trip-krainetrip-ukraine-dark
Eelarve Taimaal

Kuu aega: kas piisab 900-1000 eurosest eelarvest, et liikuda mööda riiki, ööbida, syya jne? Plaanin moned päevad veeta Bangkokis, edasi ehk paar nädalat Pohja-Tais, seejärel ehk ylejäänud aeg Krabil voi Hua Hin voi moni muu lounapoolne paik. Edasi-tagasi lennupiletid on eraldi arvestatud. Koik arvamused, näpunäited ja soovitused on teretulnud! Mulle see esimene kauge ja pikk reis omal käel. Veits pabistan :)

Saab rahulikult ka poole vähemaga hakkama ;)

Kas majutus Taimaal siis nii odav või?

Aitäh! Peab ilmselt kova eeltööd tegema et enam-vähem oleks pilt iseendale selge. Sellest kauplemise kultuurist veel.. Lugesin, et enamus hinnad on tingitavad. Kas tingitavad hinnad on ka öömajades ja söögikohtades? Kohalikus matkabyroos? Marketites olla hind juba eelnevalt paigas?

Tipphooajal (nov-märts) öömajades üldiselt mitte. Söögikohtades ka mitte. Turul võid kaubelda küll, kui lusti on. Lonely Planet Thailand ikka kaenlasse ;)

Sõltub kui kõrgetasemelisse hotelli pürgid. 5* resordis selle rahaga hakkama ei saa, tärnideta bungalows jääb raha järele. Sul on umbes 500 krooni päeva kohta, nii et hipimajutusega saab hakkama. Üülipalju laristada ei saa. Ühe või kahe peale on see raha? Kui ühe peale ja teid on kokku kaks, siis on päris kõva summa, kui kahe peale, siis peate ikka vaatama kust ja mida.

Jep. Üldiselt on veits nii ja naa. Ega laiata selle raha eest kindlasti ei saa ja samas mõiste "liikuda mööda riiki "on ka nii ja naa. Kui kahekesi olete ja see 900-1000 eur-i sinu jagu siis ok. Arvesta ikka nii, et ööbimise keskmiselt(odavamalt) 200-300 eeku öö ja selle 1 kuuga neid ikka koguneb:). Toitumise osas arvan, et saad 100 eeguga päevas hakkama. Arvesta siis ööbimine ümmarguliselt 6000-9000 eeku + söömine 3000 eeku. Liikumine ka maksab midagi. Võta igaks juhuks ka krediitkaart kaasa:)

Edu!

On yks hea lehekylg. Uurisin sealt hotellide hindasid. Pakub Chiang Mais 2 nädalat majutuse hinnaks 77 euri?? Imm Eco Hotell. On see voimalik, et nii odav? Järgmine pakutav hotell oli kyll keskm. 200 euri. BK-s sain 5 päeva majutuse odavamaks hinnaks 50 euri. Sawasdee. Ja Krabile 2 nädalat majutust 308 euri. Krabi on siis kallis piirkond?

Täitsa sobivad ka nö askeetlikud majutustingimused - peaasi, et saab turvaliselt magada ja pesta :) Kas nö tärnideta bungalos tuleks majutus odavam? Ja kuidas seal selle turvalisusega on? Pean silmas siis, et mingid troopilised elukad hommikul otsa ei vaataks voi et keegi boamadu ennast mu teki peale kerra ei keriks? :D

Ja kas keegi oskab öelda, kuidas oleks targem teha, broneerida majutus juba nyyd ette voi minna kohale ja eelinfo kohaselt kulgeda sinna odavasse majutusse kysima vaba tuba?

To: TammeAnn

Ja palju siis see kokku teeb 77+50+308=435 euri ja pool eelarvet läinud. Üksi liikudes on see 900-1000 piiripeal ja arvestama peab ka üllatustega. Nagu juba soovitasin krediitkaart kaasa on tunduvalt rahulikum isegi siis kui seda ei ole vaja kasutada:)

Pole veel alla 3000 euri umbes kulutada suutnud ja seda 2-nädalaga.

Mõtlesin sõna sekka öelda Krabis ööbimise koha pealt. Meie leidsime keset linna bungalowde reklaami, mis oli ise kirjutatud kollase tausta peale ja öö maksis reklaamis 900 bahti, meie tingisime 700 bahti öö peale (kondits, telekas, dušš, air-con..). Täitsa normaalne maja oli, kui just luksust ei taha. Elementaarne oli olemas koos gekodega :) Teisi elukaid peale sipelgate ei kohanud maja juures. Aa sorry, üks ahv ka hüppas üks päev üle katuste :) Soovitaks küll minna kohale ja ringi käies omale sobiv otsida, eelnevalt kõiki 2 nädalalt pole mõtet bronnida, arvan. Igatahes edu ja palju päikest!

Tõmbasid üle 3000€ ninna kahe nädalaga? :) Eks see võimalik, kui 5* hotellides olla. Saab ka kallimalt kui väga vaja. Aga TA ei plaaninud viiekaid võtta.

Elamised olid normaalse hinnaga, lihtsalt baaris jäi käsi vist kella nööri külge kinni:)

Krabis meie küsisime rannalt lihtsalt seljakotiga noorte käest infot ja nemad juhatasid kohta, kus sarnased inimesed ööbisid ja mida minu arust netist pole võimalik leida. Koht ise soovitas PhiPhil ka n-ö tütar"hotelli" aga seal valisime veidi viisakama ja linnakesksema koha. Aga see eriti soodus koht Krabis asus Tonsai beachil (linnaranna ja Railey vahel), kus mägironijad harjutasid.

Turvalisusega probleeme polnud - madude eest hoidis võrk voodi ümber ja ei tundnud kordagi, et mingi oht oleks meid varitsenud. Üks väidetavalt nägi hommikul madu kohvri all aga ... see olevat kohe jalga lasknud.

Väga rumal on siit panna koht kinni kuna kohapeal on leidmisvõimalusi palju rohkem. Käid, küsid, ka kohalikud reisibürood suudavad aidata. PhiPhil on maabudes suur hotelliväljamüük enne kui üldse jala kuivale maale saad.

Leidsin 2 grammi infot nende bungalowde kohta ka http://www.travelfish.org/accommodation_profile/thailand/southern_thailand/krabi/railay_beach/all/2904 ja http://www.travelfish.org/accommodation_profile/thailand/southern_thailand/krabi/railay_beach/all/2903 Jutu järgi (seal lehel) on nad eriti halvad aga meie jaoks olid täitsa ägedad, selline ehe rannaelu (ja ma muidu ikka armastan luksust, nii et ei ole midagi hirmsat). Elekter oli kogu aeg sees ja ei olnud meil mingit "shared bathroomi" ega midagi. Nii et säästureisijatele, kes nõus seiklema, soovitan igati.

Me ise olime vist nendes Mambo Bungalowdes, igati ägedad :)

Ööbimist ei tasu praeguse majanduslanguse ajal küll kinni panna ennem. Piltidel võib kõik ilus olla, a kohapeal hoopis muu.Käisime Chumpon, Phuket, Bangkok, Pattaya, saared ja leidsime igal pool poole tunniga ööbimise(Phuketis läks pool päeva). Ja ükski ei olnud neist sama, mis enne netist valmis vaatasime. To: naksitrall Hea pea sul kui nii hästi kannab. Ma tulin just tiirult, pea sassis ja läks 800B koos go go´ga :) Naiselegi sai sissepääs makstud. Nõrk olen selle kohapealt vist.

Kui see saladus pole, siis võiksid mainida, millise hinnaga kohapealt(ilma broneeringuta) hotelli saab ja mitme tärnised hotellid on? Endal ka märtsis sinnapoole minek, oleks heaks orientiiriks:D

Sattusin hoogu, polnud pikemat aega pidutsenud ja 4 päeva baarist välja ei saanud. Hotelli poleks vaja olnudki.

Nii palju veel, et Tais võid maksta palju ja võid maksta vähe ja selle odava ja kalli koha vahe sealjuures ei ole väga suur, üks lihtne näide Bangkokis ööbimisest - võid valida reisifirma pakutava hotelli ja maksta pea, et sama hinda, mis euroopas hotellide eest. Samas võid ööbida ka Khao San Roadil, mis on paksult backpackereid ja muid kolle täis - super koht, kus öö ennem mujale Taisse edasi suundumist veeta, seal sai ise näiteks ööbitud Sawasdee Khaosan Innis mingi 900 bahti eest n.ö. deluxe toas, see on siis 300 eeku öö, ja tuba kvalifitseerus minu hinnanguliselt euroopa väga hea 3* hotelli tasemele. Samas oleks ka 200 eegu eest ilusti saanud. Ise veel naersin hiljem tuttavate üle, kes ööbisid Bangkokis mingis mõtetus steriilses euroopalikus hotellis ja maksid pea seitse korda rohkem.

Üldiselt sama kehtib igal pool - veidi researchi, et koht täielik urgas poleks ja kui just ise steriilsust Taist ei otsi on kõik super ja odav.

Sama näiteks Lõuna-Tai saarte kohta - võid ööbida kohas, kus maksad teleka ja muude asjade eest, mida sa ei kasutagi, samas kõrval võib olla veel ilusam ja toredam bungalow operaator, kes telekaid ei paku kuid hind on kordi odavam.

Kui vapsjee askeetlikult oled nõus läbi ajama ja õhukonditsioneeri asemel lepid propelleriga laes ning ehk mõne putukaga toas, on võimalik ööbida maailma ilusamates randades selliste hindadega nagu 300-400 bahti öö, mis on siis ~100 eeku. Sama kehtib ka Chiang Mai jms linnade kohta, kus patt oleks maksta rohkem majutuse eest kui 1000 bahti.

Samas - asi on jälle maitses. Kuid isiklikult leian, et Tais on majutuse peamine eesmärk voodi, kus öö veeta, ja kui su bungalow ees on võrk-kiik, siis ilmtingimata iga öö sinna voodissegi ei pea jõudma - yhesõnaga super maa, kus sina valid palju maksad, mitte nagu paljudes teistes kohtades, kus sa pead maksma võta või jäta.

Siin üks link, mis aitas mind väga palju oma Tai reisi planeerimisel:

http://www.sawasdee.com/

Sõna "steriilsus" on sama ebaõnnestunud halvustamine kui "turistilõks". You get, what you pay for: see kehtib igal maal, nii ka Tais. Kahtlemata on Tai sendilugejale odav maa, aga nimetada üle 1000 bahti maksmist "patuks" - ma nimetaks seda "hapud viinamarjad". Naerda selle üle, et keegi maksab rohkem ja eelistab mingit kvaliteedistandardit hotelliga riskimise asemel, well...vaevalt et inimesed kes maksavad 11000 bahti Bangkoki Peninsula sviidi eest, naeravad backpackerite üle. Ehk sellepärast polegi selle hinna maksmine neile mingi probleem, erinevalt odavusejüngritest.

Mind on ka natuke häirinud see suhtumine, et kui keegi sai mingi majutuse/lennu soodsamalt, siis oleks ta kohe parem reisisell, kõvem mees, naabrist parem vms. Arvatavasti on selle juured peidus Tripi algusaegades, mil eestlasi oli veel vähe, kes laias maailmas omalkäel seljakotiga reisinud ning teemadeks olid suuresti sellised nagu: kuidas seda kõike teha soodsamalt kui reisibüroodes pakutav v ise saab rohkem näha ja soodsamalt. Tänaseks on aga asjad muutunud ning ka suurema rahakotiga inimesed on võtnud nõuks ilma reisibüroota reisida.