajärgi, kuid ka see ei olnud vähemalt Barbadosel sugugi tõsine probleem. Kraanivett võib juua, tegemist on ühe puhtama kraaniveega kogu maailmas. Ühesõnaga, kui küsid, et kas peab muretsema, siis täitsa rahuliku südamega ütlen - ei pea muretsema.

Ega ma nüüd kõike ei jõua ära rääkida - kui on lähem huvi, võta otse ühendust [email protected]. Tegin eelnevalt reisi jaoks ka ülevaatliku nö ettevalmistava infokogumiku, aga seda jagaks pigem by request.

0
0

Heh.. tulin tagasi 27.11.08. Ütlen ausalt, olen suhteliselt palju reisinud ja Barbados on olnud mu elu parim puhkus! :)

Olen täielikult nõus leideriga. Tema jutt on täitsa õige..

  • ülisõbralikud inimesed;
  • pole näinud ühtegi moskiitosid ei kohanud ja pole ka ühtegi süsti teinud;
  • elu on kallis, kuid on seda väärt :)
  • elasime Silver Point hotellis 4* (CHRIST CHURCH), mida ise broneerisin internetis http://eesti.hotels.com/ väga mõistliku hinnaga
  • hotell oli Gapist suhteliselt kaugel, kuid kasutasime reggae busse mis on omakorda seiklus ja omapärane kogemus

jne

Oma poolt väga soovitan minna! Kui on miskit küsida, siis kirjuta [email protected]

0
0

Olen palju ringi rannanud ja kindlasti on Barbados minu lemmik puhkusepaik. Saar ise on vaike ja autoga soidab mone tunniga saarele ringi peale. Saare louna osa sobib puhkuseks neile kes tahavad melu ja pidu sest seal toimub kogu aeg midagi ja baare ja restorane on palju. Ise veetsin 4 paeva Crane Hotelis ida/louna osas ja see oli lihtsalt vapustavalt ilus!Sealt leiad sa ka roosa ranna liiva!! 7 paeva veetsin ma aga laane kaldal ja oobisin Colony CLub hotellis. See oli toeliselt ilus hotell ja vaga ilusa rannaga. Kindlasti tasub snorgeldama minna sest veealune maailm on seal toeliselt vapustav! Elu on Barbadosel kallis, enamus ohtusooke koos veiniga kahele inimesele maksis umbes 1300EEK. Sellised hinnad olid kyll enamusest laane kaldal sest seal on elu yldse kallim! Kui lahed korghooajal siis voib aouto rentimisega probleeme tulla sest kyllaltki tihti on nad lihtslat koik valja renditud. Meiega juhtus see yhel paeval!! Igaljuhul teha on seal kyllaga ja turvalisuse parast muretsema sa kyll ei pea!! Kohalikud vaga sobralikud!!

0
0

Kummalisel kombel on Barbadosest siin foorumis vähe juttu. Mind huvitab, et kas keegi oskab anda nõu, kuidas leida "hooajal" mõistliku hinnaga hotelle? Igatsugu broneerimisportaalid annavad ikka tõsiselt kallid hinnad ette ja siis räägitakse mingist masust...

0
0

Ei usu, et see kummaline on. Mis on muidugi sinu mõistlik hind? Käisin ära seal, ja tegemist on tõelise paradiisisaarega. Mõistliku hinnaga hotelli võidki otsima jääda, teine asi on aga apartmentsite või külalismajutustega, mille mina leidsin Hostelworldist. See oli siis pisut peale "hooaega", mai kuus ja tuba kahele maksis alla 300.- eeki öö. Rõhutan, et tegemist polnud peldikuga, aga kindlasti saan aru nendest, kes eelistavad hotelli reisides külalistemajale. Ise isiklikult reisides kuskil toas ei passi, et kui head nõud said, siis pole tänu väärt:)

0
0

Nii nii, endalgi siin plaan Barbadosele minna, nimelt veebruari esimeseks kümneks päevaks. Palun soovitage ööbimiskohta kahele. Väga hästi sobiks apartment. Oluline, et oleks puhas ja korras, mitte väsinud ja hall :) Asukohtki võiks soodne olla, lähedal söögikohad jne. Aga hind siiski võiks võimalikult soodne olla. Ehk on keegi, kes on leidnud seal mõnusa koha oma puhkuse veetmiseks. Ette tänades, H.

0
0

Mina googeldaks, näiteks leidsin sellise asja esimese ropsuga http://www.sublet.com/Spider/LeAreaList.asp?city=Barbados&state=Caribbean Kui sa Barbadose mappi oled uurinud juba ja reisikirjasid huvitunud lugema, siis saad aru, et konkreetselt need pakkumised on jaotatud piirkonniti seal saarel.Soodne muidugi suhteline mõiste aga alusta Christ Churchist otsides, lõunas lihtsalt ongi soodsam igas mõttes ja terve rannaäär täis melu(söök-jook-pidu). Kindlasti pööra tähelepanu ka sellele, kas hind majutusel on kohalikus dollaris või US, neil kahel väike vahe sees kursi suhtes, vaata pilte ja suhtle julgelt meili teel kontaktisikutega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased