Costa del Sol - NERJA kuurort

Ostsime piletid Costa del Soli (sõit juunis), Nerja kuurordisse. Tean, et see pisut kaugel, aga hind oli odav ja apartament/kuurort on lastega perele sobiv. Nüüd on veidi hirm, et kui kaugel see Nerja kuurort Malaga lennujaamast on? Kas otsebuss ikka sõidab, kui kaua ja mis hind?

Samuti vaatan seda, et kui soovime osta ekskursioone, siis kokkusaamised on varahommikul kell 5.00-7.00 teistes kuurordites (Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Mijas, Marbella, Estepona). Mis siis Nerjale kõige lähem on? Ja kui kaua sinna sõita?

Eelkõige huvitab muidugi vahemaa Torremolinose suhtes, sest sinna kindlasti ka minek!

Ärge palun kohe riidlema hakake, otsin ise ka parasjagu infot, aga keegi oskab äkki kiiresti vastata kuni mina siin otsin.

Nerja on Malagast 52 km, tavaline liinibuss s6idab seda maad kuskil tund ja kakskymmend minutit ja bussipilet maksab 3.81 Eurot. Tavalise liinibussi kohta saad infot n2iteks www.movelia.es

Nerja on super armas pisike linnake ja lastega reisimiseks väga hea valik. Samas jääb ta traditsioonilistest kuurorditest üsna kaugele. Ma küll ei tea, kui vanade lastega tegemist on, aga soovitan rentida auto ja omal käel mööda rannikut (ja miks mitte ka sisemaal) tuuritada. Ise käisime eelmisel suvel 5- ja 12-aastasega ja ei kujuta küll ette, et oleks pidanud bussiekskursioonidel nendega käima. Internetis on materjali küllaga ja siit foorumist leiab ka üht-teist. Aga kui ise autoga ei sõida, siis on tõesti ekskursioonid ainukeseks variandiks.

Sinu pakutud kuurorditest on Nerjale kõige lähemal Torremolinos, aga iseenesest pole seal küll midagi teha-tavaline turistikas. Samuti Benalmadena ja Fuengirola. Benalmadenas on küll vahva Tivoli ja fantastilise vaatega mäe otsa viiv köisraudtee. Mijas on pisike, aga sellise mõnusa hõnguga ja ilusate vaadetega. Marbellas tuleb loomulikult ära käia, kui juba sinnakanti minek. Vanalinn on super. Kindlasti minge Gibraltarile ja sealt natuke edasi Tarifa randa! Super, nagu paradiis!!! Soovitan ka Rondat ja Antequera linna lähedal asuvat paekivipaljandit-nagu muinasjutumaa:D (seda siis loomulikult sel juhul kui loodus huvitab).

Ah, tegelikult on seal kandis nii palju põnevaid kohti ja vaadata on oi kui palju.

Samuti soojalt soovitan rendiautoga liikuda , sõitsime risti-ja põiki Malagast Gibraltarini kõik kohad ja ka koos 5 ja 12 -a. lastega . Ise endale oled peremees ,kus tahad - seal ka peatad ...ja nii kauaks kui ise tahad . Liiklus on tsiviliseeritud , mitte nii nagu Mehhikos . Aleks .

Olen ka samameelt, et ilma autota pole sul seal kandis eriti miskit teha. Ühistranspodi kasutamine ja eriti veel lastega on suht keeruline. Kõik eelpool mainitud kohad on ka minu arvates väga lahedad, eriti Mjas, kuhu olen alati tagasi läinud, kui Marbellas käinud. Ronda on ka tõepoolest muinasjutuline linn, kuid sõit sinna on suhteliselt mägine ja kurvine :) Kindlasti soovitan ka üks õhtu Benahavis´ses õhtustada, sest seal on parim lammas, mida iial olen saanud.

Lastega ühistransporti Hispaanias kasutada on kordi mugavam kui Eestis. Rannikulinnade vahel on hästi toimiv ja mitte üleliia kallis bussiühendus. Torremolinost ei soovita ka mina, lastega võiks Benalmadenasse kindlasti põigata, Malagas on kaks toredat kindlust. Järgneval leheküljel on palju kasulikku nii Benalmadena kui ümbruskonna kohta, kaardid transport, bussiplaanid...

http://benalmadena.homestead.com/

Aitäh vastajatele! Lapsed on 3 ja 6-aastased. Autorent jääb jah kahjuks ära, sest ei ole lube. Ei jää muud üle, kui bussidega ringi tiirutada. Aga aitäh rahustamast! Kartsin juba, et äkki on Nerja nii kaugel, et tuleb paar tundi iga kord kuskile sõita, aga nähtavasti saab tunnikesega hakkama. Lihtsalt kui linna sõidame, siis külastame korraga mitut kohta. Aitäh!

Lisaks mõned soovitused ka omalt poolt. Nerja on vaieldamatult üks väga maaliline koht. Ilu on vaataja silmades ja kui tulete teete otsused ise . Olen mööda Costa del Soli viimasel ajal üsna palju sõitnud ja arvan, et jääte oma valikuga rahule. Kuna liiklete ühistranspordiga siis pigem keskenduge atraktioonidele ja vaatamisväärsustele mis on lähemal ,muidu juhtub nii ,et enamus puhkusest olete liinibussis. Nerja lähedal (Maro ) asuvad maailmakuulsad Nerja koopad (pane otsingusse Nerja Caves või Cuevas de Nerja). Peaks vist olema ka Guinessi rekordite raamatus ,kui kõige suurem üks kooparuum. Vaiedamatult elamus. Nerjast paarikümne kilomeetri kaugusel on linnake nimega Almunecar. Sinna linna sõites mööda rannikuäärset teed( mitte kiirteed) kogete võrratuid vaateid , milliseid Eestlaste turismimekas Torremolinoses ei näe. Ma arvan samuti et liialt olete mingil põhjusel mõtetes kinni Torremolinoses ja Malaga ümbruses. Benalmadena on tõesti koht kus on palju atraktsioone lastele ,aga samaväärseid leiate ka mujal. ... siis Almunecaris on üks lõunaranniku vingemaid akvaariume. Lastele ja ka vanematele jälle põnev elamus. (meduusid ,haid ,kaheksajalad, korallid) http://www.almunecar.info/acuario/index.html . Nerjast Malaga suunas 15 - 20 km. on Velez - Malaga ja Torre del Mar . Seal asub korralik veepark Aquavelis http://www.atransfers.com/aquavelis/. Hooaeg avatakse juunis ,käisin just paar päeva tagasi värava juures piilumas ,et kuna avavad. Laps juba nõuab !! Veepargi vastas asub korralik kaubanduskeskus El Ingenio http://www.elingenio.es/ . Velezist edasi veel kümmekond kilti on järgmine suur kaubakeskus Rincon de la Victorias, (kaubakeskusel sama nimi mis linnal) kohe kiirtee ääres. Kui pikemat sõitu ette võtta siis mina eelistaksin pigem Granadat (Sierra Nevada, Alhambra loss ). Nerja rannad on väga maalilised. Mitte üks pikk sirge liivariba vaid mitu väiksemat rannakest mis asuvad kaljude vahel . Burriana rannas on lastele 500 m peale umbes 5-6 mänguväljakut. Linnas saab sõita hobuvankriga ja linnatuuri teha väikese rongiga. Igasse mainitud kohta saab Nerjast otse bussiga üsna lihtsalt. Isiklikult arvan ,et valik on pigem õige kui vale. Kena puhkust.

Otsebuss tuleb Malaga bussijaamast. Lennujaamast saad 1 euroga nägu Malaga bussijaama ja samast jaamast u tunnike sõitu Nerjasse.

Tulin ise 2nädalat tagasi sealt kandist ja omal kaasas 4-sed kaksikutest poisid. Pole kordagi bussi-rongiga liigelnud, kuid tean tuttavatelt, et lihtsam kui Eestis. Olen alates 2000 aastast korra või kaks aastas viibinud Costa de solis, vahepeal elasin 4,5 kuud Torremolinoses. Mõned soovitused: vesi-jook seljakotti ja kaasa. Kindlasti lastele pähe midagi, ning päevituskreem kindlasti kaasa. Promenaadil hinnad al. 8 Eur. Praegune päike väga intensiivne. Jalatsid, mugavad ja õhulised. Kotti veel lina millel lebotada, kui siestat pidada ja jäätist limpsida. Kui olete nädala siis 2 päeva olete ju kohapeal, keskendute, siis vaadake edasi. Malagat ei soovitaks kui just poodelda ei soovi. Edasi Malaga airpordi ja Torremol. Vahel on kaubandus-keskus Plaza Major. Poode alates Nike factory storest kuni HM välja. Kõik lastele vajalik olemas, rong, mängusaal, karusellid, lasteWC-d. Edasi Torremol on congresside palee, mille lähedal Crocodile park ja aquapark. Soovitan mõlemat. Nende peale läheb päev kindlasti. Krokude juures on 11 Eur pilet adult kuni 4 tasuta ja edasi 8,50. Oodake ära giid , see on hinnas , ent väga huvitav. Saate ka beebi krokuga pilti teha. KA Torres. Sõidavad linnas lasterongid, laste-väljakuid leidub igal pool playadel. Banalmadenases on lõuna ranniku kõige suurem Tivoli. Rongijaam on kohe juures. Veel on Banalm. SelwoPack, ehk alllinnas on veepark, siis funikulöörile(vapustavad vaated)ja mäkke ning seal loomaaed. Adult 34 Euri lapsed 3-7 24Euri ka seal möödub terve päev. JA kui soovi võtke exursion Gibraltarile, ise 2korda käinud , soovitan soojalt. Puhake ikka ka, muidu tulete puhkuselt koju puhkamata. EDU.