Bussiga linnast linna

Olen otsinud bussiga Mehhikos liikumise võimalusi. Kas ma pole õigeid otsinguid kasutanud või õigeid termineid, aga midagi asjalikku leidnud ei ole.
Lehed, mida olen läbi vaadanud, asuvad nimetatud tabelis
http://www.differentworld.com/mexico/buses.htm
aga sealt lõpeb iga otsing lõpuks ühel lehel, kus siis ei ole hindu ega suurt midagi abistavat.
Üks lahe liikumisvõimalus on Wayak bus, aga see paraku ei sobi eriti aegade poolest.

Et täpsemalt reisiplaane teha, siis vajaks infot järgnevate liikumisvõimaluste kohta:
Mexico City- Acapulco
Acapulco-Oaxaca või Mexico City- Oaxaca
Oaxaca- San Christobal-Palenque
Palenque- Tulum (või Cancun)

Kui teaks bussi firmasid, sõiduaegasid, hindasid, siis saaks juba otsustada kas ja kuhu üldse minna ja kas minna bussi või lennukiga.
Üks on kindel- MC-st tahaks 5 päevaga jõuda Cancun-Playa del Carmen-Tulum regiooni välja. Alguses oli plaan MC-st Cancuni ja hiljem sealt tagasi lennata, kuid kuna kindel soov on Palenquet külastada, siis... Kes käinud, mida soovitate?
Acapulco just listis sees, kuna põhimõtteliselt tahaks korra vaikses ookeanis ujuda. Palenque osas aga lisaks arhitektuurile on minu suureks sooviks vihmametsades, dzunglis ära käia. Ja miks just bussiga... silmade ees kangastub kalliskiviromaan ja need katusepakiraamiga krüsad... mõnel lihtsalt on sellised unsitused.
Autot rentida ei plaaninud, aga ei välista, oleneb mida soovitate (acapulco, oaxaca puhul). Suuna läände võtaks siiski bussiga ette.

Ei tea, kuidas su otsingud küll nõnda umbe jooksid, aga Ticketbusi kodukas http://www.ticketbus.com.mx peaks olema igati abiks, seal info nii piletihindade kui aegade osas. Nt Mexico City Oaxaca annab ca 10 bussi päevas (pms ööbussid), hind 312$ ringi, Oaxaca - Palenque 550$, Palenque - Tulum 480$ jne.
Ticketbus on eriti hea Yucatani osas, muu Mehhiko seal kehvemini kaetud (nt Acapulco ühendusi ta ei sisalda).

sinna ticketbus leheni jõudsin ka ise, kuid pane mis kuupäev tahad või lähte ja sihtpht tahad, annab ikka et "no available departures...."
Ma ei saa aru, mida ma valesti teen?

ahjaa- kuna nad kasutavad seda dollari märki siis kuidas või kuna ma aru saan et nad mõtlevad oma peesosid ja kuna USD? Või reeglina on neil ikka omas rahas need hinnad (ehk siis laias laastus arvestades EEKiga 1:1)?

nimelt avastasin mina seda, et kuskil 03.04 - 15.04 kuvatakse ükspuha, mis sihtpunkti väljumiste puhul "no available departures ..". Lähemal uurimisel jõudsin seoseni. Mehhiklastele on ju 5 - 12.04 Holy Week. Ma muidugi ei tea, kas see tähendab tõesti seda, et ka bussid siis ei sõida. Äkki oskab keegi kommenteerida.

kui sul ainult 5 päeva aega, siis Acopulcost Cancuni on ikka väga pikk maa. Sõitsime ise MC Acopulcosse kiirliinibussiga kusagil 6h Siis soovitaks kõik sõidud öösel sõita, muidu näha küll väga palju ei jõua. Acopulcos midagi erilist vaadata polegi ja rand ei ole ka midagi väärt nii, et võid selle koha välja jätta - see minu arvamus. Ilusamad rannad on väiksemates kohtades. Üks soovitus veel kuna bussireisi pikkused on väga pikad, siis bussi WC püüa väimalikult kaugel istuda.

P2ris korraliku kinnisidee oled endale v6tnud.
Teen sulle kiire ylevaate sellest marsuudist..

1 p2ev Mexico City linnatuur ja 6htuks l2hed Acapulco bussile ja 66 magad seal. Palju magamisaega sulle esimesel 66l ei anta.

2 p2ev Acapulcos. V6ta rannas lamamisttool, maga end korralikult uuesti v2lja ja v6tad samas p2ikest. 6htul l2hed Puerto Escondido bussile.

3 p2ev Puerto Escondido. P2eval vedeled rannas ja 6htul l2hed San Cristobali bussile.

4 p2ev San Cristobalis. Teed hommikul kiire linnavaatluse. Ostad turupealt suveniire ja siis kiirelt Palenqu bussile. P2rastl6unal vaatad Palenqu yle ja 66seks l2hed Tulumi bussile.

5 p2ev Tulum. V6tad rannas Cabana ja saad esimest korda korralikult puhata kui mitte rannas siis cabanas - Mai kuu pole just parim kariibimere puhkuse kuu. Mine tea kuidas ilmaga joppab..

Need bussis6idud ei ole just ajaliselt lyhikesed.
Tunnid on ysna pealiskaudselt antud kuid annavad siiski mingi ylevaate vahemaadest. Ajurynnaku tulemused on j2rgnevad..
Mexico city - acapulco 6h
Acapulco - Puerto Escondido ca 10h
Puerto Escondido - San Cristobal 12h
San Cristobal - Palenqu 3-4h
Palenqu - Tulum ca 11h

Aitäh eelkõnelejale! Me läheme suisa juunis sinna seiklema, mitte mais :)

Nüüdseks oleme saanud ka marsruudi paika:

MC-Acapulco-MC (ööbussidega). Acapulcos vaid 1 päev- no peab Vaikses ookeanis ujuma- kinnisidee.
MC-Tuxtla hommikul lennukiga, edasi kohe Tuxtla-San Cristobal buss (kohapeal 1-2 päeva)
San Cristobal- Palenque buss (öö dzunglis cabanas)
Palenque-Tulum ööbuss (Tulumi kandile jääbki reisi põhirõhk, sh XCaret, Chichen Itza ja Conzumel- igale poole 1 p trip)
Tulum-Playa d Carmen-Cancun bussiga (erinevatel päevadel, Cancunist Isla Mujeresel 1p)
Cancun-MC lennukiga, päev hopon bussiga linnapeal ja õhtul MC-London lennule.

Arvestama pead, et bussid ei sõida seal mitte 90 km/h vaid keskmiselt 60 km/h. Peale seda kui sa oled oma programmi läbinud oled väsind ja tahaks puhata nii et need 5 päeva ole Yucatani poolsaarel nt. Tulumis ja käi Citchen Itzat vaatamas. Kui meeldib sukelduda siis käi läbi kohalikud cenoted.

Palju lennukipiletid üks ots MC-Tuxtla ja Cancun-MC maksavad? Sooviks võimalikult palju näha, see oleks ajaline kokkuhoid.

Sellelt lehelt võiksid abi saada ja vajadusel ka ära broneerida.

Tänud! Kas keegi on käinud Baja Californias või Põhja Mehhikos seiklemas, ei anna rahu. Pole kuulnud, et keegi sinna kanti läheks. Kui palju võiks maksta viisa Guatemaala piiril?

Bussisõidu ajad:
MC - Acapulco 5 h
Acapulco - Puerto Escondido 7 h
Puerto Escondido - San Cristobal 12 h
San Cristobal - Palenque 5 h
Palenque - Tulum 11 h
Ööbussidele peaksid pileti varakult ära ostma. Meie kohe linna jõudes piletit ära ei ostnud, sest ei teadnud kas jääme üheks või kaheks ööks. Kui linn meeldis jäime kaheks, kui oli enam-vähem siis üheks ööks. Aga nii, kui oli see selge, ostsime ka kohe piletid ära. Puerto Escondidos jäimegi piletite ostmesega hiljaks ja olime sunnitud veel üheks ööks sinna jääma. Aga lõppkokkuvõttes oli väga positiivne, et maha jäime. Sai väga mõnusalt aega veedetud :)

Ei hakka uut teemat tegema. Aga küsimus siis selline - kas keegi on sealt eespool viidatud ticketbus.com.mx saidilt piletid ostnud? Meil oleks soov kohe Cancuni saabudes sõita ööbussiga Chetumali. Sobivad bussid ilusti olemas. Paraku ADO ja ADO GL lehel osta ei saa, sest need lehed ei aktsepteeri välismaiseid krediitkaarte (igaks juhuks katsetatud, tõesti ei toimi).

Kuivõrd soov oleks kohe edasi liikuda, siis tahaks piletid ette osta, et hiljem ebameeldivaid üllatusi vältida. Seega, kas keegi on Ticketbus´i praktikas katsetanud?

Ma olen Mehhikos piletid alati kohapealt ostnud, välja arvatud paar tipp-päeva aastas on piletd alati saadaval olnud. Kui soov siiski kindla peale minna, siis võib bussipileti ka mõne välismaiseid krediitkaarte tunnustava turismibüroo kaudu osta. Lonely Planeti andmetel peaks nt www.miescape.mx töötama, Cancun-Chetumal hinnaks ADO GL bussiga ca 450 MXN.

Buldooza, tänud! Muidu ei kipukski ette ostma, aga tahaks kindla peale teada, kas saame öösel Cancunist minema või mitte ja siis vastavalt ka majutused planeerima jne. Ei tahaks kl 11 õhtul alles erinevaid võimalusi otsima hakata:)

Proovin selle miescape.mx järgi. Ticketbus.com.mx paraku samuti välismaist krediitkaarti ei tunnusta.

UPDATE: proovisin nüüd ka miescape.mx - ikka ei tööta. Kaart ei sobi maksmiseks. Nii et probleem jätkuvalt üleval.

Jah, tundub, et osade välismaiste krediitkaartidega töötabv, osadega mitte, ühtki kindla peale minekuga veebilehte ka välja ei pakuta :(

On ju ka võimalus, et keegi siitmailt, kes hängib varem Playas või Cancunis teeb kohapeal bookingu ära :)

uza, Su mõte tuli mullegi endale pähe. Nii et siit küsimus - kas keegi on nüüd lähima kuu aja jooksul Mehhikos Yukatani poolsaart külastamas ja oleks nõus soetama 2 bussipiletit? :)

Loomulikult rahaline pool saab tasaarveldatud ja abi eest näiteks ka head Belgia šokolaadi või õlut pakkuda:)