trip-krainetrip-ukraine-dark
Dengue palavik koh Sametil

Tai valitsus on hoiatanud kõiki Sameti saarele sõitvaid turiste Dengue palavikku nakatumise eest, sest sellesse haigestumine on võtnud epideemia mõõtmed. Malaariatabletud selle vastu ei aita. Meie reisibürood on selle aga maha vaikinud. Sõidan ise ka novembris Taisse, haigestumise hirmus pidin plaanitud Sametil viibimise ära jätma. Sääskede eest peab end niikuinii kaitsma, aga kui iga torke järel peab hinge kinni hoidma ja end kraadima hakkama, ei ole just meeldiv. Kui kardad igasuguseid koledaid haigusi, püsi kodus, see ka õige. Mina kardan, kuid sõidan ikkagi.

kas haigus levib VAID sameti kandis??? Või peaksid kartma ka need turistid kes Bankoki kanti külastavad?

Eriti on ohustatud Sametil viibijad. Piirkond ju väike, iga sääsk võib olla haigusekandja. Haigusohtlik piirkond on Kambodzaga piirnev ala.

Meie reisibürood pole midagi maha vaikinud, keegi ju ei teegi minuteada praegu sinna reise. Usu mind novembriks on seal olukord ammu muutunud ja mingit epideemiat seal sellisel kujul enam ei tohiks eksisteerida, need löövad välja ikka vihmaperioodil. See muidugi ei tähenda seda, et talvel seal mingit ohtu pole, sääski on seal tõesti palju.

Sääskede vältimiseks võtta majake vahetult mere äärde või tuultele avatud avarasse kohta, mitte väga metsa sisse. Viimased on küll hinnapoolest kõige odavamad.

Muideks, kui meie veebrauris Tais käisime, ei näinud me ühtegi sääske! Samas Eestist öeldi et kindlasti tuleb kaasa võtta sääsetõrje vahendid. Olime nii mere ääres kuid ka sisemaal, aga ei päeval ega õhtul ega hommikul sääski polnud!

Olime Sametil veebruaris kaks korda ja õnnestus kohata ühte sääske, kellele ma siis ilmselt isuäratavana paistsin ja kes mind "proovima" tuli:) Esimesel korral oli majake mere vahetus läheduses ja teisel korral merest pisut kaugemal.

Juunis koh phanganil oli ikka sääski kõvasti, aga 7elevenist saad sellise tõrjevahendi, mis peletab kõik sääsed 2-3m kaugusele :) Nahka ei söövitanud ja midagi muud hullu ka sellest ei juhtunud. Need eestist ostetud sääsetõrjevahendid ju on ebaefektiivsed, vähemalt oma kogemused näitavad seda. Koh taol oli bungalow mere ääres ja seal ei näinud ainsatki sääske. Bangkokis ja Pattayal ei näe neid ammugi juba, linnas pole neil vist mõnus elutseda.

Mina käisin märtsis ja ei olnud kärbseid, sääski ega ÄMBLIKKE. Vähimalt mina kui suur ämbliku kartuses vaevlev inimene, neid ei näinud õnneks kuskil eluruumides.