Check in (erinevad lennufirmad ühel piletil)

Puhtast huvist, et homme on lend algusega Riiast lõpetades Johannesburgis. 

Esimene ots Riia-Stockholm on AirBalticuga, järgnevad Qatar Airways. Piletid ostetud QA lehelt.
Qatar Airways lehel check in teha ei saa, kuna esimene ots pole nendega.
AirBaltic pakub online check-in võimalust nende Stockholmi otsale ja saab linnukesega märkida ka Qatari lennud, kuigi taga on kirjas, et nende lehel nendele lendudele check in'i teha ei saa, aga nad võivad üritada seda minu eest teha.
Sama vastas ka AB klienditeenindus, et nad teiste lendude osas lubada ei saa veebikeskkonnas registreerides, aga et Stockholmi otsale saab kindlalt.

Kas kellelgi on selliste olukorraga kogemust? Peaks check-in'i jätma pigem homme lennujaamas vormistamiseks?

Tavaline asi. Arlanda lennujaamas saad transit deskis asja korda (kohati jube aeglase tempoga teenindavad).

Pagasiga mingit ümberkorraldamist tegema ei pea ja läheb otse riiast lõpp-punkti?

Mul oli eelmine kuu Qatari lend läbi ARN, kus TLL-ARN otsa opereeris SAS. Ei saanud ka kõigile lendudele online check-inni teha. Tegin selle Tallinna lennujaamas ja sain kõik kolm pardakaarti kohe kätte. Lihtne, kiire, mugav.


Pagas läks mul Tallinnast otse sihtkohta. Kusjuures Qatari rakendus saadab teateid, kus pagas on ja mis lindilt selle kätte saab. 

Tänud vastuste eest!

Jätan selle tegevuse siis Riia lennujaama.

Pagas läheb Riiast lõpuni välja. Kui lennud on "ühel piletil", siis peab harva ise kohvritega vahepeal majandama ja vähemalt minul on need olnud alati mingitel riigisisestel segmentidel nagu Johannesburg-Richard's Bay, Muscat-Salalah või Jakarta-Bali. 

Tagasilennul Balilt Turkishi piletil esimest otsa Kuala-Lumpurini opereeris Malaysia Airlines ja online check-in oli võimalik vaid esimesel segmendil Malaysia kodulehelt saadud piletinumbriga teise booking koodiga.Turkish andis teada, et chek-in vaid Kuala-Lumpuris. Seal lennukist väljudes ootas töötaja ja andis järgmiste lendude pardakaardid. Endal polnudki check-inni vaja teha. Sinnalennul kasutasin transsit deski. Oman airi lennul algusega Amsterdamist opereeris esimest segmenti KLM. Omani kodulehel ei lubanud esimest otsa registreerida aga KLM lehel sai tehtud. Pagas alati sihtpunktini. Qatari ja Turkishi puhul pole varajane check-in oluline, sest tasuta saab kohad valida varakult.

Tegelikult võib esimese otsa ikkagi  läbi interneti check in teha ja pagasi äraandmisel kinnitada üle, et pagas saata Johannesburgi. 

Andromeeda- kas järgmised lennud sheck in lased teha lennujaamas?

Riia lennujaamas pidin ikkagi self check in tegema, MIS SAMUTI ei töötanud, paras huumor.

Lõpuks jalutasin rahuliku südamega business class check in'i ja asi oli minutiga korras. Sai kätte kõik pardakaardid väljastatuna AB poolt.