Botswana reisifotod

Aega võttis, aga nüüd on nad üleval! www.reisipildid.pulver.ee/africa2008/album/ näeb Botswanat sellisena, nagu see paistis läbi minu fotoka objektiivi. Õigemini on seal kogu Namibia, Botswana ja Zambia tuuri pildid. Botswana algab sealt, kus algavad pildid elevantidest :). Et pilte ja kaarti kokku viia, mõned selgitused: Chobe enne Vic Fallsi Nxai Pan peale Vic Fallsi Okavango delta õhust ja paadist (mokoro) Central Kalahari antiloopide (gemsbok) karjadega Aeg: jaanuar - veebruar 2008 ehk vihmaperioodi tipp Botswana kirdeosas Seltskond: üksinda Transport: rendiauto Majutus: auto katusel Toit: kotiga kaasas kohalikest supermarketitest Mõnusat vaatamist!

1
2

Mnjaa, täiesti teine maailm, kui võrrelda kuivaperioodiga septembris-oktoobris. Kõvasti rohelust ja puha.

0
0

tahaks ise ka sinna... Täiesti üksinda käisid? Kas reisikirja pole?

0
0

Super pildid! Lausa sõnatuks võttis.

0
0

Pildid on tõesti meistriklass, tänud mõnusa reisielamuse eest! Plaanin ise ka millalgi sinnapoole jõuda. Palun, kas võiksid kirjutada paar rida sellel reisil kasutatud fototehnika kohta (kaamera, objektiiv/-id). Kui kasutasid filtreid ja statiivi vm, siis palun ka nende kohta.

0
0

Edastan lingid Botswana reisifotodele:

Chobe jõelt Chobe rahvusparki: http://nagi.ee/…sets/209135/ Okavango Delta: http://nagi.ee/…sets/212361/ (NB! Kõige lihtsam reisifotosid vaadata, kui valite konkreetse fotode kataloogi lehe ülevalt servast „slaidivaade”, määrate mitu sekundit ühte fotot näidatakse ja seejärel „start”.)

Pea kõik minu reisifotod leiate järgmiselt aadressilt: http://nagi.ee/…reisid/sets/

0
0

Plaan minna järgmine nädal 2 nädalaks Namiibiasse ja Botswanasse. Oleks hea kui keegi oskaks pakkuda marsuudi või kus peaks kindlasti ära käima/nägema. Namiibias sõidaks ilmselt põhja pool(tundub kirjade põhjal mõtekam), siis Bostwanasse ja tagasi Namiibiasse. Tänud juba ette, kes võtavad nõuks aidata.

0
0

Millist transpordivahendit kasutate? Kaks nädalat on selgelt liiga vähe mõlema riigi jaoks kui autoga minna. Lennukiga vb jõuaks enam-vähem olulisemad kohad läbi käia :)

0
0

Bronnitud pole veel midagi. Plaanis vaadata auto kohapeal. Tahaks korralikku 4x4 masinat(telgiga). Ise mõtlen üldplaanis sellist ringi Windhoek -Epupa - sealt mõõda Angola piiri Botswana poole, kusjuures Botswanas oli plaan Moremi & Chobe ja siis tagasi Windhoeki. Kui oleks lisaks välja pakkuda ka mingeid ilusaid/lahedaid kämpasid selle trassi peal oleks ka tore. Tänud ette.

0
0

Masina valik kindlasti õige selliseks reisiks. Aga 2 nädalaga selline ring ära teha on ikka väga ambitsioonikas. Mõistlikum oleks minu arust piirduda Namiibiaga ainult. Suured teed on korralik asfalt ja saab kiiresti aga põhja Namiibias kruusateed, millest paljud väga kehvas seisus. Näiteks kui Epupast hakata mööda Angola piiri Ruacana poole tulema, siis 150 km kivide otsas 10 km/h tunnis ukerdamine ei võta just vähe aega. Meie näiteks loobusime ja sõitsime alt ringi. Samuti Botswanas Moremi rahvuspark on ikka päris metsik kant ja Moremist otse Chobesse meie vihma hooajal ei saanudki. (mudamülgaste tõttu, läksime mööda asfalti Nata kaudu ringiga). Aga muidu Epupa joa kant väga ilus, mida kindlasti soovitaks, kohalik community kämping ka mõnusalt otse joa kõrval). Meile meeldis ka väga Purroses. Himbade külla sai giidiga minna ja metsikud elevandid ja kaelkirjakud kämpinguplatsil öösel ümber auto luusimas :) Namiibias veel väga lahedad Sossusvlei liivadüünid varahommikul aga need sellisesse plaani kuidagi ei mahu. Ja kui ikka selline suur ring jääb, siis soovitaks hakata peale Botswanast, Maunist Moremist ja lõpetada hoopis Namiibiaga.(kui siis seal üldse aega veel jääb midagi vaadata :)) Moremi kant lõppu jätta tundub väga kahtlane mulle. (kui lennupilet tagasisõiduk olemas)

0
0

Tänud, võibolla olin siis liialt optimistlik (tänud sulle). 10km/h on jah liiga karm ja aega raiskav. Ehk peaks ka siis ringiga minema et aega võita kuigi tundub et peaks siis ringi hoopis vastupidi tegema. Kõigepealt peab Namiibiast muidugi nö topelt viisa saama(täna seda veel ei ole aga siin foorumis said ühe päevaga viisa kohapeal tehtud, mis jällegi on ilmselt liiga optimistlik). Ühesõnaga tasuks siiski alustada Botswana poole pealt?Kas Windhoekist mõõda B6 Gobabis- Mamuno - Maun oleks ok?

0
0

Väga ilusad pildid, kui veel reisipäevikut ka lugeda saaks, oleks super.

0
0

Soovitaks jah see ring siis Botswana poolt alustada. Jah B6 on korralik asfalttee, saab kiiresti sõita. Meie nii läksimegi. Ainuke väike takistus oli piiril, kus kohalikud piirivalvurid ei tahtnud esialgu meile Botswana viisat müüa.(siis polnud veel viisavabadust) Veits kahtlane kas nad ka nüüd on seal kuulnud, et eestlased saavad viisavabalt:). Maunis siis tuleb bronnida ja osta DWNP kontoris camping ja sissepääs Moremisse ning õige Aafrika seiklus võib alata :). Meie saime suure jebimisega tehtud ühe päevaga viisa. Windhoeki viisat ootama jääda oleks olnud jube ajaraisk. Üllatav veel et rendiauto vaatate kohapeal. Milleks selle peale aega raisata seal? Pealegi on lennujaamast linna mingi 50 km, ette broneerides saadetakse rendifirmast auto lennujaama vastu, kes sõidutab teid Windhoeki autorendifirmasse või siis on rendifirmal esindus lennujaamas. Ise linna tulles peab tõenäoliselt takso võtma, me ei pannud küll tähele, et seal mingi bussiliiklus või muu käiks. Botswana&Namibia Lonely Planet suht kohustuslik asi sellisel reisil. Meil oli Namibia kohta lisaks veel Bradt guide, mis veel põhjalikum.

0
0

Kas on äkki anda mingit nõu kuidas viisat kiiremini saada või millele tähelepanu pöörata. Jebimist tuleb ilmselt nagunii. Kas oleks mingit norm rendifirmat ka välja pakkuda? Tänud igatahes sulle Siimopen!

0
0

Noh meil käis see viisa saamine nii, et esmaspäeva hommikul kella 10ne aeg läksime sinna Siseministeeriumi, mõtlesime küll enne avamist minna aga ei saanud maast lahti nii vara. 1. korruse suht kitsuke teenindussaal kihas inimestest. Võtsime siis järjekorda ja passisime ära kuni leti äärde jõudsime ükskord, pahur tädi andis meile taotlusvormid ja ütles, et täna te viisat ei saa mingil juhul. Üritasime küll kaubelda ja kurba nägu teha, et äkki siis kolmandalt korruselt otse viisaväljastajatelt saab (Lonely Planeti soovituse järgi) aga tädi jäi resoluutseks. Maksma pidi viisa eest veel eraldi luugist seal teenindussaalis. Täitsime siis vormid ära ja mõtlesime, et üritame ise sinna kolmandale korrusele minna. Sissepääs Ministeeriumi tööruumidesse oli tänavalt teisest uksest. Seal ees muidugi valvurid, kauplesime nendega natuke aga üles meid ei lastud. Siis läksime teenindussaali tagasi ja panime tähele, et viisadega tegeles peale noore ja pahura tädi üks vanem tädi veel. Seisime veelkord järjekorra ära, leti juurde jõudes tegime veel kurvemat nägu, suhtumine meisse oli nagu öö ja päev eelmisega. Tädil oli siiras rõõm kohata nii kaugelt ja eksootiliselt maalt külalisi. Lõppes siis asi sellega, et kirjutas meile paberile 2 ametniku nime, kes viisasid väljastavad. Nendega läksime jälle turvade juurde ja siis lasti meid sisse. Läksime siis sinna kolmandale korrusele. Seal tädid veits üllatunud olid, et meid sinna lasti ja alguses väitsid, et need inimesed on "tähtsal koosolekul praegu". Aga üldiselt olid suht sõbralikud ja poole tunniga olid viisad olemas meil :)

Ehk siis kokkuvõtteks, kui on valida kas noorem või vanem tädi leti taga, siis valige vanem :). Võibolla kui minna varakult enne avamist kohale (kl 8) siis saaks ka nö ametlikult ühe päevaga, ei tea. Aga samal päeval kui lennuk saabub nii vara niikuinii ei jõua. Me jõudsime laupäeva hommikul kui niikuinii ministeerium kinni, käisime siis Sossusvleis ära ja tulime esmaspäeval tagasi viisa asja ajama.

Lingid Namiibia rendifirmadele leiab siit: http://www.caran.org/homepage_E.htm Meie võtsime African Tracksist kui kõige odavamast Hilux diisli. Selle mootor jäi natuke lahjaks nii suure koorma jaoks (4 inimest pluss kogu varustus, oli eelmine mudel. Mägedest üles saamine oli vaevaline. Uus kolmeliitrine Hilux diisel, mida mõned firmad pakuvad seal oleks ideaalne olnud. kämping varustus väga hea neil. Lisapaak võiks olla ka(kokku 140 l,) Põhja Namiibias pole tanklaid. Meili teel saab bronnida.

0
0

Tänud abi eest, aga juhatus istus koos ja otsustas et seekord oleme ainult Namiibias, kuna sõitmist jagub ning hullu pole mõtet panna. Botswana trip tuleb eraldi paari aasta pärast. Start homme hommikul

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased