Eestlane Portugalis "äri tegemas"

Tere kõigile!

Kuna FB grupist "eestlased Portugalis" ei saanud infot, siis uurin igaks juhuks ka siit - äkki keegi tunneb kedagi, kes tunneb kedagi.... Raha võiks ju "perekonda" jääda ;) ja kuna Hispaanias on eestlased väga palju tegutsemas, siis uurin, et äkki ka Portugalis, iial ei või teada. Nimelt otsin sügisesse perereisi Portugali lõunarannikul, kedagi (eelistavalt eestlast), kes tegeleks (kasvõi mitteametlikul) veetranspordi "äriga". Sooviks rentida väikest mugavat ja turvalist veesõidukit koos juhiga, et omas tempos koopaid ja randasid ühel päeval uudistada. Suured veesõidukid leidsin ise, kuid nemad liiguvad vaid oma programmiga, igale poole sisse ei sõida ja aeg on ka piiratud :(

Lisaks äkki keegi rendib ka autot Lisboa lennujaamast (28 sept kuni 13 oktoober)?

Tänud ette Kristiina

Pealkiri on siinkohal veidi eksitav - näiteks mina klikkasin sellele teemale ootuses leida Portugalis mingi eestlasest "ärimees nossov", kelle teenustes teemaalgataja pettunud on. Liigun tihti seal ja paha ei teeks teada. Siinkohal mõttelõng, mis kuulub küll rohkem teise teemasse, aga nojah - miks mitte teha iga sihtkoha juurde lisaks üldisele kirjeldusele veel nimekiri antud piirkonnas opereerivate kaasmaalaste veebilehtedega.

Nt. ma olen leidnudTenerifel kohapeal toimetavate eestlaste veebilehti 8. See tähendab, et reaalsuses on neid ilmselt 10+ Iga veebilehe juurde olgu loomulikult lisatud kommenteerimise võimalus, siis saaks esmakordne külastaja pildi ette.

Teemaalgatajale - keegi kohalikest eestlastest ei rendi oma veesõidukit või autot tundmatule isikule kui see ei ole nende peamine bisnes.

"Tigu" tegelased on Portugalis kuid minuteada mitte ALgarve regioonis vaid pige m Kesk_Portugalis kus inimesed elavad :)

Tigu teeb külalistemaja ja vbl pakub juba ka süüa, paadirendiga ma väga ei usu, et tegeletakse :) Ja see on eesti keeli Lissaboni lennujaam, kui nüüd tähte närida.

Sorry, et pealkiri eksitav ja et nime (linna) ei käänanud/pööranud/väänanud :) Vähemalt uurisin, iial ei tea ju. Kui ei ole, siis ei ole, eks peab googli kaudu leitavate vahelt parima pakkuja võtma.

Ei ole seal Portugalis kedagi kes bisnest eriti teeb, eriti Algarves. Seal elab üldse paar eestlast ainult. Ise elasin oma 5 aastat seal, enam mitte. Enamus on Lissabonis ja enamjaolt õppimas, ja ka Portos. Eks on mujal ka, nagu Aveiros, Coimbras jne. Aga vähe on eestlasi Portugalis.

Pole neid nii vähe midagi. Isegi Rasmus Mägi't jt seal tihti treenimas nähtud. Olen Algarves 12x käinud ja plaanin sinna ankrusse jääda hiljemalt alates okt 2018, sest sealsed hinnad kuni 2x odavamad kui Hispaanias ja kuni 4x odavamad kui Eestis. Plaanis asutada "Pueblo Estoniano". Sobib talvekoduks rohkem looduse ja rahu hindajatele - suveks, mil palju briti jmt puberteeti lällama tuleb. võib ju Eestisse "põgeneda"...

Well, kui sa Algarvesse kavatsed minna siis sa küll inglasest rahu ei saa :P Ei suvel ega talvel. Aga jah - kui just rannikule seda pueblot ei tee siis on mõttel jumet ja loodust on ka piisavalt. Samas on mul tunne, et seal on ilmselt üldse miskid seadusest tulenevad eripärad, et keegi paate jms ei laenta. Kõik on suured paadid ja firmad kes asjaga tegelevad.

Mtü Puerto,

Millised hinnad on Hispaanias 2 ja Portugalis 4 korda odavamad, kui Eestis? Hispaanias üldine elu küll odavam ei ole, rääkimata kahest korrast...

No ma ei tea, 5 aastat seal elanuna ma arvan et ikka tean nii mõndagi kohalikust elust. Algarves tean ainult 1 eestlaste äritegemise proovi ja see oli nn. Maias Munk oma mandlitega, mis kahjuks kohalike ja turistide leiguse tõttu sulges umbes 6 kuu pärast uksed. Eks omanikud võivad täpsemalt kirjeldada oma kogemusi kui lihtne on Portugalis ettevõtet asutada. Portugalis võib öelda, et üldine elu on küll odavam, välja arvatud gaas, elekter ja kütus. Korterid on odavamad Algarves kindlasti kui Tallinnas. 80m2 2-toaline korter, koos ühisbasseini, garaazhikoha ja kinnise aiaga maksab umbes 100000 eurot. Tallinnas saad selle eest 40m2 heal juhul