Detroit- mida teha, kuhu minna?

Küsiks Detroidis käinutelt, et kuhu soovitate minna ja mida vaadata kindlasti tasuks? Kust shoppelda ja asju osta? Kas seal mõni turg ka on, kust odavalt asju saaks osta?

Detroidis käiakse vaatamas maha jäetud elurajoone, tehaseid ehk globaliseerumise mõju.

On sul puhkuseks vast koht valitud...
Nii uudishimust, ehk selgitad, miks just see linn?

Olen käinud vaid lennujaamas, seega linna kohta kahjuks nõu anda ei oska. Loe internetist natuke ette, enne kui lähed. Detroit on USA-s tööstusliku allakäigu ja sotsiaalprobleemide sünonüüm.

Teisalt - kuna kolmandik elanikest allpool USA ametlikku vaesusepiiri, on odavaid turge ilmselt küll. Google annab esimese lingina http://www.detroiteasternmarket.com/.

Äripartner tegutseb Detroidis ja kuna sinna minek oli hädavajalik, otsusasin paar päeva veel seal peatuda- linna vaadata.

Pistons (kuigi neil pole parimad päevad) ja Red Wings

Hakkas huvitama ja investeerisin 5min asja uurimiseks.

Muusikahuvilisena oleks võimalik seal natukene jälgi ajada küll.

Ise tõenäoliselt üritaksin Detroit'i Techno jälgi ajada. Ehk on olemas veel midagi originaalset sellisest mõjukast elektroonilise muusika aluszanrist.

Lisaks peaks seal olema olemas puhtakujuline "Getokultuur" oma linnajagude ja gängi aladega. Linna läbib "8 Mile Road" nimeline kiirtee, millest on saanud nime ning innustust ka m6ned hip-hop teemalised muusika/filmiteosed.

Tehnikahuvilisele soovitaksin Herny Fordi tehnikamuuseumi Detroidi eeslinnas Dearbornis kus on päris korralik tehnikanäitus (mh kõigi USA presidentide autod). Suvisel ajal saab külastada ka vanal vabrikuterritooriumil asuvat välimuuseumi ning Fordi tehast: http://www.thehenryford.org/museum/tickets.aspx. Sealsamas suhteliselt lähedal on ka paar ostukeskust (Dearborn Plaza, Westborn Mall), üleüldse on see kant tänu töötavale tehasele mõnevõrra etem kui tõeline pommiauk Detroit (mis iseenesest on ka paras vaatamisväärsus).

Betoonist linn, märkidega kunagisest hiilgusest. Klassikalise turismiatraktsiooni leidmiseks peab vaeva nägema, kaasa mõtlema. 20. sajandi alguses oli selle linna idee saada USA Pariisiks ja selle idee allakäigus süüdistatakse mõttes tumedamat nahavärvi. Ise soovitaks linna ajalooga tutvuda ja siis endale huvitavamad märgid üles otsida. Ise alustasin GM-hoonest, tiirutasin kesklinnas. Sõitsin õhutrammiga, mille vajalikkuses kohalikud siiani kahtlevad, vaatasin pesapallistaadioni. Silma jäi üksjagu jazziklubisid. Technokultuuri jälgi ei osanud kusagilt otsidagi. Käisin ka kuulsas getos tiirutamas ja avastasin, et see on paljuski müüt, sest arvatavasti on üldpilt loodud üksikute näidete-piltide koosnäitamise varal, üldine olustik pole pooltki nii masendav. Minu uue valge Cadillaci vastu ei tundnud keegi huvi. Muidugi öösel sinna ei tahaks sattuda. Soovitati hullema kogemuse saamiseks Flinti sõita.

Kaks päeva sisustab ära küll.