Easy Jet ja Tln - Milaano - Tln.

Kas keegi teab, miks Easy Jet lõpetas novembrist marsruudi Tallinn-Milaano- Tallinn?

Terve suvi pole ka reise olnud. Jääb ainuke otselend Ryanair, aga väga ebamugava saabumisajaga.

ju polnud piisavalt kasumlik ots ja lennukeid mõtekam muudel liinidel lennutada. Sama lugu easyjeti tallinn-berliin otselennuga, mis sarnaselt tallinn-milaano liiniga peale 24.okt jälle kinni läheb. 


19.sept peaks easyjet avalikustama järgminse aasta kevad-suvise (29th March to 30th August 2020) lennuplaani. eks siis ole näha, kas taastavad need lennud, tuleb ehk midagi muud huvitavat või jääbki ainult tallinn-londoni liin alles. https://www.easyjet.com/en/schedule-release

polnud Piisavalt kasumlik? Ei usu. Iga kord oli fully booked, eriti suvel. Väga tihti kasutasin seda liini. Kõgu aeg rahvast täis.  Väg kahju.

no eks ütle siis ise muu loogilisem põhjus, miks liin kinni pannakse?! ega lennu kasumilkkust ei näita ainult müüdud istekohtade arv. olulist rolli mängivad ka igasugu muud teenused, mida sulle lennupiletit broneerides ja lennu ajal pakutakse ning seda sina ju ei näe, palju keegi on ostnud. näed aint seda (ja oma kogemusest euroopas ringi lennates on seda selgelt näha), et tallinna lendudel on pardal shoppamist (nii süüa-juua, kui muud kaupa) ikka selgelt vähem kui kesk-euroopas.

Kõlab loogilisena, eestlane närib oma kaasavõetud võileiba, healjuhul ostab tassi kohvi ja kogulugu. Sellega reisiliini avatud ei  hoia. Oma mässi koti pakib ka veel nii, et kõrale keegi panna ei saa ja ongi täiskompott

See ju teada lugu, et kõikide käibe pealt lisatasu maksvate lennufirmade pardapersonali seas on Tallinn nende ebameeldivamate lendude hulgas just sellepärast, et suhteliselt pikk lend ja läbimüüki naeruväärselt vähe.

Millised lennufirmad maksavad käibe pealt lisatasu?

Thomas cook täiesti kindlalt, teiste kohta ei tea.

Tänapäeval vist enamus, ka legacy carrier tüüpi firmad.


Oluline on hoopis see, et osadel odavlennufirmadel moodustab see paraku arvestatava osa palgast ja sealt ka surve neid liine mitte opereerida, kust töötasu niipalju ei tule.

easyjetis läheb iga lennu pealt müüdud söögi-joogi-kauba tulust 10% selle konkreetse lennu pardapersonalile. 


http://become-cabincrew.com/airlines/easyjet.html - you will get a 2,5% commission (10% for the whole crew, mostly divided by 4) from everything sold on board of your flights.

Kui KLM 10 aasta eest lõpetas Tallinna lendamise oma Fokker 100 lennukitega, oli sama lugu - lennud pilgeni täis, aga kasumlikkus lahja. Keegi midagi ei osta, lennuk aga võiks sama aja jooksul teha Lääne-Euroopas kaks edasi-tagasi lendu. No ja MaSu oli ka, mis sundis raha lugema...

Estonian Air vist maksis kunagi koguni 25% müügi pealt pardapersonalile? Igatahes röögatu protsent oli (ja manitses mitte ostma).
Tallinna lendudel püüavad nad õnnetud jah 30 sekundiga selle kohustuslikku tiiru läbi joosta oma käruga. Euroopas mõnel pool iga rida ostab midagi ja poole lennuki peal öeldakse, et sorry, me rohkem ei jõua müüa, maanduma peab juba.

Ma ei ole hinnateadlik ega -tundlik inimene, aga ma pole lennates küll aru saanud mida sealt pardalt osta mõtet on.

Ma pole ka odavlennufirmadega nii pikki lende lennanud, et pardal kindlasti sööma peaks.
Mul seisab varsti türklastega hea mitu lendu ees ehk keegi jagaks soovitusi mida pardal poodelda.

Odavlennufirmad ongi üldjuhul ebamugavad (sh. lennuaegade osas). 
Aga septembrist on lennud tagasi. 

Tänasest on easyjeti lennud kuni 30.08.2020 müügis. Kahjuks paistab, et ei taastata ka kevadest ei Belriini ega Milaano otselende vaid ainsaks easyjeti otselennuks jääb Tallinn - London Gatwick :(

pole lennates küll aru saanud mida sealt pardalt osta mõtet 


Ma tavaliselt ostan toitu, nt Nordica pakkumine - värske võileib ja apelsinimahl 6 euro eest - oli üks turu parimatest nii kvaliteedi kui hinna poolest. airBalticu ettetellitavad lõunad on natuke krõbeda hinnaga, aga kvaliteetsed. Kui minna lennule töölt vms, pole lihtsalt aega alati enne süüa. Laupäeval puhkusereisile minnes on teine asi muidugi.

Üldiselt muidugi spetsiaalselt lennukisse shoppama minna pole väga mõtet :)

Kusjuures paljud ostavad kohvi - aga seda ei soovitaks kui lend üle 90 minuti. Vedelikukadu on lennu ajal niigi suur ja kohv ainult suurendab dehüdratsiooni.