Boholi saar

Plaan sõita veebruari lõpus Boholile ja seal võtta majutus Panglaol. Küsimus selline, kas keegi on peatunud hotellis Bohol Sea Resort? Ja, kas keegi on bronninud lennupileteid Fly24-st?

Olen seal peatunud, nagu ikka suur hotell :-). Mis sind huvitab? Lennupiletite kohalt aidata ei oska.

Mind huvitab milline on rand seal,kas valge liiv:)kas ujuda saab (on arvustusi, mis ütlevad, et ei saa), kas toad on korralikud, milline mulje üldse jäi? Hetkel on broneering peal Superiol Banagalol, kuskilt nagu lugesin (ei leia enam seda arvustust üles), et need jäävad päris ranna äärde, kas ka tegelikult nii on? Kuna soov on puhata rahulikus kohas, mis samas ei oleks kaugel üldisest melust ja populaarsest Alona rannast, siis jäi pilk peale sellele hotellile. Küsimusi nagu näha on palju:) Loodan, et saad ehk natuke selgema pildi anda. Tänud!

Alona rannas on ilus lumivalge liivarand, ujuda saab kenasti, kuid soovitatavalt ujumisjalanõudega, meri siile on ikka päris palju. Panglao saarele melu ei tasu küll otsima minna, pikem rahulik puhkuse koht. Õhtuti kogunevad inimesed ranna restoranidesse sööma, see siis ainuke melu - ööklubisid ma seal küll ei kohanud. Jah, see Bohol Sea Resort on väga mõnus hotell otse Alona rannas, mina soovitaks küll.

Kui tahad täielikku vaikust ja rahu, siis mine paariks päevaks Bohol beefarmi aega maha võtma.

Tänud vastuse eest! Just sellist puhukuse kohta otsingi, kus ööklubid kaugele jääksid:) Boracayle sellepärast ei suundugi, kuigi seal pidi samuti ilus rand olema. Olen aru saanud, et Bohol Sea Resort asub Danao rannas, mis tegelikult Alona kõrval ja tee Alonale pole pikk. Soovisingi teada, mida see Danao rand endast kujutab ja kui kvaliteetne see hotell seal on? Tubade variante on seal erinevaid, lootsingi, et ehk keegi on käinud ja ise näinud. Ja et, kas mu bronnitud Superior Bungalow tasub ennast ära:)

Liiv on valge ja ujuda saab. Seal on neid majakesi palju ja üldjuhul pole kuskilt pikk maa veeni . Toad ka ok.Hotell on suur ja siis kui meie käisime (veebruari lõpp ja märtsi algul) iga päev full booked . seega rahvast seal kindlasti palju, kuna siseturismi seal popp, samas nemad pigem vaikselt oma tubades ja rannas ja restoranis ka väga ei ole. Õhtuti restoranis muusikud ja teenindus oli ka ok. Beefarm tõesti selline väiksem ja hubases koht, kuid seal puudub kollane liiv ja päikese käes lebotamine pole nii mõnus (sain aru, et see ka oluline). Kui aga vaikust ja rahu tahad, siis eelkirjutajaga nõus. Me ise leidsime la bernela resordi ja kolisime suurest sinna hiljem üle. Saar üldse selline vaikne ja ööelu pigem hotellide juures.

Kui plaanid veel paigas pole, siis mina lendaks lennukiga Tagbilarani. See laevaga sõitmine on paras ajaraisk ja ilmselt ei ole ka väga palju odavam. Ja Alona ranna ümbruses on vaikseid hotelle ka.

Tänud vastuste eest! Hetkel lennud ostetud Tallinn-Helsingi-HongKong-Manila, sealt edasi pole veel broneeringut teinud, vaatan variante, soovitati skyscannerit. Sealt võttes tuleb ilmselt tõesti parema hinnaga. Aga peab veel uurima erinevate vedajate pagasireegleid, kuna ma tavaliselt ikka suure kohvriga:)(naistevärk noh:))Kui on kellelgi soovitusi, siis palun jagage!

Parem osta piletid Filipiinide puhul otse lennufirma lehelt, saad soodsamalt. Pane wikipediasse otsingusse nt. Manila airport ja vaata mis lennufirmad lendavad sealt ja kuhu. Filipiinide siselendudeks soovitaks Airphil expressi või Cebu airlinesi. Zestist hoia eemale, kasutavad väga vanasid ja kaheldavas seisukorras lennukeid - väga ebameeldiv kogemus Busuangast Manilasse lendamisel, kus lennukiks oli päevi näinud Hiina MA-70. Pagasi tasud Cebu ja Airphiliga on suhteliselt soodsad. Eelkõnelejaga nõus, proovi ikka osta lend Tagbilarani - Boholi saare pealinn. Üldiselt Boholist - ilus saar aga väga räpane. Ei kohanud ühtegi prügikasti, kõikjal vedeles rämpsu. Täiesti vastand Palawanile, kus prügi maha viskamine on karmilt karistatsav - meile nipsakatele eurooplastele kindlasti meeldivam. Kui aega, siis külasta Palawanil kindlasti El Nidot. Aeganõudev kohalejõudmine on kindlasti seda väärt.

Kohalikest lennufirmadest olen ise kasutanud:

Cebu Pacific Air - http://www.cebupacificair.com Zest Airways - http://www.flyzest.com/ Tiger Airways - http://www.tigerairways.com

Tiger Airways on uus firma, teeb koostööd SEAIR-iga. Paaril korral lendasin - täiesti uued lennukid ja tol hetkel soodsaimad hinnad. Tigeri puhul meeldis ka see, et lennujaamatasu oli juba pileti hinna sisse arvutatud.

Zesti puhul ma ei ole kogenud midagi sarnast nagu elerin87. Olen ka vaid ~5 korda lennanud...

Enim olen lennanud Cebuga. Ei ole samuti põhjust olnud kurta.

Elerinile veel kommentaariks, et minu arvates mitte Bohol ei ole vastand Palawanile, vaid Palawan on vastand kogu Filipiinidele :) Pean silmas just räpasust. Palawaniga sarnast puhtust olen veel kohanud Dumaguetes, kuid see on ka kõik.

Ehk on asi selles, et olen elanud viimased kolm aastat Los Angeleses. Siit minnes tunduvad Filipiinide räpased tänavad palju puhtamad kui ehk otse Eestist saabunule :)

elerin87, Bohol on võrreldes Kambodžaga nagu puhtuse etalon :P . Niisama eeltööta ei ole mõtet küll Palawanile minna, olen selle orgi otsa astunud. Arvasin, et kohapeal ikka miskit nuputab, aga kahjuks oli see asjatu lootus ja kui päris aus olla, siis ma sellest Palawani kummardamisest täpselt pihta küll ei saa.

Kui tahad rannas lebotada,siis pead ikka Alona ranna poole kiikama, sest Danao rannas tõesti seda teha ei saa. Niisama inimtühjas kohati merevetikatega kaetud rannas jalutada saab seal küll, aga sellist rannateemat (ilusa vaatega rannaliiva ja rannatoole seal praktiliselt pole ning ujuda ei saa). Alona rannas proovi otsida omale mingi ranna otstesse jääv ööbimiskoht,sest sealne elu käib nö. keskmiste hotellide ja restoranide osas (nende ööelu tähendab seda,et õhtul~19 paiku alustavad rannaäärsetes restoranides elava muusika esitajad oma esinemist - osad neist on oma võimu keeranud kõvamaks ja osad natuke vähem kõvemaks ja esinejate tase varieerub) Väga pikalt seda melu ei ole ning selliseid diskoteekide sarnaseid moodustisi üldse silma ei jäänud. Kui otsid rohkem luksuslikumat ja vaiksemat ööbimist/olemist,siis soovitan Alona beachi seda osa, kus on nt. Amorita hotell - see on piisavalt kaugel melust, rannaosa on privaatsem ning suvalised jalutajad ei satu ka hotelli territooriumile. sama kehtib ka seal kõrval asuva hotelli kohta (nime kahjuks ei mäleta) . Siselendudeks kasuta kindlasti kohalikke lennukompaniisid - odavaim peaks olema Cebu Pacific, kuid vaata ka Airphili kodulehte (mõlemad teevad erinevaid soodukaid).Nende info väga nendesse suurtesse otsingumootoritesse ei jõua. NB! Lendude osas pead valmis ollma igas lennujaamas veel eraldi terminalitasude maksmiseks :) Suure kohvri kaasapakkimise osas mõtle kõvasti ümber - seal on vaja nii vähe asju - plätasid, mõned kerged topid ja püksid/seelikud/kleidikesed, rannariided. Kui midagi puudu jääb, saad kohapealt riidehilbukesi juurde soetada. Ka kosmeetikaga ei tasu üle pingutada - õhk on troopiliselt niiske ja kreemitamisega nagu meil siin eriti pingutama ei pea.
Kena reisi.

Alona Tropical hotellis olime, see on siis selle Amorita "all" . Koht oli super omaette ja keegi eiriti sinna ei sattunud. Paremad toad olid muidugi päris kallid. Meie toake oli selles alumises otsas, mis on rohkem rannal. Igatahes meile seal meeldis va need krdi lokaalsed konditsioneerid, mis terve öö sul plärisevad.

Nii tulin siis eile Panglaolt koju .Liiv on valge seda rohkem vasakul pool Alona rannas.Vesi enam vähem aga Palawaniga ei saa võrrelda kumbagi sest Palawan on tunduvalt palju kordi parem ja ilusam .. Panglaol peale päevitamise ja uksikute paaditrippide pole midagi teha. Igav koht.Ise ümbrus kole ja must(muidugi Cambodiast parem pisut). Kohale lendasin Cebu Pacificuga pileti ostsin kohapealt Filipiinidel 40 eur ots Cebule ja edasi 2 tundi kiirlaevaga 10 eur ots. Väga mugav ja lihtne.Hotelli pole mõtet Bronnida sest kohapeal igas hinnaklassis ja mugavusastmes saada.(Ise olin Panglao Regent Park Hotellis 50 eur päev ja oli seda väärt) Sõidad Tricyclega Alona randa (pilet sadamast ca 5 eur ja siis jaluta ja vali mida hing ihkab alates 5-6 eur öö(budget ilma kondita ja väga primitiivne) kuni kui kallist jõuad osta. Kui võimalik valige Palawan olin seal 9 päeva ja ei tüdinenud ära aga 3 päeva Panglaol oli pettumus. Boholil on parim asi Loboci jõgi ja sokolaadimäed. Kui tahad turistikat vali Boracay Privaatsust ilu ja naudingut siis El Nido. Panglao pole ei see ega teine (aga see on minu arvamus)

Boholi saare kõige ilusamad ja paremad rannad on kindlasti Andas (100km pealinnast Tagbilaranist). Küla keskuses on pikk puhas valge liivaga rand + palju väikseid privaatseid rannakesi mõne kilomeetri raadiuses. Alona jt Panglao randadega ei saa võrreldagi. Anda ise on väga vaikne küla, vähesed valged turistid jõuavad siia. Ööelu ega -melu siin ei ole, lihtsalt ilus loodus ja rannad, sobilik snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Ma ise elan Andas, nii et kui keegi siiakanti satub, võtke ühendust - olen meeleldi teejuhiks :)

Lugedes viimaseid kommentaare hakkab silma, et võrreldes minu 3 aasta taguse Boholi külastusega on majutuse hinnad Alona rannas odavnenud, samas sõit Tagbilaranist Alona randa selgelt kallimaks läinud.

Aprillis sai otsitud odavat ööbimist Alonas ning hinnad olid kallivõitu. Peale pikka otsimist leidsin odavaima majutuse rannast eemal non-con bungalow's ca 1200 peeso eest, mis on võrreldes eelpool pakutud 5-6 euriga öö eest ligi kolm korda kallim. Tsikliküüdi eest Alonasse maksin 100 peesot, samas hiljem kuulsin et õige hind on veel odavam, 80 peesot. Kes rohkem ööelu soovivad, neil on mõttekam õhtu veeta mõnes Tagbilarani diskoteegis.

SSamad mõtted tekkisid nagu aduhhinil. Tundub, et hotelli hinnad kõvasti kukkunud ja kohti ka vabalt saada.

1966-le, palun ära lähmi niisama vaid kirjuta konkreetselt, millist reisistiili harrastad ja mis on Palawanil vs Panglao parem. Ise on olen mugavuseisija ja kõht taevasse akude laadija ning üldiselt ma üldse ei tahaks Filipiinidele minna aga kui minna siis eelistaks kindlalt Banglaod. Esiteks on seal vähegi mingit elu nii Alonas, kui Boholil, Palawanil on nagu 50a tagasi venemaal ning lihtsam kohale saada ja minema ka.

OK Punkel! .Ma olen kindlasti rohkem mugavusreisija kes kõige odavamates hotellides ei ela aga siiski ütlen,et rannad ja meri ja puhkus on Palawanil kordi paremad.Palju ilusaid saari ,laguune ja trippe ...mis Panglaol puuduvad kahjuks. Puhtus on ka kordi parem El Nidos. Transport Palawanil on OK ja teed peaaegu lõpuni korras nii,et pole hullemad kui Panglaol

Alona randa ei soovita, naabruses kordi ilusamaid ja inimtühje randu täis näit. Estrella Beach. Kui motikatega sõidate ringi (parim viis), siis soovitan kahe käega Bohol Vantage Resort'i, super vaated, väga ilusad toad jne see siis selline mid-range+ koht aga vääriks mu arust viite tärni :) Loboc River, Chocolate Hills, Tarsierid ja Mag-Aso waterfallse soovitaks pluss massaazhid, niisama ringi trippimised, kohalikega suhtlemine, koloniaalaegsed kirikud jne

Boracay on jah turistikas, samas hea kui sõpradega minek, siis 4-5 ööks rannaelu nautida ja happy hour'itel käia. Tip: puuvilja turg, kusagil seal DMalli lähedal, euro eest saab puuviljast kõhu väga täis (paluge, et nad tükeldaks puuvilja ära)

Tarsieride kohta lisaksin, et Boholil on kaks võimalust neid pisikesi armsaid olevusi näha. Üks on teel shokolaadimägedesse. Kuid seal on tarsierid vangistuses - istuvad roostetanud puurides.

Teine võimalus on Philippine Tarsier Sanctuary. See on JCI projekt ja asub Corella, Bohol. Seal on tarsieride jaoks eraldatud üks metsatukk ning loomakesed elavad oma loomulikus keskkonnas.