Eesti-Slovakkia(Bratilava)

Tere! Plaan minna märtsis autoga Slovakkiasse(Bratislavasse ) koera järgi. Kaua umbes võiks sinna sõit kesta? Palaan alustada hommikul vara sõitmist kuni Poolani ning seal siis võtta mõni odav öömaja ning taas järgmise päeva hommikul sõita siis välja Bratislavasse. Seal kaua aega ei kulutaks , koera kaasa , söök ja natuke juttu rääkida ning kohe tagasi, et jõuaks Poolasse samuti öömajale. Pole ennem kunagi autoga reisind ja nyyd veel koer ka tuua , seega peaks ajalislet suht kappima, et kiielt koju jõuda! Kaua umbes Poolasse sõidab autoga Eestist , kui eriti pause ei teeks va. söögipaus? Ja kas järgmisel päeval kui Poolast sõitu alustada hommikul vara jõuaks ikka keskpäevaks Bratislavasse kohale? Kus oleks hea majutuse kohta uurida? Ning vaadata näiteks ka sõiduplaani ? Plaan muidugi TomTom kaasa võtta? Ja kas kuskilt saba ka vaadata teepeale jäävad gaasitanklaid?

Bratislavasse 2. päeva lõunaks kohale jõudmine sõltub, kust ja mis kell Eestis sõitu alustada ja kui kaugele Poola tahad 1. päeval välja sõita. Tallinnast Bratsilavasse peaks viamichelin. com andmeil olema 1658 km ja ligi 22 tundi sõitu. Seega 2. päeva lõunaks kohale jõudmine on paras jõupingutus, seda eriti 1. korda pikka automatka tehes. Poola ju ise kah parasjagu suur seal vahepeal..mina ise võtaks asja rahulikumalt ja läheks koera järele alles 3. päeva hommikul.

naiste ja lastega metsapeatusi tehes Varssavisse õhtu ca 8. Aga usun et "normaalse" seltskonnaga jõuaks Varssavist edasi. Ja siis hommikul mööda 4-realist Katowice peale. Edasi läbi Tšehhi nurga Slovakkiasse (NB! Slovakkia piiri peal kiirtee kleeps 5€) ja siis varsti ongi kiirtee Bratislavani. Poolas katsuda kohalike "sabas" püsida, nad teavad kus ja kui kiiresti võib sõita (aga ega alati ei õnnestu ka sabas püsida ;) )

Alustasin Tartust kell 13.00. Poolas olin kell 20.00. Mina eelistasin sõita Poola läbi ööga, kuna on tunduvalt rahulikum. Kella 8-9 olin slovakkia piiril. Minu arvates on öösel Poola sõitmine tunduvalt rahulikum ja närvesäästvam. Pigem siis juba sõita kohale kiiresti. Puhata Slovakkias välja. Ja siis järjest tagasi.

Kevadel jõudsime me om tripi algusosa teha niimoodi. Tartu - Bialystok (7.00 - 20.00). Bialystok - Bratislava (8.00 - 21.00). Kusjuures täiesti rahulikult, vahepeatusi tehes jne.

Tänud vastamast! Kas Poola piiri peal on väga palju venimist? Ja kus kohta kiirtee maksu peab maksma? Eile uurisime,et vist kulub ikka 4 päeva Eesti-Bratislava. Eestist alustades sõita Varssavisse välja seal ööbida , hommikul sõita edasi Bratislavani välja ja seal samuti ööbida ning siis tagasi eesisse ühe ööbimisega samuti Varssavis! Mis arvate ons ee norm plaan? Ega kiiremini vist ei jõua ju ?

Poola piir on nagu Eesti-Läti - hooga üle ja pole mingit passimist (EU ju ikkagi ;) Kiirtee maksu kleepsu saab osta kohe näit. Tšehhi-Slovakia piiril (ilmselt ka teistes piiripunktides) ja siis kleepida esiaknale (alla paremale).

Nõu ei oska siinkohal anda, aga tunneks huvi, et mis imekoera sa tooma lähed, et seda ainult Bratislavast saab? Loomadest rääkides on mul möödunud suvest väga meeldiv kogemus Bratislava loomaarstidega! Hea inglise keel, kiire tegutsemine ja väga sõbralik teenindus! Aga hinda muidugi oskavad selle eest ka hästi küsida.

Kui ise peaks sellise asja ette võtma, siis paneks varasel pärastlõunal Eestist leekima, jõuaks õhtuks Poola ja sõidaks läbi öö. Keskpäevaks Bratislavas. Ma olen ca 10 korda sõitnud ja päevane Poola ei ole transpordiks sobilik kui aega vähe :-)

Aga kui hommikul vara- valges alustada sõitu Varrsavist,kas siis jõuab alles öösel Bratislavasse? Kardan,et nii ööläbi sõita on väsitav ,kuna 1 juht ainult ja Bratislavas tahaks ikka väljapuhanuna olla . Koeraks on Yorkshire Terjer :D

Kui Poolas ööbida, siis soovitan mitte Varssavis, vaid enne ( nt Bialystok ) või peale, tuleb odavam. Tee ääres on kohti piisavalt, ka ilma ette broneerimata.

Olen alati läbi Poola üritanud sõita pühapäeval, rahvas kirikus, rekkasid pole ( tegelikult õhtul vastu esmaspäeva hakkavad ilmuma ) . Ühe otsa, nt sinnasõidul, valiks pühapäeva Poola läbimisel.

Aga kaua umbes Poolast Bratislavasse sõidab, päevasel ajal ja öösel sõites? Keegi teab mõnd odavat, kuid normaalset ööbimiskohta Poolas?

Bratislavasse on ju väga umbmäärane? Olenem kumbast otsast alustada. Poolat on ju 600km. PS. Saatsin sulle privas teate ka:)

Arvan, et Varssavist Slovakkia poole, vähemalt 100 km peale Varssavit, on tee ääres norm hinnaga norm öömajasid.Raske on ju ette planeerida palju viitsid õhtul sõita. Enne Varssavit oli pilt nutusem.

Torbiito, vaata, et siis naeltega ei lähe, muidu Poolas jamad. Teekonna planeerimisel arvesta kindlasti talveoludega.

Tere!

Ööbige kindlasti Poolas. Ja puhanuna jätkake.

Tagasi võite sõita näiteks Lublini kaudu. Ööbige Lublinis või Rzeszowis. Lisaks sellele ilusad linnad on need.

Tankige tanklates Lotos, Orlen, Rafineria Gdanska.

Mis värk nende tanklatega on? Las inimene tangib kus tahab:) Näiteks Leedu Statoilis ja sealt paneb juba arvatavasti paagitäiega kohale.

Ise ka kümmekond korda seda otsa sõitnud ja väga rahulikult, aga ilma ööbimata sõidab poolteist ööpäeva. Ilmast muidugi sõltub ka kõvasti... Ja Poola piiri ületamise kohta võin öelda (nagu aru saan, siis pole enne sealt üle käinud), et vahel võib seal isegi tunduda, et on miski järjekord ja kõik seisavad ja arutavad midagi jne. Tegelikult on kohalikel jutupaus ja paar turisti arvavad ka kohe, et peab seima ja nii edasi. Kuni on korralik saba kust viisakas mööda ei trügi. Aga trügi ikka! Tagasisõidule arvesta palju aega. Kui koer pole autosõiduga harjunud, siis võimalik, et iga poole tunni tagant pead peatust tegema ja okset koristama. Nii et võimalikult vähe süüa ka anda enne sõitu siis. Kuigi vahet pole. Midagi rohelist viskab ikka välja, aga õnneks harjuvad kiiresti. Palju värsket vett kaasa.

Poolteist päeva pakuks ka jah.

Hommikul vara, nii seitsme ajal ära minnes jõuaks viie-kuue ajal õhtul Varssavisse aga seal on siis parasjagu õhtuse tipptunni liiklusummikud. Varssavi äärelinnast läbisõites on teel hulga jalakäijate valgusfoore ja need koos tuhandete autodega võivad tekitada neil tööpäevalõpu kellaaegadel tund - poolteist läbilinnasõidu viivitust ja hulga esimese-teise käiguga sõitmist, kohati aeglasemalt jalakäijakiirusest.

Poola maanteedel 70 km/h piirangutega ohtratel teelõikudel teavad kohalikud suurepäraselt, kus kiirust tegelikult kontrollitakse. Võta mõnele asisemale sappa ja juhindu neist, mind on see alati aidanud, aga igaksjuhuks hoia sulaeurosi mõnedkümned tükid vähemalt, taskus.

Sõiduaeg sõltub Su vastupidavusest, unevajadusest ja ka veidi sellest tipptunni värgist. Hommikul Eestist ärasõites peaks õhtuks igaljuhul teiselpool Poola pealinna või kusagil selle riigi lõunaosas olema. Ööbimist ma ette ei planeeriks, vaid valiks vastavalt unevajadusele iga ca 0,5 tunnijärgset maanteeäärset motelli. Kohti on ööbimiseks alati. Kui tahad, võid ka rahulikult magada alati oma autos mõne motelli või rekkaparklas.

Nädalavahetused või õhtu-öine läbisõit Poolast annab ajaeeliseid. Kohvi ja bensukapeatusi kasuta virgutamiseks piisavalt sagedasti.

Tagasitulles arvesta, et Varssavist Tallinnani, eriti Leedus, Lätis, Eestis on ööbimiskohti - motelle üli hõredalt.

Ühejutiga maksimum programmiga Bratislavasse oleks hästi sõiduaega planeerides ka võimalik jõuda, aga siis pead enne tagasisõitu koos koeraga unenägusi jagama.

Tagasisõit on veidi pikem, siis oled väsinum ja koer tahab ka jalutamist.

Lublini kaudu ma ei sõidaks. Maru kääruline, möödasõidetamatu ja kitsas on see tee. Ikka otse Katowice kaudu.