Charles de Gaulle lenuujaamas orienteerumine

Tere! Mul on mure. Rentisin suveks nädalaks Pariisi korteri. Omanik soovib teada, millal me täpselt korterisse jõuame. Tegin endale ilusti selgeks kõik, millega ja kuidas lennujaamast Pariisi kesklinna (metroo/RERi peatus Saint Michel Notre Dame) saan, aga kuna pole seal varem käinud, ei oska öelda, kui kaua umbes lennujaamas rongijaama leidmine, piletite ostmine ja rongiga linna jõudmine kokku aega võtta võib. Kas rongijaam on lähedal, piletite ostmine lihtne - piletiautomaadid, kassa? Lennuk saabub 10.10 hommikul, kas kell 12 jõudmine linna on mõistlik aeg omanikule öelda?

Rongijaama leiad kohe ja piletid saad ka kohe rongijaamast. Seal märgistus superhea ja loogiline. Rongiga kesklinna ca 45 minutit. Oleneb kuhu vaja, aga usun, et saad ca 2 ümberistumisega hakkama. Lennujaamast saad ka metroo plaani.

Julgeks vastu kobiseda: loogika on sellest lennujaamast kauge kaarega mööda läinud. Aga kahe tunniga jõuad kesklinna küll.

Tänud vastajatele! Õnneks ümber istuma ei pea. Korteri otsingul lähtusin piirkonnast ja metroode/rongide marsruutidest - St Michel Notre Dame's peatub ka lennujaamast väljuv rong.

CDG on tõesti üks hirmus lennuväli. Eriti ära lennates. Aga RER sõidab kenasti StMichel'i, aega võib minna rongipileti ostmisel - sabad on päris pikad.

Kui on natuke loogilist mõtlemist, siis leiad seal kõik ülesse. Suurte kohvritega reisijate peale pole seal ainult mõeldud.

Kahe tunniga jõuad kohale küll.

Ilusat reisi.

Tulime just Pariisist. Eelnevalt olin lugenud palju hirmsaid kommentaare CDG lennujaama kohta, et see on ebaloogiline, räpane, vastik ja mis kõik veel... Me küll aru ei saanud, kus see jubedus oli. Kõik korras, puhas, kõik leidis üles. Lihtsalt vaja veidi ringi vaadata ja viitasid järgida nagu igas lennujaamas.

Pariisi lennujaamast hotelli

Tere,

kas keegi oskab öelda milline on kõige parem viis liikuda CDG lennujaamast Hotell Champiges Elyseesse, see siis asub Rue Champigesel. Mitte ei saa aru, millises peatuses peaks nt RER sõidukiga sõites maha minema ja kas peab tegema ka ümberistumisi?

Lähed lennujaamas rongile RER-B, sõidad peatuseni Chatelet Les Halles, seal istud ümber metroole, liin 1 (kollane liin), suunaga La Défense, väljud peatuses Franklin D. Roosevelt. Seal väljudes lähed maa peale suunaga Avenue Montaigne, lähed mööda avenüüd, jäädes paremale poole teed, kuni tuleb ristmik - pööre paremale , rue Clément Marot ja siis vasakule, rue Chambiges.

Selle info leidsin hotelli pr.keelselt kodulehelt, mingi kaart on ka juures. Hotellist võid omale ka lennujaama auto koos autojuhiga vastu kutsuda, hind on 96 € suund.

Chatelet les Halles on muidugi keeruline jaam ümberistumiseks, jälgi hoolega metrooliini ja suuna märke. Kui Sul on pagas ka suur, siis tundub mõistlik hotellist auto vastu kutsuda. Ja taksoga läheb ca 45-50 eurot see teekond.

Korraks üle, ega CDG lennujaamast ju metrooga kesklinna ei saa? Ikka tuleb rongiga linna poole liikuda ja siis kuskil rongilt metroo peale ümber istuda. Mul on vaja CDG`st Gare du Nordi jõuda. Täpsemalt Boulevard Magenta

Istud CDG-s RER B peale ja sõidad kuni peatuseni Gare du Nord. Ei pea kordagi ümber istuma. Panen siia lingi plaaniga, kuidas ja kuhu lennujaamadest rongiga Pariisi saab: http://www.ratp.fr/informer/pdf/orienter/f_plan.php?loc=reseaux&nompdf=aeroport&fm=gif

on olemas üle maailma inimeste võrgustik, kes sulle vastu tulevad, linna näitavad jms, tasuta. kahjuks olen nende www. aadressi kaotanud.. kas keegi teab?