Cancun-piirkonnad jms

Armsad reisisellid, ma tean küll, et Cancuni kohta on siin ikka kirjutatud, et mõttetu koht ja mine kiiresti ära jne...

Aga kui ikka tahame perega seal peatuda, siis kas on vahet ka kus kandis? peale hotellide tsooni kuskil vist eriti olla ei saagi, aga kas on vahet kuhu poole jääda? tahaksime all-inclusive hotelli territooriumilt välja ka tulla, kohalikes poodides käia, süüa jms... 
Muide sõidame hiljem Leoni ka, nii et näeme ikka päris Mehhikot ka

Andres, Tulum vist ikka kaugemal juba?

Ma ütlen ausalt, et ega me väga inimtühje kohti ei otsi, selles mõttes meid cancuni rahvarohkus ei hirmuta, aga tahaks olla piirkonnas kus lapsevankriga jalutamiskaugusel kuskile minna ka on. 

Cancun-piirkonnad jms

ok, sain siis pealkirjast natuke valesti aru

Tere. ''...Cancuni kohta on siin ikka kirjutatud, et mõttetu koht ja mine kiiresti ära jne...''Lugesin ka mina, kuid nüüd juba õnneks,,, valisime hotelli ''hotellide tsooni''. Rahulik, puhas, võimaluste rohke... Kohalik buss üliodav (maksad peesodes- 24raha, edasi tagasi), käisime linnas ringi ..., piilusime teisi randu (astud bussist välja kohas, mis tundub ahvatlev...) ning võtsime mõned tripid. Väga rahul.  

Õhtust ise ka minek esimest korda 17 jaanuar 2019 Mehhiko ,kes käinud ootaks veel mingit infot.Ette tänades

Saabusin Canunist 4. Detsembril. Kui on soov kõik hinnas puhkust nautida, siis peale Hotel Zone pole ju neid. Mina peatusin kesklinnas, Av. Tulum, kuna sealt oli mugav edasi  liikuda. Reaalne elu, turistile ehk igav. Söögikohti leiab turistikaid kui kohalikke. Supp+praad $70 kohalikus kohas lõunaks väga ok. Aga minagi soovitan ringi liikuda, kui nii pikk lend juba ette võetud. Tulumi rand 5+. Holbox ja Isla Mujeres ranmad 5-. Arhitektuur ja kultuur, vähem turismi, Merida. Tean, et osadel linnahotellidel on "oma" rannakluibi kuhu siis tasuta sisse saab. Sõita siiski tülikas. Buss R11 vist sõidab Hotel Zone ja kesklinna vahet.

Cancuni põhiatraktsioon on siiski rand ja sini-sini-sinine meri. Ehk siis ööbimist soovitan vaadata ikkagi Zona Hotelera'sse.

Taolist "keskset promenaadi" Cancunis ei ole nagu näiteks Playa del Carmenis 5 avenüü. Aga hotellitsoonis on mugav jalutada ja laguuni ääres näeb ehk krokodillegi, vähemasti ise nägin.
Kesklinn ehk downtown on soodsama majutusega, kuid seal ei ole peale söömise ja ostlemise eriti midagi teha. Ja süüa ning ostelda saab ka hotellitsoonis.
Buss R1 ja R2 sõidavad downtowni ja hotellitsooni vahet, pilet on 12 peesot inimene. Ehk kui ööbite downtownis, siis vaadake, et R1 või R2 marsruut oleks jalutuskäigu kaugusel, et mugavalt randa sõita. Takso downtowni siseselt kogu linnas on tavaliselt ca 40 peesot ots, kuid hotellitsooni sõites tõuseb hind kohe üle 100 peeso. Neil seal sellised kartellikokkulepped. Uber Cancunis ei toimi, Uberi juhid olevat kõik läbi pekstud ja ära hirmutatud ning sellele panustada ei maksa :D
Üks päris soodne, aga veidi kõrvaline ööbimiskoht on Selina hostel hotellitsoonis, see on Coco Bongo / Forumi ja ilusa rannaala lähedal, kuid maksab ainult murdosa hotellide hinnast; saab broneerida ka kahekohalist tuba, ei pea ööbima ühistoas. Ise ööbisin küll mujal, aga kui koha peal ringi vaatasin, siis tundusid hostelid Senor Frogs, Selina ja Nature hinna/asukoha osas parimad. Kui eelistate peatuda hotellitsooni hotellis, siis ei ole piirkonnal suurt vahet, kõik need on väga head, rannariba on imeilus ja ükskõik millisest hotellist jääb alati jalutuskäigu kaugusele mõni shopping, restoranid, ööelu jne. Lihtsalt mida kaugemal kesklinnast, seda kallim on takso ja pikem ajakulu sõitmisele, kuid bussipilet on kogu tsoonis ikka ühe hinnaga, nii et suurt vahet hotellitsoonis piirkonnal pole.
Omalt poolt soovitaks Playa del Carmenile ja Tulumile ka mõelda, vahelduse mõttes, aga ei hakka neid siia teemasse sisse suruma, kuna küsimus oli rohkem Cancuni piirkondade kohta.

Tänud vastamast meil siis Nuevo Vallarta Mexico ja hotell Grand Sirenis Matlali Hills Resort ei tea kas tasub auto rentida või saab taksodega hakkama 

Soovitaks näiteks vähemalt päevatripiga Isla Mujeresel kindlasti käia. Cancuni rannad võivad olla teinekord päris tugeva lainetusega, kuhu isegi sisse ei taha minna. Isla Mujeresel aga näiteks Playa Norte väga mõnusa rahuliku veega. 


Tulumis saan aru siis vetikad kadunud, et siin 5+ antakse...aasta alguses rikkusid vetikate mäed seal olemise täiesti ära. Lisaks ka võrreldes 10 aasta taguse ajaga oli seal masendavalt palju rahvast. 

Soovitaks hotelle Reflect Krystal Grand Cancun - All Inclusive või Krystal Cancun. Hea keskne asukoht (pea tänav) ja rand super.

aitäh kõigile vastajatele. Tekkis uus küsimus ka: departure tax? peab seda siis lahkudes tasuma või ei? mul on air canada piletid, lennufirma ei oska öelda, aga google annab vastakat infot

aa ja veel:mulle on natuke arusaamatu see hotellides võetav maks? vist isegi kuni 16%

Kas nt bookingust bronni tehes on see maks juba sees või igal juhul kooritakse kohapeal hotellis veel lisa? 

Lennufirma peaks ikkagi oskama öelda, kas departure tax on sees. 

Kiire googeldamine andis vastuseks, et Air Canadal peaks see piletihinnas sees olema. 
Näiteks TUI-l ja Thomsonil pole see sees ning see neil ka kodulehel ilusti mainitud. Need ka vist ainukesed lennufirmad, kes korjavad seda lennujaamas.

Bookingusse peaks ka minu teada see info tulema, et kas mingi linnamaks vms lisandub kohapeal.

To Gloobus12-kuna piletid ostetud mytrip. comi kaudu, siis air canada kohe taandas end teemast ja ütles, et nemad ei tea midagi

Kui kirjas, maks lisandub, siis ongi kohapeal vaja maksta. Mehhikos ta tavaliselt 16+3% see eraldi ikka kirjas.

Gloobus112, seekord Tulumis vetikad koristatud. 2015a oli veidi. Nagu Holboxil nägin, tuleb vetikas tõusuveega, seega garantiid nende eest pole. Tulumile annan 5+. Olen käinud Carmenis, Mujeresel, Holboxil, Prigresios. Käige keegi Mahahualis ära, ma ei jõudnud, aga see on arenev kuurort, foto järgi hea rand ja rannahotellide hinnad pole nii kõrged kui Tulumis.

Hei!

Soovitan ka omalt poolt ikkagi mõelda Playa del Carmen'i peale. Lennujaamast sisuliselt sama kaugel kui Zona Hotelera, aga tunduvalt kompaktsem. Rannast 10-15 minuti jalutuse kaugusel näiteks Airbnb rentides oled juba kohalike seas ja suuremast mürast mõnusalt eemal.

Asukoht on perfektne, sest sealt on hea käia nii Cancun'i kui Tulum'i külastamas. Lisaks on linna läheduses ka mitmeid Cenote'sid (veeaugud) + praamiühendus Cozumel'i saarega.

Vetikate teema peaks olema hooajaline ja ka suuresti tuule suunast olenev. Mõni päev võib neid olla, järgmine päev mitte - igatahes kui need kohale puhuvad on kohalikud traktoritega kohe kallal, et neist lahti saada. Ära lase end sellest hirmutada.

Mõttetu ja kallis pole seal minu arvates kohe kindlasti mitte, aga see on kõik suhteline.

Arvestades piirkonna populaarsust on kohalikud ikka väga sõbralikud. Läheksin ise vabalt uuesti tagasi.

Head reisi!

Tere. Lendasime TUI - ga, ei maksnud lennujaamas midagi - seega ''departure tax'' oli sees. Soovitan ka Playa del Carmenit  ja selle kandi resorte pikemaks pesitsemiseks. Olime rannaresordis ja sealt oli tasuta buss linna. Resordis super toit ja rand, auto rentsisime  - Coba, Tulum olid eriti toredad ja samuti rand kus ujusid hiigelkilpkonnad. Cenote's ujumine on ka igaveseks meeles - maa-aluse jaheda vee kontrast hirmsa kuumusega maa peal. Samas linnades polnud minu meelest seal midagi eriti teha, Cancunis ka olime peamiselt soojas vees - suured lained on kaif!  Mehhiko oli igati tore reis, tahaks iga kell veel minna !

Nii, lasin end teil ikka pehmeks rääkida ja hetkel on playa del carmenis hotell kinni pandud. Eks siis rendime auto ja sõidame cancuni omal käel!

On keegi külastanud ka Xcaret teemaparki? Hind üsna krõbe. Kas väärib külastamist?