Eesti kodanikud pääsevad Tai Kuningriiki varsti viisavabalt

Lõpuks siis selline teade: Riigikogu liige Valdo Randpere teatas Facebookis, et alates 24. jaanuarist 2014 pääsevad Eesti kodanikud Tai Kuningriiki viisavabalt.

"Kaua tehtud kaunikene. Eesti on taotlenud oma kodanikele Tai Kuningriiki reisimisel viisavabadust juba hulga aastaid. Nüüd on siis viisavabaduse ametlik alguskuupäev teada - 24. jaanuar 2014.aasta Eile, s.t. 25.detsembril avaldati vastav teade Tai Kuninglikus Teatajas ja see jõustub 30 päeva möödudes avaldamisest," seisis postituses.

Kuni 24. jaanuarini kehtib aga kord, kus Taisse reisimiseks saab viisat taotleda piirilt, kui plaanitava turismireisi pikkus ei ületa 15 päeva. Piiril viisa taotlemiseks peab pass kehtima vähemalt 6 kuud.

See on nüüd mingi uus ametlike teadete avaldamise koht? Randpere näoraamat ma mõtlen? Et kõik, mis sealt tuleb on puhas kuld?

Sama info on ka vm kodulehel, nii et tasub vast uskuda.

http://www.vm.ee/?q=node/5827

Endal minek 28ndal, nii et napikas! Loodetavasti siis kehtib ka nii nagu peab! Huvitav ainult, mis ja kui palju maksma peab, pidi ju mingi uus tasu kehtestatama ja kas on ikka pilte jms vaja? ei usu mina, et sisse tohib jalutada nagu EL kombeks :D

Endal ka napikas, jõuan Taisse 23.01.2014 kell 17.00 kohaliku aja järgi. Nii et tuleb ikkagi viisa osta. Ja ka kiire ja rumal küsimus- palju viisa piiril maksab, vaidleme sõbraga ja minuteada oli 2 aastat tagasi kui viimati käisin 35eur, Kambodza 20dollarit ja Vietnam 50eur????????

Piiril on viisa 1000 bahti, kui minna kiir jarjekorras, siis 1200 bahti. Minu teada eurides maksta ei saa, ainult bahtides.

Mina küll ei arva, et peale 28ndat enam midagi maksma peab, või piltidega jändama, muidu see ei oleks ju viisavabadus. Igaks juhuks võib siiski fotod taskusse pista ja viisaraha käepärast hoida, äkki info ei ole alguses veel kõikidesse piiripunktidesse jõudnud. Ise lähen 19.2, ehk on selleks ajaks juba selgus majas, kuidas asi toimib.

Aii, kurja. Viisavabadus jõustub alles 24.1. Ma millegipärast lootsin, et juba 1.1. Ise hetkel Tais, visa piirilt maksis 1000 THB. Võimalust maksta milleski muus ei näinud, aga eraldi ka ei uurinud. Huvitaval kombel ei huvitanud Krabi lennujaamas kedagi, kaua me Tais peatume. Tagasisõidupileteid ei küsitud. Plaanide muutumise tõttu tuleme Taisse tagasi 9.1 ja lootsin, et siis ei peaks viisat enam ostma. Aga näed, eeltöö jäi tegemata:/ Tuleb siis uuesti maksta.

Kas on uudiseid, 13 jaanuar pidi kesklinn kinni pandama protestijate poolt. Mm üldse ei meeldi see, et esimest korda minek ja kohe mingid pinged...kui keegi kohapeal viibib võiks kursis hoida?

Jõuan Taisse (Phuket) 23.01.2014 ca. kell 11.35 hommikul, ega siis vist viisast ikka pääsu pole? Tagasi umbes 3 nädala pärast - huvitav äkki antakse ikka 30-päevane viisa kohe...

Valisministeeriumi info jargi pole kindel. 25. detsembril jõudis Tais lõpule riigisisene menetlus viisavabaduse jõustumiseks Eesti kodanike suhtes ning Tai valitsuse otsus hakkab kehtima 24. jaanuaril 2014. Sellest kuupäevast saavad Eesti kodanikud reisida Taisse turismi eesmärgil viisavabalt ning viibida Tais järjest viisata kuni kolmkümmend päeva.

Kui soovite Taisse siseneda enne 24.jaanuarit tuleb teil taotleda viisat, mida saab taotleda piirilt, kui plaanitava turismireisi pikkus ei ületa 15 päeva. Piiril viisa taotlemiseks peab pass kehtima vähemalt 6 kuud.

Mis nad praeguse seisuga siis minuga ette võtavad 23.01 kui planeeritava reisi pikkus on 3 nädalat? Annavad esialgu 15-ks päevaks viisa ja kuna 24.01 hakkab niikuinii kehtima viisavabadus, siis ei olegi enam oluline?

Ma võin muidugi eksida, aga juriidiliselt peaks olema nii, et antakse 15-päevane viisa (kui antakse - kui küsitakse tagasisõidupiletit ja see on kaugemal kui 15p, siis ei pruugi anda - puudub õiguslik alus). Õiguslikult jõustub viisavabadus 24.1 ja kõik kuni selle ajani tehtud toimingud peaksid kehtima nii nagu seni. St riiki sisenemisel Sulle ju antakse viisa, kus on märgitud ka vastav kestus jms. Kui selle rikud, rikud OMA viisarežiimi. Sa ju ületad piiri 23.1, mitte 24.1. Lihtne näide - kui ostad poest kaupa 100 euri eest, kuigi sama asi maksab järgmisel päeval 50 euri ja see on välja reklaamitud, siis pood ju raha tagasi ei maksa. Kui seadus jõustub 1.1., siis 31.12. kehtib veel täies ulatuses vana seadus. Sellega tuleks arvestada. Muidugi võib ka õnneks minna ja Tai võimud suhtuvad asjadesse leebemalt. Aga see on pigem oletus ja sellele ei tasuks lootma jääda:)

Kui sul ka laheb onneks, et annavad selle 15 paeva, minult pole kunagi tagasi soidu piletit kusitud, siis see tahendab, et pead 15 paeva parast ikkagi korra maalt lahkuma ja siis juba viisa vabalt tagasi tulema. Tempel luuakse ju passi 15 paeva, ning kui ule selle oled siis on viisa reziimi rikkumine.

Tervist! Lähen veebruari lõpus Taisse ja olen kohapeal 33 päeva. Kas targem oleks saada see 30-päevane tasuta viisa ja maksta tagasiteel lennujaamas kolme üle aja oldud päeva eest? Või teha enne sõidu lõppu viisa uuendus, juhuks kui nt dokumentide kontroll viimase 3 päeva jooksul tuvastab, et mu 30-päeva viisa on lõppenud? Ja sellisel juhul - kas "visa run'i" saab teha ainult piiril või ka näiteks Chiang Mai lennujaamas? Allpool on see küll kirjas, aga ma poleks siis sel juhul ju enam maale siseneja. Kas sinna õige leti juurde pääseb? http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

Soovitaksin Helsingist normaalne viisa hankida.See 30-päevane viisavabadus kehtib eeldusel et sa lahkud selle aja jooksul riigist.Maale saabudes võidakse kontrollida ka lahkumise lennupiletit ja sind mitte maale lasta.Ma arvan et kogu seeda jama pole vaja

Sain Helsingi Tai saatkonnast sellise vastuse: "If your stay in Thailand will be longer than 30 days should apply tourist visa in advance or go out of Thailand within 30 days".

Kuulge 25,26,27 jaanuaril minejad,kas loodate et Tai ametnikud lennujaamas on eestlaste viisavabadusega kursis või olete mingi dokumendi leidnud mis välja printida näiteks selle kohta?

Jõuan Phuketile 24.jaanuaril kell 11.30 Eks katsun teada anda kuidas see viisavabadus toimib

Mul jouavad ka sobrad 24, eks naha ole kuidas laheb. wikipedias on igatahes info olemas. http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Estonian_citizens

Andke jah märku kui võimalust, et kuidas läks. On kindlam minna :)

Ma tahtsin VM paberit saada, sealt saadeti kiri, et pöörduge Rootsi konsulaati, seda ma teha ei viitsind, sest sealt ei saa kindlalt midagi. Mõtlesin, et prindiks midagi, aga huvitav mida :D VM kodulehe väljavõtte inglise keeles? vaevalt, et selgi mõtet on ...tuleb parimat loota lihtsalt ja oodata 24ndal saabujate kogemusi ..

Me plaanime veebruari keskpaigas Langkawilt Koh Lipele sõita, see nii väike piiripunkt, seega ootaks huviga kogemusi. Suuremates lennujaamades on vast kiirem see infoliikumine, wikipedia Eesti lehel on küll info juba väljas aga kõikidel muudel lehtedel endiselt märge Visa on arrival-i kohta.