Delhist jala Goasse veebruaris. Andke nõu.

Tervitused. 27 jaanuar siis maandub lennuk Delhi. Ja plaanis seal olla terve veebruari kuu. Suund on Goa. Kas on võimalik mööda maismaad see ettevõtmine ära teha nii lühikese ajaga? Ja palun andke kindlasti nõu matkavarustuse kohta. Mida kõike kaasa võtta ja mida mitte. See maa on minujaoks täiesti tundmatu. Tänan.

Esimene nõu on see, et palun tee kõigepealt kaart lahti ja vaata, mille kohta sa küsisid. Kui seejärel veel küsimusi on, siis palun formuleeri uuesti.

Jah uurisin ka ikka enne kui selle küsimuse esitasin. Teekond kujuneb küll ühte suunda juba 2000 km. Selletõttu küsingi kas on võimalik see rahulikult ära teha?

Kui võtta 30 päeva, siis tempo peaks olema min 67 km päevas, mis võtab minimaalselt 13,5h päevast. Võib olla selles palavuses veelgi rohkem. Ehk iga päev pead enne koitu alustama ja peale ehat alles lõpetama. Ja kui sa teel olles tahad hinge tõmmata ja midagi vaadata ja kohalikega suhelda, siis ....

Kas reisi eesmärk ongi puhtalt jalgsimatk?

See maa on täiesti ettearvamatu.

Ei, reisi eesmärk ei ole puhtalt jalgsimatk. Lihtsalt liigume ainult mööda maismaad. Ja ei kavatse kasutada ka rongivõimalust. Rollerid, autod, bussid ja kõik muu mis teel liigub. Ise mõtlesime, et nädalaga sinna. Nädal siis kohapeal. Nädalaga tagasi. Üks nädal jääb siis varuks. Kuid sealsest transpordist, teeoludest ja kiirustest pole õrna aimugi. Kindlasti jah rongiga kiirem ja mugavam kuid see pole eesmärk.

Bussiliiklus kulgeb ka suhteliselt aeglases tempos. Teeolud võivad isegi väga head olla. Ettekujutuse saamiseks, siis näiteks kulus liinibussiga Delhi-Jaipur, 260 km pikkuse tee läbimiseks ~min. 6 h. Sisuliselt kogu päeva peab sellele planeerima. Kella 8-ks tuleb bussijaam minna. Kella 9-st hakkas buss liikuma, kui oli piisavalt rahvast bussile kogutud. Teel kogutakse rahvast veel juurde. Poolel teel on vahepeal lõunapeatus. Kusagil peale kella 15 jõuti Jaipuri.

Koostage konkreetne sõlmpunktidega marsuut, et kui liikumine maanteel ei kulge nii nagu ootused, siis saab liikumist ümberplaneerida ja sõlmpunktist mõne ühistranspordiga liikuma.

Ma ei saa ikkagi aru, mis on selle tripi eesmärk. Nii vägeva ettevõtmise jaoks oleks vaja teha eelnev kondiproov. Võtke oma seltskond kokku ja asuge teele jalgsi Tallinnast Tartu poole. Kohale jõudes pöörake ots ringi ja sõitke kõige aeglasema piimabussiga tagasi.Edasi korrutage kulunud aeg 11-ga, saate Delhi-Goa ja tagasi rännaku ligilähedase aja. Nüüd mõelge rahulikult 3 päeva,kas mäng väärib küünlaid.Kui ikka kihu peal, laske käia, vastasel korral mõtelge mõne huvitavama marsruudi peale, kasvõi Põhja-Indiasse rongiga ja seal kohapeal bussi ning jalgsimatkad.

Minek Indiasse on lihtsal eesmärgil. Siinsest tavaelust eemale saada. Leiada uuesti see ununenud rahu, harmoonia. Et pole meie elul siin häda midagi. Ja veeta mõni päev kusagi templis. Planeerimata on see jah kuna laseme asjadel lihtsalt juhtuda. Lootsin lihtsalt jõuda ka Goasse kuid tundub, et sel korral jääb ajapuuduse tõttu see tõesti tegemata. Igal juhul tänan vastajaid.

Kui märkisid jalgsimatk, siis läbitakse maa 100% jalgsi.

jansfr, seda varianti - Ja ei kavatse kasutada ka rongivõimalust. Rollerid, autod, bussid ja kõik muu mis teel liigub - nimetatakse pigem häälega reisimiseks. Ja kui sul sellised mõtted on, siis ma ei saa aru, mis sul küsimusi tekitad - ainult tuld. Loomulikult on võimalik niiviisi kulgema minna. 2000 km häälega ükskõik milliste vahenditega paari nädala jooksul läbida pole ju probleem. Pigem on probleem selles, et kui lased teepeal endale ligi igasuguseid ahvatlusi ja sellele aja ära kulutad, siis jah ei jõua.

Aega sul on piisavalt, et jõuda Goasse ja seal pikalt leida rahu ja harmoonia. Lihtsalt määrava tähtsusega on see, et mille peale seda aega kulutada.

Kuuga Indias ei saavuta mingit rahu ja harmooniat. Tulemuseks on vaid kaos, paar päeva templis jääb liiga väheks. Vaata kasvõi suurepärast "Kaks kanget Indias" ja vabane illusioonidest Indiast, kui müstilisest paigast, kus saddhud vee peal kõnnivad ja siddhid laotuse kohal hõljuvad.

Mõtle veel, mis sul eesmärk on. Kas lihtsalt puhkus eksootilises paigas, või rahu ja harmoonia otsimine. Viimasel juhul arvesta vähemalt 3 kuuga Rishikesh, Dharamshala jms .)

http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/India/india_tegevused.php#tegevused

Sõltub inimesest ka. Kui mind aasramisse sulgeda ja müstitsismi kaela valada, siis ma kaevaks end sealt küünte-hammastega välja, harmooniast oleks asi väga kaugel. Samas on mul omad viisid reisides harmooniat saavutada.

MkM, kas see "2 kanget" on vaadatav? Ma olen kõikidest reisi-saadetest end eemale hoidnud. Kui olen telekast kogemata peale sattunud, hakkab enamasti 10 minutiga nii piinlik, et ei kannata enam vaadata. Kas see kangete oma on parem? Mille poolest?

(Reisikirju loen ma see-eest hea meelega, nii et võõra inimese reisimuljeid ma põhimõtteliselt ei karda.)

Kaks kanget sai siin ära mainitud, et näha teleka ekraanilt India tõelist palet, kogu tema lärmis, pealetükkivuses ja igal pool vedelevas prügis, kuid samas oma kordumatus värvikirevuses, mitmepalgelisuses ja vitaalsuses. Varanasi osa (7. osa) oli üks parimaid, operaatorite töö suurepärane, pulategemist ka seal tavapärasest vähem.

Paljud reisisaated on lihtsalt reisifirmade promomine. Endale on meeldinud veel Kersna reisisaated, J.Tättega "Minemine" ja ka Magadani sari. Uhhuduuri omad muidugi on kõige vingemad. Need mis endale ei meeldi, ei vaata, maha tegema ka siin ei hakka, maitsed on erinevad.

Rongid on India vahemaade juures suurepärane võimalus liiklemiseks. Ja kui mitte kasutada AC 1.klassi, siis näeb ja kogeb rongis väga palju kohalikku elu. Bussid on ka muidugi väärt sõiduvahend, igati lahe kogemus. Hääletamist Indias hetkel ei oska kommenteerida, naisterahvana seda ette ei võtaks. Jalgsimatk pole vist ka India distandtside juures väga mõistlik lahendus, kui pole just soovi lihtsalt mitu nädalat ca 10+ h päevas kõndida tolmuses, palavas, räpasevõitu ja lärmakas keskkonnas. Rahu ja harmoonia otsimiseks ma soovitaks muidugi mõnda muud kohta kui Goa, mis on lihtsalt (paketi)turismisihtkoht.

Rajastan Indias on väga kaunis. Andamani saared (kohale saab kas pika-pika laevasõidu või paaritunnise lennuga) on veel vähekülastatav piirkond. India idarannik on täis huvitavaid kohti. Endal uus India reis aprillis, sihiks idarannik, Andamanid ja natuke veel (Varanasi, Khajuraho).

Kui on eesmärgiks jalgsi vahemaa läbida, keskendu sellele ja lase käia, näed väga palju, saad sisse põigata, kuhu soovid. Kui kavatsed hääletada siis see ei õnnestu, iga peatunud autoga algab pikk vaidlus raha üle ja see raiskab aega, mida neil on palju ja sinul pole. Paari päevaga saad aru, et India on koht, kus kõike ette planeerida, tähendab stressi. Selle ajaga kavatsed ka tagasi matkata, fantastika, üks ots juba ulme, millal siis puhkad ja elu naudid. Sul läheks pool aastat vaja.

Ma ei saa ikka ja jälle aru, miks eesti inimene kohe mõnitama hakkab? Inimesel tekkis mõte, küsis aru...jaa, see matk nii lühikese aja jooksul on ütleme niiet...võimatu! aga miks see mõte kohe ära killida? Laskem inimesel proovida...sealt tuleb kindlasti väga korralik ülevaade...inimvõimetest. Mina tahaks küll sellest kogemusest kuulda!

Jõudu- jaksu!

Ja...kui Goasse jõuad, anna teada...võtan su tordiga vastu :)!!!

Olles ise 2 korda Indias käinud, siis ei tundu see idee kõige mõttekam. Aga no las olla ja miks mitte proovida.

Mind seevastu häirib see üha levima hakanud arusaam, et iga suvalise idee tekkides esitatakse terve hunnik rumalaid küsimusi ja siis sisuliselt eeldatatakse, et keegi teine teeb nende eest kõik kodutöö ära. A'la "on keegi käinud? teab keegi midagi? kuidas oleks odavam? mida selga panna jne jne?" Ja see kirjaviis. Ohh, aga kas tõesti toodab Eesti koolisüsteem idioote?

Vabandust RainerF...

Kui küsida tohib, siis millisest konkreetsest kirjaviisist jutt käib? Ja minu teine küsimus on...milleks see Trip.ee siis olemas on?

Ja minu kolmas küsimus...kui sa nii kosmiliselt tark oled, miks sa siis siin lugemas/ kirjutamas käid?

Jutt käis teemaalgatajast ja said aru küll.

Foorumil on otsing. Oled ehk näinud?

Kui sa nii kosmiliselt pädev oled, siis miks sa ei vasta esitatud küsimustele? Ei tea või hakkasid juba torti tegema?

Ma ei ole küll Rainer, aga mina siin teemas küll mingit jubedat mõnitamist välja ei loe. Niipalju viisakust võiks ju inimesel olla, et loeb läbi siin juba olemasolevad teemad, teeb endale selgeks vahemaad ja muud lihtsamad asjad ja alles siis küsib kui midagi arusaamatuks jäi. Levinumate sihtkohtade kohta on tripis päris piisavalt infot, viiteid blogidele ja reisikirjadele jne, aga nende läbitöötamine nõuab muidugi aega ja tahtmist. lihtsam on loota, et keegi hakkab sinu eest kõike ära tegema, eriti naeruväärne on see veel siis kui ise ka täpselt ei teata mida tahetakse: