Bulgaaria meri

Hei hei kõigile :) soov minna suvel Bulgaariassse puhkama aga räägitakse et seal mere vesi reostunud, kas keegi on hiljuti käind ja oskaks öelda kas on nii või ei ))

Ette tänades ;)

Euroopa Keskkonnaagentuuri 2017. aasta hooaja andmetel vastas 92% Bulgaaria randadest veepuhtuse miinimumnõuetele. Võrdluseks - Eestis oli see suhtarv vaid 80%:  https://www.eea.europa.eu/themes/water/europes-seas-and-coasts/assessments/state-of-bathing-water

Ehk siis kui Eestis ujumas kõlbab käia, siis Bulgaaria ei peaks samuti maha tapma.  

Samast saab tutvuda ka iga riigi raportiga. Bulgaaria randadest üks ei vastanud nõuetele. Kaardi järgi tõenäoliselt mingi Varnas asuv koht.

No kui populaarsemad rannad hoitaksegi puhtamad siis igalpool mujal valitses seal küll räpasus (Golden Sandsi piirkond siis).  Hotell koristab ainult oma territooriumilt ja selline tunne, et sealtki visatakse pool prügi lihtsalt aia taha. Kõik teeääred, metsatukad ja tühjad krundid olid prügi täis.  Rand ja vesi olid enamvähem, kuid Türgis, Kreekas ja Maltal on siiski turistikohtades ka  puhtamad rannad. 

Mõned hotellid on n.ö erarannaga (pääsevad vaid teatud hotelli külastajad), seal on olnud rand suhteliselt Ok. Kreetal vesi oli küll puhtam, kuid ümbrus Hersonissose kandis oli räpasem isegi kui Bulgaarias. Kreetal oli ka nii, et uhke hotell ja kõrval prügimägi, siis jälle hotell ja prügimägi. Kindlasti sõltub muidugi kohast. 

BULGAARIA MERI?

Minu teada külgneb Bulgaaria, Musta merega.

Just, Bulgaaria nn meri on Must meri ehk siis järv tegelikult :). Ja arvestades, et hooaeg lôpeb seal septembris, siis vaevalt antud teemas Bulgaarias hiljuti-käinutest miskit kasu on. :)


Aga olen ise Kuldsetel Liivadel 3 suve ametis olnud ja julgen väita, et kuigi kuurortides kohtab teatud räpasust  - eriti hooaja lôpus, on vesi Mustas meres siiski puhas ja mônus. Ja seda "räpasust" ei saa kuidagi vôrrelda kasvôi näiteks kuskil Balis, Aasias vôi Kariibidel esinevaga.  
Kui merel on lained, haaravad need pôhjast kaasa liiva ja taimestikku, seega on mônikord vees näha miskit ulpimas, ûldiselt siis mingeid vetikaid. 

Nii et ei muud, kui soovitan soojalt Bulgaarias ära käia. Päike ja vesi on mônusad, koht lähedal ja hinnad eestlasele head. 

See on nüüd küll "vägev" avastus, et Must meri järv on :D. Selle loogika järgi on siis ka Läänemeri ja Vahemeri järved?

Burgase rand ka just ei hiilanud oma puhtusega, info pärineb eelmise aasta augusti lõpust. 

Ranna äärest võis leida hulpimast nii mähkmeid, plaastreid, topse, kilekotte jne.