Dengue Palavik hetkel Balil?

Kuulsin just, et üks seltskond eestlasi haigestus äsja terve grupiga Dengue'sse Balil ja üks ka paraku selle raskemasse vormi ning lõppes asi surmaga, kas keegi hetkel seal ja kas on kuulda midagi dengue epideemiast vms?

Ma ei tea, millises allikas selline info liikus.

Küll aga tekib minu jaoks küsimus: kas kogu seda gruppi käis hammustamas järjest üks ja seesama sääsk või olid need inimesed ise kusagil sääsepesas, kus viirusega nakatunud sääski oli palju koos?

Ma ei ütle, et üks või teine variant oleks absoluutselt välistatud ja et see poleks kindlasti võimalik. Aga küsimus siiski jääb õhku.

Nimelt ei ole isegi kõik sama pesakonna sääsed nakatunud.

Variant, et üks inimene grupist sai hammustada ja seejärel andis viiruse ise kõigile teistele edasi, ei ole võimalik. Dengue ei levi õhu kaudu või siis näiteks samade nõude kasutamise teel.

Olen ise dengue (nn. "kerge" vormi) palaviku läbi elanud ja see on ikka täielik põrgu, mida ei soovita kellelgi järele proovida. 41°C palavik, hallutsinatsioonid, väga tugevad pea- ja silmavalud, teadvusekaotused, tohutu ja pidev nõrkus, oksendamine jne jne. Viie voodis veedetud päevaga võtsin sisse umbes 40 tk. paratsetamooli 2 tk. korraga (ja sama palju valuvaigisteid), mis võttis palaviku allapoole vaid umbes 30-ks minutiks. Oleksin tahtnud isegi rohkem võtta, et sellest piinast lahti saada aga tundsin, et ei kannataks seda välja. Isegi peale põhihaiguse möödumist oli umbes 3 nädalat selline nõrkus, mis ei lasknud isegi koju naasnuna tööl käia.

Sain selle "kingituse" suure tõenäosusega Sri Lanka põhjatipu kandis, Jaffnas.

3
0

Tuleb välja, et oligi tõepõhi all.

3
0

Kes lugeda ei saa, siis kõige olulisem vast oleks välja tuua artiklist, et vaktsiin on olemas küll, kuid kasutatakse neil, kes riskipiirkonnas elavad ja teistele ei soovitata.
Kaitseks säästetõrjevahendid, pikad riided, sääsevõrk.

3
0

Lihtsalt teadmiseks, et Dengue palavik on paar viimast aastat juba ka Lõuna-Euroopas täitsa olemas. Elan Lõuna-Prantsusmaal ja meie regioonis (Cote d'Azur) registreeriti eelmisel aastal haigeid 60 ringis.

8
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased