BKK pagasihoid/lockers vms

Tere

Palun nõu. Lend talvel BKKi, sealt paariks päevaks linnapeale ja siis edasi siselendudega saartele ja kahe nädala pärast BBKi kaudu tagasi jälle.

Lendame kolmekesi, käsipagasitega ja tahaksime talveriided BKK lennujaamas kuhugi hoiule jätta selleks kaheks nädalaks.

Kas seal on mingit kapisüsteemi mugavas asukohas?

Sinna suunal on aega rohkem, tagasitulles on nii, et siselend maandub BKK-s plaani järgi kl 10.00 ja edasi rahvusvaheline lend kl 13.00 (ehk siis ideaalis võiks lockerid olla international departures või domestic arrivals tsooni juures).

PS! Otsingutega leidsin ise sellise lehe: https://app.airportels.asia/ (1000 THB oleks ühe koti hind 2 ndl) - kas keegi on kasutanud, soovitate?

Miks üldse talvejoped Bangkoki kaasa vedada? Ma isiklikult läheks taksoga/laseks kellegil alguspunkti lennujaama ukseni viia ning läheks võimalikult väheste riietega. Kogemus on näidanud, et isegi pikad püksid ja jakk (millega olen viimased korrad läinud) on olnud ebavajalikud kaasa vedamiseks.

6
0

Saan aru, et siselend väljub Suvarnabhumi lennujaamast ja saabub ka tagasi sinnasamasse?

Olen Airportelsi ise kasutanud (seda küll DMK-s, Vietnami reisi ajal) ja kõik on sujunud probleemideta. Seega võin soovitada.

3 tundi lendude vahel on piisav, et vajadusel isegi kaugemal lennujaama otsas pagasihoius jõuab ära käia.

Suvarnabhumi lennujaamas tuleb sõita teiselt korruselt lifiga alla B tasemele (sinnasamasse, kus Airport Rail Link rongid). Lifti nuppudel on kõik kenasti kirjas, valesti sõita ei ole võimalik. Airporteli lett asub maja vasakpoolses otsas, kui vaadata lennujaamale peale väljast parkla poolt.

Pärast sama liftiga tagasi 4. korrus (Departures) ja tehtud ongi.

Kui te siiski närveerite ja arvate, et äkki ikka ei jõua, siis soovitan vaadata siia:

https://suvarnabhumi.airportthai.co.th/service/airport-guide/detail/76

Asuvad nii saabuvate (2. korrus) kui väljuvate lendude korrusel (4. korrus): Terminal 1, 4th floor behind check-in counters at Row P

Minu arvutuse järgi läheb keskmise suurusega kohvri hoiustamine seal maksma kaks korda rohkem (26x75+150=2100THB), kui Airpotelsi teenus. Väikese koti hoiustamine seal maksab kaheks nädalaks ca 1400 THB.

P.S. Mis mulle Airportelsi puhul meeldib, et nad viivad soovi korral sinu kohvri ise majutusest misiganes nende pagasihoidu hoiule ära. See teenus on mugav, kui te tahate minna näiteks bussiga ja ilma oma suure kohvrita oma Bangkoki majutusest otse Koh Changile ja pärast sealt bussiga kojulennuks otse lennujaama, aga aega ja tahtmist ei ole, et kohver ise enne Koh Changile sõitmist lennujaama pagasihoidu ära viia. Nad tulevad ise teie majutusse kohvrile järele ja viivad selle lennujaama pagasihoidu ära samal ajal, kui teie alles bussis Koh Changi poole sõidate. Koh Changilt saabudes võtate enne lendu lihtsalt oma kohvri välja ja lendate koju. Lihtne. Airportelsiga saab vajadusel ühendust võtta ka WhatsAppi kaudu, mida ise olen ka teinud. Mugav.

P.S. (2) Samal korrusel asub ka veel SmileLugg pagasihoid. Ärge siis sellega segi ajage. Seal maksab kaheks nädalaks pagasihoid Airportelsi teenusest kindlasti vähemalt 30 protsenti rohkem.

1
0

@Hapnik - talveriided kaasas/seljas, sest minnes veedame päeva ka külmas riigis linnapeal

@E.T. - tagasiteel sai jah siselend ka valitud Suvarnabhumi maanduma, et saaks otse edasi rahvusvahelisele liikuda. Aga kui on usaldusväärne firma, siis julgen ära bronnida, aitäh :)

0
0

@ Hapnik

Kõik inimesed ei ela lennujaamaga samas linnas ja samuti ei ole alati selliseid tuttavaid, kes tahaks hirmsasti sind pühapäeva hommikul kella kuueks lennujaama viia ainult sellepärast, et saaksid oma jope ja püksid tema kätte jätta.

Ja kui lennujaam asub hoopis Helsinkis või Riias?

Taksosõit lennujaama võib elukohast sõltuvalt olla väga kulukas. Sama ka reisi pikkusest olenevalt auto lennujaama juurde parklasse jätmisega. Ma ise saan õnneks seda esimest varianti kasutada.

Ja nagu ka siin eespool juba mainiti, vahel on vahepeatused ka pikemad ja sooviks väljas käia ehk ka mõnes jahedamas riigis.

@ Liisa-Lota

Aga palun.

Ma lisasin kommentaari ka viited teistele pakihoidudele, aga need ületavad igal juhul Airportelsi hinda.

1
2

@ E.T

Siis tuleb paremad tuttavad leida :). Aga nali naljaks. Loomulikult ei ela kõik lennujaamaga samas linnas. Minu küsimuse algne mõte, mida nüüd tagantjärgi lugedes kirja ei pannud :) oli see, et miks mitte jätta algpunkti lennujaama, olgu selleks Helsingi, Riia või Tallinn. Aga kui kuskil plaan linnapeal hulkuda, kus külm kliima, siis teine lugu.

Ja mis puudutab Riiat, siis olen läinud detsembis Riia lennujaama pikaajalise parkla tagumisest nurgast üsna õhukeselt lennujaama. Polnud mingit muret. Lisaks on käidud Riias järel lennujaamas ja ka viidud sinna.

1
0

@ Hapnik

/miks mitte jätta algpunkti lennujaama/

Kui tai baati ümber arvutada, siis TLL pagasihoius kaks nädalat + 3 päeva (lennud ja Bangkokiga tutvumine) keskmise suurusega (L) pagasit hoida maksab juba 2800 THB. Ehk siis kahe nädalaTai lennujaama tariifist 1800 THB kallim. Aga eks igaüks ise otsustab, kas see on seda väärt või mitte.

Üldiselt jätan ka mina alati soojad riided talvisele pikamaareisile minnes alati koju, kui kindlalt tean, et lennujaamadest vahepeal väljuda ei kavatse.

0
0

Aga kuidas oleks selline variant? Ostad kaelapadja, mis kaib lukuga ja votad voodri valja ning jope sisse. Saad kasutada lennukis, bussis jne. Ma votan alati ohema jope reisile ja see rulli keerates mahuks kaelapadja sisse. Tulin martsi lopus Eestisse kuu ajaks ja ei arvanud, et lund veel sajab aga sain selle ohukese jopega hakkama,. Ja viimasel reisil paastis kaelapadi ulekilode eest, sai osa riided sinna pandud.

Teine variant on veel, et Kui on plaan vahepeal peatuda ja jopet vaja, voib hankida mone vana jope, jalatsid, mida vaja pole ja hiljem edasilennates ara visata. Sel juhul peab lahendama tagasi tuleku, Kas keegi toob jope lennujaama jne

1
0

Osta Humanast 1-2 euroga enam-vähem toimiv jope-püksid, mida pole kahju ära visata/kinkida (usu mind, kedagi ei huvita, mis sul seljas on ning lisaks tuleb see soodsam ja muretum kui hoiukapiga trikitada). Tagasi tulles võid ju 2-3 särki selga tõmmata, mis sa kohapealt mälestuseks ostnud oled. Ning mingi õhuke pealisjope/jakk (mida ära ei viska) võiks niikuinii kogu aeg käepärast olla.

Ise olen talvistel Aasia-reisidel lennujaama läinud 7-8 kilose käsipagasiga ja riietuses, millega Eestis kevadel/sügisel välja minnes veidi külm oleks.

2
0

Ma võimalusel väldiks kõiki "jätan midagi olulist lennujaama" skeeme. Pärast ühte reisi, kus tuttavad seda tegid... ja siis üks lend hilines... ning lihtsast "jope lennujaama kapis" "lahendusest" sai keskmiselt tõsine jama.

Lennundus läheb iga aastaga aina ebakindlamaks, hilinemisi ja ümbersuunamisi on aina rohkem. Sa ei pruugi plaanitud lennujaama jõudagi, või siis on sul aega seal nii vähe, et kapini ja tagasi jooksuks ei jää võimalust.

Ses mõttes on kõige parem see odava / suvalise jope soovitus. Et isegi kui ta jääb sinna X lennujaama kappi või teenusesse, siis las jääb.

1
1

Kipun ka arvama, et lahendus stiilis "tuulekindel jope+pusa" on külmal ajal soojale maale reisimiseks mõttekam lahendus kui jopet kusagil hoida.

Aprillis oli Helsingis soojemasse kohta lendamiseks vaja saada sadamast lennujaama ja seal oli lumi maas. Toimis. Midagi soojemat on ju ka soojale maale lendamisel vaja, kasvõi lennukite temperatuuri arvestades. Ja vihma võib ju ka soojas kohas sadada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased