Gran Canaria

Sooviks aprillis minna esimest korda Gran Canariale, kolmene seltskond. Kas on mõtekas rentida auto või piisab ühistranspordist?

Mina võtaks auto, see ei maksa seal eriti midagi, meil tuli autoreisenist nädal 124€ , koos täis kindlustusega Citroen Cactus, saab ka väiksemaid masinaid odavamalt.

Igatahes soovitan võtta auto, sest siis oled oma aja peremees. Teed on suurepärased ning liiklus täiesti normaalne.

Autorent on, ütleks lausa, et naeruväärselt odav ja tanklas kütusehindu nähes kisub ka naeratuse näole. Ise sai kasutatud http://www.pluscar-grancanaria.com/booking.php?lang=en teenuseid. Tuldi lennule vastu, anti korralik masin, mingit tagatisraha ei broneeritud (võeti kaardilt ainult rendi maksumus, ei pirtsutatud, et kaart oli kõigest krediitkaardi omadustega deebetkaart) ja varahommikul tagasi lennates jätsime auto lihtsalt lennujaama parklasse, võti kindalaekas. Teed on korralikud ja liiklus viisakas. Kui plaan mägedesse sõita, siis see eeldab juhilt muidugi piisavat kogemust ja külma närvi, aga ei midagi hullu.

Viimasele kommentaarile võib kahe käega alla kirjutada, nii rendifirma kui üldise kogemuse osas. Ise sain peaaegu uue Polo neilt ja täiesti muretu kogemus oli. Mägedes on muidugi ilm muutlik ja kui kogemust vähe või vihm, udu ja kivid teel hirmu tekitavad, siis on parem tagasi madalamale pöörduda ilma halvenedes.

Soovitan autorenti http://www.pluscar-grancanaria.com/booking.php?lang=en
Auto tuuakse lennujaama ja tagasi toomine lihtne, võtmed mingi auto luugikesest sisse. Ei võetud tagatisraha ja kogu kindlustus sees.
Automaatkast oli minu jaoks väga mugav.

Kui mägedesse ei plaani sõita siis ühistransportiga saab ilusti hakkama. Isegi mõnusam on. Saab teisi inimesi näha. Ja vaaded kõrgelt aknast on paremad kui madalast autost.

Ma ei hakka uut eraldi teemat tegema, küsin siin- kuidas on Kanaaridel ja eriti Tenerifel korteri rentimisega pikemaks ajaks, nt terveks talveks? Kas keegi teab saiti, firmat või inimest, kelle/mille kaudu võiks leida korteri ilma "üllatusteta" (st pildid vastavad tegelikkusele). Praegu olen lihtsalt googeldanud ja paistab, et Tenerifel on odavamad korterid ca 500-600 euri kuus. Oleneb muidugi asukohast ka seal, aga kas tegemist on reaalse keskmise hinnaga või leiaks ka soodsamalt midagi? Või peaks ehk minema kohapeale ja vaatama oma silmaga üle ning võtma otse mõne kohaliku käest.. Olen ette tänulik, kui keegi oskab aidata.

Kas teed on väga mägised? Kas pluscar-s Toyota Yaris, Peugeot 208 voi VW Polo veab ikka mãkke üles? 

Pluscari Mazda 2 automatic on super igas mõttes (automaatkäigukast, väike bensiinikulu, hea parkida, mahutab 4 inimest ja träna vabalt, läheb mäkke normaalselt). Pluscari olen kasutanud igal saarel ja kunagi ei ole probleeme olnud. Lisaks veel meeldivalt odav ning kuna kindlustus, väljaspool tööaega teenindus ja lisajuht on hinnas, siis ei toimu millegi pähe määrimist.

mina olen Fiat Pandaga kõigil saartel mägedesse ronides kenasti hakkama saanud, hea kõrge istuvusega


Kahjuks pean pluscar kohta veidi negatiivset teatama. Olin reserveerinud auto 13päeva enne rendiperioodi. Vastus e kirjaga tuli, et nad teatavad "SHORTLY"aja jooksul, auto saadavuse hinna ja kinnituse. Vastus viibis ja viibis.. 3p enne reisi saatsin meili vastu, et miks pole kinnitust... Seegi kiri vastuseta. 2p enne küsisin kodulehe kontakti kaudu veel... vastuseta. 7 tundi enne rendiaega helistasin.. Ja siis tuli vastus, et Neil pole selleks perioodiks autosid! No kas ei võinud varem vastata???  Teenindaja suhtumine andis ka tugevalt soovida.