trip-krainetrip-ukraine-dark
eestist indoneesiasse

Plaanis oleks järgmise suve lõpus reisida Indoneesiasse. Kuna kogemusi ja raha on vähe, oleks paar küsimust. Kuidas oleks siis kõige odavam viis sinna jõuda? Ise mõtlesime et bussiga Riiga ning sealt lennukiga uspekistani, kuidas aga Hiinat läbida, ei tea veel. Või sõita rongiga Moskvasse ning sealt kuidagi rongiga edasi Kasaštani ja edasi on Hiina ikka üks suur küsimärk. Venemaale peaks viisa muretsema, hiina ja indoneesiasse ka? Kõik vastused ja arvamused on väga oodatud :)

Uurige, et kuidas saaks odavalt Kuala Lumpurisse(või Singapuri) ja sealt AirAsiaga Indoneesiasse edasi. Ainuke viisa mida sel juhul oleks vaja muretseda on Indoneesia, mille saad näiteks Helsingist. Moskvast rongiga Hiina ja sealt edasi on ka üks variant - http://www.trip.ee/node/36230

Kui raha ja kogemusi vähe, siis kohe kindlasti peaks Kesk-Aasia, Hiina ja suuremad maismaarännud vahele jätma :) MjaM soovitatud variant on kaugelt parim - keskendu odava lennupileti otsinguile. Vaata näiteks ka odavaid charterlende Saksamaalt või Suurbritanniast Taisse või Malaisiasse (otse Indoneesiasse on keerulisem). www.ltu.de on üks pähekargavatest linkidest. Hong Kongi kaudu võib ka miskit leida ja sealt saab ka edasi AirAsia jms-ga.

oleks jah lennata Singapuri, sealt sadamast viib 45-minutiline praamisõit kõrvalasuvale Batam'i saarele (mis on juba Indoneesia) ja sealt saab lennata Indoneesia siselennufirmadega üliodavalt pealinna Jakartasse. Sealt edasi lendamine või rongiga alla lõunarannikule edasi sõitmine ei ole enam kallis ega keeruline. Ära siis jäta käimata Borobuduri templites, Yogjakarta sultanilinnas ja Mount Bromo kummalisel kuumaastikul. Java saarelt läände jäävad muidugi ka Bali ja teised saared Komodo draakonite jm huvitavaga.

saad paari päevaga ka Singapurist, Indoneesia saatkonnast. See on ka just paras aeg, et Singapuris paar päeva ringi vaadata, loomaaias käia ning puhtust ja euroopalikke tualette nautida, enne Indoneesiasse sukeldumist.

Indoneesia viisa saab piirilt, 25 päevaks. Enne seda üritasin Singapuris nende saatkonnas, aga taheti rõvedalt tüngata. Nõuti nt lennukipiletit Indoneesiasse, laevapiletitest ei piisavat. Lahkelt ulatati ühe "suvalise" reisibüroo number, kus pileteid saab.

Oleksin tänulik kui kellegil on veel odavalennufirma linke jagada :) kui kaua on võimalik viisaga maksimaalselt indoneesias olla ?

Saatkonnast saadud viisaga 60 päeva.

Oleks siis selline- rongiga Eestist moskvasse, moskvast beijingi, sealt hong kongi ning hong kongist siis kas laeva või lennukiga saartele. viimasest inf puudub. Mis te arvate ? Kas nii oleks võimalik ja kõige soodsam?

tänan

Hoia pilku peal näiteks Finnairi soodukatel - Helsingi-Hong Kong soodushinnaga on raudselt odavam ja muretum teekond Hong Kongi (+täiesti viisavaba). Olümpiamängud on Hiina hinnataset täiesti paigast ära ajamas (eriti põhjapoolset osa riigist), tunnen seda igapäevaselt tööasju ajades.

soovitan soojalt ule maa reisimist. endal just sarnane trip seljataga. tallinnast jarkatasse ule maa ja vee. kordagi lennukit kastamata. fun oli! lennupiletid voivad kull tulla odavamad, kuid jaad neist maadest ilma, millest ule lendad. pealegi tallinnast hong kongini on raudtee liiklus vaga sujuv ja suht probleemide vaba.

veel kaks lennufirmat, mis siinkandis hindade ja marsuutide kombineerimisel abiks voivad olla: http://www.tigerairways.com.au/ http://www.cebupacificair.com/

kui trans-siberian'i pileteid ostad siis puua leida keegi, kes need sulle moskvast raudteejaamast ara ostaks. enamus vahendajatest kippus kusima liiga kallist hinda. meil tuli otse jaamast natuke ule 4000 krooni.

et palun siis kohalikel mulle pilet osta? ega nemad ei tõmba ? 4000 kr läks sul siis moskvast kuhu ?Igatsahes suured tänud sulle :)

PS: kui tohib küsida, palju sul kogu sõit jakartasse kokku läks ?

seda on keeruline oelda, kuna reisisime seda distantsi kokku 4 kuud ja lopetasime austraalias...

samas tallinn - hong kong on voimalik teha alla paari nadala. enamuse planeerimiseks vajalikku infot leiad siit: http://www.seat61.com/Trans-Siberian.htm

malu jargi olid hinnad midagi sellist: tallinn - moskva (istekoht) - ca. 600 krooni moskva - peking (kupee)- ca. 4000 peking - shanghai (istekoht)- ca. 1000

me laksime shanghaist alla vietnami, aga ma oletan, et umbes 100 USD eest saaks sealt Hong Kong'i samuti. seat61 on abiks planeerimisel. on olemas ka otse rong pekingi ja hong kongi vahel.

mis sa seal indoneesias teed?

kui kaua sõidab näiteks moskvast pekingisse? olen kuulnud õudusjutte hiina rongidest, kas olid ikka inimlikud? Ja kuidas viisadega on ? On neid raske saad ja kas peab edasi-tagasi pileti ette näitama ? Internetist vaatasin et alla 10 000 krooniga indoneesiasse ei saa, rongiga minnes tuleb siis ikkagi odavam ju. Suurim komplikatsioon on vist ikka viisadega. Lähen soojust otsima :) ja oleks hea kui leiaks midagi mida õppida. Ning Indoneesia lähedal on austraalia, kuhu plaanis edasi minna kui indoneesiast isu täis saab.

10 000 kr all mõtlesin lennuki pileteid :)

Odavam oluliselt rongiga minek nüüd küll ei tule, eriti kui arvestada, et ka aeg on raha. Moskva-Peking rong sõitis vanasti 6 ööpäeva ja sealt Hong Kongi veel 2 ööpäeva kusagil otsa. Seega parimal juhul 9 ööpäeva Tallinnast. Ja istekoht Peking-Shangai rongis 18 tundi on ikka suht eksteem elamus. Ja ma ei näe küll, et see rongiga sõit odavam tuleks. Eriti kui finnairi soodukaga sai just Guangzhousse 6500 ja Hong Kongi vist 7000. Ja see hind on edasi-tagasi, mitte üks ots.

Ega ta suurt odavam ja mugavam ei tule jah... huvitavam, aga kindlasti kui aknast valgete pilvede vaatamine. Sai ise ka enne minekut hindu vorreldud lennukitega. Enam-vahem samasse kanti jaid odavaimate pakkumistega. Rongi puhul siis muidugi lisaks soogid, joogid ja oobimine peatustes. Pekingist Shanghaisse lahevad rongid 10-12, mitte 18 tunniga. Vaatasin just, et otse rongipileti hind Pekingist Hong Kongi jaab hard sleeper'i puhul alla 100 dollari. Soovitan kasutada hard sleeper vaguneid. Nad ei ole istekohtadest niivord palju kallimad ja jouad uude kohta kenasti valja maganuna. Hard sleeper tahendab Hiina moistes 6 voodikohaga vahekaiku avatud kupeed. Voodid ise suht pehmed ja mugavad. Rongid Hiina suurlinnade vahel on vaga modernsed ja kiired.

Kokkuvotteks: rongidega kombineerimine tuleb ilmselt monevorra kallim (eriti, kui tahad teepeal peatusi teha ja ringi vaadata), aga huvitavam. kui tahad raha ja aega saasta Indoneesia tarbeks siis on ilmselt mottekam leida lahendus odavate lendudega.

Hiina ja Indoneesia vahel on ka veel terve hulk pikki kilomeetreid, riike ja viisasid. Huvitavam kahtlemata, odavam kindlasti mitte.