Detsember/Jaanuar Mehhiko reis

Tere tripikad! 

Kuidas on lood Mehhikosse (Cancun) reisimisega detsembri 2020 lõpus v jaanuar 2021 alguses? Niipalju olen kursis, et transiit ei tohiks toimuda läbi USA.  Kas kehtivad transiidi kohta ka muud piirangud vm Pariisi või Londoni lennujaamades? Eks piletite ostmine tuleb ilmselt viimasel hetkel, ega ei tea mis siingi saama veel hakkab.

Ja veel, milline on eluolu Mehhikos? On veel keegi, kes plaanib reisi Mehhikosse? Tahaksime minna koos elukaaslasega nautima sooja päikest, eksootilist loodust, head toitu ja merevett :)

Endal plaan märtsi algul minna.Lennata plaanisime Lufthansaga.

Meil ka Mehhiko plaanis, piletid jaanuarisse võetud (Lufthansaga).

Plaanisime samuti dets lõpus Mehhikosse minna aga kuna osutus väga keeruliseks, valisime Zanzibari. USA lennujaamade kaudu transiit on Eesti kodanikele keelatud, võimalik läbi Soome AirFrance otse aga lennud Eestiga ei klappinud kuna lend läheb hommikul vara,  peaks arvestama veel ka eelmisel päeval kohale lendamisega, samuti tagasi lend saabumisest järgmisel päeval. Laevaga ei ole ka Soome võimalik minna, kui ei ole elamis- või tööluba.

Oot, kas ei ole võimalik lennupileti ettenäitamisel Helsingis sadamast otse lennujaama minna?  Sellest oli juttu kusagil mujal, jäi mulje, et oli võimalik.

Kui viibid Mehhikos 2 nädalat või kauem, on tagasilennu transiit läbi USA võimalik. ESTAd on jälle avatud.

Meie perega veebruaris , piletid Lufthansaga läbi Frankfurti

Tahab keegi lähemalt rääkida oma plaanidest Mehhikosse? Kunas Tai ilmselt niipea oma karantiinikohustust ei muuda.. siis on ka plaan Mehhiko poole piiluda.. veebruar-märts. Lufthansaga vist peaks saama vaid 1 maandumisega Tallinnast kohale? Hinnaklass ca 700eu juures nägu? On paremaid/soodsamaid variante veel`?

Suurbritannia suurima päevalehe andmetel on lähipäevil oodata USA sissesõidupiirangu kehtetuks tunnistamist: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9069479/UK-government-pushes-lifting-U-S-travel-restrictions-sources.html

Me uurisime Soome laevaga sisenemise kohta Estravelist, kus öeldi, et transiit on võimalik ainult lennukiga ning kui lennuvahe on liiga pikk, on lubatud ka ööbimine lennujaama lähiümbruses. Laevaga transiit ei ole lubatud. Rohkem ei oska kommenteerida...

Ostsime jaanuari alguseks piletid ära, ümberistumine Frankfurtis (lufthansa) algusega Tallinnast, hind oli 800 ringis. Eks nüüd tuleb loota, et reis ikka toimub :).